Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Manfrotto Hiker 20L – kaamerakott matkakotis :: Digitest

Manfrotto Hiker 20L – kaamerakott matkakotis
Kadi Huizinga

Selleks, et fotokottide turul teiste seas silma paista tuleb tootjal ilmselt omamoodi tireleid ja tiritammesid visata. Manfrotto on ses osas õige lähenemise leidnud rahuldades ühe kotiga nii killukese fotosõbra kui matkaselli vajadustest. Hiker 20L näol on tegemist seljakotiga, mis mahutab ideaalselt varustuse päevamatka tarbeks ning peidab endas lisaks eraldi taskut ka fototehnika kandmiseks. Kõik see eriti ergonoomilise ja mugava disainiga kotis, et päeva lõppedes rammestusemaiguta linade vahele pugeda.

IMG_2755

Kiire silmapilk

Materjal Nailon
Välimised mõõdud 50 × 27 × 20 cm
Sisemine põhiosa mõõt 50 × 26 × 15 cm
Fotoosa mõõt 23 × 18 × 11,5 cm
Mahutab Väikse-keskmise peegelkaamera / hübriidkaamera
1–2 objektiivi + tarvikud
Isiklikud esemed
Soovituslik koormus 10 kg
Statiivikinnitus Kumminöörid esiküljel
Värvivalik Hall
Punane
Kaal 1,6 kg

Hiker on jaotatud kaheks osaks: ülemine suurem osa isiklike esemete jaoks ning alumine kaameravarustusele. Kogu koti siseosa kõrgus on 50 cm, millest 23 cm on pühendatud fotovarustusele ning ülemises 27 cm-is on küllalt ruumi matkaks vajaminevatele tarvikutele. Niisiis küllaltki tasavägine jaotus, et saaksid kotti kasutades pakkida kaasa kõik tarviliku ühe põgusa fotoretke jaoks. Nendeks hetkedeks, mil soovid aga ette võtta ühe mõnusa pika matka, mil pildistamine ei olegi eesmärk omaette ning selleks on ehk pigem hetke ja looduse nautimine, siis on kasutajal võimalus kaamera pehme vutlar kotist välja visata ning koti keskmine vahesein avada, muutes Hikeri täisväärtuslikuks matkakotiks.

Üks, mis kindel – kui soovid ühekorraga pakkida vajalikke asju matkale, kuid samas hoida oma fotovarustust kindlalt ja turvaliselt – siin ulatab Hiker usaldusväärse abikäe.

Disain ja funktsionaalsus

IMG_2051

Meeldivaim mõte, mis Hiker 20L puhul kummitama jäi oli asjaolu, et teda ei huvita, kuhu jalad Sind kannavad. Viska kott selga ooside nõlvadel jooksmiseks ja läbi võsa murdmiseks (sest Hiker ei heitu kummagi ees) või võta see kaasa rahuliku rabaraja läbimiseks – Hiker’i jaoks ei ole vahet, ülim mugavus on tagatud, kus tahes selle viid. Tänu koti kompaktsemale disainile (võrreldes OffRoad Hiker 30L seljakotiga), ei näe see kohatu välja ka Kakerdaja laudradadel. Siinkohal tasub vaid tähele panna, et koti üldpikkus on võrdlemisi väike ning sellest tulenevalt sobib paremini ka lühemate matkasellide õlgadele. Täismehemõõtu matkakarude seljas võib kott näida veidi ebaloomulik ega pruugi nii hästi seljas istuda, kuid õnneks on samast seeriast kohe haarata Manfrotto OffRoad Hiker 30L, mis ka seesugused probleemid lahendab. Hiker 20L on saadaval kahes värvitoonis: rahulik halli ja rohelise kooslus ning silmapaistvam punase ja sinise segu – tagasihoidlik värvivalik, mis samas võiks pakkuda igaühe eelistustele midagi. Kui soovid metsas võimalikult tagasihoidlik olla ning jääda märkamatuks, on hall versioon selleks ideaalne. Kui aga rajad Sind ekstreemsematele nõlvadele või laskepiirkondade äärtesse viivad, siis ehk sooviksidki rohkem silma paista.

Värvitoonist ehk tähtsam ja säravamgi on Hikeri puhul selle koostekvaliteet – kotti kandes ja võsadest läbi murdes on aru saada, et tegu on Manfrotto tippkvaliteediga. Selle vetthülgavast nailonist välispind ei heitu kraapivate oksade ees ega võta igat tolmukübet enda pärisosaks. Koti pealmise osa nutikasse sisetaskusse on peidetud ka erkroheline vihmakeep juhtudeks, mil õrn vihmasabin lubab matkaselli vihmavalingutega üle kasta ja ega siis varustusele erandeid tehta – siis on hea, kui tead, et kuivad riided on kotis ootamas ja kaameravarustusegi pärast ei pea muret tundma.

IMG_2076

IMG_2081

Koti sisemusse vaadates ei tule üllatusena selle üks-ühele disain tema suurema vennaga. Ruumi on küll natuke vähem, aga kott on ka sellevõrra kompaktsem. Fotovarustuse sahtel koti alumises osas avaneb mugavalt küljesahtlist ning see koosneb pehmest vutlarist, kuhu mahub ideaalsel väikse kuni keskmine peegelkaamera koos kit-objektiiviga või mis veelgi ideaalse – hübriidkaamera (matkasell ei pruugi mallata rasket peegelkaamerat kaasa pakkida, kui on võimalik otsustada hea pildikvaliteediga aga kergema hübriidkaamera kasuks.) Lisaks mahutub vutlarisse ka üks lisaobjektiiv. Manfrotto Hiker 20L näol on keskendutud matkasõpradele, kelle eesmärgiks ei ole minna metsa suurt fotosessiooni pidama, niisiis ei ole ruumi ka tervele objektiiviarmeele, kuid pelgalt matkajäädvustuste püüdmiseks, on Hiker 20L ideaalne. Tänu tugevale polsterdusele pakub kaamera pehme vutlar väärtuslikule varustusele maksimaalset kaitset ning selle sisemus on eemaldatavate vaheseinte abil kergelt kohandatav kasutaja soovide järgi. Kui vutlar kotist välja võtta ja keskne tõmblukuga vahesein avada digimuutub multifunktsionaalne matka-kaamerakott üheks parajalt ruumikaks seljakotiks, mida kasutada täisväärtusliku matkakotina.

IMG_2802

IMG_2789
IMG_2790

Koti ülemine osa on pühendatud matkaselli isiklikele asjadele. Koos alumise fotovarustuse osaga ei jää ülesse ruumi ülemäära palju, kuid see mahutab ideaalselt ühepäevaseks matkaks vajaliku toidupoolise, tagavaraks kuivad sokid ja midagi kerget selga panemiseks. Kott sulgub kiirelt ja lihtsalt tõmbnööriga ning klapp selle peale kinnitub klambritega. Koti klapi all on nutikas sahtel vihmakeebile.

IMG_2806

IMG_2812

IMG_2815

Koti vöörihmade esiküljel on mugav tõmblukuga tasku, kuhu mahuvad ideaalselt väiksemad kaardid, dokumendid ja kel veidikenegi käepärasemas mõõdus telefon, kui minul, siis miks mitte ka see (nimelt ~5-tolline labidas selles taskus ei luba rihmasid just kõige mugavamalt keha ümber tõmmata (kui just ei soovi oma telefoni kehakujuga sobivaks väänata)). See tasku osutub eriti mugavaks juhul, kui matkaselli viib metsa näiteks rong või buss ja selle jaoks vajalik raha või plastikkaardid on kohe käepärast haarata. Lisaks on koti esiküljel ka spetsiaalsed kummipaelad kergema statiivi kinnitamiseks. Telgi või magamiskoti jaoks kahjuks kotil kinnitusi ei olegi, kuid ega päevamatkale minnes nende järele vajadust ju tekigi.

IMG_2818

Lisaks on koti ühel küljel on mugav võrktasku veepudelile – täpselt ka käeulatuses, et kõndides saaksid selle käigupealt kätte. Võrktasku taga on veel üks tõmblukuga tasku, kuhu panna väikseimaid tarvikuid, märkmiku matkaemotsioonide talletamiseks või muud taolist. Võrktasku peal asetsevad ka mugavad rihmad, et saaksid oma veepudeli kindlalt koti külge tõmmata, et see märkamatult võsas tammudes kaotsi ei läheks.

IMG_2779

Kui Manfrotto väidab, et nende kotid on mugavad ja ergonoomilised, siis tõesõna – selles kahtlema ei pea. Kott on seljas niivõrd mugav, et peale päevast matka ei ole seljas ega õlgades rammestust tunda. Seda ilmselt tänu koti paljudele rihmadele, mida on võimalik just kasutaja kehale sobivaks kohendada nii, et kott hoiab hästi keha ligi. Seda sai testitud ka järsemate küngaste nõlvadest üles-alla (ja jälle üles) joostes – kott hoiab kenasti keha ligi ega hüple aktiivselt liigutades omasoodu – Hiker on justkui osa Sinust. Koti seljaosa ja õlarihmad on kaetud võrkriidega, mis tagab hea õhu liikuvuse, ka peale jooksuspurte ei tõmbu selg liialt märjaks. Koti nimmepiirkonna rihmad ja seljatugi on mõnusalt pehmed ja kindlad, et toestavad kehal just neid olulisi punkte, mis ennetavad väsimuse teket.

IMG_2771

Koti õlarihmade küljes on lisaks ka rinnakinnitus, mis ei lase sel õlgadest ära vajuda. Selle rihma all on veel üks nutikas lisakinnitus kaamera stabiliseerimiseks. Matka planeerides ei osanudki arvata, et just see mu lemmikkinnituseks saab. Nimelt ei armasta ma absoluutselt kaamerat kaelas kanda, kuna paratamatult paneb see kaelale lisapinget, mida aktiivse matka puhul endale koormaks lisada ei taha. Tänu sellele rihmale aga on võimalik kaamera mugavalt rinnale sättida, nii et rihm toestab kaamerat ning kael on täiesti pingevaba. Samuti hoiab rihm kaamerat niivõrd paigal, et ka aktiivsemate liigutuste puhul, ei hakka see üles-alla hüplema.

IMG_2778

Viimaks on tänuväärne, et Manfrotto on pööranud palju tähelepanu detailidele. Iga luku külge kinnitatud silmused teevad sahtlite avamise ja sulgemise kiireks ja lihtsaks ning takja- või kummiribadega kinnitused hoiavad lotendavad rihmaotsad paigal ja jalust ära.

IMG_2780a

IMG_2782
Kokkuvõte

Esimest korda Manfrotto Hiker’it lahti pakkides oli kohe tunda koti kvaliteetset disaini. Selle tugev nailonist pealispind lubas kohe alguses vastu pidada metsavahelistele väntsutustele ning mitmed kohandatavad rihmad ja kinnitused tõotasid pakkuda ülimat funktsionaalsust. See kõik sai tõeks ka metsasihtidel kõndides ja küngastel turnides. Kott on tõesti niivõrd mugav ja ergonoomiline kui Manfrotto lubab – päevamatka järel ei ole kehas tunda rammestuse märki, mis viitaks selga rõhunud raskusele. Samuti on märkimisväärne koti universaalsus – tänu kompaktsemale disainile sobib see nii soo laudistele kui ka veel avastamata metsanurkadest läbi murdmiseks.

+ Kompaktne suurus, ei ole seljas kohmakas
+ Mitmed lisataskud ja kinnitused
+ Tugev materjal, mis ei määrdu kergesti
+ Ilmastikukindlus
+ Seljas mugav ülivõrdes
+ Õhk pääseb selja ja koti vahel liikuma
+/-Ei ole täitsa matka- ega fotokott
– Väga erk vihmakeep
– Ei sobi pikale kandjale

IMG_2737

Pole kahtlustki, et Manfrotto Hiker 20 L on suurepärane matkakaaslane: see pakub piisavalt ruumi päevase matka jooksul vajaminevatele isiklikele esemetele ning tugevalt polsterdatud vutlar kohta objektiiviga väiksele peegelkaamerale või hübriidkaamerale. Kott on valmistatud vastupidavatest materjalidest, mis panevad vastu nii võsarägastikule kui mullakübemetele, tulles heitlustest välja võitjana. Koti ergonoomiline disain, võrkkatted ja suur valik kinnitusrihmasid, tagavad märkimisväärse kandmismugavuse.

Ülevaade numbrites

Kvaliteet & materjalid
9
Funktsionaalsus
8
Mahutavus
7
Kandmismugavus
9.5
Hind
8
8.3

Matkakott fotograafile

Manfrotto Hiker 20L on loodud neile fotograafidele, kes sageli end linna betoonseinte vahelt põgenemas leiavad. See mugav matka-fotokott mahutab kenasti varustuse, mida ühe päevamatka kestel vaja võiks minna ning lisab sellesse paketti turvalise vutlari fotovarustuse jaoks, mis tagab, et kõik kaunid kaadrid fotole püütud saaks. Hiker 20L hoolitseb seejuures selle eest, et kandja päeva lõpuks rammestuse kübetki ei tunneks – just nii ergonoomiline ja mugav on selle disain.