Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 23. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Roccat Kone Aimo arvutihiir laual märkamatuks ei jää :: Digitest

Roccat Kone Aimo arvutihiir laual märkamatuks ei jää
Erki Oras

Roccat Kone hiirteperekond on suur ja kuulsusrikas ning valitsenud virtuaalseid lahinguvälju juba üle kümne aasta. Täpsemalt oligi Roccat Kone esimene Roccati arvutihiir. Roccat Kone Aimo on selle maineka suguvõsa kõige viimane võsu. Ning kindlasti üks hiilgavamaid hiiri Kone’de seas. Sõna otseses mõttes. Aga sellest edaspidi.

Roccati sh Roccat Kone hiirtest on kirjutada kerge, aga samas raske. Kerge seetõttu, et headest asjadest on alati lihtne ja mõnus kirjutada. Selles suhtes on Kone Aimo suurepärane näide Roccati tuntud ja tunnustatud kvaliteedist. Raske seetõttu, et olen neist juba nii palju kirjutanud ja põhimõtteliselt nendega ära harjunud. Pidevast kasutamisest on need muutunud minu käte osaks, kus iga detail on täpselt seal, kus ma olen harjunud seda leidma.

Kuigi hetkel on minu nö põhihiireks Roccat Tyon, siis enne seda veetsin ma pikalt aega koos Kone XTD-ga, mis oli tollal Roccati hiirekuningas. Ning kui täna pakutaks mul võimalust vahetada oma vana lahinguratsu välja Roccati kõige uuema hiiremudeliga, siis teatavatel spetsiifilistel põhjustel ma keelduks, kuigi pean tunnistama, et ahvatlus oleks suur.

 

Välimus

 

Minu kätte jõudnud Kone Aimo oli ontlikult hall nagu ühele hiirele kohane. Ehkki hallid arvutihiired on tänapäeval enam kui haruldased. Tean, et saadaval on ka musta ja valget värvi Kone Aimo’d. Küll aga sobis see hall sõjahiir suurepäraselt kokku samal ajal lauale maandunud halli Roccat Horde Aimo’ga.

Suuruse poolest on Kone Aimo identne oma eelkäijatega. Ehkki võibolla halli värvi poolest, aga mulle tundus Kone Aimo saledamana kui selle eelkäijad. Faktilist tõestust sellele arvamusele mul aga ei ole. Ning suure tõenäosusega pole see ka Kone Aimo müügiargument või isegi eristuvus.

Visuaalseks müügiargumendiks Kone Aimo puhul on uudne ja intelligentne Aimo-valgustussüsteem. Roccati hiired on juba varem tuntud on värvika valgusmängu poolest ning Aimo valgusefektide kõrval on mu Roccat Tyon’i valgustus pigem nunnalik ja märkamatu. Aimo suisa leegitseb laual kaunis värvidemängus nagu kelmikas 80-ndate diskopall. Merehädaline üksikul saarel võiks seda lausa majakana kasutada, et mööduvate laevade tähelepanu endale tõmmata.

Aimo suisa leegitseb laual kaunis värvidemängus nagu kelmikas 80-ndate diskopall. Merehädaline üksikul saarel võiks seda lausa majakana kasutada, et mööduvate laevade tähelepanu endale tõmmata.

Õnneks või õnnetuseks aga pole seda valgusmängu kasutuse ajal kuigi intensiivselt näha, sest kogu see ilu jääb praktiliselt tervenisti isegi minu tagasihoidliku peopesa varju. Nii jääb mulle ka saladuseks see, kuidas Aimo intelligentne valgussüsteem minu käitumisele või tegevusele reageerib, sest peopesa mulle oma saladusi ei reeda, vaid vaikib kangekaelselt.

Hiire enda kuju pole Roccat oluliselt muutnud, vaid reklaamib seda kui klassikalist ja maksimaalselt mugavat Kone-disaini, mida aastate jooksul vaid lihvitud on. Ma võin küll eksida, sest ühtegi teist Kone mule hetkel käepärast pole, kuid mulle tundub, et näiteks Roccati kuulus Easy Shift-klahv on muutunud suuremaks ja seega ka mugavamaks.

 

Tarkvara

Olen juba varem kiitnud, kuidas Roccati tarkvara on muutunud kosmoselaeva juhtpaneeli sarnasest andmerägastikust lihtsaks ja intuitiivseks. Ning tundub, et mida aeg edasi, seda paremaks asi läheb.

Selle asemel, et kasutajat hullutada on Roccat muuhulgas oma Swarm-tarkvara varustanud hulga mugavate eelsätetega. Seda nii valgustuse kui klahvisätetega. Ning tegelikult sain ma tänu lõpuks ometi täita oma ammuse unistuse, mis puutub Roccati hiirte valgustust – ma sain selle lõppude lõpuks kontrolli alla!!!

Tegelikult sain ma tänu lõpuks ometi täita oma ammuse unistuse, mis puutub Roccati hiirte valgustust – ma sain selle lõppude lõpuks kontrolli alla!!!

Olin seda ebaõnnestunult püüdnud teha juba aastaid ning kasutedes nüüd eelsätteid läks see mul korda. Oleks ma veidi noorem ja impulsiivsem, siis tantsiksin ma nüüd ümber hiire võidutantsu. Hetkel aga pean sisemise rõõmu talitsemiseks suruma näpud tugevalt töötooli käetugedesse.

 

Kasutamine

 

See saab olema ilmselt kõige igavam osa kogu arvustusest. Umbes sama igav nagu Šveitsi kella mehhanism. Hiir liigub kiiresti ja sujuvalt mööda matti nagu BMW mööda autobahn’i, klahvidele vajutades kostub elegantne klõps, mis kostuks nagu Apple’i säravsteriilsest maailmast. Mitte hiir, vaid kvaliteetne ja kirevaba orgasm. Mis kestab ja kestab.

Mitte hiir, vaid kvaliteetne ja kirevaba orgasm. Mis kestab ja kestab.

Ja veel see intelligentne silmipimestav valgussüsteem. Tõsi, nagu öeldud, paistab see ainult siis, kui käsi hiirelt ära tõsta. Sellises olukorras aga võib hiir meie käitumist ainult telepaatilisel teel aduda ning ma ei ole päris kindel, kas ta selliste sensoritega ikka on varustatud… Seega kasutaja intelligentsest värvilisest valgusmängust eriti rõõmu tunda ei saa. Igatahes tundub Kone Aimo olevat esimene hiir, mis rõõmustab kasutajat ka eemalt vaadates. Silmailuga vähemalt.

Nagu ma ülalpool juba mainisin on Kone Roccati kõige vanem hiir ja seega on selle ergonoomika kümne aasta jooksul lihvitud maksimumini. Kõik klahvid on täpselt seal, kus vaja, käsi lesib mugavalt hiirel. Hiire selg on mõnusalt sile ning ei aja kätt higistama ka mitmetunniste mängusessioonide jooksul. Tee või tina, kuid ühtegi etteheidet pole.

Kõik klahvid on täpselt seal, kus vaja, käsi lesib mugavalt hiirel. Hiire selg on mõnusalt sile ning ei aja kätt higistama ka mitmetunniste mängusessioonide jooksul. Tee või tina, kuid ühtegi etteheidet pole.

Roccat kasutab Kone Aimo juures kullisilma (Owl eye) optilist sensorit, mis peaks selle eriliselt kiireks ja täpseks muutma, kuid pean tunnistama, et ka ilma kullisilmse sensorita on Roccati hiir minu jaoks piisavalt nobe ja punktuaalne. Mängurihiirte areng meenutab veidi ka tänapäevast nutitelefonide võidujooksu, kus toote areng on peaaegu märkamatutes uuendustes. Kahe põlvkonna vahe ei pruugi olla kuigi suur, kuid juba ülejärgmise põlvkonnaga on näitajates märgatavad erinevused.

 

 

Kokkuvõtteks

 

Kui te soovite oma arvutitoa elektriarvet valgustuse arvel vähendada, siis on Roccat Kone Aimo ideaalne lahendus, mis asendab vähemalt öölampi. Rääkimata sellest, et hiire kullisilmne sensor aitab teid nagu mängeldes läbi kõige ohtlikematest olukordadest, mis mängudes ette võib tulla. Tõsi, lõpptulemus sõltub mõnevõrra ka mängurist endast, kuid võite kindel olla, et Roccat Kone Aimo annab oma parima, et teie vastaste eluküünal võimalikult kiiresti ja sujuvalt kustutada.

Omalt poolt soovitan Roccat Kone Aimo kõrvale ka Roccat Horde Aimo klaviatuuri (vaata a). See jõuline duo jätab teile suhu meeldivalt tammise järelmaitse ning toob pisarad teie virtuaalvaenlaste leskede silmadesse. Lisaks on stiilselt disainitud paarikese valgusmängu laual lihtsalt ilus vaadata ilma mängu alustamatagi. Eriti veel enne jõule. Roccat Kone Aimo pole küll kõige odavam hiir poeletil, kuid samas on mitmeid temast ka kallimaid, aga sealjuures tingimata mitte kuigi palju paremaid. Meeldiv hinna ja omaduste tasakaal.