Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Juhtmevaba Roccat Apuri Raw annab lahinguväljale viimase lihvi :: Digitest

Juhtmevaba Roccat Apuri Raw annab lahinguväljale viimase lihvi
Erki Oras

Käesolev on ilmselt üks keerulisemaid arvustusi minu elus. Võrdlus võib olla banaalne, aga pähe tuli võrdlus riidepuuga. Kui palju või kui pikalt suudaks keegi sellisest vajalikust, aga äärmiselt lihtsast instrumendist kirjutada? Aga teeme proovi.

Sissejuhatuseks proovisin tõlkida Apuri Raw ingliskeelset tootenimetust – mouse bungee. Toores hiirebenji kõlab enam kui naljakalt. Õnneks oli Photopointi kodulehel täiesti adekvaatne nimetus olemas – juhtmehoidik. Tehniliselt on Apuri Raw muidugi midagi palju enamat kui lihtne juhtmehoidik.

Kas te üldse teate, kellele ja miks on juhtmehoidikut vaja? Laias laastus jagunevad põhilised kasutajad kaheks. Kõigepealt need mängurid või miks mitte ka töötegijad, kelle arvutilaual on liiga palju kraami. Juhtmehoidja hoiab nende hiirejuhet kriitilisel hetkel takerdumast igasuguse kila-kola taha, et näiteks snaiperi käsi kiiret tegutsemist nõudvates olukordades ei väärataks, vaid vastase sujuvalt looja karja saadaks. Teiseks on juhtmehoidja sobiv neile, kelle töölaud on minimalistlikult tühi ja puhas. Nende töölauale annab kaablikantseldaja (see on minu enda poeetiline vaste juhtmehoidjale) viimase lihvi, et korratud kaablikeerud laual kaost ei tekitaks. Mina ise kuulun küll esimesse gruppi. Seda enam, et isegi antud hetkel on mu laual koguni kolm hiirt (ikka Roccati omad muidugi), mis kõik arvutiga ühendatud on. Sellest virrvarrist on hetkel põhihiire kaabli eraldamine teistest vägagi oluline.

 

Välimus

 Roccat Apuri Raw

Mehelikust matist mustast plastist Apuri Raw meenutab veidi oma välimuselt küberskorpioni, kes kindlalt kolmele jämedale jalale toetudes on saba löögivalmilt üles tõstnud. Väga isane ja isegi kergelt ohtlik. Kui Apuri Raw alumine osa on plastist, siis ülestõstetud ‘saba’, millesse hiirekaabel fikseeritakse, on pehmest, aga vastupidavast kummist. Miks ma arvan, et vastupidavast? Aga sellepärast, et Apuri Raw eelkäija Apuri on minu töölaual aktiivses kasutuses olnud juba üle kümne aasta. Või midagi sarnast.

 

Apuri vs Apuri Raw

Esialgu olin ma Apuri Raw’d vaadates teatavas hämmingus. Kui tavaliselt ilmub müügile mingi toote uus mudel, siis on see reeglina varustatud oma eelkäijast suurema funktsionaalsusega. Roccat on Apuri Raw puhul käitunud vastupidiselt ja võtnud ära ühe Apuri olulise lisafunktsiooni kaablikorralduse kõrvalt – USB-jaoturi. Kui eelmise mudeliga sai ühendada veel 4 USB-seadet, siis Apuri Raw enam sellist võimalust ei paku. Peale pisikest kuklasügamist aga leidsin, et see mõte polegi ehk nii paha. Asi on selles, et tänu eelmainitud USB-jaoturile oli kaablihoidikul taga koguni kaks kaablit – üks toitejuhe ja teine USB-kaabel, mis ühendas seadme arvutiga. Kaks kaablit aga tähendab veelgi rohkem kaablimajandust ja see ei ole mingi nurga alt hea. Eriti kui arvuti tagakülg nagunii juba kaablipadrikut meenutab. Lisaks pole enam tänapäeval enam olulist vajadust ka paljude USB-ühenduste järele. Näiteks on oma populaarsuse minetanud kunagi ülivajalikud mälupulgad, mille asemel enamus progressiivsest inimkonnast kasutab pilveteenust ja või juhtmevabasid ühendusi nagu Bluetooth või wifi. See meenutab veidi olukorda, kus Apple eemaldas oma telefonidelt 3,5”- kõrvaklapiühenduse – alguses oli protestikisa valju, kuid nüüd on enamus telefonitootjaid selle trendiga liitunud.

Seega on Apuri Raw juhtmevabadus igati õigeaegne tootearenduse vili. Liigsetest viledest-kelladest loobumine on ka hea näide loodushoidlikust mõtlemisest, mis on tänapäeval samuti ülimalt aktuaalne.

 

Kasutamine ja Kokkvõte

Roccat Apuri Raw

Olles juba aastaid Apurit kasutanud, on mulle selle olemasolu oluline. Kindlasti pole see vältimatu töölaua lisand, kuid hiire kasutusele mõjub see kindlasti positiivselt nagu iga teine lifehack, mis meie elu rohkem organiseerib ja kaost vähendab. Õigel kasutusel on selle olemasolu täiesti märkamatu, see muutub nagu hiirekaabli lahutamatuks osaks. Eriti veel kui igapäevaselt hiiri ei vaheta nagu mina seda teen.

Üheks väikeseks küsitavuseks minu jaoks jäid katsumisel kergelt kleepuvad matid hoidiku jalgade all. Tegelikult võiksid ju jalad olla ilma vähimagi takistuseta, et vajadusel laual kergelt liikuma pääseda. Kuigi ega reaalsuses polnud hoidiku liigutamiseks laual olulist pingutust vaja teha.

Roccat Apuri Raw on kasulik väike vidin, mille olemasolu pole küll eluliselt vajalik, aga mis enam kui mõõduka tasu eest aitab taltsutada meid ümbritsevat entroopiat. See on elustiili ja hoiakute küsimus. Lisaks võib ta virtuaalsel lahinguväljal kõrvaldada hiire teelt takistused ja anda juurde just niipalju kiirust ja täpsust, mis on vaja vastase elimineerimiseks.

 

Roccat juhtmehoidik Apuri Raw Mouse Bungee Photopointi veebipoes»