Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Huawei Watch GT 3 Pro on professionaalne nutikell “Tõelistele Meestele”

Huawei Watch GT 3 Pro on professionaalne nutikell “Tõelistele Meestele”
Erki Oras

Huaweiga seob mind pikaajaline sõbrasuhe, mis algas juba nende P10 nutitelefoniga. Korralik koostekvaliteet ning Apple’ilt mahavehitud disain, millel normaalne androidsisu, pani mind Huaweid eelistama näiteks Samsungi koledale maitsetule plastile. Viimaste mudelite juures aga kahjuks enam heast raudvarast ei piisa, tülliminek Ameerika ja Google’iga on Huawei telefonide funktsionaalsusele paratamatult raske jälje jätnud.

Positiivse külje pealt jälle rõõmustasid mind hiljuti nende kõrvaklapid, mis valmisid koostöös Prantsuse tippaudio tootja Devialet’ga. Ühesõnaga tunded on vastandlikud ja seetõttu võtsin huviga vastu võimaluse testida uut Huawei Watch GT 3 Pro nutikella

 

Huawei Watch GT 3 Pro välimus

Olgugi, et kella nimi ei puutu kuidagi selle välimusse, siis tekkis mul puhtalt kontseptuaalne küsimus, et mis mõttes on tegu Pro-kellaga? Kellele küll on mõeldud professionaalne ajanäitaja? Arvuti ja isegi telefoni puhul saan ma sellest aru, kuid kella, sh isegi nutikella funktsionaalsus on ikkagi üsna piiratud, et seda mingit pidi funktsionaalseks pidada.

See mõttevälgatus välja kirjutatud, nüüd välimuse juurde. Olles ise aastatega harjunud Apple Watchi minimalismiga, siis mõjus Huawei Watch GT 3 Pro külluslikuna, isegi luksuslikuna. Suur, mehelik ja raske titaanikarva korpus, millega harmoneerub suurepäraselt sama tooni metalne kellarihm. Pean mainima, et mina testisin titanium rihmaga 46mm versiooni, aga müügil on ka väiksem 43mm mudel keraamilise või nahk rihmaga.

Huawei Watch GT 3 Pro

Rihma kohta tahaksin ka kiitust avaldada. Eelmise kella, mida testisin, rihm tõmbas mu käel vereringe kokku nagu žgutiga – või noh, peaaegu. Huawei aga oli komplekti lisanud väikese lisajupi rihma jaoks. Ehkki selle paigaldamine nõudis minu tontide sõrmedega piisavalt nikerdamist, siis sain ma rihma pikendamisega hakkama ning tulemus oli lihtsalt suurepärane – kell istus käe peal piisavalt lõdvalt, võiks isegi öelda, et soliidse lõtvusega.

Huawei Watch GT 3 Pro

Kella üldmulje aga sobib suurepäraselt nii dresside kui ka ülikonnaga. Ok, oligarhi mõõtu selle kellaga välja ei anna, aga näiteks Roosiaia vastuvõtule kõlbab see sama hästi nagu tellis maksuameti aknasse vms.

Välimuse juures ei saa muidugi üle ega ümber ka kelle sihverplaadist. Ehkki Huawei pakub tasuta üsna suurt hulka erinevaid versioone, siis mina oma maitsele sobivat sealt ei leidnudki. Kohati tuli nende seas ette isegi tõsist psühhedeeliat, mida isegi kogemustega hipi fantaasia LSD-tripi ajal ei suuda esile manada.

Tasuliste hulgas oli küll mõningaid viisakamaid, kuid neid ma endale testimise ajaks soetama ei hakanud, aga ilmselt teeksin seda, kui selle kella endale ostaksin. Selles suhtes teeb Apple Huaweile kaarega ära, eriti hea on Apple’i kella võimalus ise endale vajaliku infoga sihverplaat kokku sobitada.

 

Tarkvara

Nutikella muudab tõeliselt nutikaks alles tarkvara ja GT 3 Pro jookseb Huawei Health (tervis) rakenduse pealt. Lisaks erinevatele tervisenäitajatele saab selle rakendusega jälgida ka oma sportlikke saavutusi.

Spordiinimestele on valik avar, kuid mitte liiga suur, aga minu hämmastuseks pakub kell rohkem võimalusi st rohkem erinevaid spordialasid, kui on fikseeritud kella telefonirakenduses. Seda vastuolu mul testimisperioodi vältel lahendada ei õnnestunud.

Huawei Watch GT 3 Pro "Health" rakendus

Ja tegelikult, olles täiesti ebasportlik inimene, pakkuski mulle hoopis enam huvi just rakenduse terviseosa. Lisaks täiesti konkreetsetele näitajatele nagu näiteks pulss või verehapnik pakub kella tarkvara võimalust oma elule laiemalt vaadata ning oma eluviise tervislikumaks muuta.

Üldiselt on tarkvara minu vajaduste jaoks üsna optimaalne st infot pole liiga palju ega liiga vähe, vaid täpselt parasjagu ehk siis keskmise kasutaja jaoks täiesti piisavalt.

 

Kasutamine

Sissejuhatuseks võib öelda, et kella suurus ja raskus mõjuvad macholikult – isegi kuidagi eneseväärikust tõstvalt. Igasugune luhvtipump juba sellist kella oma käe peale ei pane, sest see on kell “Tõelistele Meestele”. Stiilne, soliidne, täpne ja nutikas – peaaegu nagu James Bond.

Huawei Watch GT 3 Pro nutikellal on igatahes üsnagi muljetavaldav välimus!

Muljetavaldav on ka kella aku, mis tootja sõnul peaks normaalse kasutuse juures vastu pidama kuni kaks nädalat. Kui ma oma Apple Watchi igal õhtul puhtalt igaks juhuks laadima panin, siis Watch GT 3 Pro aku muudkui pidas ja pidas. Vähemalt tosin päeva, kui mitte rohkem ja kuuldavasti olevatki tegu oma klassi parima akuga.

Kui kella ekraan aga panna pidevalt aktiivsele režiimile, siis see aeg ilmselt lüheneb mõnevõrra. Küll aga lülitab pidev aktiivsusrežiim välja sihverplaadil oleva liigse info ja nii muutub see märgatavalt minimalistlikumaks ja stiilsemaks. Kui aga aku peaks ootamatult tühjenema kella laadijast eemal, siis on abiks ka mistahes juhtmevaba laadija, millele saab kella laadima panna.

Huawei Watch GT 3 Pro

Üks suurimaid etteheiteid ongi mul just sihverplaatide kujundusele. Sinna on reeglina proovitud paigutada liiga palju infot, mille tõttu muutub kogu ekraan segaseks sigrimigriks ja sealt vajaliku ülesleidmine vähemalt esialgu üsna tüütuks.

Sihverplaadiga oli seotud ka teine suurem probleem selle kellaga – nimelt see viivitus, kui sa ajavaatamiseks kella silme ette tõstad. See oli küll vaid mõni sekund, kuid kui sa oled harjunud pidevalt aktiivse sihverplaadiga, siis oli see piisavalt ebamugav. Tegelikult soovitaksin ma vähemalt kahel põhjusel sisselülitada kella ekraani pideva aktiivsusrežiimi.

Kui ma põhimõtteliselt juba enne Apple Watchi olin harjunud käekella ööseks käe pealt võtma, et randmel puhata lasta, siis GT 3 Pro puhul otsustasin seda reeglit eirata. Peamiselt selleks, et tutvuda lähemalt oma unerežiimiga, mida ma Apple Watchiga teha ei saanud. Või õigemini ei tahtnud. Kokkuvõttes avastasin, et kui varem muutus käsi kellarihma all ebameeldivalt higiseks, siis Huawei käekellaga seda efekti ei olnud.

Huawei Watch GT 3 Pro

Teine meeldiv omadus, mis mul selle kella juures silma jäi, oli võimalus kellalt telefonikõnesid vastu võtta. Ehkki seda saab teha ka Apple’i ajanäitajaga, siis tundus mulle Huawei käekella heli valjem ja selgem ning seda mainis ka inimene, kes mulle helistas, et põhimõtteliselt oli kõne telefonikvaliteediga.

Huvitav oli ka fakt, et Watch GT 3 Pro võttis näiteks minu iPhone’ilt sõnumeid ja teavitusi vastu kiiremini kui Apple’i enda kell. Vahe oli küll vaid mõned sekundid, kuid minu jaoks oli see siiski üllatav.

Kella meeldivatest omadustest tahaks veel mainida seda, et see hoidis minu tervisenäitajatel (pulss, vere hapnikusisaldus jms) ise silma peal, ilma, et ma selleks talle mingeid spetsiaalseid käskluseid oleks andnud. Nutikad algoritmid peaksid kasutajat reaalaajas hoiatama mingite kõrvalekallete eest. Minul õnneks testperioodi ajal midagi sellist ette ei tulnud.     

Üldiselt on sellel ajanäitajal funktsionaalsust sedavõrd palju, et see kohe kindlasti ühe arvustuse raamidesse ei mahu, vaid sellest võiks teha näiteks seriaali :)

 

Kokkuvõtteks

Huawei Watch GT3 Pro on väga huvitav ja isegi ahvatlev nutikell – ka minu jaoks, kes muidu on Apple’i ökosüsteemi tuline austaja. See on nutisede, mis püüab tähelepanu, aga ka nõuab tähelepanu. Erinevalt Apple Watchist, mille olemasolu võid käe peal lihtsalt unustada. Minu jaoks on see aga ülimalt oluline ja kontseptuaalne vahe.

Teine otsustav faktor minu jaoks oli see, et Huaweiga ei saanud ma kasutada Apple Pay’d ja tegelikult üldse seda kasutada kaupluses maksmiseks nagu ma juba olen harjunud tegema oma Apple Watchiga. 

Huawei Watch GT 3 Pro

Tegelikult aga olen üsna kindel, et Huawei Watch GT 3 Pro ei möödu minust jälge jätmata. Päris kindlasti jääb peale kella tagastamist minus kripeldama kella stiilne välimus, suurepärane aku ning hea helikvaliteet (tegelikult võib selle kellaga hädakorral ka muusikat kuulata, kvaliteet on peaaegu telefoniga samal tasemel).

Paraku aga on Huawei GT 3 Pro hind selline, et lihtsalt lisakellaks ma seda vähemalt endale osta ei raatsi. Kui aga sinul, hea lugeja, on just üks korralik nutikas käekell puudu, siis võin sulle soojalt ja siiralt just Huawei Watch GT 3 Pro’d soovitada – selle raha eest sa vaevalt paremat varianti leiad.