Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Roccat Score skoorib nii välimuse kui heliga :: Digitest

Roccat Score skoorib nii välimuse kui heliga
Erki Oras

Kõrvaklapid pole kunagi varem meie elus nii suurt rolli mänginud kui praegu. Tööl, koolis, kodus, ühistranspordis, spordisaalis ja mänguarvuti taga. Need aitavad meil keskenduda, lõõgastuda, eralduda, saavutada rütmi ja meelt lahutada. Nende tähtsust on raske ülehinnata. Hea kõrvaklapp võib olla asendamatu sõber, vilets klapp aga põrgulik instrument. Vaatame, millega rõõmustavad meid Roccat Score kõrvasisesed kõrvaklapid.

 

Välimus

Juba esimesest pilgust klappidele tundus mulle, et Roccat on õppinud parimatelt. Kui senini kipuvad keskmised kõrvasisesed klapid meenutama suhteliselt ilmetuid junne, siis Score’i klapid meenutavad oma kujult kõrgema klassi high end kõrvaklappe, millede eest on melomaanid nõus neljakohalist hinda maksma. Näiteks Campfire Audio. Sama käib ka klapikaabli kohta. Tavalise kummise musta või valge juhtme asemel on kaabel kaetud läbipaistvaga, jättes juhtmest seksikalt metallise välimuse. Erinevalt tavalistest kõrvasisestest punnidest on Roccat klappide juures varustanud juhtme tugevdusega, mille abil saab anda juhtmele mugava konksukuju, et klapijuhtmeid nagu professionaalid kõrva taha viia. Ühtlasi aitab selline täiendus klappidel paremini kõrvas püsida. Hästi läbimõeldud on ka klapijuhtme pikkus, klappe saab mugavalt kasutada näiteks laua ääres tööarvuti taga aga ka näiteks liinibussis mänguga aega parajaks tehes ei jää juhe liigselt tolgendama.

Klappidega on kaasas ka suhteliselt soliidne, kergelt kummise pinnaga toos, milles omakorda peitus veel ports erinevaid silikoonist ja memory foam’ist kõrvapatju ning PC-adapter.

 

Heli

Klappide puhul on loomulikult esmatähtis helikvaliteet. Ja siin suutis Roccat mind tõsiselt üllatada. Pean tunnistama, et esmakordselt. Roccati helikvaliteet pole olnud laita juba varem, aga sellegipoolest ei osanud ma midagi sellist oodata. Võibolla sellepärast, et mu eelmised klapid oli Apple AirPodid… Tõsi, nende viimaste helikvaliteedis suutsin ma põhjalikult pettuda juba mõni aeg tagasi, kui soetasin endale Master & Dynamics MW07 kõrvasisesed klapid.

Score-klappide helipilt on ilus, avar, detailne ning nö mänguriklappide kohta üllatavalt detailne. Avarus, muuseas, on üks asi, mille järgi klapiheli kvaliteeti määrata saab. Kohe alguses võin öelda, et klappidel on üllatavalt hea bass. Tugeva tümakaga võivad ehk kiidelda veel mitmed klapid, kuid reeglina jätab see jälje kogu nende helipildile. Score’i puhul seda ei juhtu – bass on bass, kõrged on ilusad selged ja kesksagedus piisavalt mahlakas. Täpselt nii nagu kvaliteetklappide puhul olema peab. Kui tavaliselt kipub domineeriv bass muutuma kuidagi mudaseks, siis Score’i puhul seda muret pole. Pimekuulamisel pakuksin ma ainult helipildi järgi Score’ile märksa kõrgemat hinnaklassi, kui sellel tegelikult on.

Lisaks detailsusele rõõmustavad klapid omanikku ka piisava helivõimsusega. Kui paljud kõrvaklapid vajavad näiteks mobiilsete seadmetega kvaliteetseks kuulamiseks spetsiaalset klapivõimendit, siis ei jäänud Score siin jänni ning mõistlik oli kuulata muusikat kuskil kahe kolmandiku peal maksimaaltugevusest. Mis iseenesest ei tähenda nagu oleks heli täisvõimsusega kuulamisel oma kvaliteedi kaotanud.

Mänguriklappide eripära arvestades on oluline ka mikrofoniheli ning ka siin pole mul Roccatile vähimaidki etteheiteid. Minu poolt mikrofoni räägitud heli oli kuulajate jaoks igati selge ja kõlav. Selles tuleb ilmselt tänada Roccati Real Voice tehnoloogiat (aga ärge küsige minu käest, mis selle turundustermini taga peitub, igatahes see töötab).

 

Kasutamine

Ehkki nagu öeldud sobib Roccat Score kasutamiseks ka lauaarvuti taga, siis tänu nn kõrvakonksudele kahtlustan ma, et need klapid on mõeldud eeskätt mobiilsetele inimestele, kes kasutavad klappe oma nutiseadmete või sülearvutitega. Tänu nendele konksudele püsivad klapid kindlalt kõrvas ka liikudes. Kaablil asuv mikrofon ja juhtpult võimaldavad mugavalt reageerida mitte ainult Discordi vestlusele, vaid ka tavalisele telefonikõnele. Ehkki juhtpuldil on ainult üks nupp, on see piisavalt universaalne, sellega saab muusikapalasid vahetada nii edasi, kui tagasi, panna muusikat pausile ja vastata selle nupu abil kõnedele. Moodsatel klappidel on heaks tooniks mürasummutus, eriti veel aktiivne mürasummutus. Score’il on ainult passiivne mürasummutus, aga see on paraku ilmselt 99% kõrvasistestest klappidest, mis ju kujutavad endast põhimõtteliselt kõrva pandavaid troppe. Õigesti valitud kõrvapadja puhul aga on Score’i passiivne mürasummutus igati okei. Mitte midagi vapustavat, aga ajab oma asja edukalt ära.

 

Kokkuvõtteks

Kokkuvõtteks saavad Roccat Score klapid tänu oma helikvaliteedile minu, kui melomaani, sooja ostusoovituse. Eriti kui meeldib kuulata midagi enamat kui lihtne EDM või poppmuusika, kuigi ka need on igakülgselt nauditavad aga lihtsalt ei anna vääriliste ettekujutust Score’i täielikust potentsiaalist. Tegu on peaaegu ideaalse valikuga algajale melomaanile-arvutisportlasele – saab nautida kauneid helisid ning ka kasutaja enda hääl kõlab tema tiimikaaslaste kõrvus otsekui kaunis muusika või sulnis ojavulin.

 

Roccat Score kõrvaklapid Photopointi veebipoes »