Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

6 kommentaari

Xiaomi Mi Smart Air Fryer - kokka nutikalt ja tervislikult

Xiaomi Mi Smart Air Fryer – kokka nutikalt ja tervislikult
Kadi Huizinga

Xiaomi bränd on ilmselt enim tuntud oma telefonide, nutikellade, kõrvaklappide ja muude nutiseadmete poolest. Kuid tuleb välja, et nende tootevalikus on ka palju nutikat kodu- ja köögitehnikat.

Xiaomi Mi Smart Air Fryer (3.5L) ei ole lihtsalt fritüür, vaid nutikas kuumaõhufritüür. See ühendub WiFiga, on telefoni teel juhitav ja aitab süüa teha kiiremini, maitsvamalt ja tervislikumalt kui kunagi varem.

 

Xiaomi Mi Smart Air Fryer disain

Kuumaõhufritüürid on sageli suured ja kohmakad masinad, mis võtavad köögi tasapinnal omajagu ruumi. Seda aga ei saa öelda Xiaomi Mi Smart Air Fryer (3,5L) mudeli kohta – tegemist on ilmselt ühe ilusama kuumaõhufritüüriga.

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Huvitaval kombel on Xiaomi Mi Smart Air Fryer (3.5L) silmapaistvaim omadus justnimelt selle minimalistlik disain. Valge läikiv korpus, pea nähtamatu sisselülitusnupp ja OLED ekraan-valikuketas – lihtsuses peitub võlu.

Fritüüri valikukettal peitub digitaalne ekraan, mis võimaldab seadme menüüs liikuda ja valida sobiva küpsetusrežiimi.

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Selle Xiaomi fritüüri välised mõõtmed on 33,5 × 25,2 × 30,4 cm ja sisemaht 3,5 liitrit – ideaalne väiksesse kööki. See maht sobib hästi maksimaalselt kahe inimese roa valmistamiseks – paar kanarinda, kaks suurt bataati või miks mitte kuus viineripirukat.

Komplekti kuulub grillplaat ja eemaldatav rest, mis on ideaalne burgeri või filee küpsetamiseks – koos võrega pääseb kuum õhk toidule igast küljest ligi.

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Xiaomi Mi Smart Air Fryer (3.5L) suurim pluss on samaaegselt selle suurim miinus – kompaktne disain. Väike masin ei võta köögis üleliia ruumi, aga samas ei mahuta see ära ka terve pere õhtusööki. Selle tagasihoidlik mahutavus ei tohiks aga piiranguks osutuda, kui elad üksi või kahekesi.

Pered vajaksid ilmselt midagi suuremat, näiteks Xiaomi Smart Air Fryer Pro (4L) versiooni, kuid isegi kui peres on sööjaid rohkem, siis sobib ka Xiaomi Mi Smart Air Fryer (3.5L) endiselt kõrvalroa küpsetamiseks samal ajal kui muu toit pliidil podiseb.

Et seda on nii lihtne kasutada, on see ka heaks lahenduseks, kui peres on üksinda koolist koju saabuv laps – ka tema saab kuumaõhufritüüriga kiirelt toidu soojendamisega hakkama.

Näiteks minu enda kodus puudub mikrolaineahi ja kuumaõhufritüüri saabumisest peale on ka see tühimik köögis kadunud. Ideaalne!

 

Xiaomi kuumaõhufritüüri kasutusmugavus

Enne pika juttu juurde minemist võib kogu järgneva üsna lihtsalt kokku võtta – Xiaomi Mi Smart Air Fryer on põhimõtteliselt lollikindel.

Nagu nimigi vihjab, siis kasutab see toidu valmistamiseks kuuma õhku. Fritüüri sees korvi kohal peitub spiraal, mille kohal omakorda on ventilaator. Spiraali kuumenedes paneb ventilaator õhu 360° pöörlema. See tähendab, et kuumus jõuab toiduni peamiselt ülaosast ja seetõttu on vaja toitu aeg-ajalt ümber pöörata või friikartuleid valmistades korvi raputada – siis küpseb toit ühtlaselt.

Õnneks on Xiaomi sellele “probleemile” lahenduse leidnud ning fritüür annab aeg-ajalt piiksu ja tekstiga ekraanil märku, et nüüd on aeg toitu liigutada.

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Ilmselt seostub fritüür paljudel just friikartulite valmistamisega, aga tegelikult saab selles valmistada praktiliselt kõike – sulata, kuivata, prae, küpseta ja rösti liha, juurvilju, pirukaid – mida tahes! Erinevate toitude valmistamiseks on fritüüril ka režiimid, nii et ise pole vaja mõelda ei temperatuuri ega küpsemisaja sättimisele.

Kui neid seadeid aga ise otsustada soovid, siis saab seda teha käsitsi režiimis. Kusjuures temperatuuri saab seadistada laias 40–200 °C vahemikus. Tänu sellele saab madalamatel temperatuuridel fritüüri kasutada ka näiteks puuviljade kuivatamiseks ja külmutatud toidu sulatamiseks.

Kuumaõhufritüüri suurimaks plussiks on muidugi kahtlemata see, et küpsetatavat pole tarvis õliga üle kallata – piisab vaid lusikatäiest õlist, et toit mõnusa krõmpsu saavutaks. Tavapärased frititud toidud pole südame tervisele ja vöökohale mõeldes just kõige tervislikumad, ent kuumaõhufritüür võib aidata oluliselt rasva kogust menüüs vähendada. (Erinevalt siinsetest piltidest sobib kuumaõhufritüür suurepäraselt ka tervislike toitude valmistamiseks ja mitte ainult friikate ja pirukate tegemiseks!)

Tänu kompaktsele suurusele ja võimsatele õhuvooludele töötab Xiaomi Mi Smart Air Fryer palju kiiremini ja energiasäästlikumalt kui tavaline ahi. See tähendab, et kui kõrgete elektrihindade puhul tavalist ahju sisse lülitada ei malda, siis kuumaõhufritüüri kasutamine on ka elektriarvega leebem.

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Samuti on lihtne selle puhastamine – fritüüri korv ja grillplaat on kaetud mittenakkuva pealispinnaga, mille saab hõlpsalt puhtaks pühkida, või nõudepesumasinas ära pesta.

Väike nipp: puhastamise vähendamiseks võid kasutada ka tavalist küpsetuspaberit või spetsiaalseid kuumaõhufritüüri küpsetuspabereid! Minu kogemusel see antud fritüüris küpsetusefektiivsust kuidagi ei vähenda.

 

Xiaomi Mi Smart Air Fryer on nutikas kuumaõhufritüür

Aga et mitte unustada, tegemist on siiski nutiseadmega. Kuigi seda fritüüri saab täiesti ladusalt kasutada ilma WiFiga ühendamata, siis kõigist funktsioonidest kasu saamiseks tasub alla laadida Xiaomi Home rakendus, mis ühildub nii iOS kui Android seadmetega.

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Kuumaõhufritüüri üles seadmine on üsna lihtne, lihtsalt järgi telefonis olevaid juhiseid. Rakenduses näeb kõiki neid samu toidurežiime, mida fritüüri valikukettal ning lisaks pääsed ligi suurele retseptiraamatule.

Kusjuures saad rakendusest valida retsepti, mida soovid katsetada, ja küpsetamist alustada rakenduse kaudu ilma, et peaksid temperatuuri või küpsemisaega ise valima.

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Küpsemist saab täielikult kontrollida telefoni kaudu – parasjagu käimasolevat küpsemist saab panna pausile ja lõpetada telefoni kaudu. Samuti saab fritüüri käimapaneku ajastada ehk kui soovid, saad toidu fritüüri valmis panna ning telefonis märkida, mis kell soovid, et toit valmis saaks. (Kas toidu tundideks fritüüri ootama jätmine kõige hügieenilisem on? Ma pole selles kindel..)

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Aga nagu öeldud Xiaomi Mi Smart Air Fryer fritüüri saab kasutada ka ilma telefonita, kui kaugjuhtimise funktsioonid Sulle vajalikud ei tundu.

 

KOKKUVÕTE

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

Xiaomi Mi Smart Air Fryer (3.5L) kuumaõhufritüüriga toimetamine on nii lihtne ja kiire, et tavaline ahi vaevu enam tööd saab teha ja käsi ei tõuse enam ammugi õlipudeli järele traditsiooniliseks frittimiseks.

Kuumaõhufritüür on elupäästja – aja-, kalori- ja energiasäästja. Sellega valmistatud toidud on maitsvad, valmivad kiiresti ja vähese rasvaga. Kirsiks tordil näeb see hea välja ega võta köögis ilmatu palju ruumi. Selle disain on silmapaistev oma minimalistlikkuses ilma funktsionaalsuse ja kasutusmugavuse osas ohvreid toomata.

Nutitelefoni kaudu juhtimine teeb selle mudeli kasutamise eriti lihtsaks ning positiivne on ka see, et vajadusel saab seda kasutada ka täiesti iseseisvalt. Mida rohkemat tahta vähem kui 100 € maksvalt seadmelt?

+ Kompaktne disain ei võta köögis palju ruumi
+ Palju toidurežiime ja lai temperatuurivahemik
+ Küpsetab toidu krõbedaks

+ Lihtne kasutada ja puhastada
+ Juhitav nutitelefoni rakenduse kaudu

– Väike mahutavus ei sobi suurele perele