Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Platinet Aura PM1040 spordiklapid mittesportlikele näitsikutele :: Digitest

Platinet Aura PM1040 spordiklapid mittesportlikele näitsikutele
Erki Oras

Kuigi kõrvaklapid on saanud meie elu igapäevaseks osaks, siis on nende valik muutunud iga päevaga ka üha keerulisemaks.

Piisab visiidist mõnda tehnikakaupadega äritsevasse kauplusesse ja põhimõtteliselt võtab klapivalik teil silme eest kirjuks. Või jooksutab erinev suurus, välimus, funktsionaalsus ning isegi värv ajuketta kokku. Juba üks tootja võib toota rohkem klappe kui kümme kasutajat neid kuulataja jõuavad.

Kõrvaklappidele mõeldes ei ole Platinet ilmselt esimene kaubamärk, mis meil pähe tuleb. See polegi tegelikult oluline, sest juhtmevabade kõrvaklappide buumiga on liitunud ka märksa eksootilisemaid kaubamärke. Platinet kaubamärgi all saadaval olev elektroonikavalik ulatub seinast seina – klappidest kuni seinakellade, lampide ja ventilaatoriteni välja. Lisaks veel kotid ja isegi vatitikud ning miks siis mitte ka kõrvaklapid. Aga vaatame lähemalt.

 

Välimus

Lapates Platineti tootevalikut, siis võin öelda, et laiemas plaanis on tegu üsna ontliku välimuse ehk disainiga. Vau-efekti ei teki, aga häbenemiseks pole ka vähimatki põhjust – olgu siis tegu lambi või juhtmevaba kõlariga.

Selle artikli staari ehk Platineti Aura PM1040 spordiklappide laadimistops paraku muidugi eriline pilgupüüdja ei ole. Kui Apple oma esimesed juhtmevabad pääsukesed – AirPods’id – välja tõi, siis leidus küllaldaselt alpe, kes neid elektrilise hambaharja detailiga võrdlesid. Well, Platinet tops meenutab mulle jälle koledal kombel karbikest, millega müüakse mingeid muid hambahügieenivahendeid – oli see siis hambaniit või hambaorgid vms.

Valge ja lame on see karp ühesõnaga ning hõbedase logoga kaanel. Seda avades rõõmustavad pilku 5 pisikest LED-tulukest, mis näitavad karbi laetusastet ning oma tuluke on ka kummalgi klapil.   

Platinet kõrvaklapid Sport + laadimisdokk PM1040 Aura

Bluetooth kõrvaklapid ise meenutavad elektrilise hambaharja otsa minu arvates isegi rohkem, kui AirPods’id, kuigi kõrvasisene osa on neil täpselt analoogiline Apple’i tootega. Ainult nn ’vars’ on veidi teistsugune. Lisaks on mõlemal klapil “seljal” väike, kuid praktiliselt märkamatu nupuke, millest tuleb juttu edaspidi.

Platinet kõrvaklapid Sport + laadimisdokk PM1040 Aura

Kokkuvõttes meenutavad nii karp kui klapid Apple AirPods mudeli odavapoolset, kuid pisut eristuvat koopiat ning ma arvan, et see disaini eesmärk on antud toote juures igati korda läinud.

 

Heli

Kõrvaklappide puhul on helist rääkimine möödapääsmatu ehkki selles hinnaklassis (artikli kirjutamise hetkel maksavad need 24,99€) muidugi siin kuigi pikalt juttu rääkida ei saa.

Ehkki kõrvaklappidele spetsialiseerunud Hiina firmad võivad ka naeruväärse raha eest pakkuda üllatavalt head helikvaliteeti, siis Euroopa kaubamärkide alt erilisi üllatusi paraku leida ei ole. Ja Platinet pole siin paraku mingi erand.

Platinet kõrvaklapid Sport + laadimisdokk PM1040 Aura

Helipilt on esimesel hetkel täiesti talutav, aga ainult minu maitsele veidi bassiküllane ja bass ise pisut mudane. Bassihelide vastu pole mul põhimõtteliselt midagi, aga kvaliteetse bassiheli jaoks tuleb maksta kordades rohkem, kui Platinet kõrvaklappide eest, kuid koolitamata kõrvale seevastu on ka Platineti bass täiesti okei. Samuti pean olema aus ja ütlema, et olen kuulanud märksa halvemat heli märksa kallimate klappide sh ka juhtmevabade juures.  

 

Kasutamine

Kasutamiskogemuse kirjeldamisega on juba keerulisem. Alustaks kasvõi sellest, et klapikarbi avamine ise on ilma pikki küüsi omamata üsna keeruline. Vähemalt minu töntside jämedate sardellide jaoks.

Klapikarp on kujult nagu seebikarp, kuhu on serva avamiseks õige väike ja kitsas süvend jäetud, kuhu siis võib avamiseks küüne sisse ajada. Paneme end olukorda, kus näiteks käed ja/või karp on vihmast märjad, siis pole ime, kui see pihust plehku paneb. Mõne kauniküünelise kontorineiu või -proua käes oleks aga selle avamine naljamäng. 

Platinet reklaamib neid kui spordiklappe, aga mina selles ise väga veendunud ei oleks, sest nagu varem mainisin, siis oma kujult meenutavad need Apple AirPods’e. Minu enda kogemusel AirPods’id eriti kindlalt kõrvas ei püsinud. Ehkki Platineti klapid tundusid kõrvus veidi kindlamini, siis pole ma põrmugi kindel, mida need teeksid füüsiliselt aktiivse toimetamise juures, eriti kui sellega kaasnevad hüpped, higistamine jms.

Platinet kõrvaklapid Sport + laadimisdokk PM1040 Aura

Telefoniga ühendamine käis kiirelt ja intuitiivselt, ilma oluliselt manuaalis näpuga järge ajamata. Kõrvapandud klapp raporteerib naiselikul ja pisut summutatud bassihäälel, et ühendus seadmega on loodud. Eemaldades kõrvast ühe klapi, siis vaikib mõne sekundi pärast ka teine ning kõrva tagasipanek klappe uuesti tööle ei pane. Selleks tuleb vajutada mõlemal klapil olevale mikroskoopilisele nupukesele ja avaldada nii kõrvale üsna ebameeldivat survet – minu arvates see väga intuitiivne ja mugav lahendus ei ole. 

Platinet kiidab pakendil, et klappidel on extra power. Oletavasti on selle all mõeldud laadimiskarbi mahutavust – väidetavalt saab sellega laadida klappe neli korda, enne kui laadimiskarp/dokk ise lisasärtsu vajab. Ma ei tea, mis oleks nende klappide tavaline akumahutavus, aga minul igatahes akust puudus kätte ei tulnud.

 

Kokkuvõtteks

Miks ma pealkirjas arvasin, et need klapid on mõeldud mittesportlikele kontoripreilidele? Need, kes mu arvustust mõttega lugesid, on sellest ilmselt juba isegi aru saanud, aga igaks juhuks seletan üle.

Klappide kuju välistab minu arvates ülearu aktiivse füüsilise tegevuse, klapikarbi mugav ja edukas avamine aga eeldab naiselikult (loe: daamilikult) pikemaid küüsi. Moodne bassine saund aga eeldab ilmselt nooremat vanusegruppi. Kujutan elavalt ette näiteks nooruslikku sekretäri, kes veedab oma tööpäeva näiteks üks Platinet klapp korraga kõrvas, mille abil ta vastab telefonile ning ülejäänud aja kuulab ühe kõrvaga oma lemmikmusa Spotify’st. Saab ühe klapi aku tühjaks, siis võib selle pista laadimiskarpi ja võtta sealt teise ja laetud klapi.

Platinet kõrvaklapid Sport + laadimisdokk PM1040 Aura

Arvestades Platineti kõrvaklapi omadusi ja müügiloleva klapivaliku üldist avarust, siis ilmselt ainukeseks argumendiks nende soetamisel oleks hind (ja ilmselt selle juures ka moekalt bassine saund).