Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Samsung Galaxy Note9 – imevidin sinu taskus :: Digitest

Samsung Galaxy Note9 – imevidin sinu taskus
Gert Raud

Nädal koos Samsung Galaxy Note 9-ga, ehk ülevaade Note seeria uusima mudeli igapäevasest kasutusest ja võimalustest.

Olles selle tippklassi telefoni kätte saanud, esimene asi mis silma hakkas, oli selle väga eksklusiivse välimusega karp. Soliidne matt must ja peal S Pen mudeli pilt. Ainuüksi selle telefoni karp on juba selline, mis kutsub “Tule ja vaata mind”.

Avasin seejärel ruttu karbi, et näha missugune üllatus mind seal ees ootab. Note oli ilusa metalse sinise tooniga, suur 6’4 tolline. Olenemata sellest, et see niivõrd suur tundus, on seda igati mugav käes hoida. Reaalses olukorras vahest on pükste taskus seda telefoni natukene ebamugav kanda.

Telefoni toimimine on laitmatult kiire. 128 GB püsimälu ja 6 GB Ram’iga saab selle telefoniga teha nii mõndagi, mida paljude muudega ei tuleks kõne allagi.

Kuna isiklikult oman ka Samsung Dex Stationit, sain proovida seda telefoni ka Desktop mode peal. Ühendasin HDMI kaudu pildi ja kahe USB-ga hiire ja klaviatuuri. Tulemusena võiks ütelda, et sarnaneb paljusti Windows’iga, kuid on siiski Androidi desktop mode.

Nüüd aga olulisemad ja kõige silmapaistvamad tunnusmärgid.

Aku 4000 mAh. See on lihtsalt parim, kui su telefoni aku peab vastu terve päeva ja veel kauemgi. Istu kasvõi terve päev netis, mängi mänge või kasvõi ole kõnes. Aku peab sellele kõigele vastu. Ei ütle et oleks kordagi probleeme tekkinud, et aku peaks tühjaks saama. Lisaks suurele akumahule ka ülikiire laadimine. Maksimum 2 tundi läks, et aku uuesti täiesti täis oleks.

Laitmatult parim androidi kaamera. Ma ütleks ausalt, see on kohati võrreldav mõne proffesionaalse peegelkaameraga. Pildid on väga hea teravusega. Lisaks kõigele on võimalik panna režiimi, kus kaamera kasutab autofookust ja fokuseerib soovitud detaili ja hägustab ülejäänud tausta ära. Ülim aegluup, testisin seda autos, mis sõitis 90 km/h, tulemus jäi uskumatult hea, terav ja oleks liikunud kui jalgsi kiirusel. Panin kaamera proovile ka nädalavahetusel ööelus. Kaamera suutis jäädvustada väga häid pilte hämaras ja vilkuvate diskotuledega.

Selle pildi juures mainiks kindlasti ära, et tegemist ei ole Sony kaamera reklaamiga. Sai lihtsalt Note9 teravust katsetatud ja võetud üks suvaline toode ja seda pildistatud.

S-Pen, telefoni kasutamise nutikas lahendus. Olles isiklikult omanud ka varasemalt Note II ja Note 8 nutitelefoni (on ka praegu mul kasutusel), on Note 9 teinud suure arengu seoses Note pliiatsiga. Nüüdsest on pliiatsiga võimalik telefoni kaugjuhtida ja näiteks nupuvajutusel teha telefoniga pilte ka kaugemalt. S-Pen süsteem on kohandatav ja omab kiirkäsklusi. Koos sõpradega pilti tehes avastasin, et hoides seda pliiatsit käes ja vajutada hoopis sealt nuppu, on kogu pildistamise protsess palju lihtsam ja mugavam.

Lisaks pildistamisele on võimalik selle abil juhtida ka näiteks slaidiseansse. Puutepliiatsi sees on mikroaku, mis kestab pool tundi olles telefonist eraldatud. Telefoniga taas ühendades, laeb telefon selle puutepliiatsi ise täis.

Üldmuljed Note9 kasutamisest võrreldes eelnevate kogemustega

Isiklikult oman ma Samsung Galaxy Note8 telefoni. Millega olen samuti väga rahul. Esialgu kui ma Note9 kätte võtsin, ei teinud erilist vahet. Telefon välimuselt oli põhimõtteliselt üks ühele minu omaga, ainuke vahe oli imeväike suuruse vahe ja sõrmejäljelugeja asukoht. Kui minu Note8 sõrmejäljesensor asub kaamera kõrval, mis ei ole just kõige parem koht, arvestades et näpuga koguaeg üle kaamera sai tõmmatud. Siis Note9 sõrmejäljelugeja asus kaamerate all. Asukoht küll pisut parem, aga arvestades telefoni suurust, on ka see asukoht pisut ebamugav.

Kuna tegemist on niivõrd uue telefoniga, ei ole sellele ka vastavat Androidi versiooni välja tulnud. Ehk siis kui Note9 avasin, oli see üks ühele sama minu Note8 sisuga. Hakkasin juba korra mõtlema, et oot oot mis toimub, kas mulle anti vale telefon. Kui aga hakkasin telefoni reaalselt kasutama, hakkasin märkama üldiseid arengupunkte, mis on teinud Note seeria telefoni kasutuse küllaltki mugavamaks. Ühtlasi on ka Note9l uuema generatsiooni Intellekstus süsteem peal. Kui Note8 peal on Bixby, siis Note9l on juba uuendatud ja veelgi targem süsteem Bixby2.0. Asja teeb huvitavamaks see, et kogu Bixby tarkus ja suhtlus tuleneb suuresti sinust endast. Bixby õpib sind tundma ja kohandab vastused alati nii, et need oleks just sulle parimad.

Kindlasti tasub ära mainida, et tegemist on vee ja tolmukindla telefoniga. (IP 68)

Note9 kasutamine on elamus omaette.

Ülevaade numbrites

Kaamera töökindlus erinevates olukordades.
9
Aku vastupidavus igapäevases kasutuses
9
Kasutajasõbralikkus - Telefoni funktsioonid ja ligipääs
10
Ühilduvus teiste seadmetega
9
Hind
7
Ekraan
9
8.8

Rating

Samsung Galaxy Note9 plussid ja miinused. Üks ainus miinus, mis selle telefoni puhul võiks olla, on hind. Kahjuks 1000€ või siis sellest kallim variant 1300€ ei ole paljudele väga taskukohane. Samas isiklik arvamus on, et see telefon on seda väärt. See on nagu kaasas kantav arvuti sinu taskus. Telefoni plussideks võiks lugeda kõik üleval toodud teemad. Töökindel aku, ideaalne telefoni kaamera, telefonile integreeritud pliiats ja palju muud.