Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 7. dets. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Xiaomi Redmi Buds 3 Pro juhtmevabad kõrvaklapid tahavad korraga istuda kahele toolile

Xiaomi Redmi Buds 3 Pro juhtmevabad kõrvaklapid tahavad korraga istuda kahele toolile
Erki Oras

Kui minna mistahes elektroonikakauplusesse ja vaadata seal müügilolevaid juhtmevabasid kõrvasiseseid kõrvaklappe, siis on need tüldjuhul teineteisega äravahetamiseni sarnased – mustad-hallid või valged varrega punnid. Ainult logod, kui need klapile mahuvad, on erinevad, kuid konstruktsioon aga laias laastus sama.

Läbi aegade hea disainiga silma paistnud Xiaomi on igatahes turule tulnud kõrvaklappidega, mis oma välimuselt teistest eristuvad. Ja seda just heas mõttes!

 

Välimus

Niisiis välimus. Xiaomi pole oma Redmi Buds 3 Pro klappide konstruktsiooniga teinud midagi revolutsioonilist ning sellepoolest sarnanevad need tõepoolest sadade oma suguvendadega. Pisikesed mustad (või valged) punnid.

Ka kõrvaklappide laadimiskarp pole midagi erakordset, aga küll on selle kvaliteetne plast meeldivalt matt ning täiesti sõrmejäljevaba. Ehkki plekkidest siin siiski päris mööda ei pääse.

Xiaomi Redmi Buds 3 Pro

Millega siis Xiaomi on hakkama saanud? Nad on klappide pealiskatte, selle mis kõrvust paistma jääb, katnud mingi materjaliga, mis meenutab midagi pärlmutri ja vääriskivi vahepealset.

Tänu sellele on need Xiaomi klapid vaieldamatult Kõige Stiilsemad Kõrvaklapid ever.

See materjal muudab kõrvaklapid koguni teataval määral ehteks, mis oma kandjat vääristab. Minu arvates üsna geniaalne disainitrikk Xiaomi disaineritelt. Õnneks pole see ehtemotiiv nende klappide puhul eriti bling ning seeläbi sobivad need ka meessoost melomaanidele.

Xiaomi Redmi Buds 3 Pro

Kui Apple AirPods klappide laadimiskarp on küll ümarate nurkadega, kuid siiski kandiline, siis Xiaomi on astunud karbi ümardamisel sammukese edasi ja nii pole karp ei kandiline ega ka päris ümar või ovaalne.

 

Xiaomi Redmi Buds 3 Pro heli

Tundub, et Xiaomi tahab oma Redmi Buds 3 Pro’d näidata audiofiilsema kõrvaklapina kui keskmine klapitootja.

Selleks annab firma klappidega kaasa kolmest paarist koosneva komplekti kõrva sisse käivaid silikoonotsinguid nagu tõelised hi-fi tasemega klapitootjad. Seda selleks, et need oleksid kõrvas võimalikult tihkelt ja seega ka helikindlalt, et väline müra ei pääseks heliorgasmi segama. Kuigi õige audiogurmaan teab, et juhtmevabade klappidega vähemalt esialgu küll audiofiilset kõrgtaset saavutada on võimatu, aga ka mulje on oluline.

Xiaomi Redmi Buds 3 Pro

Kuigi nuriseda ei saa ka helikvaliteedi üle, sest see on üsna neutraalne, täiskasvanulik. Samas rõõmustab ka bass kõrva, kui selleks juhus avaneb. Nii kõrged, keskmised kui ka madalad sagedused on meeldivas tasakaalus ehk ükski ei tungi esile ja ükski ei jää ka varju. Helipilt oli piisavalt detailne, aga kahjuks mitte kuigi avar ja sügav.

Helitugevus sõltub juba suuresti heliallikast ja isegi rakendusest, millega kuulata. Kui näiteks Apple Music äpist kuulates oli mul tunne, et võimsusest jääb napiks, siis Tidalit kasutades ei pidanud ma isegi volüümi lõppu keerama. 

 

Tarkvara

Mina isiklikult peaksin küll tarkvara koha pealt suu kinni pidama. Asi on selles, et klapihaldus tarkvara on saadaval vaid Xiaomi enda telefonidele ning isegi kui teised Androidid peavad sellest suu puhtaks pühkima, siis mis me minu iPhone’ist räädime.

Xiaomi enda telefonid saavad tarkvaraliselt aktiivset mürasummutust ja nö transparency’t-režiimi sisse-välja lülitada ja üldse klappe kõrvaga paremini sobitada sh kõrva jaoks õigeid otsikuid valida nagu Apple’i AirPods Pro’de puhul on see võimalik.

 

Kasutamine

Kasutusmugavuselt ületavad antud klapid minu jaoks Apple AirPods mudeleid. Ehkki telefoniga paaritamine polnud võibolla nii intuitiivne, kuid kõrvas püsivad need vähemalt sama hästi kui AirPods Pro juhtmevabad kõrvaklapid.

Klappide karp püsib hästi käes st pole plastilikult libe ning avaneb ja sulgub korralikult (avastasin just ühtede teiste testiklappidega, et ka siin võib tekkida probleeme). Ainuke pisike probleem oli, et tänu klappide väikestele mõõtmetele võivad need ehk kergelt kohmakamate sõrmede vahelt maha pudeneda.

Koputuste abil klappidega suhtlemine funkkas samuti kenasti. Võttes karbist klapid ja sisestades need kõrva, siis hakkasid need topeltkoputuse peale kohe mängima sealt, kus lugu eelmisel korral pooleli jäi.

Xiaomi Redmi Buds 3 Pro

Teine tugev trump Xiaomi Redmi Buds 3 Pro varrukas on võimalus olla üheaegselt ühendatud kahe seadmega. Ehkki seda võimalust pakuvad tänapäeval veel vähesed klapid, siis olen ma üsna veendunud, et tulevikus saab see kindlasti standardiks. Sedavõrd mugav ja loomulik tundus see.

Mürasummutus minu AirPods Max klappidega hellitatud kõrvadele muidugi muljet ei avaldanud. Ehkki mürasummutus oli märgatav, siis mitte märkimisväärne. Küll aga oli üsna hea klappide passiivne mürasummutus ning aktiivse järgi ma vajadust ei tundnudki. Kui aga klapid peas läks kellegagi suhtlemiseks, siis oli arukam mitte heli välja lülitada, vaid üks klapp kõrvast võtta, et paremini kuulda.

Xiaomi Redmi Buds 3 Pro

Kiidaksin ka klappide akut. Mitmed erinevad arvustajad on mõõtnud aku kestvuseks umbes 50% helitugevuse juures kuni 6 tundi ning seetõttu ma ise seda aega mõõtma ei hakanud. Tühjade klappide käes ma igatahes kordagi kannatama ei pidanud ning ka karpi pidi laadima üsna harva, sest ühest karbi laadimisest peaks saama 4 korda klappe laadida.

Positiivse poole peale tuleb kanda ka klappide kõnekvaliteet, mis oli piisavalt vali, selge ja loomulik.

 

Kokkuvõtteks

Minu arvates on Xiaomi oma Redmi Buds 3 Pro kõrvaklappe luues proovinud istuda kahele toolile korraga. Üheks tooliks on klappide disain ehk välimus, mis meenutab juba mingit ehet ning teiseks tooliks aga on ambitsioonid helikvaliteedi valdkonnas. Ja minu arvates on Xiaomi sellega üsna hästi toime tulnud!

Kui näpuvahel polegi kõrvaklapid ehk midagi erilist, siis kõrvas on need kindlasti eristuvad ja omanäolised.

Helikvaliteedi puhul on esimeseks tõendiks Xiaomi tõsistest kavatsustest klappidega kaasa tulnud komplekt silikoonotsikuid. No ja mõistagi klappide tasakaalustatud helipilt. Ehkki ka parimad Bluetooth kõrvaklapid ei pääse helikvaliteedilt ja -pildilt ligidalegi juhtmetega klappidele, siis võib kasutusmugavus olla selleks põhjuseks, miks helikvaliteedi koha pealt mõnes punktis silm kinni pigistada.

Xiaomi Redmi Buds 3 Pro

Üldiselt pakuvad Xiaomi Redmi Buds 3 Pro klapid oma hinna eest üsna palju. Seda korrutavad väsimatult ka mitmed arvustajad YouTube’is, et selle raha eest on seal klappe enam kui küll. Kui tihti on sellised arvustajad tootja poolt mõjutatud, siis nende klappide puhul tuleb tunnnistada, et ma olen nendega täiesti ühel nõul – Redmi Buds 3 Pro kõrvaklapid pakuvad samapalju või isegi märksa rohkem, kui mitmed neist tunduvalt kallimad klapid.

Minu poolt saavad need klapid igatahes kaasa sooja ostusoovituse.