Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Polar A360 – funktsionaalne sisu veetlevas korpuses :: Digitest

Polar A360 – funktsionaalne sisu veetlevas korpuses
Kadi Huizinga

Wearables… kas keegi palun genereeriks sellele hästikõlava emakeelse vaste? Sest just sellesse kategooriasse liigitub ideaalselt Polar A360. Tegemist on ühe eriti kauni tegelasega teiste omalaadsete seas, kuid tõestab, et kena näo taga on rohkelt sisu.

Polar A360 kirjeldab suurepäraselt klassikaline ütlus “jack of all trades” (meil on siin tegemist “Digitest Estonglish Edition”-iga tundub..), kas tõeks osutub ka selle kõlava ütluse teine pool “master of none”, seda vaatame kokkuvõttes. Nimelt tahab A360 olla kõike – aktiivsusmonitor, nutikell ja isegi spordikell. Vaatame, kuidas selline kompott õnnestus.

Polar A360 linnulennult

Enne selle tohutu funktsioonikompoti juurde minnes, võib välja tuua ühe, mis vähemalt kindel – Polar A360 on üks märkimisväärse disainiga elegantne seade. Kui paljud teised sama kategooria võrud kipuvad olema robustset laadi (näiteks populaarsed Garmini nutivõrud nagu Vivofit või uuem Vivosmart HR), on A360 kaunima disainiga, mis sobiks ka iga naise randmele.

Kuid neist funktsioonidest nüüd… Polar on üritanud A360 korpusesse mahutada tohutu sülemi funktsioone. See toob oma puutetundlikule ekraanile nutitelefoni märguanded, käitudes seeläbi nutikellana; see jälgib Sinu igapäevast liikumist – samme, läbitud vahemaad, põletatud kaloreid – kõike, mida üks eeskujulik aktiivsusmonitor teeb; ning pakub ka erinevaid treeningrežiime ühes integreeritud pulsianduriga ning teeb seeläbi silmad ette nii mõnelegi spordikellale.

Põhimõtteliselt hõlmab A360 endas kõike, mida üks tervisesõber võiks soovida.

Ekraan TFT LCD
80 × 160 pikslit
Taustvalgustus
Puutetundlik
Sensorid Kiirendusmõõtja: sammud & vahemaa
Optiline pulsiandur
Ekraani kuva Kellaaeg
Päevane aktiivsus %-des
Põletatud kalorid
Trennipäevik
Treeningute andmed
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Passiivsus
Äratus
Spordiprofiilid Jooksmine
Kõndimine
Rattasõit
Muu välitreening
Muu sisetreening
Rühmatreening
Jõutreening
Aktiivsuse jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Päevane aktiivsus
Unekvaliteet
Passiivsus
Arvutatavad parameetrid
(sensoritelt saadav info
kombineeritud erinevate
algoritmidega)
Liikumise riba (kiirendusmõõtja + aeg)
Läbitud päevane vahemaa (sammud)
Põletatud kalorid (sammud + pulss + kehakaal)
Unekvaliteet (kiirendusmõõtja)
Ühendused Bluetooth 4.0 LE (Polar Flow rakendusega ühendamiseks arvutis või nutitelefonis)
Ilmastikukindel 3 ATM / veekindel kuni 30 meetri sügavusel
Pritsmekindel – kannatab duši ja vihmasadu
Aku Integreeritud liitiumpolümeeraku
2 nädalat (24/7 aktiivsus + 1 h treening)
Laadimine microUSB pesa kaudu
Mõõtmed Paksus: 13,5 mm
Kaal 31,7 grammi
Rihma pikkus S: 130–170 mm
M: 150–200 mm
L: 165–225 mm
Värvivariandid Must
Valge
Sinine
Roosa

Kasutusmugavus

Ma ei liialda, kui ütlen, et A360 on kerge, lausa märkamatu kui mis tahes aksessuaar, mida seni oled randmel kandnud – olgu selleks tavaline käekell või iluasjake, kuid on seejuures tunduvalt asjalikum! Puutetundlik LCD ekraan tekitab tunde justkui kannaksid nutikella ning mõnusalt pehme silikoonrihm on naha vastas sile ja meeldiv ega tekita üldse ärritust – oluline omadus vidinal, mis Sind 24/7 saatma on loodud.

A360 menüü on lühike ja konkreetne. Lihtsuses peituvatki ju võlu. Ei mingit üleliigset infot möödunud treeningute kohta – seda saad alati järele vaadata Polar Flow rakendusest. A360 salvestab ühekorraga vaid käesoleva päeva aktiivsust ning treeninguid. See kogub infot päevase aktiivsuse, sammude, põletatud kalorite, läbitud vahemaa ning lisaks ka unetundide kohta. Kogu seda infot on võimalik järele kiigata Polar Flow rakendusest.

img_6518

A360 säravaimaks omaduseks on kahtlemata selle integreeritud pulsiandur, mis on peidetud korpuse tagaküljele ning kaotab igasuguse vajaduse eraldiseisva pulsvöö järele (sest olgem ausad – tõstke käsi, kui olete tüdinud pulsivöö rindkere ümber mässimisest enne igat treeningut). A360 pulsiandur ei paku küll 24/7 pulsijälgimist, kuid võimaldab mis tahes ajal oma pulssi kiigata. Treeningu ajal on pulsiinfo aga kogu aeg silme ees, et saaksid treeningu intensiivsust seades pulssi silmas pidada ja eks see olegi tähtsam, kui oma kõhuliblikatest pekslevat südant Tinder-date’ile pulsisagedusega tõestada..

Lisaks toob A360 otse randmele nutiseadme märguanded – sõnumite, e-mailide, rakenduste, sotsiaalmeedia ja muid teateid on võimalik lugeda ilma telefoni järele haaramata. Samuti on võimalik A360 seadistada Sind hommikuti äratama. Kusjuures märguannetest annab teada ja õndsast hommikuunest äratab tõeliselt meeldiv ja õrn (kuid mitte liiga!) vibratsioon, mis ei kostu kellegi teise kõrvu kui vaid Sinu enda.

A360 aku on kusjuures märkimisväärne – usina menüütoksimise, nutikate märguannete ja treeningtundide järel on võimalik see tühjaks tõmmata ka ühe päevaga, kuid optimaalsemalt kasutusel kestab see 24/7 aktiivsuse jälgimise ja 1-tunnise trenniga päeva kestel tervelt kaks nädalat. Integreeritud aku laadimine toimub mugavalt standardse microUSB kaabliga, võimaldades nutivõru laadida, kus tahes oled ilma, et peaksid alati spetsiaalset laadimiskaablit kaasas kandma. Vaatamata sellele microUSB pesale, on A360 ikkagi ka veekindel ning lubab kasutajal kella randmele jätta ka vihmasabinas ja duši all.

Nagu teisedki Polari tooted, ei võimalda ka A360 kahjuks automaatset sünkroniseerimist veebirakenduse või nutiseadmega. Nii et kohe peale treeningut ei ole võimalust kogutud infot rakendusse otsima minna, kuid õnneks pole sünkroniseerimine pikk protsess (juhul kui seda regulaarselt teha..).

img_6519

Aktiivsus & treeningud

Polar A360 üritab kasutajani tuua parima mõlemast maailmast: aktiivsuse jälgimise üheskoos spordikella funktsioonidega. Kuidas see Polaril õnnestus? Nii ja naa. Polar A360 aktiivsuse jälgimine on eeskujulik, kogudes päeva lõpuks kokku kõik astutud sammud, põletatud kalorid ning läbitud kilomeetrid. Kogu päevast aktiivsust kuvab kell aegamööda täituvate numbritena ning annab veel ka soovitusi, kui kaua ning mida peaksid tegema, et aktiivsusriba lõhki lüüa. Lisaks utsitab kell Sind päeva jooksul utsitab regulaarselt liikuma – iga 55 minuti järel ähvardab see kasutajat Inactivity Stamp’iga, kuid sellest hoidumiseks pole vaja suurt muud teha, kui väike jalutuskäik või venitussessioon, et istumisest väsinud lihastele turgutust tuua ja kehasse elu sisse puhuda.

Polari toodete puhul avaldavad mulle väga muljet nende algoritmid päevase aktiivsuse arvutamiseks. Tegu ei ole pelgalt sammupõhise kalkulatsiooniga, vaid see võtab arvesse ka mis tahes aktiivsema liikumise – hoogsad tantsusammud või pallivisked.

A360 pakub lisaks aktiivsuse jälgimisele ka kuute erinevat eelseadistatud treeningrežiimi:

  • kõndimine
  • jooksmine
  • jalgrattasõit
  • muu sisetreening
  • muu välitreening
  • rühmatreening
  • jõutreening

..millele lisaks on Polar Flow veebiteenuses võimalik kella lisada suur hulk erinevaid spordiprofiile, mille hulgas nt LesMills treeningud, jooga, tennis, ujumine jne jne.

Trenni kestel kuvab A360 pulsiinfot, treeningu kestust, põletatud kaloreid, kellaaega ning läbitud vahemaad. Siiski on treeningrežiim just see, mille üle natuke pead vangutada. Siinkohal tasub silmas pidada, et A360 on eelkõige siiski aktiivsusmonitor – GPSi puudumise tõttu ei suuda see pakkuda päris nii täpset infot treeningtempo ja läbitud vahemaa kohta (kui M400), treeningmarsruudist rääkimata. Samas võimaldab selle integreeritud pulsiandur ülimugavat pulsijälgimist ja teadupärast on südame löögisageduse järgse treeninguga võimalik kiiresti suuri edusamme teha. Samuti suudab A360 tänu optilisele pulsiandurile arvutada väga täpselt põletatud kaloreid.

polar360lahedalt

Rääkides optilistest pulsianduritest, on teada üldlevinud arusaam, et päris täpset pulsiinfot need kinni püüda ei suuda. Siinkohal võib nentida, et A360 puhul on sellega asjad nii ja naa. A360 jääb oma võimekuselt alla tõelistele trennihuntidele, kelle meelistegevusteks on näiteks HIIT intervalltreeningud ja kiired jooksuspurdid, kuna pulsianduril võtab veidi aega, et südamele järele jõuda ja õigeid numbreid näidata, vahel jäid need õiged numbrid lausa saavutamata. Küll aga saab A360 suurepäraselt hakkama nö “steady state” treeningutel, mil pulss väga palju üles-alla ei hüppa ning lõppkokkuvõttes annab üsna täpse keskmise pulsi treeningu kohta.

img_6516

img_6383

Polar Flow

A360ga koos avanevad uksed ka Polar veebipäevikule, arvutitarkvarale ja mobiilirakendusele. Pannes kella arvutiga sünkroniseerima, paiskab kell need andmed ka Polar Flow veebipäevikusse, kus pakub veelgi põhjalikumat aktiivsus- ja treeninganalüüsi.

Polar Flow näol on tegu veebiteenuse ja nutirakendusega, mis pakub põhjalikku – ja tõesti põhjalikku – analüüsi kogu Sinu treeninginfost. Nii veebis kui nutiseadmes pakub Flow kogu infot Sinu päevasest aktiivsusest ja passiivsusest – seda kogu päeva vältel, tund-tunnilt, lisaks analüüsi unetundidest: kui palju said sügavat und, kui palju veetsid aega lammaste lugemisele. Veebirakendus annab ligipääsu veelgi rohkemale infole: nädala- ja kuuvaated pakuvad kokkuvõtteid senisest aktiivsusest ning rakendus annab võimaluse oma sportlikku külge veelgi rohkem arendada. Kokkuvõtlikult on Polar Flow näol tegemist rakendusega, mis igal statistikafriigil südame natuke kiiremini põksuma paneb.

polar8august

Muuseas, arvutirakendusega sünkroniseerimine võib kellal parajasti aega võtta, mistõttu tasub aktiivsematel trennihuntidel see võtta vähemalt iganädalaseks ülesandeks. Mobiilirakendusega sünkroniseerimiseks aga ei ole tarvidust mingeid juhtmeid välja otsida, vaid lihtsalt ühendada kell nutitelefoniga Bluetoothi kaudu ning vajutada nuppu.

screenshot_20161004-165928

screenshot_20161004-165843

14522623_10154638978067375_135730771_o

screenshot_20161004-165909

Polar Flow on väga põhjalik ka nutitelefonis, kaotades vajaduse iga treeningu järel arvuti avada. Treeninginfot on võimalik vaadata nii iga sessiooni kohta eraldi kui ka iga päeva, nädala ja kuu kohta. Lisaks pakub rakendus võimalusi, kuidas oma päevane aktiivsus kätte saada ning kiidab, kui seda juba teha oled suutnud.

screenshot_20161004-170100

screenshot_20161004-170114

screenshot_20161004-165724

Paneme joonele

img_6438

Saamaks A360 nutivõrust paremat ülevaadet kõrvutame seda teiste Polari isenditega.

Polar Loop 2 Polar A360 Polar M400
Sammulugeja Jah Jah Jah
Kaloriloendur Jah Jah Jah
Läbitud vahemaa Jah Jah Rakenduses
Uneanalüüs Jah Jah Jah
Pulsiandur Pulsivöö kaudu Integreeritud Pulsivöö kaudu
24/7 pulss Ei Ei Ei
Eelseadistatud treeningrežiimid Puudub Jooksmine
Kõndimine
Rattasõit
Jõutreening
Rühmatreening
Muu sisetreening
Muu välitreening
Jooksmine
Rattasõit
Muu sisetreening
Muu välitreening
Puutetundlik ekraan Ei Jah Ei
GPS Puudub Puudub Jah
Ilmastikukindlus Veekindel 20 m sügavuseni Veekindel 30 m sügavuseni Veekindel 30 m sügavuseni
Maksimaalne aku kestvus 8 päeva 2 nädalat 3 nädalat
Ühendus Bluetooth Bluetooth
USB
Bluetooth
USB
Laadimine Spetsiaalne laadimiskaabel microUSB kaudu microUSB kaudu
Äratus Jah Jah Jah
Nutitelefoni märguanded Jah Jah Jah
Kaal 38 g 31,7 g 56,6 g
Hind 129 € 199 € 199 €

A360 säravaimaks omaduseks teiste seas on selle integreeritud pulsiandur. Ülimugav pulsijälgimine ilma tüütute lisavidinateta on juba ainuüksi põhjus see enda treeningarsenali soetada. Lisaks on see käel kõige elegantsem ning tekitab tänu puutetundlikule ekraanile natuke ka nutikella tunde.

 

Kokkuvõte

Kas Polar A360 on siis “jack of all trades, master of none”? Ei, kindlasti mitte. Aktiivsusmonitorina saab A360 hindeks 5+, see tuleb ideaalselt toime igapäevaste tegemiste jälgimise ning liikuma utsitamisega. Vaid spordikella oskused on sel veidi konarlikud, sobides paremini rühmatreeningusse või jõusaali – tegevusteks, mil GPSi vaja ei lähe. Samas lihvib A360 vajakajäämisi selle integreeritud pulsiandur, mis vabastab tervisesõbra tüütutest pulsivöödest ning kahtlemata on tegu kauni isendiga, mis sobiks igaühe randmele

+ Aktiivsuse jälgimine koos treeningrežiimidega
+ Integreeritud optiline pulsiandur
+ Nutitelefoni märguanded otse randmel
+ Ärgitab liigutama, motiveerib
+ Pikk aku kestvus
+ Vibreerivad märguanded
+ Põhjalik analüüs rakenduses
+ Veekindel
+ Väga kena disain

– Puudub automaatne sünkroniseerimine
– Kilometraažiarvestus ei ole usaldusväärne
– Pulsikuva võtab aega, et õigeid numbreid näidata

• Polar A360 nutivõrud Photopointis »

Ülevaade numbrites

Disain
10
Kasutusmugavus
9
Funktsionaalsus & täpsus
8
Ühilduvus
8.5
Hinna & kvaliteedi suhe
8
8.7

Kaunis & funktsionaalne

Polar A360 on meister mitmel ametil. Tegu on usina aktiivsusmonitori ja püüdliku spordikellaga, millele annab luksusliku tunnetuse puutetundlik ekraan, tuues disaini nutikella imagot. A360 on kaunis aksessuaar iga randme ümber, kuid pakib endasse multifunktsionaalse sisu, mille kirsiks tordil on integreeritud optiline pulsiandur.