Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

1 kommentaar

Huawei Band 8 aktiivsusmonitor – ilus ent pisiprobleemidega nutimasin su randmel

Huawei Band 8 aktiivsusmonitor – ilus ent pisiprobleemidega nutimasin su randmel
Elmo Mandel

Huawei aktiivsusmonitor Band 8 jõuab minuni kompaktses pakendis ja karbilt vaatab vastu minu lemmiktoonis aktiivsusmonitor, milleks on emerald green ehk smaragdroheline.

Kibelen juba avama karbikest ja katsetama toote omadusi, kuid siis meenub mulle oluline detail – Huawei ei ole läänemeelsete riikide hulgas enam turvaline tootja. Taustaks nii palju, et USA valitsus kahtlustas Huaweid luuramises Hiina kasuks.

Mina luuret ei karda, sest hämaraid saladusi mul pole ja hakkan Huawei Band 8 aktiivsusmonitori seadistama. Enne seadistamist vaatame üle Huawei Band 8 põhiandmed:

  • Üliõhuke disain
  • Teaduslik une jälgimine
  • Põhjalik tervise ja aktiivsuse jälgimine
  • 10 000+ kellakuva
  • Alati sisse lülitatud ekraan
  • 100+ treeningrežiimi
  • 2 nädalat kestev aku
  • Ühildub Androidi ja iOS-iga

Huawei Band 8 lahtipakkimine alaku!

Nagu eelnevalt mainitud, siis Huawei aktiivsusmonitor Band 8 on kaunist smaragdrohelist tooni. Karbis on lisaks aktiivsusmonitorile ka magnetlaadija ja kasutusjuhend.

Huawei Band 8 aktiivsusmonitor

Esimene asi, mis tavaliselt on indikatiivne ka toote kvaliteedi kohta, on selle rihm. Huawei Band 8 rihm on randmele lihtsalt kinnitatav ja ei ole mitte mingil moel häiriv, nagu seda on mõne muu aktiivsusmonitori või nutikella rihm. Kui kella panek käele on lihtne, siis on see juba hea algus.

 

Huawei aktiivsusmonitor Band 8 seadistamise omapärad

Huawei on jäänud imelikku kahvlisse seadusandluses. Toodet võib müüa eraisikutele ja ettevõtjatele oma riisikol, kuid piiratakse Huawei äppide allalaadimist tavapärastest keskkondadest nagu Google Play ja Apple samalaadsest rakendusest ja riigiasutused ei tohi nende tooteid kasutada. 

Lülitan hästi randmel istuva aktiivsusmonitorile eluvaimu sisse. Sõrme all on tunda aktiivsusmonitori küljel oleva juhtnupu klikki, mis on ka ainus nupp Huawei aktiivsusmonitor Band 8 mudelil. 

Huawei Band 8 aktiivsusmonitor

Aktiivsusmonitor tervitab mind keelevalikuga ja seejärel pean skaneerima oma hiina nutitelefoniga aktiivsusmonitori 1,47 tollisele ekraanile kuvatavat QR- koodi. 

Siit hakkas asi huvitavaks minema, sest minu hiina telefon Xiaomi Poco X4 PRO hoiatas mind kohe ja veenvalt, et allalaadimine Huawei pilvest on ohtlik telefoni turvalisusele.

Katkestan allalaadimise ja mõtlen korra. Maksimum, mis võib juhtuda on see, et Hiina valitsus saab teada, et ma kasutan ka teisi nende tooteid. Võtan selle riski ja otsustan uuesti seda QR-koodi skaneerida. 

Endiselt hoiatab mind mu Xiaomi Poco, aga eiran seda ja pärast hetkelist tõrget hakkabki allalaadimine.

 

Huawei aktiivsusmonitor ja tema abimees

Huawei aktiivsusmonitor saab tuge telefoni äpist nimega Huawei Tervis. Kuigi selle allalaadimine ei toimu tavapärases Google Play või App Store keskkonnas, siis selle eestikeelne nimi lisab grammi usaldust juurde. 

Hakkan siis seadistama kõiki muid parameetreid, mida kell nõuab: vanus, pikkus, kaal; sean eesmärgid ka treeninguteks ja muidugi päevase sammude arvu tõstan 10 000 peale. 

Aktiivsusmonitor Band 8 sai seadistatud kuskil 10 minutiga ja see on üsna hea tulemus. Kuid teavituste lubamiseks telefon mulle luba ei anna ja nii ei kuva Band 8 ühtki mu telefoni teadet.

Huawei Band 8 aktiivsusmonitor

 

Parim aktiivsusmonitor omas hinnaklassis

Et mõista, milline on parim aktiivsusmonitor, siis peab hakkama Huawei Band 8 testima. Esimese asjana lähen ujuma ja vaatan, kuidas Band 8 end vee all tunneb. Sulpsan vette ja ujun koos aktiivsusmonitoriga, mis parasjagu mõõdab mu pulssi ja hapnikutaset veres, läbitud distantsi, kulutatud kaloreid ja stressitaset. 

Üsna palju parameetreid, mida Band 8 mõõdab ja kõige parema ülevaate oma treeningust saan mitte aktiivsusmonitorist, vaid hoopiski äpist nimega Huawei Tervis. Suuremalt ekraanilt on pisikesi detaile mõnusam lugeda. 

Huawei Band 8 aktiivsusmonitor

Ekraan oli ka märjas keskkonnas juhitav. Svaipimine märja käega oli ka täiesti talutav, ekraan reageeris mõistliku kiirusega. 

Mulle meeldib, et ma saan igavate ekraanikuvade asemele valida Huawei Tervis äpist koguni 10 000+ erineva seast. 

Just nii, ma ei eksinud nullidega! Nii tekib tunne, et kannad iga päev erinevat kella. 

Samuti saad valida, mida sinu aktiivsusmonitori ekraan sulle kuvab: vererõhku, läbitud samme, kulutatud kaloreid ja palju muud erinevat.

 

Kriimukindel klaas ei ole nii kindel

Ekraani kriimustuskindlus on asi, mida on Huawei ise toonud Band 8 puhul eraldi välja. 

Küll aga juhtus juba neljandal kasutuspäeval midagi sellist, mis tegi kerge kriimu ekraanile. Ei saanudki aru, kus see juhtus, sest ma ekstreemolukordades ei kanna üldjuhul kella üldse käel. Nadi lugu küll, kui nii vara juba ehib Band 8 ekraani peenike kriimustus, mis sinna üldse ei peaks tekkima.

Huawei Band 8 aktiivsusmonitor

Raputan tuhka endale pähe ja olen kellaga ettevaatlikum. Samas mõtlen, et see on ju aktiivsusmonitor – kui palju sa teda ikka nii-öelda vati sees hoiad?! Ta ju peab ikka omanikuga igal pool kaasas olema ja mõni neist olukordadest võib olla näiteks mägironimine, sukeldumine, krossisõit: kas ta ikka elab kõik need üle?

 

Jooksutreening koos Huaweiga alaku nüüd ja kohe! 

Järgmisel päeval otsustan hommikujooksu kasuks ning Huawei on mõõtmas minu sooritust 10 km jooksu kestel. Panin ka võrdlusmomendiks tööle oma telefonis ühe teise sportimise äpi ja lasen neil sünkroonis mu sooritust jälgida. 

Huawei Band 8 aktiivsusmonitor

Pärast treeningut märkan, et Huawei Band 8 on “kaotanud” mu jooksust 1,6 km jagu andmeid. Justkui oleks lünk sees jooksus. Ma ise panen selle randme higistamise arvele. Sama kordub ka järgmisel treeningul ning osa sooritusest jääb fikseerimata – see teeb veidi kurvaks.

Samasuguse mure ees olen hommikul, kui ootusrikkalt tahan oma unekvaliteedi kohta peenandmeid teada saada, kuid tuleb välja, et Band 8 otsustas mõõta vaid kahe tunni jagu und minu pea 9 tunnisest unest. Nüüd tõusis automaatselt ka minu stressitase, sest hiina ime arvab, et ma magasin kõigest 2 tundi. 

 

Edasiminek võrreldes eelkäijaga Huawei Band 7 on silmnähtavalt väike

Kui vaadata, mida uut on Huawei loonud Band 8-le, siis esialgu suuri muudatusi silma ei jäägi. 

Ekraanisuurus on sama 1,47 tolli ja kuva toob meieni AMOLED FullView displei. Huawei Band 8 on paar grammi kergem kui tema eelkäija: ilma rihmata on selle kaal 14 grammi, seda on eelmise Band 7 mudeliga võrreldes 2 grammi võrra vähem. Rihm on mõlemal mudelil kiirkinnituse abil vahetatav. 

Huawei Band 8 aktiivsusmonitor

Suuri sisumuudatusi nende kahe mudeli vahel ei ole. Huawei sõnul on täiustatud hapnikutaseme veres mõõtmise vidinat ja lisanud mõned sportimise režiimid juurde. Kuid suuri murrangulisi erinevusi neis pole. 

Mõlemad versioonid toetavad ka kiirlaadimist ja pärast 45 minutilist istumist elektrivõrgus on aktiivsusmonitor valmis  minu aktiivsuse parameetreid kuni 14 päeva.

 

Huawei Band 8 võrdluses aktiivsusmonitoriga Fitbit Inspire 3

Võtame Band 8 omadused kõrvutamisele Fitbit Inspire 3 aktiivsusmonitoriga ja vaatame, millised on erinevused nende kahe vahel. 

Võin ka ära mainida, et oma hinnaklassilt on Fitbit Inspire 3 nõks kallim kui Band 8. 

Huawei Band 8 Fitbit Inspire 3
Android/iOS Android/iOS
Aku kestvus kuni 14 päeva Aku kestvus kuni 10 päeva
Ekraan 1,47 tolli AMOLED Ekraan 1,46 tolli AMOLED
10000+ erinevat ekraanikuva 21 erinevat ekraanikuva
Kaal 14 g Kaal 17 g
Laadimistsükkel 45 min Laadimistsükkel kuni 2 h
GPS – Ei ole GPS – Ei ole
Ekraani resolutsioon 194×368 pikslit Ekraani resolutsioon 72×128 pikslit
Hind: 59,99 € Hind: 99,99 €

 


Huawei Band 8 – odavam, kuid kindlasti mitte kehvem

Band 8 võib kohati olla kapriisne andmete edastamisel. Veenduge alati, et rihm on tihkelt ümber randme, sest väikene vahe võib kaotada ühenduse kella ja selle kandja vahel. 

Huawei Band 8 aktiivsusmonitor

Soovitaksin Huawei Band 8 kas sinu esimeseks aktiivsusmonitoriks või näiteks lapsele sobivaks kaaslaseks, mis annab infot aktiivsuse ja mitteaktiivsuse kohta üsna ülevaatlikult ja motiveerivalt.

 

 


Tutvu lisaks:

Kuidas valida nutikella?

Kõik aktiivsusmonitorid Photopointis

Nutikell vs aktiivsusmonitor – mis on nende erinevused?