Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

ROCCAT Kova arvutihiir ennustab keskklassi võidukäiku :: Digitest

ROCCAT Kova arvutihiir ennustab keskklassi võidukäiku
Erki Oras

Minu käest on läbi käinud mitmeid ROCCAT-i hiiri, enamus neist tippklassi kuuluvad. Kõik need on olnud väga head ja igati oma hinda väärt. Sest tippklassi on kuulunud ka nende hind. ROCCAT Kova on minu mäletamist mööda kõige soodsama hinnaga ROCCAT-i mängurihiir, mis mu töntside sõrmede vahelt läbi on käinud ning tuleb öelda, et olen nähtuga ülimalt rahul. Mis peaks rahutuks tegema vähemalt minule kuuluva ROCCAT Tyon hiire. Aga alustame otsast peale.

 

Pakend, sisu ja välimus

roccat-kova-2015-hiir--1

ROCCAT Kova pakend on roccatlikult sinimust, minimalistlikult napp. Mitte midagi liigset, peale kileümbrises pabermanuaali, mida ma isegi pakendist välja ei võtnud. Kui tippklassi ROCCAT-i hiirte ümbrised on tavaliselt liigagi ruumikad st pakendisse jääb isegi liigselt tühja ruumi, siis Kova ümbris on meeldivalt kompaktne.

Pakendis peitub hiir ning nagu eespool mainitud, on ROCCAT sinna mingil veidra atavismina lisanud pabermanuaali. Häbi, häbi, püksis käbi.

roccat-kova-2015-hiir--2

Hiir ise on madal, keskmist kasvu ning värvuselt hiirhall. Kaabel on tekstiilkattega nagu see Roccati hiirte puhul ikka tavaline on. Igatahes meeldiv, et ROCCAT pole läinud tavalise kummikaabliga soodsama vastupanu teed. Küll aga on katsudes meeldivalt kummine ja matt hiire pind

Ning kas ma seda juba ütlesin, et Kova on täiesti sümmeetriline ehk ambidextrous ehk siis mõlemakäeline. Vasakukäelisena on see mulle eriti meeltmööda, mis sest, et oma vanuses ma siiski hiirt enam vasaku käega kasutama ei hakka. Aga tähtis on põhimõte, kas pole?

roccat-kova-2015-hiir--9
roccat-kova-2015-hiir--8

Hiirel on kummalgi küljel kolm lisaklahvi, kaks kummagi pöidla jaoks ning üks klahv vasaku ja parema hiireklahvi kõrval. Põhiklahvide kõrval asuvad lisaklahvid lisavad muidu hallile hiirele mehelikku musta. Lisaks eelmainitutele on hiirel veel rullik ja nupp DPI muutmiseks. Nagu igal normaalsel mängurihiirel.

 

Tarkvara

Swarm_Advanced

Roccati tarkvarast olen ma juttu teinud rohkem kui korra. Ning enamasti olen ma kippunud kurtma selle liigse põhjalikkuse ja konfigureeritavuse üle. Et vähemalt minu jaoks on see terakene liiga keerukas ja mitte eriti intuitiivne. Umbes nagu šveitsi kell, mis on juppideks võetud.

ROCCAT Kova oli mu jaoks suureks sammuks edasi. See tähendab, et tarkvara oli minu jaoks täiesti piisavalt konfigureeritav. Kui päris aus olla, siis ei kasutanud ma ka siin kindlasti kõiki võimalusi, kuid vähemalt oli nendes sätetes võimalik orienteeruda ilma, et mu isiklik ’kõvaketas’ kinni jookseks.

Ühe kivi aga viskaksin siiski ROCCAT-i tarkvarakapsaaeda. Nagu viimasel ajal moes, püüab iga arvutividinate tootja otsapidi kasutajate nutiseadmetesse pääseda. Nii ahvatles ROCCAT ka mind telefoni ROCCAT Swarm tarkvara tõmbama, mis siis peaks pmst erinevat mängustatistikat esitama telefoni ekraanilt. Kui ma aga läksin Apple Store’i seda otsima, siis seda seal paraku polnud. Lähemal uurimisel selgus, et see on esialgu saadaval vaid androidile. iOS on alles sepistamisel ROCCAT-i töökodades.

Ning kui päris aus olla, siis enam ma isegi ei proovinud ROCCAT Kova 16,8 miljoni varjundiga valgusmängu mingil moel kontrolli alla saada. Nagu ei õnnestunud ka kasutada ROCCAT-i AlienFX tarkvaralist lahendust, mis peaks erinevate valgusefektidega reageerima mängus toimuvale, kuna mu arvutis lihtsalt puuduvad AlienFX-toega mängud. Samas ma muidugi ei mõista, miks peaksin ma ekraanile vaatamise asemel jälgima mängu sündmustiku vms oma hiire pealt.

 

Kasutamine

roccat-kova-2015-hiir--4

Hoolimata oma tagasihoidlikust suurusest ja hallist välimusest on ROCCAT Kova tõeline alfa-isane ehk alfa-hiir, mis kõik teised hiired kõrvale trügis. Isegi sellised suured tegijad nagu Razer Ouroboros (mis on samuti mõlemakäeline hiir) ja ROCCAT Tyon pidid mõlemad abitult kõrvalt vaatama, kuidas Kova ROCCAT Sense hiirematil ringi laamendas.

Mõnusalt madal, mu käsi lausa puhkas tema peal. Seda enam, et matil lasi ta kenasti liugu nagu klimp supitaldrikus. Kuna hiir pole eriti suur nagu mu enda käsigi, siis istus see pihku nagu valatult. Ning täpselt sõrmede alla jäid nii külgedel asuvad pöidlaklahvid. Isegi need nö teise käe pöidlaklahvid leidsid kasutust suhteliselt mugavalt.

Pöidlaklahvidest isegi enam meeldisid mulle mõlemad lisaklahvid põhiklahvide kõrval, mis kokkuvõttes jätsid mulje nagu oleks tegu nelja põhiklahviga.  Veidi vähem meeldis mulle aga nupp, millest DPI-d vahetada, sest see oli nö ühesuunaline – kui tahtsid DPI-d vähendada, siis pidid sellega klõpsima peaaegu täisringi.

roccat-kova-2015-hiir--7

Kallima otsa hiirtel on mõistagi mugavam, kui DPI-klahvil on kaks otsa, millele vajutades DPI-d kas suurendada või vähendada. Selline lahendus nagu Kova’l välistab ilmselt mängu, kus edu saavutamiseks tuleb DPI-d sekundi murdosa vältel vahetada nagu näiteks on vaja PvP-s (Player vs Player). Aga meres on mitmeid erinevaid kalu nii et lõbutsemiseks pakub see hiir põhjust kuhjaga.

Kuigi hiirel on klahve isegi üle keskmise, siis ROCCAT Easy-Shift duubeldustehnoloogia annab klahvidele kokku 22 erinevat funktsiooni, mis peaks olema kordades rohkem kui tavalisel hiirel ning see peaks tegema Kova’st ideaalse relva näiteks MMO-de mängimisel.

 

Kokkuvõtteks

roccat-kova-2015-hiir--5

Minge ja ostke endale ometi ROCCAT Kova ära. Seda enam, et see ei maksa ju põrmugi palju – peaaegu 60 eurot. Aga mina isiklikult arvan, et sellise raha eest niipalju hiirt kuskilt mujalt ei saa.

Kindlasti pakuvad näiteks ka Speedlinki hiired oma hinna kohta kuhjaga hiirt, kuid selline koostekvaliteet, kõrgema klassi materjalid ning piisavalt konfigureeritav tarkvara neil paraku puudub. ROCCAT Kova pakub kuhjaga klahve, mõnusalt kummist pinda katsumisel, mugavat käeasendit pikkadeks mängutundideks ning piisavalt intuitiivset ja võimalusterohket tarkvara.

Kuigi ROCCAT Kova juba homme lahkub minu juurest järgmiste arvustajate juurde, siis tean, et ta tuleb peale seda minu juurde tagasi. Ning minul on temaga märksa tõsisemad plaanid, kui tühipaljas lõbutsemine. Nimelt viin ta oma töö juurde, kus ta vahetab välja minu vanaduspuhkuele mineva Logitech G9.

Nii hakkab ROCCAT Kova minuga koos veetma märksa enam aega, kui tema uhked ja edevad suguvennad, mis on ennast minu koduarvuti taga sisse seadnud. See aga on märk minu suurimast usaldusest. Peatse kohtumiseni, ROCCAT Kova!