Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 on sõbralik ja põhjalik nutikaal :: Digitest

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 on sõbralik ja põhjalik nutikaal
Erki Oras

Ühel päeval sadas mu töölauale kaks nutikaalu, mis mõlemad nägid välja nagu ülemõõdulised kahhelplaadid. Tõsi küll, et mõlemad olid siiski tehtud klaasist, mitte keraamikast ning mõlema peal ilutsesid neli säravat roostevaba ketast – Huawei Scale 3 mudeli peal need suuremad ja Xiaomi Mi Body Composition 2 omal veidi väiksemad.

Kui kahhelplaadi arvustamine oleks tõeline pähkel, siis nutikaalud peidavad oma ilmetu valgelt kiiskava kesta all siiski midagi enamat. Vähe sellest, siis erinevad kaalud on ülimalt sarnasest välimusest hoolimata täiesti erineva iseloomuga – tänu sellele, et minu käes oli korraga kaks kaalu (Huawei Scale 3 ülevaade), siis on mul olemas adekvaatne võrdlusmaterjal.

 

Välimus

Niisiis, mis on veel ilmetuma välimusega kui valge läikiv ruut? Valge mitteläikiv ruut võibolla, aga ma saan aru, et see ongi tänapäeval kõigi vannitoakaalude standard. Valge ja läikiv pind loob kuvandi puhtusest, isegi steriilsusest ning see peaks suurepäraselt vannitubadega sobima.

Iseasi, kui kaal paigutada kuhugi mujale nt magamistuppa, kus valitsevad reeglina soojemad toonid, siis seal võib kaal mõjuda teataval määral võõrkehana. Lisaks võib kaal magamistoas koguda oma pinnale ka rohkem tolmu ja muud sodi, mida vannitoas niipalju ei esine. Juba elementaarne talupojaloogika peaks meile ütlema, et miski ei määrdu ega kriimustu paremini, kui valge läikiv klaaspind. Võite selles üsna kindel olla.

Xiaomi nutikaal Mi Body Composition 2

Aga nagu juba öeldud kaunistavad Xiaomi nutikaalu kaunist valget pinda neli sümmeetrilist metallketast, mis on mõeldud keha rasva- ja muu sisalduse määramiseks. Xiaomi kaalul on need väiksemad kui näiteks Huawei Scale 3 kaalul, mis tähendab, et väiksema jala korral võib rasvasisalduse määramine olla raskendatud. Meie peres oli kõikide jalanumber vähemalt 40 või suurem, mistõttu ei saanud me siin katseid läbi viia. Laste puhul paraku kaaluga rasvakogust mõõta ei saa, vaid peab piirduma lapse visuaalse vaatlusega.

 

Tarkvara

Nagu juba öeldud võivad väliselt sarnased nutikaalud olla täiesti erineva hingeeluga, sest sisu annab neile teatavasti tarkvara. Kui Xiaomi on aastate jooksul kuulsust võitnud oma tootedisainiga, siis võin üksnes rõõmsalt nentida, et piisavalt tähelepanu on saanud ka nende toodete tarkvara – see on mugav, põhjalik ja intuitiivne. Tegelikult olin ma isegi hämmastunud, kui põhjalik oli Xiaomi Mi Fit rakendus – täpsemalt siis selle kaalumisega seotud osa, sest kõik ülejäänu mulle oluliselt jalgu ei jäänudki. Kuigi ka seda oli omajagu.

Xiaomi nutikaal Mi Body Composition 2

Ma pole vist kunagi näinud sedavõrd suurt hulka infot sedavõrd esitatuna sedavõrd arusaadavalt ja intuitiivselt – siin tahaks koguni käsi plaksutada, sest minu arvates on tegu meistritööga.

Kuigi eriti moekas Mi Fit’i kasutajaliides siiski välja ei näe. Küll aga võtab rakendus meie kehakaalu kenasti komponentide kaupa lahti – palju on rasva, palju on vett, palju on muskleid ja palju on konte. Igati kasulikud teadmised ning lisaks annab äpp iga näidu puhul üldisemat nõu, mida peaks tegema, et olukorda parandada, kui seda vaja peaks olema.

 

Kasutamine

Sissejuhatuseks häiris mind ka Xiaomi kaalu puhul, et sellega ei olnud kaasas patareisid, mis on kaalu tööks vältimatud (töötab 4x AAA patareidega). Ja kui patareid komplekti ei kuulu, siis võiks sellest suures kirjas olla märge toote pakendil. Nii avastasin alles koju jõudes, et ma kaalu tööle panna veel ei saa, vaid pean kõigepealt minema patareide järele. Uutele kasutajatele aga soovitaks pigem kasutada akusid, et säästa raha ja olla keskkonnasõbralikum.

Nii nagu Huawei kaalurakendus, siis vajas kontot ka Xiaomi oma, kuid siin läks aga märksa sujuvamalt, kui Huawei’ga. Nimelt leidis rakendus, et mul juba on Xiaomi konto täitsa olemas (ehkki olin selle olemasolu edukalt unustada jõudnud) ning logis mind sinna nagu möödaminnes sisse. Sama sujuvalt läks ka kaalu paaritamine telefoniga ja ühendamine wifi võrguga.

Xiaomi nutikaal Mi Body Composition 2

Paraku pole ka Xiaomi mõelnud inimestele, kellele seda kaalu võibolla kõige rohkem vaja võiks minna – näiteks minule. Minu 150+kg kaalule pidi vaene Xiaomi alla vanduma ning nii pidin ma testimiseks kasutama oma isiklikke pereliikmeid. Selle tulemusena oli ka test pisut hektilise iseloomuga, kuid laias laastus siiski adekvaatne.

Ka Mi Fit laseb ühte rakendusse luua mitu kasutajakontot kaalu jaoks ja lisaks pakub veel võimalust kaaluda ka lapsi või lihtsalt mingeid esemeid, kui vaja peaks olema. Erinevalt Huawei Scale 3 nutikaalust on Xiaomi mudel kasutaja rasvasisalduse määramisel märksa järjekindlam ning paiskab kasutajale näkku karmi tõe. Mulle meeldis, et kui ma kaalu kasutamise ajal vaatasin seda rakendust oma telefonist, siis näitas see reaalajas kõiki näite sh ka ka rasvasisaldust. Küll aga ei näidanud see kaal “pulssi” nii nagu näiteks Huawei kaal seda tegi.

Ehkki väliselt olid nii Huawei kui ka Xiaomi kaalud praktiliselt identsed, siis jättis Xiaomi oma mulle märksa positiivsema kasutuskogemuse tänu intuitiivsemale tarkvarale ning adekvaatsematele näitudele.

 

Kokkuvõtteks

Leian, et selline kaal on suurepäraseks motivaatoriks oma kaalu vähendamiseks ja seega ka tervise eest hoolitsemiseks. Mulle meeldis Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 tänu oma põhjalikule, aga samas inimsõbralikule ja loogilisele kasutajaliidesele. Isegi hoolimata sellest, et see ei näinud maksimaalselt trendikas välja. 

Xiaomi nutikaal Mi Body Composition 2

Rakenduses oli meeldivam ja lihtsam valida erinevate kasutajate vahel kui Huawei omas ning kogu kasutusprotsess on olnud sujuvam ning nauditavam. See aga on kaaluvähendamise puhul ülimalt oluline. Kindlasti oleks kaalust suurem tulu, kui lisaks sellele kasutada ka sama firma nutikat aktiivsusmonitori, et tervisliku seisundi jälgimine oleks laiapinnalisem ning põhjalikum ja seeläbi ka tulemuslikum.

Sellise nutika kaalu soetamiseks on kindlasti üheks olulisemaks argumendiks ka selle naeruväärselt soodne hind (artikli avaldamise hetkel 24,99€). Või on sul mingi muu vabandus selle ostmisest hoidumiseks? Minul igatahes ei ole.