Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 7. dets. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Hammerhead Pro - parimad nööpklapid mis Razer seni valmistanud :: Digitest

Razer Hammerhead Pro – üles haibitud brändiklapid või tõsised tööloomad?
Silver Pik

Razer, nagu kõik teised tootjad, kes ei taha ajale jalgu jääda, on oma tootekataloogi läbi aja tugevalt muutnud. Hetkel ei ole nende põhirõhk mitte nii väga lauaarvuti lisatarvikutel kui kaasaskantavatel tarvikutel, mida mängurid ning ka muud kasutajad saaksid kasutada. Rääkides aga Razeri kõrvaklappidest, siis selles vallas pole nad üldsegi uued tegijad – tootevalikus on erinevaid kõrvaklappe lausa jalaga segada. Mis ma sellega öelda tahan on see, et ei tasu eelarvamust luua tootja suhtes, kes on tuntud rohkem oma klaviatuuride, hiirte ning mängupultidega.

Nööpkuulareid on Razer tootnud juba aastaid ning siinkirjutaja neid ära pidanud lausa neli erinevat paari. Omal ajal olid Pro|Tone M100 nööpkuularid minu jaoks kvaliteedi etaloniks – hästi tasakaalustatud, väikese rõhuga madalsageduslikele helidele. Vastupidavad, korralike kaablitega ning lausa uputuskindlad. Kahjuks pole neid juba neli aastat tootmises olnud, seega uusi enam soetada ei saa. Esimene samm rohkem mänguritele suunatud klappe toota tõi endaga turule Razer Moray (ning Moray+) kõrvaklapid. Need olid helikvaliteedi osas paras õudusunenägu – mängida või filme said vaadata, kuid muusika kuulamiseks ei kõlvanud kohe üldse, kuna helil puudus sügavus, võimendatud madal- ja kõrgsageduslikud helid tekitasid tunde, et muusikat kuulan läbi plekkpange. Lisaks oli nende kaabel peenike ja õrn ning kippusid kiirelt lagunema. Mis toob meid nende viimaste kõrvasiseste klappideni – Hammerhead (ning Hammerhead Pro). Kas seekord on Razer suutnud luua toote, mis rahuldaks ka muusikasõprade kõrvu või on tegu pelgalt mänguritele suunatud tootega? Kuidas on neid igapäevaselt kasutada ning kas hind õigustab end ära? Vaatame seda kõike lähemalt, kuid alustame erinevate numbrite ja parameetritega.

 

Tehnilised andmed

Kõrvaklappide parameetrid:
Sagedusdiaspoon: 20 – 20000 Hz
Takistus: 16 Ω (1 kHz)
Tundlikkus (@1 kHz, 1 V/Pa): 106 ± 3 dB
Sisendvõimsus: 1mW @ 126 mV
Elemendid: 9 mm, neodüümmagnetitega

Mikrofon (ainult Pro versioonil)
Sagedusdiaspoon : 50Hz – 10kHz
Signaali/müra suhe : 55 dB
Tundlikkus (@1kHz) : -42dB ± 3dB
Tüüp: ringsuunaline (Omni-Directional)
Ühildub Android, iPhone ning muude telefonidega

Razer Hammerhead Pro kõrvaklapid

Razer Hammerhead Pro kõrvaklapid

Kõrvaklappidest on saadaval kaks erinevat versiooni – Razer Hammerhead, mis on tavaline kõrvasiseste nööpkuularite paar, ning Razer Hammerhead Pro, mis kujutab endast samu nööpklappe koos kaablisisese mikrofoniga.

Disain, komplektsus, kasutusmugavus

Pakendit lahti võttes leiame Razerile kohaselt kõvasti kola klappidega kaasas olemas. Ei saa ju lihtsalt kõrvaklappe karpi panna, eks?

Komplektis on lisaks Hammerhead Pro kõrvaklappidele ka kandevutlar, juhend, Razeri logoga kleeps, heli/mikrofoni jagamiskaabel ning kokku neljas erinevas mõõdus kummiotsikud.

Komplektis on lisaks Hammerhead Pro kõrvaklappidele ka kandevutlar, juhend, Razeri logoga kleeps, heli/mikrofoni jagamiskaabel ning kokku neljas erinevas mõõdus kummiotsikud.

Komplektis olev kandevutlar teeb esiteks klappide kaasas kandmise mugavamaks ning teiseks takistab see kaablil sõlme minemast kotipõhjas või taskus Hammerheade kaasas kandes.

Komplektis olev kandevutlar teeb esiteks klappide kaasas kandmise mugavamaks ning teiseks takistab see kaablil sõlme minemast kotipõhjas või taskus Hammerheade kaasas kandes.

Antud klappidel on kõrvasiseste nööpklappide kohta üpris jäme kaabel. Ning see on erkroheline. Sellega saavutab melomaan kahte asja: a) tänavapildis ei jää need kõrvaklapid märkamatuks, erkroheline ikka torkab silma ning b) tänu jämedale kummeeritud pinnaga kaablile ei ole ohtu, et klappide kaabel end sõlme keeraks niipea, kui sa pilgu eemale pöörad. Põhjus, et kaablid sõlme lähevad, on tavaliselt selles, et kaabel on peenike. Osad tootjad seetõttu kasutavad lapikuid kaableid, teised aga paksemaid. Mõlemal juhul on tagatud ka parem kaabli vastupidavus. Jah, vastupidavad on need tõesti – korra jäid need ratta kodarate vahele – klapid olid peost läinud, kuid kaabel terve. Teine kord otsustas kass nendega hambaid teritada – väikesed jäljendid isolatsioonil oli ainuke tagajärg.

Kaasas on nelja mõõtu kummiotsikud. Üks nendest on lausa topeltihendusega, et ka väga suure kuulmekäiguga kodanik saaks saavutada maksimaalse mürasummutuse.

Kaasas on nelja mõõtu kummiotsikud. Üks nendest on lausa topeltihendusega, et ka väga suure kuulmekäiguga kodanik saaks saavutada maksimaalse mürasummutuse.

Neli erinevat otsikut lausa? Njah, vähemalt ei saa keegi enam kurta, et sobivas mõõdus klappe ei leia. Hammerhead’id istuvad kõrvas hästi ning on üllatavalt kerged arvestades kasutatud materjali. Jooksmise ajal või rattasõidul ei tekkinud probleeme välja libisevate klappidega ning ümbritseva tuulekohina summutas suurepäraselt. Viimane oli tõsiseks probleemiks näiteks SkullCandy INK’D klappidega – suru kõrva kuidas tahes – rattasõidul oli alati häiriv tuulekohin taustaks.

Loomulikult nii efektiivse mürasummutusega kaasneb tänaval/liikluses oht, et sa ei kuule lähenevat ohuallikat. Kodus või kontoris olles on aga nendel suur eelis – saad ümbritsevast maailmast ennast kergelt isoleerida ning keskenduda esmatähtsale – muusika kuulamisele, mängude mängimisele, filmide vaatamisele või, nojah, töö tegemisele.

Kummiotsikud on pehmed, mistõttu need ei tee kõrvale liiga ka siis, kui hoida neid pikemalt kõrvas. Siinkohal on võrdlusmoment omast käest – eelmise põlvkonna SkullCandy klappide otsikud olid nii jäigad, et peale tunnist kõrvas hoidmist ning samal ajal aktiivset liikumist kõrvad valutasid. Razeri klappidega õnneks seda probleemi ei ole.

Kõrvaklappidel on jäme kaabel, kasutatud alumiiniumdetaile ning suuremad paindekohad pehmendustega.

Kõrvaklappidel on jäme kaabel, kasutatud alumiiniumdetaile ning suuremad paindekohad pehmendustega.

Vanade Pro|Tone M100 klappide kõrvale heitmise esmane põhjus oligi lahti hargnenud kaabel, mis muutis nende kasutamise tänaval parajalt tülikaks. Hammerhead klappidel on see paremini lahendatud – sinna, kus kaabel lahku läheb, on alumiiniumist ümbris ümber pandud. Lisaks on taustal näha kõrvaklappidest väljuv kaabel, millel on pandud “amortisaator” ümber. Tänu sellele ei teki kaablis suurt murdekohta ning kaabli eluiga on pikem.

Razer Hammerhead klapid on stiilse disainiga.

Razer Hammerhead klapid on stiilse disainiga.

Lisaks erkrohelisele kaablile on antud klappidel veel üks huvitav disainelement – need on alumiiniumist korpusega ning harjatud pealispinnaga. No enam moodsamaks need minna ei saa.

Kaabli sisse on peidetud mikrofon

Kaabli sisse on peidetud mikrofon

Hammerhead klappide Pro versioon on varustatud ka mikrofoniga, mis asetseb vasakpoolse klapi kaablis. Lisaks mikrofonile on olemas ka nupp nutiseadmele käskluste andmiseks (kõne alustus/kõne lõpp/meediapleieri kontroll jms), mis ühildub Android, Windows Phone ning iOS operatsioonisüsteemiga seadmetega. Kahjuks on sel ainult üks nupp ja puudub helitugevuse reguleerimine otse klappidelt. Seetõttu oleme tootja meelevallas võimalike antavate käskluste osas.

Mikrofon on antud komplektid unidirectional (ringsuunaline?), mis tähendab lõppkokkuvõttes et ei oma tähtsust, mis asendis mikrofon sul on – teised kuulevad sind niiehknaa. Seega, juhtmega käed-vabad komplektiks sobib Razer Hammerhead PRO suurepäraselt.

Razer Hammerhead PRO heli jagamiskaabel

Razer Hammerhead PRO heli jagamiskaabel

Komplektis on kaasas ka kaabel heli väljundi / mikrofoni sisendi jagamiseks. Ainult nutitelefoniga kasutamisel ei oma see üldse tähtsust, kuid lauaarvutite või vanemate sülearvutite puhul tuleb see võimalus ainult kasuks. See tagab selle, et stereoheli tuleks korralikult läbi ning miski vahele segama ei hakkaks.

 

Helikvaliteet

Nagu ma kohe alguses ütlesin – heli on võrdlemisi subjektiivne mõiste ning hinnangut andes tasub arvestada sihtrühmaga. Mängurid hindavad ülevõimendatud bassi, popmuusikat kuulav inimene pigem natuke võimendatud kesksagedusheli, rocki fännid jällegi natuke võimendatud bassi ja kõrgsageduslikke helisid.

Antud klappide disainil on arvestatud nii ühe kui teise sihtrühma vajadusi. 9mm neodüümmagnetitega elemendid ning suurendatud kõlakamber nende taga pluss kerge võimendusega madalsageduslikud helid annavad tegelikult meeldiva muusikakuulamiskogemuse ning sobivad suurepäraselt ka mängimiseks. Korralikult kõrva asetades ei teki otseselt tunne, et miski puudu jääks või oleks liigselt võimendatud. Erinevad helid on probleemideta selgelt eristatavad.

_MG_2845_DT_S

 

Plussid ja miinused

Sõltumata seadmest, selle hinnaklassist või koostekvaliteedist saab iga toote kohta välja tuua plussid ja miinused. Sama kehtib ka antud kõrvaklappide kohta.

  • Suurepärane helikvaliteet – sobib nii mängimiseks, filmide vaatamiseks kui muusika kuulamiseks
  • Silmapaistev tootekvaliteet ning vastupidavus
  • Korralik mürasummutus
  • Kõik vajalik komplektis kaasas
  • Puudub helitugevuse reguleerimise võimalus klappidest
  • Natuke liiga kõrge hind

Razer Hammerhead kõrvaklapid Photopointis 49.99€

Razer Hammerhead Pro kõrvaklapid Photopointis 69.99€

Ülevaade numbrites

Helikvaliteet
9.5
Koostekvaliteet
10
Disain
10
Kasutusmugavus
9.5
Hind
7.5
9.3

Kvaliteet igas aspektis

Kui sa alustasid selle ülevaate lugemist otse lõpust, siis siin on see, mida antud klappidest võib arvata: Hammerhead Pro kõrvaklapid on mitmekülgsed ning katab enamus kasutajate vajadustest ära - alates mängurist lõpetades muusikaarmastajaga, sõltumata sellest, millise seadmega sa neid kasutad. Tasakaalustatud ning sügav heli tänu suurendatud kõlakambrile ning kvaliteetsetele elementidele. Väga vastupidava kaabliga ning läbimõeldud disainiga toode, mis kõikide eelduste kohaselt peab vastu aastaid ning aastaid. Mis toob lihtsa soovituseni: kui sa vähegi pead lugu korralikust helikvaliteedist ning kasutusmugavusest, siis paota rahakotti ning tee ühekordne investeering - pettuma sa selles ei pea.