Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 29. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

4 kommentaari

Kellele on mõeldud Huawei Watch 4 Pro nutikell?

Kellele on mõeldud Huawei Watch 4 Pro nutikell?
Erki Oras

Kui ma üdini aus olen, siis ajavad mind veidi segadusse erinevate nutiseadmete nimetused – peamiselt küll Xiaomi ja Huawei omad.

On terve rida tavalisi tooteid, siis on veel tooted Pro-lisandiga ja siis veel mingid GT jms manused kella mudelinimele lisaks.

Minu lemmik õunafirma tootevalik tundub sellekõrval meeldivalt minimalistlik ja loogiline. Tõenäoliselt ongi nimetuste peensustesse tungimine tarbetu ja piisab, kui jälgida toote hinnaskaalat.

Seekord aga sattus minu randmele arvustamiseks toode, mida emafirma Huawei isegi veel avalikult lansseerinud ei olnud. Seetõttu jäi minu jaoks esialgu saladuseks ka Huawei Watch 4 Pro hind, aga seda mõistatama ma tollel hetkel ka ei viitsinud hakata, aga tänaseks päevaks on teada, et see on üle viiesaja euro. 

 

Huawei Watch 4 Pro välimus

Esimene emotsioon, kui ma Huawei Watch 4 Pro nutikella karbi avasin, oli „Vau!“. See nutikell tundus tõeliselt tohutu – mitte käekell, vaid käokell.

Okei, see viimane oli nüüd pisut poeetiline liialdus, kuid kellavolask tundus suur isegi Apple Watch Ultra kõrval, mis iseenesest pole teab mis pisike.

Igatahes Watch 4 Pro on suur, mehine ja ümmargune, erinevalt Apple’i kandilistest käekelladest ja see on iseenesest ka üks suurimaid ja olulisemaid erinevusi õunafirma ajanäitajast.

Huawei Watch 4 Pro

Tarkvara loogikast ja disainist seevastu leidsin mitmeid tuttavaid detaile. Kella suurusega samaväärselt aga hämmastas mind nahast kellarihm, mis sellise hiiglase jaoks tundus kohatult peenike. Oleks siis võinud vähemalt metallist olla, et oleks julgem tunne seda käe peal kanda.

Seda enam, et kellarihm ei hiilanud ka oma pikkusega – kõige kaugemasse auku kinnitatud pandlaga tundus mulle, et tegu oleks otsekui žgutiga, mis mu randme peale on tõmmatud. Siiski, kui tõele au anda, siis on mulle testimisel ette sattunud ka veelgi lühemaid kellarihmasid.

Saan aru küll, et tegelikult on tegu üsna normaalse laiusega meeste kellarihmaga, lihtsalt kella enda suurus tundub kellarihma visuaalselt veelgi kitsamaks muutvat. Aga äkki nii ongi tuusam?

Igatahes omalt poolt soovitan kindlasti valida endale metallrihmaga mudel, sest see peaks olema kellaga sarnaselt titaanikarva ning tervikuna muudab ka kella enda märksa atraktiivsemaks.

Huawei Watch 4 pro

Siin jõuamegi kella korpuse juurde, mis on tegelikult nii lihtne, et tundub, nagu poleks seal üldse mingit disaini kasutatud. Kellegi jaoks on see plussiks, kellegi jaoks jällegi miinuseks.

Nii nagu eelnevalt öeldud, siis nahkrihmaga jättis see minu silmale üsna õnnetu mulje, metallrihmaga aga sai see minimalism hoopis teise ilme – see rihm otsekui vääristas kella disaini. Lisaks saab metallrihma meeldivalt pikendada.

Positiivse külje pealt meeldib mulle veel see, et Huawei Watch 4 Pro kella füüsilised nupud on mõnusasti ühele küljele toodud, mitte ei asu vastandkülgedes nagu Apple Watch Ultral. Tõsi küll, Huawei nutikellal ongi ainult kaks füüsilist nuppu.

Kella suurimaks pilgupüüdjaks on kindlasti selle suur ja särav sihverplaat. See tundub esmapilgul isegi veidi kumerana (tänu kumerale servale) ning näib lausa kutsuvat ligi kriimustusi. Tegelikult muidugi on ekraan täiesti sile ning kriipse-kraapse õnnestus mul vähemalt testperioodi ajal vältida.

Huawei Watch 4 pro

Kellaklaasi all asub aga kella nö virtuaalne sihverplaat ning siin tahaks minusugune esteet taas nina krimpsutada. Ehkki ka neid tasuta sihverplaate on paras ports, siis ei pannud ükski neist minu silma särama. Idamaine disain tundub tihti ülimalt suurustlev, kuid minu silmale on seal tavaliselt poolele teele pidama jäädud ja erilise lihviga need sihverplaadid silma ei paista.

Hämmingut tekitas lillekeste ja kiisukestega sihverplaatide rohkus – kas tõesti loodab Huawei, et sellist kellamürakat kannaks ka naisterahvas?

 

Tarkvara

Huawei on oma Watch 4 Pro sisse toppinud peaaegu kõik, mis ühte nutikella mahtuda võiks – tervis, sport, e-SIM, virtuaalne assistent Celia… Raske on sinna nimekirja midagi lisada, aga midagi jäi siiski silma.

Kuna Watch 4 Pro ei kasuta WearOS-i, siis väidetavalt ei saa kella kasutada maksmiseks. Ise ma testimisega kahjuks nii kaugele ei jõudnud, seega ei saa ma ka siin sõna sekka öelda.

Mis aga tervisenäitajatesse puutub, siis on siin olemas küll kõik, mida nutikelladesse kunagi on pandud. Samuti saab kella abil mõõta umbes 100 erineva füüsilise tegevuse tulemusi.

Huawei Watch 4 Pro

Üldiselt on selle nutikella tarkvara igati intuitiivne – Huaweil on siin olnud piisavalt aega ja võimalusi, et oma Harmony operatsioonisüsteemi võimalikult sujuvaks lihvida.

Kohati aga tundus mulle lihtsalt, et seda kõike st erinevaid võimalusi oli seal kuidagi liiga palju. Kuigi see on ainult minu isiklik arvamus ning üldiselt inimestele meeldib, kui nad oma raha eest saavad pigem võimalikult palju.

 

Huawei Watch 4 Pro kasutamine

Kui teater algab puhvetist, siis nutikella kasutamine algab selle paaritamisest telefoniga. Ehkki mul on iPhone, mitte Android-telefon, siis sellest hoolimata oli kella ja telefoni ühendamine meeldivalt sujuv ja kellake võttis kõik vajalikud funktsioonid tõrkumata üle sh ka kõnedele vastamine ja helistamine.

Huawei Watch 4 pro

Siinkohal peaksin muidugi tunnistama, et ma pole ehk kõige objektiivsem arvustaja. Või õigemini kipun ma paratamatult võrdlema testimises olevat kella enda isikliku Apple Watch Ultraga. Ja pole ehk kõige õiglasem võrrelda Apple’i tippklassi mudelit sellest poole odavama ajanäitajaga.

Seetõttu hakkasid mind paratamatult häirima pisikesed “liivaterad”, mis Huawei kella kasutamisel ette tulid. Peamiselt olid selleks väikesed viivitused erinevate funktsioonide kasutamisel.

Näiteks verehapniku mõõtmisel oleks ma äärepealt magama jäänud, aga ma olin ka väsinud ja aeg oli hiline. Pisut aeglane ja puine oli ka virtuaalne assistent Celia, kes tihti ei saanud mu soovidest aru ja kui sai, siis kulus nende täitmiseks omajagu rohkem aega kui Siril. Samas aga pole ka Siri minu soovide kuulamisel tihtipeale veatu.

Omaette ooper on ka sihverplaatide disainiga – jällegi vähemalt minu jaoks. Kui ma leian endale sobiva disainiga sihverplaadi, siis ei pruugi sellel olla kõiki minu jaoks olulisi otseteid rakenduste juurde.

Seda probleemi saab muidugi lahendada kella sihverplaadi vahetamisega, kuid kokkuvõttes ei ole selline tegevus kuigi intuitiivne.

Küll aga meeldis mulle väga selline lahendus, kus Watch 4 Pro alumise füüsilise nupu vajutamine tõi kella ekraanile lakoonilise otseteede valiku, mida kahjuks küll eriti muuta ei saa, kuid veidi mugavamaks see kella kasutamist kindlasti muudab.

Kiita tuleb kella akut, tõsi küll, väikeste mööndustega, sest kõik need viled ja kellad, millega kell on varustatud nõuavad kasutamisel oma osa akust st mida rohkem kella võimalusi kasutada, seda kiiremini aku tühjeneb.

Nii näiteks lühendab e-SIM-i kasutamine aku kasutusaega 2-3 päevani. Samas ka sellise kasutuse juures on see pisut parem tulemus, kui näiteks isegi Apple Watch Ultral. Kui aga kella võimalusi minimaalselt kasutada, siis pikeneb kasutusperiood laadimiste vahel kordades.

Huawei Watch 4 Pro

Omaette keiss on kella kasutamine telefonina – olgu siis e-SIM-iga või läbi Bluetoothi. Iseenesest väga mugav on niimoodi telefonile kiiresti vastata. Eriti mugav võiks see olla veel autojuhtidele, kes ei kasuta juhtmevaba ühendust.

Samas aga on autos müratase suurem ning seega kuuldavus üldiselt kehvem. Ehkki kella kuuldavus ja kõnekvaliteet ehk mikrofon ja kõlar ei jää oma kvaliteedilt alla Apple Watch Ultrale, siis selle seadme abil suhtlemiseks eelistaksin siiski pigem vaiksemat keskkonda.

Üks asi, millega Apple Watch Ultra mind ära on harjutanud, on pidevalt sisselülitatud ekraan. Seepärast tundub kellaaja nägemiseks käe tõstmine kuidagi ebamugava ja arhailisena. Aga kui kasutaja sellega harjunud on, siis pole sellest ilmselt suuremat probleemi.

 

Kokkuvõtteks

Kelle jaoks on siis mõeldud Huawei Watch 4 Pro? Kuigi kella sihverplaadivalikus on mitmeid lillekeste ja kiisukestega disaine, siis kella suuruse järgi otsustades on see mõeldud eeskätt mehele. Ehkki tänases eelarvamustevabas maailmas sobiks see ka mõnele lihaselisele naisrandmele.

Lai valik võimalusi sportimistulemuste fikseerimiseks laiendab potentsiaalset kasutajate ringi veelgi – selle nutikellaga leiab oma võimaluse pea iga harrastus- või profisportlane, kui ta just kirimaletaja või sumomaadleja ei ole.

Tegelikult on Huawei Watch 4 Pro suurepärane ajanäitaja igale mehele, kes oma välimuse ja tervise eest hoolt kannab.

Selle kella välimus pole minu silmale mitte kuigi edev, vaid pigem pragmaatiline – sobides sportlikule ja asjalikule meesterahvale. Kuigi mulle isiklikult jättis parema mulje Huawei Watch GT 3 Pro välimus, siis tundub, et ka Watch 4 Pro minimalistlik disain võiks mulle aja jooksul südamelähedaseks saada.  

Huawei Watch 4 Pro

Mõned arvustajad YouTube’ist on Huawei Watch 4 Pro’d nimetanud parimaks Android-kellaks ja kuigi mul väga lai võrdlusmaterjal puudub, siis kaldun seda arvamust pigem toetama.

Ehkki selle ajanäitaja hind ei ole just soodsamate seast, siis inimesele, kes tahab ja on võimeline kasutama vaid parimat, on see tegelikult täitsa taskukohane. Eriti kui arvestada kõiki neid võimalusi, mis matti titaankorpusesse on koondatud.