Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. mai 2024

Rulli end üles

Üles

1 kommentaar

Polar M400 multifunktsionaalne GPS-spordikell :: Digitest

Multifunktsionaalne GPS-spordikell Polar M400
Kadi Huizinga

Spordikellade maailmas on käes põnev ajastu, mil isegi nutikamad aktiivsusmonitorid hakkavad kategooria kandadele astuma, suutes juba Sinu asukohta kaardil leida ning arvutada täpset tempot ja kiirust. Neil isenditel, mis tahavad silma paista, peab olema ka midagi erilist ette näidata. Piirjoon GPS-spordikellade, aktiivsusmonitoride ja isegi nutikellade vahel on jõudsalt hägustumas ning sellele aitab usinalt kaasa ka Polar M400.

Polar M400 näol on tegemist sillaga aktiivsusmonitori, spordikella ja nutikella vahel – see toob Sinu randmele täpse GPS info, 24/7 aktiivsuse jälgimise, pulsisageduse, täpsed kaloriarvutused ning isegi nutitelefoni märguanded – selle kõige juures kaunistab seda märkimisväärselt soodsam hinnasilt, kui teistel sama kategooria isenditel.

Polar M400 linnulennult

Polar M400 nutikas GPS-spordikell – kõlab uhkelt! Oma küllaltki lihtsa disaini ja taskukohase hinna juures on M400 sisse kuhjatud kamaluga funktsioone. Mis peamine – tegu on usaldusväärse spordikellaga, mis sobib nii jooksjale, jalgratturile, matkakarule kui jõukahundile. Tänu integreeritud GPS-funktsionaalsusele võimaldab see trenni kestel jälgida mitu kilomeetrit juba seljatatud ning tagab täpse info treeningtempo kohta. Koostöös Polar H7 pulsivööga hoiab see Sind kursis, mil määral süda treeningu kestel pekslema kukub ning kalkuleerib selle põhjal täpsed andmed kaloripõletuse kohta.

Kuid Polar M400 näol ei ole tegu pelgalt spordikellaga – loomulikult on see trennitruu kodaniku treeningarsenali pärisosa ning saadab teda nii jooksurajal kui jõusaalis, aga peale spordiriiete seljast heitmist ei lahku M400 randmelt. Lisaks treeningute jälgimisele, hoiab see silma peal ka Sinu igapäeva tegemistel ning utsitab püsima aktiivne ka väljaspool spordiklubi kontoris või diivanil lösutades. M400 aktiivsusmonitori pool loendab samme, põletatud kaloreid, läbitud vahemaad ega lase silma looja ka siis kui Sina seda teed. Lisaks aktiivsusele hoiab M400 silma peal ka unemustritel ning kannab kogutud info hõbekandikul ette Polar Flow rakenduses, mis ühildub nii Android kui iOS seadmetega. Kes armastab oma treeninguid üles laadida veebilehtedel nagu Endomondo, RunKeeper või muud taolised, ei pea pead norgu laskma, sest ka nendega on võimalik M400 suhtlema panna.

Eelkõige ponnistab M400 olema eeskujulik igal rindel: kui lambad loetud ja unerännakud seljatatud, on see veel võimeline ka äratuskella aseainena toimima. Nutikuse maiku lisab Bluetooth Smart 4.0 LE ühendus, mis võimaldab kella konstantselt nutitelefoniga ühenduses hoida ja alati kursis olla sissetulevatest SMSidest, sotsiaalmeediast, e-mailidest ja muust.

Ekraan Punktmaatriks
128 × 128 pikslit
Taustvalgustus
Sensorid Baromeeter: kõrgus
Kiirendusmõõtja: sammud & vahemaa
Ekraani kuva Kuupäev, kellaaeg & nädalapäev
Päevane aktiivsus %-des
Põletatud kalorid
Trennipäevik
Treeningute andmed
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Passiivsus
Äratus
Spordiprofiilid Jooksmine
Rattasõit
Muu välitreening
Muu sisetreening
Aktiivsuse jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Päevane aktiivsus
Unekvaliteet
Passiivsus
Arvutatavad parameetrid
(sensoritelt saadav info
kombineeritud erinevate
algoritmidega)
Liikumise riba (kiirendusmõõtja + aeg)
Läbitud päevane vahemaa (sammud)
Põletatud kalorid (sammud + pulss + kehakaal)
Unekvaliteet (kiirendusmõõtja)
Ühendused Bluetooth 4.0 LE (Polar Flow rakendusega ühendamiseks arvutis või nutitelefonis)
Ilmastikukindel 3 ATM / veekindel kuni 30 meetri sügavusel
Pritsmekindel – kannatab duši ja vihmasadu
Aku Integreeritud liitiumpolümeeraku
8 tundi treeninguaega (GPSi ja pulsianduriga)
3 nädalat ainult aktiivsust mõõtes
Laadmine microUSB pesa kaudu
Mõõtmed Paksus: 11,5 mm
Kaal 56,6 grammi
Rihma pikkus Universaalne suurus
Värvivariandid Must
Valge
Sinine
Roosa

img_6414 img_6419img_6421img_6416

Kasutusmugavus

M400 on varustatud lihtsa mustvalge punktmaatriks ekraaniga – ei miskit liialt säravat ega uhket, mida omistada nutikellale, kuid selle äärmiselt praktiline taustvalgustus ja kontrastne ekraan teevad sellest parima randmevidina õhtusel sörgil. Esmapilgul võivad tunduda kella suured numbrid ülepingutatuna, kuid parasjagu jooksurajal silgates oled nende eest tänulik. See selge, kontrastne ekraan on hästiloetav ka otsese päikesevalguse käes ning padupimeduses tõttab appi eraldi sisselülitatav taustvalgustus.

img_6398

Samuti toetab M400 kõikide nutisõltlaste rõõmuks telefoni märguandeid tuues otse randmele telefoni potsatavad sõnumid, sotsiaalmeedia märguanded, kalendri meeldetuletused ja mis tahes rakenduse uuendused vabastades Sind kohustusest telefoni järele haarata, kui käed parasjagu hantleid-kettaid täis. Killuke tõrva sellesse meepotti tilgutab aga asjaolu, et M400-l puudub sisemine vibratsioonimootor – see tähendab, et kõik meeldetuletused ja ka hommikune äratus kõlab heleda piiksumisena. Olles kogenud M400 püüdliku sõsara Polar A360 malbelt vibreerivat äratust, ei tahaks enam millegi valjemaga leppidagi.

Kuna M400 on parim versioon endast koos pulsivööga, ei saa sellestki rääkimata jätta. Polar H7 pulsivöö ei ole küll nii märkamatu ja mugav kui optilise pulsianduriga spordikellad, kuid siiski niivõrd hea disainiga, et ei tohiks ühele trennihakatisele takistuseks olla. Tõotavad ju vööpõhised pulsiandurid olla ka tunduvalt täpsemad ja usaldusväärsemad kui randmepõhised. Pulsiandur kinnitub vööle lihtsate trukkidega ning vöö ise on mõnusast elastikust, mis mässib end mugavalt keha ümber ja kinnitub lihtsa aasaga, püsides seejuures kogu treeningu vältel eeskujulikult paigal.

img_6535

M400 käerihm on õrnalt kummeeritud ning selle lõputud kinnitusaasad lubavad kella kinnitada nii kõhnema kui jõulisema randme ümber. Rihma pannal on valmistatud roostevabast terasest, mis lubab pikka kasutusiga ega ähvarda ka allergiatele kalduvat nahka ärritada. Kuna M400 ei ole kahjuks (või õnneks?) varustatud integreeritud pulsianduriga, ei ole tarvidust kella ka vere kinni surumiseni randme ümber tõmmata, vaid võib näiteks jõutreeningu ajaks isegi enda ette maha panna, et näitajatel pidevalt silma peal hoida.

Kella tagumist külge katab roostevabast terasest plaat ning kummist katte all peidab end microUSB pesa, mille kaudu käib kogu laadimine ja andmekanne – eriti mugav lahendus, kuna ei tekita vajadust spetsiaalset kaablit alati endaga kaasas kanda. Polar lubab aktiivse GPS kasutamise puhul M400 elueaks ühekorraga kuni 8 tundi ning tervelt kolm nädalat lihtsalt aktiivsuse jälgimisega. Igapäevaste treeningute, GPSi kasutamise, nutimärguannete, aktiivsuse jälgimise (ja lõputu näppimise) järel hakkas kell alles kolme päeva möödudes laadimise järele janunema. Vaatamata peidetud microUSB pesale kella küljes, on M400 siiski täitsa veekindel võimaldades kasutajal kella randmele jätta ka duši all käies ja vihmasajus.

Pika peale pidin tõdema, et üheks vähestest pettumusttekitavatest asjaoludest M400 resümeel osutus see, et M400 ei võimalda automaatset sünkroniseerimist. Tihtipeale oleks tahtnud kohe peale treeningut mobiilirakendusest või veebist treeningu täpsemaid andmeid kiigata, kuid enne seda oli vaja kell rakendusega hoopis sünkroniseerima panna. Ega see pikk protsess ole, aga ootaja aeg on ju lõpmatult pikk!

dsc_0090_3

Viimaks on Polar M400 ilmselt pinnuks ka vähegi trenditeadlikematele inimestele, kes sooviks oma viimase peal rõivistuses endiselt ka aktiivsust jälgida, kuid trennikaugema garderoobiga on seda raske sobituma panna. Lisaks on see parajalt kohmakas, pea võimatu riiete alla peita ja muidugi on sel kalduvus iga varruka taha kinni jääda… /rant.

Garderoobiprobleemid kõrvale heites, ei leia ka otsides suurt, mille üle nuriseda.

SPORT-SPORT-SPORT

Polar M400 on peaasjalikult spordikell ja mis veel magusam: GPS-spordikell. Just tänu sellele suudab see pakkuda väga täpset treeninginfot läbitud vahemaa ja tempo kohta. Näiteks oli mul õnn see Rakvere Ööjooksu täpselt väljamõõdetud rajale kaasa võtta ning seal tiksus M400 üks-ühele kaasa iga kilomeetripostiga.

gps

GPS vajab vahel Sinu asukoha paika panemiseks enne treeningu alustamist hetkelist soojendust, kuid olles selle kinni püüdnud (ja tõesti hetkega), saab sellele kindel olla. Testimisperioodi jooksul ei tulnud ette ühtki treeningut, mida M400 oleks valesti kaardile joonistanud. Lisaks kaardile paneb M400 Polar Flow veebirakenduses graafikule ka tempo, sammusageduse ning pulsivöö olemasolul ka pulsisageduse.

dsc_0126_1

Liikvel olles pakub M400 mitmeid erinevaid ekraanikuvasid, mille vahel sirvida: nende hulgas tempo, ringiaeg ja pulss. Info on ekraanil jaotatud vägagi loogiliselt ega ole liialt kokku pressitud, nii et silm seletab erinevaid parameetreid kerge vaevaga.

dsc_0125_1

Koostöös Polar H7 pulsivööga avaneb võimalus pulsijärgseks treeninguks: M400 hoiab silma peal Sinu pulsitsoonidel (mille Polar kusjuures ise kasutaja jaoks välja arvutab) ning tänu sellele on kindlustatud ka täpne kalkulatsioon põletatud kalorite arvestuses. Polar H7 pulsivöö ei tõmba seejuures spordikella mainet kuidagi maha. Tegemist on äärmiselt täpse ja mugava vööga, mis hakkab pulssi mõõtma põhimõtteliselt nii pea, kui oled selle kinnitanud, ega hakka ka intensiivsema treeningu kestel paigast nihkuma.

M400 teeb mitmekülgseks asjaolu, et see toob endaga killukese multisport spordikella tunnetust, olles asjalik nii tempokõndijate, jalgratturite kui ka matkajate randmel – ning isegi kui GPSi parasjagu vaja ei lähe kogub kell treeninginfot ka jõutrenni tehes. Lisaks eelseadistatud treeningrežiimidele, mille hulgas jooksmine, kõndimine ning muu sise- ja välitreening, on võimalik Polar Flow veebikeskkonnas lisada kella ühe korraga tervelt 20 erinevat treeningut (Sport profiles), kusjuures valida saab tohutu hulga tegevuste vahel alates squashist lõpetades kanuutamisega. Peaasjalikult on M400 loodud aga jooksjaid silmas pidades: see varustab kandjat täpse infoga tempo, pulsi ja ringiaja kohta ning teelt eksides aitab hädast välja „Back to start“ funktsioon, mis kompassina tegutsedes eksinu koju juhatab.. Treeningu lõpus teeb M400 põhjaliku kokkuvõtte selle kestel kogutud infost:

 • keskmine pulss
 • maksimaalne pulss
 • parim ringiaeg
 • keskmine tempo
 • maksimaalne tempo
 • läbitud vahemaa
 • põletatud kalorid
 • sammusagedus (cadence)
 • rasvapõletuse %
 • treeningu kestus
 • treeningust saadud kasu
 • pulsitsoonid
 • kiirustsoonid

 

Igapäevane aktiivsus

Mis M400 eriliseks teeb on selle kaks-ühes spordikella ja aktiivsusmonitori olemus. Lisaks treeninginfole on see võimeline jälgima kasutaja aktiivsust ka kogu päeva vältel. Kella sisemine kiirendusmõõtja kogub kokku kõik päeva jooksul astutud sammud, tehtud liigutused ja unetunnid ning kuvab kõike seda päevast aktiivsust protsentides ning annab soovitusi, kui kaua ning mida peaksid tegema, et aktiivsusriba lõhki lüüa. Ja oo, millist rahuldust toob see, kui kell näitab päeva lõpuks isegi üle 200% aktiivsust – võimas.

Polari toodete puhul on muljetavaldav see, et päevast aktiivsust ei arvutata pelgalt sammupõhise kalkulatsiooniga, vaid see võtab arvesse ka mis tahes aktiivsema liikumise. Iga 55 minutise paigalistutud perioodi järel “käratab” Polar: “It’s time to move!“. Kui kästakse, siis kästakse! Kes enda Polar Flow päevikusse Inactivity Stamp’i-säärast häbimärki ei soovi, see kõnnib, tantsib või venitab, et end märgist päästa. Ehk et kui kell Sind juba Inactivity Stamp’iga ähvardama hakkab, ei olegi tarvidust teise kontori otsa plagada, vaid piisab ka hoogsamatest liigutustest, et lihaseid istuvast asendist turgutada ja kehale energiat sisse puhuda. Mina, kui selliste utsitamiste poolt vägagi mõjutatav inimene, leidsin sellest palju motivatsiooni keset tööpäeva rohkem liigutada (ja nüüd, mil olen Polari võimu alt “vabastatud”, näen kuidas istumisessioonid venivad tundidepikkuseks..tsk tsk).

M400 on justkui kombinatsioon spordikellast ja Polar Loop aktiivsusmonitorist – aga ei nõua rohke informatsiooni kätte saamiseks kahe erineva seadme olemasolu.

Polar Flow

M400ga koos avanevad uksed ka Polar Flow veebipäevikule, arvutitarkvarale ja mobiilirakendusele. Pannes kella arvutiga sünkroniseerima, paiskab kell need andmed ka Polar Flow veebipäevikusse, kus pakub veelgi põhjalikumat aktiivsus- ja treeninganalüüsi.

14571889_10154638993452375_1180457431_o

Polar Flow näol on tegu veebiteenuse ja nutirakendusega, mis pakub põhjalikku – ja tõesti põhjalikku – analüüsi kogu Sinu treeninginfost. Nii veebis kui nutiseadmes pakub Flow kogu infot Sinu päevasest aktiivsusest ja passiivsusest – seda kogu päeva vältel, tund-tunnilt, lisaks analüüsi unetundidest: kui palju said sügavat und, kui palju veetsid aega lammaste lugemisele. Veebirakendus annab ligipääsu veelgi rohkemale infole: nädala- ja kuuvaated pakuvad kokkuvõtteid senisest aktiivsusest ning rakendus annab võimaluse oma sportlikku külge veelgi rohkem arendada. Kokkuvõtlikult on Polar Flow näol tegemist rakendusega, mis igal statistikafriigil südame natuke kiiremini põksuma paneb.

polar8august

14489722_10154638993402375_1261733814_o

Muuseas, arvutirakendusega sünkroniseerimine võib kellal parajasti aega võtta, mistõttu tasub aktiivsematel trennihuntidel see võtta vähemalt iganädalaseks ülesandeks. Mobiilirakendusega sünkroniseerimiseks aga ei ole tarvidust mingeid juhtmeid välja otsida, vaid lihtsalt ühendada kell nutitelefoniga Bluetoothi kaudu ning vajutada nuppu.

screenshot_20161004-165928

screenshot_20161004-165843

14522623_10154638978067375_135730771_o

screenshot_20161004-165909

Polar Flow on väga põhjalik ka nutitelefonis, kaotades vajaduse iga treeningu järel arvuti avada. Treeninginfot on võimalik vaadata nii iga sessiooni kohta eraldi kui ka iga päeva, nädala ja kuu kohta. Lisaks pakub rakendus võimalusi, kuidas oma päevane aktiivsus kätte saada ning kiidab, kui seda juba teha oled suutnud.

screenshot_20161004-170100

screenshot_20161004-170114

screenshot_20161004-165724

screenshot_20161004-165848

Paneme joonele

img_6438

Saamaks paremat ülevaadet M400 plussidest ja ehk ka puudustest, on paslik panna see joonele tema eri generatsioonide sõsaratega.

Polar Loop 2 Polar A360 Polar M400
Sammulugeja Jah Jah Jah
Kaloriloendur Jah Jah Jah
Läbitud vahemaa Jah Jah Jah
Uneanalüüs Jah Jah Jah
Pulsiandur Pulsivöö kaudu Integreeritud Pulsivöö kaudu
24/7 pulss Ei Ei Ei
Eelseadistatud treeningrežiimid Puudub Jooksmine
Kõndimine
Rattasõit
Jõutreening
Rühmatreening
Muu sisetreening
Muu välitreening
Jooksmine
Rattasõit
Muu sisetreening
Muu välitreening
Puutetundlik ekraan Ei Jah Ei
GPS Puudub Puudub Jah
Ilmastikukindlus Veekindel 20 m sügavuseni Veekindel 30 m sügavuseni Veekindel 30 m sügavuseni
Maksimaalne aku kestvus 8 päeva 2 nädalat 3 nädalat
Ühendus Bluetooth Bluetooth
USB
Bluetooth
USB
Laadimine Spetsiaalne laadimiskaabel microUSB kaudu microUSB kaudu
Äratus Vibratsioon Vibratsioon Helisignaal
Nutitelefoni märguanded Jah Jah Jah
Kaal 38 g 31,7 g 56,6 g
Hind 129 € 199 € 199 €

M400 eristub oma kaaslastest kindla spordisuunitlusega. See on sobilik kaaslane vähegi tõsisemale trennihakatisele, keda ei rahulda pelgalt aktiivsuse jälgimine ega heitu eraldiseisva pulsianduri kasutamise kohustusest. Võrreldes Polar Loop 2 ja A360 aktiivsusmonitoridega, ei ole M400 küll nii veetleva disainiga, kuid suurde korpusesse mahubki rohkem sisu!

Kokkuvõte

img_6427

Lõppeks võib öelda, jah, Polar M400-l on pakkuda piisavalt, et turul teiste omataoliste seas välja paista. See on suurepärane kombinatsioon spordikellast ja aktiivsusmonitorist ning Smart Coaching funktioonid ja põhjalik Polar Flow veebiteenus on suured motivaatorid neile, kes kodu-töö-diivan rutiinist kuidagi välja lõhkuda ei suuda. Ühelgi iludusvõistlusel M400 küll pärjatud ei saa, kuid samas varruka alla peitmist ka ei nõua. Niisiis on tegu vägagi ausa hinnaga kvaliteetse spordikellaga, mis ühtki trennisõpra külmaks ei jäta.

+ Treeningrežiimid ja aktiivsuse jälgimine üheskoos
+ Väga täpne GPS
+ Nutitelefoni märguanded otse randmel
+ Ärgitab liigutama, motiveerib
+ Pikk aku kestvus
+ Helimärguanded
+ Veekindel
+ Põhjalik analüüs rakenduses
– Puudub automaatne sünkroniseerimine
– Kobakas moekauge disain

• Polar M400 spordikellad Photopointis »

Ülevaade numbrites

Disain
7
Kasutusmugavus
8.5
Funktsionaalsus & täpsus
9.5
Ühilduvus
8.5
Hinna & kvaliteedi suhe
9.5
8.6

Eeskujulik spordikell

Polar M400 ühendab endas kaks maailma: spordi ja igapäevase aktiivsuse ning rügab mõlemal rindel kogu hingega. See hoiab kandjal silma peal iga päeva igal minutil ning ärgitab aina enam liigutama. Jooksurajal või jõusaalis hoiab M400 kursis oluliste näitajatega ning joonistab marsruudigi kaardile, selle kõige kestel toob lisaks randmele ka nutitelefoni teavitused.