Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Roccat Aluma nööpkuularid :: Digitest

Roccat Aluma nööpkuularid
Digitest.ee
  • Avaldatud 2. märts 2016
  • http://www.digitest.ee/

Kui arvutimängurid endale kõrvaklappe ostma lähevad, on neil silme ees rasked ja suured, sageli vilkuvate LED-tulukestega valgustatud klapid, mille alt pea ja nägu hästi väljagi ei paista. Roccat Aluma nööpkuularid soovivad seda paradigmat muuta. Need on pisikesed, kõrva sisse sobituvad “klapid”, mille Roccat on valmistanud spetsiaalselt arvutimänguritele. Uurime, kas need ühele tavalisele mängurile siis ka sobida võiksid.

 

Roccat Aluma komplektsus

roccat-aluma-photopoint-1002

Roccat Aluma nööpkuularitega tuleb kaasa palju muudki peale kuularite enese. Siin on kahe otsaga adapter lennukites kasutamiseks. Samuti audiosplitter, mille abil saab nööpkuularitest tuleva kõrvaklappide/mikfofoni kombineeritud pistiku muuta kaheks eraldi pistikuks – seda on vaja näiteks siis, kui on soovi neid nööpkuulareid kasutada arvuti taga, kus mikfofoni ja kõrvaklapi pesad on eraldi.

Kõige mugavam sellest komplektist – peale nööpkuularite eneste muidugi – on tugevast materjalist vutlar, mille sees nööpkuulareid saab kõikjale kaasa võtta ilma et need katki läheks või prügiseks saaks. Lisaks nendele nimetatud asjadele on komplektis veel päris palju kummist kuulariotsikuid. Kolm paari erisuuruses tugevamast kummist (sinise joonega) ning kaks paari eri suuruses eriti pehmest kummist otsikuid. Muidugi on pakendis ka ka kiirjuhendid ja loomulikult Roccat Aluma kõrvaklapid ise.

 

Nööpkuularid väliselt

roccat-aluma-photopoint-1003

Roccat Aluma olulisemad omadused:

  • Sagedusdiapasoon: 20 – 20 000 Hz
  • Tundlikkus: 98 dB
  • Takistus: 16 Ω
  • Sisendvõimsus: 5 Mw
  • Mikrofoni takistus: 16 kΩ
  • Mikrofoni tundlikkus: -40 dB
  • Ühendus: 3.5mm pistik (kõrvaklapid + mikrofon)
  • Juhtme pikkus: 120 cm

 

roccat-aluma-photopoint-1009

Tavalistest nööpkuularitest eristab Roccat Aluma nööpkuulareid välisel vaatlusel suurem kuularikorpus, mis on valmistatud alumiiniumist. Kuularikorpuse disainist õhkub tõsidust ja professionaaalsust ning Aluma klappide erilisutst toonitab Roccatilikult sinakat värvi kaabel. See kaabel pole mitte tavaline ümara profiiliga vaid lame – kes on lameda kaabliga kõrvaklappe kasutanud teavad, et selline kaabel ei lähe nii kergesti sõlme.

roccat-aluma-photopoint-1006

Kaabli keskel on pisikene musta värvi “pult”. Selle peal on ainult üks nupp, millel on play/pause funktsionaalsus. iPhone nutitelefoniga kasutades aktiveerib pikk vajutus sellele nupule personaalse assistendi ehk Siri. Päris kasutuses on kahjuks aga nii, et ka lühike vajutus sellele nupule võib muusika vaigistamise ajal hoopis Siri aktiveerida. Üsna häiriv värk.

Pult pole seal kaabli vahel muidugi mitte selle nupu pärast, vaid eelkõige sellepärast, et oleks kusagile mikrofoni panna. Puldi teisel poolel on pisike augukene mikrofoni jaoks. Mikrofon toimib hästi – helisalvestus on selge ja tavakasutuseks piisavalt vali.

Roccat aluma komplektsusest ja välimusest saab hea ülevaate ka alloleva video abil:

 

 

Helikvaliteet

roccat-aluma-photopoint-1010

Helikvaliteet on üks peamisi omadusi, mida Roccat ise nende nööpkuularite puhul rõhutab. Aluma heli on puhas ja kui see heli ka kõvemaks keerata, siis jääb bass ikka bassiseks – mitte nagu nööpkuularite puhul tavaliselt. Helirikkuse poolest ei suuda Roccat Aluma muidugi täissuuruses kõrvaklappidega võistelda – juba kõlakoda, mis tekib üle-kõrva klappide sees, on teistsugune. Siiski – arvestades seda, et Aluma on nööpkuularid, on nendest välja tulev heli muljetavaldavalt hea.

 

Kokkuvõtteks 

roccat-aluma-photopoint-1001

Kel on tarvis just pisikesi, mugavalt taskus kaasa võetavaid nööpkuulareid – aga võimalikult hea helikvaliteediga – nende jaoks on Roccat Aluma üks parimakd, mida soovitada võiks.