Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 14. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

1 kommentaar

Speedlink Ares2 kõrvaklapid+mikrofon :: Digitest

Kui hakata mõtlema, mida tahta kõrvaklappidelt, mis on mõeldud arvuti taga töötamiseks, siis tundub, et olulisem kui ülihea helikvaliteet on nende kasutusmugavus. Või õieti see, kui mugavalt need peas püsivad.

USB-põhine seade Speedlink Ares2 kõrvaklapid+mikrofon on välimuse poolest vägagi kvaliteetne vidin ning jätab professionaalse mulje. Kuularid on ühendatud kitsaste metall-lehtedega, mis musta isoleermaterjaliga kaetud – kõvasti esteetilisem kui plastmass ning igal juhul ka vastupidavam.

Kandmismugavust peaks tagama korralikult läbiõmmeldud servadega pehmest materjalist riba. Kõrvaklapid on polsterdatud ning võrdlemisi pehmed. Samuti on raam piisavalt elastne ega lase kuularitel kõrvadele liiga tugevat survet avaldada.

Helitugevuse reguleerimiseks on kaablisse integreeritud regulaator. Mikrofon on reguleerimisele kergesti alluva varre küljes – tõenäoliselt samuti metallist, mis kaetud musta kattematerjaliga. Mikrofon on võrdlemisi tundlik. Kui kasutasin seadet Skypega rääkimisel, ei tulnud kordagi ette tõrkeid, et vastuvõtja poleks kõnest aru saanud.

Kõrvaklapid on igati sobilikud ka muusika kuulamiseks – 15kHz on täeisti talutav, kui just mingit helimontaazhi teha tarvis pole.

Kõige problemaatilisem osa Speedlink Ares2 juures on aga liiga väike suuruse reguleerimise amplituud. Mina näiteks olen kiilakas ning minu jaoks osutusid need kõrvaklapid liiga suurteks. Kui inimesel on suur juuksepahmakas, siis püsivad need peas väga hästi, aga ilma juusteta tegelastele on need veidi ebamugavad, sest kandmismugavse tagamiseks mõeldud riba ei ulatu peani ka siis, kui kõrvaklapid on kõige “tihedamaks” reguleeritud.

Plussid

  • korralik sound
  • kvaliteetne mikrofon

Miinused

  • Liiga väike distants pea suuruse järgi reguleerimiseks

[nggallery id=88]

Speedlink Ares2 kõrvaklapid Photopointis: 399.-