Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 24. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

RHA TrueConnect 2 juhtmevabad kõrvaklapid on tõeliselt head kaaslased :: Digitest

RHA TrueConnect 2 juhtmevabad kõrvaklapid on tõeliselt head kaaslased
Andres Vare

Eestisse on lõpuks müügile jõudnud RHA TrueConnect 2 kõrvasisesed täielikult juhtmevabad kõrvaklapid, mida ma ise olen nüüdseks juba pea pool aastat kasutanud ja seetõttu tundus, et on sobiv moment oma kasutajakogemus ka teiste huviliste jaoks kirja panna.

 

RHA?

Kindlasti tekkis Sul kohe küsimus, et RHA? Misasi? Kõlab nagu täiesti tundmatu firma kuskilt X kohast – ja täpselt nii ongi, aga see ei tähenda, et tegemist oleks millegi kehvaga.

RHA ehk Reid and Heath Acustics on erafirma (ca 50 inimest firmas) Šotimaal, kes teeb alates 2011. aastast helitehnikat (peamiselt kõrvaklappe, kuid ka näiteks ka juhtmevabasid adaptereid jms). Näiteks oli RHA esimene, kes mahutas tasandilise magnetite tehnoloogia kõrvasisestesse kõrvaklappidesse (In-Ear Planar Magnetic headphones), mis varasemalt oli ainult suurtes kõrvapealsetes klappides. Samuti on nad olnud üks kiiremini kasvavaid erafirmasid Suurbritannias ning on tänaseks tõusnud maailmas üheks kõvemaks konkurendiks Bose’le, Sennheiser’le, Sony’le, ja Apple’le olles müügil 40+ riigis. 

 

VÄLIMUS

Kui vaadata nende kõrvasiseste juhtmevabade kõrvaklappide välimust, siis jääb koheselt silma väga minimalistlik ja stiilipuhas joon. Kui 2018. aastal tuli välja RHA TrueConnect esimene versioon, siis olid need ühed parima kvaliteediga täiesti juhtmevabad klapid. Tänaseks on mõistagi turg plahvatanud ning konkurente on rohkem kui seeni pärast vihma.

RHA TrueConnect kõrvaklapid

Siiski hoiavad nad oma joont, pöörates tähelepanu ka väikestele detailidele. Näiteks on TrueConnect 2 kummised lisaotsikud nagu tabletid stiilse alumiiniumlehe küljes ja samuti pakub väga suurt rahuldust klappide karbi kinni ja lahti lükkamine. Pidevalt unustan end seda tegema – nagu mullikile mullide katki pigistamine.

Nii karp kui kõrvaklapid on kaetud kummise materjaliga, mis püsib ilusti käes ja kõrvas + metalne avamisklapp lisab tugevust ning ei pea muretsema, et sellega kukkudes midagi juhtuks või lahti lendaks – tänu magnetitele püsivad ka klapid ise karbi sees väga hästi paigal.

RHA TrueConnect kõrvaklapid

TrueConnect 2 klappide enda kuju on tehtud täpselt selline, et need mahuks täpselt kõrva sisse. Need istuvad seal tihedalt, mugavalt ja kindlalt, kuigi alguses võib tunduda, et see päris nii pole (võrreldes Apple Airpods mudeliga on nad märgatavalt suuremad ning tihedamalt kõrvas). Kindlasti oleneb see tunnetus ka kandja kõrvakujust – kellel palju väiksemad kõrvad, siis nendele ei pruugi need nii hästi sobida. Minu kõrvadele sobivad need ideaalselt ning eelistan neid iga kell näiteks Airpodsidele või muudele Airpodside sarnastele siledast plastikust klappidele ning kindlasti oma suuretele ülekõrva Sennheiseritele.

RHA TrueConnect kõrvaklapid

HELI

Kui TrueConnect klappide esimene versioon oli juba väga hea audioga, siis uuel TrueConnect 2 mudelil on seda veelgi täiustatud, mis on helikvaliteedi muutnud veel paremaks.

Klappide heli on pigem neutraalne, kuid kaldu soojade toonide poole, mis teeb nendega kuulamise väga mõnusaks kasvõi tundideks. Kesktoonid ja dialoog on väga selged ning bass on täpselt parajalt tummine, kuid mitte mudane, mis arvestades nende hinda, on väga hea saavutus.

RHA TrueConnect 2 kõrvaklapid

Kui üldse nuriseda, siis kuigi kõrged helid on puhtad ja selged, siis päris sellist värvi neil ei ole kui poole kallimatel Bluetooth kõrvaklappidel, aga see on juba nokkimine, sest mina ei tundnud kordagi, et heli oleks kuidagi vaikne, kehv või arusaamatu. Näiteks murdmaasuusatades podcaste kuulates on kõik täiesti arusaadav ka helinivood poole peal hoides – isegi kui tõusult üles minnes kõvemini ähkida. Sama kehtib ka mikrofoni kohta, kui kõnesid teha. Kaks mikrofoni ühe klapi peal suudavad heli teha üpris selgeks, ja kuigi antud mudelil puudub aktiivne mürasummutus, siis tänu oma suurele kõrvaistuvale kujule on passivne summutus see eest väga hea.

 

KASUTAMINE

Klappide absoluutselt suurim pluss minu silmis on nende aku eluiga – see on kokku vapustavad 44 tundi (9 tundi klappidel ja 35 laadmiskarbil). See tähendab, et neid just liiga tihti ei pea laadima! Samuti on karbil kiirlaadimise võimekus – 10 minutiga saad tund aega kasutada ja 70 minutiga on klapid laetud.

RHA TrueConnect 2 kõrvaklapid

RHA TrueConnect 2 kõrvaklapid vastavad IP55 standardile, mis muudab need ideaalseks ka sportimisel – ei karda need higi, mustust ega vihmasadu. Kuna need klapid istuvad tihedalt kõrvas, siis mitte kordagi ei pudenenud need kõrvast ära ei jooksmisel, suusatamisel ega rattasõidul jms.

RHA TrueConnect 2 kõrvaklapid

Minu iPhone nutitelefoniga ühendusid need karbist välja võttes tänu Bluetooth 5.0’le alati automaatselt ja koheselt ning ühendus püsis alati perfektsel – isegi ka siis kui jätsin telefoni teise tuppa.

Tõsi, antud mudelil puudub multipoint ühendus ehk kahte seadet korraga ei saa ühendada, kuid ausaltöeldes minujaoks on see pluss, sest ma ei jaga neid niikuinii. Klappe saab kasutada üksteisest sõltumata ehk ka ainult ühte, mis mulle sportides podcaste kuulates väga meeldib. Küll aga ei lõpeta nad automaatselt mängimist kui klapi kõrvast välja võtad – selleks on puutetundlikud nupud.

 

KOKKUVÕTE

Selles suures kõrvasiseste juhtmevabade kõrvaklappide meres suudab RHA TrueConnect 2 siiski eristuda. Seda eelkõige oma suure aku mahutuvuse ning minimalisliku disainiga, pakkudes ühtesid parima kvaliteediga tehtud täielikult juhtmevabu kõrvaklappe, mis on hetkel turul saada.

Olgu, need ei pruugi olla kõigile perfektsed, kuid oma kasutusmugavuse ning hea heliga on TrueConnect 2 mudel hetkel kahtlusteta minu go-to klapid.

RHA TrueConnect 2 kõrvaklapid

RHA TrueConnect 2 juhtmevabad kõrvaklapid on müügil Photopointis »