Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Roccat Taito Control - ülemõõduline hiirepesa sinu laual :: Digitest

Roccat Taito Control Midsize hiirematt – ülemõõduline hiirepesa sinu laual
Silver Pik

Hiirematist ülevaate kirjutamine võib esmalt tunduda natuke veider ettevõtmine. Seda eriti siis, kui sa pole varem hiiremati olulisusse süvenenud või endale teadvustanud, kui oluline abivahend see tegelikult laual on. Hiirematt on see, mis teeb hiirele pesa ning pakub tal libedat liugu. Hiirematt pakub käele mugavust ning võib ka olla dekoratiivne element töölaual. Hea küll, viimast mitte nii väga – hardcore geimeritel pigem statement stiilis – millises leeris mina asun.

Jätame korraks selle üldfilosoofilise sissejuhatuse ning siirdume Roccati maailma. Taito on olnud Sense kõrval teine vana tegija sellelt Saksa tootjalt. Kel põhjanaabrite keel vähegi suus, teab ka nime tähendust – oskus. Seda matil on kohe küllaga, et lausa ajab üle ning jääb ka kasutajale külge.

Roccat-taito-002-yldvaade

 

Roccat Taito Control disain

Roccat Taito on klassikaline premium-klassi tekstiilmatt, mis on disainitud nõudlikuma kasutaja vajadusi silmas pidades. Selle järelduse tegemiseks on väga lihtsad põhjused:

• Mati pindala – Roccati mõistes keskmist mõõtu (midsize) hiirematt on tegelikult täitsa lahmakas. 40 × 32 cm on vaat et poole suurem harju keskmisest kiisupildiga hiirematist ning varjutab enamus “tavamõõdus” mängurimatte. Kergelt ülemõõduline ei ole üldsegi halb – kui arvutilaual piisavalt vaba ruumi on, siis suurem pind hiire liigutamiseks on ainult luksus.
• Hiiremati paksus – lausa 3,5 millimeetri paksune hiirematt pakub optimaalset pehmendust käele, tehes ka pikemad kasutusmaratonid mugavaks.
• Pealispind – hiiremati kohta sügavama pinnatekstuuriga matt. Tekstiilmatte ongi laias laastus kahte tüüpi – kiirusele või kontrollile optimeeritud. See matt on neist viimane, pakkudes hiire liikumisel natuke suuremat hõõrdetakistust. MMORPG ning strateegiamängude fännid saavad siit optimaalse kasutusmugavuse.
• Mati ääred – õmmeldud ääred tähendab seda, et matt püsib esinduslik ka peale pikka & aktiivset kasutust ning ei hakka kooruma.
• Mati alumine külg – kummeeritud alus hoiab hiiremati ka libedal laual kindlalt paigal. Seda igapäevatööd tehes kui ka virtuaalses maailmas aktiivselt hiirelihast treenides.

Roccat-taito-003-aaris-tekstuur

Roccat-taito-006-aaris-tekstuur2

Roccat-taito-005-alt

Üleüldiselt jättis Taito hea esmamulje – tagasihoidliku väljanägemisega, kvaliteetsete materjalidega ning istus suurepäraselt Roccati hiire alla.

Roccat-taito-004-kyljelt

 

Hiirematti kasutades

Ma olen aastaid oma Roccat Tyon hiirte all kasutanud Razeri hiirematte – kontoris ülemõõduline Goliathus Speed ning koduse töölaua taga vanakene Razer Megasoma. Taito hiirematti olen kõrvalt vaadanud ning sõrmega silitanud korduvalt, kuid esimene kord enda töölaual andis huvitava kogemuse. Ütlen kohe ära – see on kordi mugavam kui Megasoma ning randmesõbralikum kui Goliathus. Pehme hiirematt on käe all meeldiv, pakkudes samas väga konkreetset ning ühtlast tagasisidet hiire libisemisel. Rõhk on siinkohal hiire libisemisel – ka väga libedal laual oli matt kindlalt lauale naelutatud.

Roccat-taito-003-aaris-tekstuur

Teine aspekt, mida ma küll testperioodil järgi proovida ei saanud, kuid kolleegide lauale kiigates olen näinud – Taito pealispind püsib ka peale pikka kasutusperioodi korralik. Seda, et tekstiilkate või äärised narmendama hakkaks või hiire libisevus matil ajas muutuks – seda niisama naljalt ei juhtu.

Kolmas aspekt – nii täpne liikumine. Viimased paar aastat olen kasutanud rohkem neid kiirusele optimeeritud matte libisemise pärast ning leppinud, et graafikalauata ei ole võimalik Photoshopis täppistööd teha. Ma pole vist varem nii rumalana end tehnikavallas tundnud – see hiirematt pakub nii täpset ja konkreetset kursori liikumist, et ka kõige täpsemad lõikamised/seadistused saab hiirt kasutades ära teha.

 

Kokkuvõte

Roccat Taito Control on tõsine abimees ühe fotograafi, kontoritöötaja, arvutigraafiku või mänguri laual, pakkudes paindlikku ning täpset kontrolli hiire üle. Jah, isegi kui su arvutihiir töötab hästi ka matita, on ta kindlasti õnnelikum kui sa temale pesa lood.

Roccat-taito-007-kokkuvote-soovitame

Mõnda kasutajat võib häirida mati natuke liiga suur paksus, kuid… kui sul on laual piisavalt ruumi ning randme toetamise saad hiirematile ümber kolida, siis paksus enam nii väga ei häirigi.

Lõppsõnaks võin südamerahuga öelda, et Roccat Taito on üks suurepärane hiirematt. See on piisavalt universaalne, et igapäevaselt kasutada – nii kontoris kui kodus, mehekoopas või noore mänguarvuti taga.

Ülevaade numbrites

Mõõtmed
9
Materjal
9.5
Kvaliteet
10
Kasutusmugavus
9.5
Disain
9
9.4

Mugav ja täpne

Roccat Taito Control on piisavalt universaalne igapäevaseks kasutuseks, piisavalt spetsialiseeritud täppistöö tegemiseks. Tegelikult ongi see hiirematt tõsine abiline ühe fotograafi, kontoritöötaja, arvutigraafiku või mänguri laual, pakkudes paindlikku ning täpset kontrolli hiire üle.