Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Manfrotto OffRoad Walking Sticks - üksjalad matkasõbrale :: Digitest

Manfrotto OffRoad Walking Sticks üksjalad on matkasõbra parimad kaaslased
Silver Pik

Manfrotto ajalugu hakkab juba poolele sajandile lähenema ning selle aja sees on nad tootnud väga palju erinevaid statiive ning stuudiotarvikuid, mis on paljude professionaalide, edasijõudnute kui amatööride lemmikud. OffRoad seeriaga turule tulek tundub tegelikult varasemaid ettevõtmisi silmas pidades väga loomuliku sammuga. Kui sa juba videograafidele LED valguspaneele teed ning Kata’lt kotitootmise üle võtad, siis võiks ju matkasõpradest fotograafidele ka korralikke matkakotte ning jalutuskeppe teha. Mis toob meid OffRoad seeria jalutuskeppideni – nende alumiiniumist jalutuskeppideni, mida ka üksjalana väga edukalt kasutada saab.
IMG_2562

 

Numbritest

Fotograafina, just tiheda loodusfotograafina lähenen mina nendele jalutuskeppidele siiski kui üksjalgadele. Noh, vähemalt ühele neist, sest kahest jalutuskepist üks on varustatud ka 1/4″ keermega kaamera kinnitamiseks.

Materjal Alumiinium
Tehnopolümeer
Maksimaalne töökõrgus 132,5 cm
Minimaalne töökõrgus 59,5 cm
Pikkus transpordiasendis 59,5 cm
Maksimaalne koormus 2500 g
Kaal 400 g
Jala sektsioonide arv 3
Jala diameeter 17 mm
15,9 mm
14,5 mm
Pea / kaamera kinnitus 1/4″
Komplektis Jalutuskepid
Kummist otsikud
Korv-otsikud
Värvivalik Roheline
Sinine
Punane

IMG_2618

Disain ja kasutamine

Esmapilgul on tegu alumiiniumist jalutuskeppidega oma kõige ehedamas vormis. Teleskoopjalad on pikendatavad vahemikus 59,5 cm – 132,5 cm. See on iseenesest täitsa sobiv isegi 190 cm pikkusele kasutajale ning pakub piisavalt tuge metsas matkates. Ise olen 186 cm pikk ning leidsin mugavaimaks asendiks 5 cm maksimumpikkusest allapoole.

IMG_2611

IMG_2612

Jalutuskeppide alumiiniumtuubused on piisavalt jäigad, et pakkuda tuge ka hoogsamal liikumisel või siis, kui kasutaja soovib neile suuremat raskust panna ning jalgade koormust vähendada. Samamoodi tõestasid need väga hästi paksu lume all oleva jää kontrollimiseks. Ehk et – ikka piisavalt jäigad.

Tootja sõnul on üksjala kandevõime kuni 2,5 kg fototehnika puhul. Panin julgelt ka raskemat fototehnikat peale, kuna kogu raskus ei läinud üksjala kanda ning kordagi ei tekkinud sellega probleeme. Reaalsest kaamerakasutusest rääkides – üksjalg on täiesti piisav suure teleobjektiivi ning täiskaader kere toetamiseks, kuid kõige lihtsam on jällegi veekindla seikluskaamera või kompaktkaameraga, kuna neid ei tule alati jalutuskepi otsast lahti kruvida. Väikese GoPro Hero või Hero4 Session seikluskaamera võiks ju terveks matkaks üksjala otsa unustada. Loomulikult ei ole kaamera üksjalale kruvimine keeruline – tänu suurele rattale kruvi all käib see väga kiirelt ning saab teostada ka kinnastega. Samas annan ka sooja soovituse – kaamerad üksjala peale jättes on soovituslik kaamerarihm küljest ära võtta.

IMG_2608

Jalutuskepi otstes on vaikimisi metallist piigid, mis tagavad suurepärase haarde jäistel pindadel – eriti talvel üle järvejää minnes oli neist palju kasu. Lisaks on komplektis kaasas ka kummiotsikud natuke tahedamatel pindadel ning linnadžunglis liikumiseks ning ka laiemad võrud just paksus lumes sumpamiseks. Lõppevat talve vaadates – need kõik olid vajalikud, isegi ühe nädala jooksul.

IMG_2604

IMG_2603

IMG_2605

Väga oluline osa ehk käepidemed – Manfrottole kohaselt vahtkumm pehmendusega – olude sunnil suure külmaga isegi paljakäsi kasutades ei olnud probleeme – pakuvad väga head isolatsiooni. Lisaks tagavad mugava pehmenduse ning niisama naljalt käsi ära ei põruta. Mugavad pikendatavad – lühendatavad randmerihmad tagavad samas kindla haarde randme ümber ning vähendavad tõenäosust, et üksjalad lõpetavad omapäi sügavas orus või külmas jõevees ära hulpimas.

IMG_2615

 

Kokkuvõte

Manfrotto OffRoad tootesari on tegelikult suunatud lausa kahele erinevale sihtrühmale. Paduproffid veavad ikka endaga sügavasse laande kaasa täismõõdus statiivi ning nädalavahetuse lumberjack tihti läheb metsa pigem imago pärast kui fotograafilistel eesmärkidel. Samas ei ole jalutuskepid võõrad ka loodusfotograafi arsenalis – kui sa tead ette, et ees on ootamas 40 km jalgsimatka metsikus looduses ja koos fotokotiga, siis tark fotograaf teeb selle võimalikult mugavaks. Seetõttu haarab kaasa ka jalutuskepid. Ning siis on neid hea ära kasutada. Teine aspekt on loomulikult matkahuvilised, kel jalutuskepid niikuinii kasutuses – Manfrotto OffRoad seeria jalutuskeppe kaasa võttes on garanteeritud ka mugava üksjala käepärast olemise.

IMG_2619

Mida ma sellega öelda tahan? Pelgalt jalutuskeppide seisukohalt oleks neid üksjalgu natuke kulukas soetada. Fotograafile ainult üksjala asenduseks samamoodi – natuke liiga väikese kandevõimega ning pikkuse vahemik ei ole kõige parem… Pannes kokku need kriteeriumid – oled looduslaps kel meeldib pilte teha või fotograaf kes tihti metsikus looduses aega veedab – siis on need küll ainuõige lahendus. Sest siis ei pea sa alati eraldi statiivi kaasa võtma ja/või raske koti kaasaskandmine ei olegi enam nii raske.

Manfrotto OffRoad Walking Sticks jalutuskepp/üksjalad Photopointis 79 €