Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 24. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

2 kommentaari

Apple iPhone 7 Plus - parima kaamera ja meeldivaima kasutuskogemusega iPhone :: Digitest

Apple iPhone 7 Plus – parima kaamera ja meeldivaima kasutuskogemusega iPhone
Erki Oras

Kes mäletab, milline oli esimene 5-tollise ekraaniga nutitelefon? Õige, see oli Dell Streak 5. Ning mina olin üks selle kasutajaid. Streak 5 vahetas välja esimene Samsung Note ning selle pealt kolisin ma juba iPhone peale. Ning olen sinna jäänud tänaseni. 5-tolliselt Note’i ekraanilt 3,5-tollise iPhone 4S-i peale kolida oli valuline ning päev, mis Apple teatas oma iPhone’i Plus mudeli valmimisest, oli minu jaoks enam kui rõõmus. Apple iPhone 7 Plus on juba kolmas Plus-mudel, mida ma oman ja tagasiteed väiksema ekraani peale minu jaoks ei ole.

Ometi pole aga ekraan Plus-variandi ainsaks eeliseks. Algusest peale on Apple sinna lisanud boonuseid, millest tavaline iPhone ilma on jäetud – mahukam ja parem aku ja kaamera optiline pildistabilisaator on vaid paar näidet nendest. Kui Apple iPhone peetakse üldiselt preemiumklassi nutitelefonideks, siis Plus-mudel on omakorda Apple’i preemium-mudel. Ühesõnaga tipptase ruudus. Mille eest mõistagi tuleb välja käia ka preemiumklassi hinda.

 

Välimus

Üheks Apple toodete edu aluseks on disain. Maitsekas, vaoshoitu, stiilne ja minimalistlik. Osade disainiteoreetikute järgi on hea disain märkamatu ning selle tunneb ära kasutusmugavusest. Kui varasemate mudelite teras/alumiinium/klaas kombinatsioon oli ka silmale edev vaadata, siis alates iPhone 6-st tundub võimutsevat funktsionaalsus st telefoni üldmulje on vägagi vaoshoitud. iPhone 7 juures on muidugi Apple ka oma edevusel lennata lasknud uue Jet Black-värvitooniga. Pianiinona särav korpus püüab küll pilku, kuid samas on sellele kriimud lihtsalt ülikerged tekkima. Seda võin ma väita oma kogemusest. Varjata seda aga mingi kaitsekorpusega tundub vastupidisena tootja eesmärkidele. Seepärast surusingi maha oma madalad kired ning valisin endale telefonile tagasihoidliku musta korpuse (kuigi varasem Space Gray tundus mulle seksikam), seda enam, et hoian oma telefoni nagunii BookBook-kaante vahel ning korpust ennast on näha minimaalselt.

Ühesõnaga, kuigi välimus on iPhone 7 Plus pigem igavavõitu, siis sellest hoolimata saab ta minu käest siin plussi kirja, sest tegu on ikkagi tarbeesemega, mitte staatusesümboliga (kuigi mõned püüavad seda väita).

 

Heli

iPhone 7 ja iPhone 7 Plus juures olid ilmselt suurimateks füüsilisteks muutusteks kõrvaklapipesa kadumine ning kahe objektiiviga kaamera (millest räägime natukese aja pärast). Kuigi paljud tehnikaajakirjanikud ja muidu huvilised on 3,5-tollise helivääljundu kadumist kippunud traagiliselt võtma, siis mina seda taga nutma ei jää. Ehkki paaril korral on see mind tänu mu hajameelsusele ilma muusikata jätnud, siis olin ise veidi enne seda sündmust liikunud juba juhtmevabade klappide peale. Mida soovitan ka kõigile teistele. Iganenud kõrvaklapiaugu asemel pakuvad aga uus iPhone 7 ja 7 Plus kvaliteetset stereoheli. Mõistagi pole siin tegu mõne HiFi komplekti või isegi tavalise muusikakeskusega, kuid telefoni kohta on heli märkimisväärselt hea ning valju. Mõnusast ja mahlakast bassihelist siin siiski unistada ei maksaks.

 

Aku

Pean tunnistama, et minu jaoks pole nutitelefoni akudega kunagi probleeme olnud. Pannes telefoni igal õhtul ontlikult laadima, pole mul aastate jooksul kordagi esinenud olukorda, kus aku oleks enne laadima panekut täiesti tühjaks saanud. Tõsi, üritan telefoni kasutada võimalikult arukalt ning kuna reegina on mul igapäevaselt kaasas ka iPad mini 4, siis langeb kindlasti osa koormusest ka sellele. Aga igatahes täna ma oluliselt iPadi kasutanud ei ole ning sellest hoolimata on aku täituvus antud hetkel (14,45) veel 92%. Ning kui ma telefoni eile õhtul laadima panin, siis oli aku näit 67% peal. Kusjuures tundub mulle, et aku püsib hetkel täis paremini kui veel mõni kuu tagasi. Ehk on siin abiks olnud mõni tarkvarauuendus!? Ehkki osad kasutajad väidavad, et kõige viimane tarkvarauuendus (mida mul veel pole) pidavat just akuga probleeme tekitama.

Ehki mul puuduvad igasugused objektiivsed näitajad aku kestvuse kohta, on mul vähemalt subjektiivne tunne, et iPhone Plusi aku on peajagu üle kõikide varasemate iPhone’ide mudelite omadest. Seega võin ka siia südamerahuga panne suure ja rasvase plussi.

 

Kaamera

Minusuguse harrastusfotograafi või pigem -piltniku jaoks suurim ja olulisem uuendus telefoni värske mudeli juures oli vaieldamatult parem st kahe objektiiviga kaamera. Juba varakult internetti imbunud näidisfotod uue telefonikaamera portree-režiimist ajasid mu suu vett jooksma nagu tuntud vene loomafüsioloogi Pavlovi koeral. Ning näidisfotod osutusidki reaalsuseks st tulemus oli lihtsalt suurepärane. Aga see pole veel kõik tahaks siin telepoodnikuna hüüda. Lisaks kahele objektiivile on kaamera ka märksa nobedama fokusseerimisega ning valgusjõuga st hämaras tehtud piltidega. Üllatada suutis mind isegi välklamp. Kui ma siiani olen seda põhimõtteliselt vältinud, siis paaris olukorras on selle kasutamine olnud möödapääsmatu ning tulemus on mind tõepoolest rõõmustanud. Kui tavalise telefonikaamera välk muudab pildid ebameeldivalt kahemõõtmeliseks ning lamedaks ning värvid luitunuks, siis uue iPhone / Plus välk jättis pildid meeldivalt värvikaks ning meeleolukaks. Ehk loobun oma tõekspidamistest ning võtan edaspidi välklambi tihedamalt kasutusele… Minu käest saab kaamera igatahes veelgi suurema ja rasvasema plussi kui aku.

 

Apple iPhone 7 Plus nutitelefonide näidispildid

Fotode autor: Gen Vagulahttp://www.genvagula.com/
Gen Vagula on tuntud fotograaf ning ka mobiilifotograafia tuline pooldaja. Lisaks pildistamisele pakub ta ka ettevõtetele mobiilifotograafia koolitusi ja seminare, et oleks võimalus ja julgus edaspidiselt ettevõtte siseselt suurepärase kvaliteediga visuaalseid materjale luua.

 

Kasutamine

Nii nagu on muutunud aastatega üha paremaks iPhone’id, nii on muutunud meeldivamaks ja sujuvamaks ka minu kasutuskogemus. Kuigi aastatega on kasvanud nii telefoni kiirus kui ka võimsus, siis tavalises kasutusolukorras seda ei märka. iPhone’i iga mudel on olnud piisavalt kiire ja stabiilne, et sellistele asjadele üldse mitte tähelepanu pöörata. Tõsi, ühes asjas olen ma siiski kiiruse kasvu märganud, kuid see oli iPhone 6 ja 6S-i erinevus, kus sõrmejäljesensori reaktsioon oli kasvanud täiesti märgatavalt.

Minu jaoks järgib ka iPhone 7 Plus ühte Steve Jobsi varasemat väidet: “It just works!” (see lihtsalt töötab). See on diametraalselt erinev minu varasema androidikogemusega, kui mul piltlikult öeldes pidid käised pidevalt olema üles kääritud ning käsivarred õlised nagu Harley Davidsoni mehhaanikul. Kuigi olen lugenud netist ka paljude inimeste erinevaid kaebuseid iPhone üle. Küll veab alt aku, küll kaamera, küll on ekraan imelik. Ise aga pean ma ilmselt tänama mingit tehnikavidinate jumalat või pühakut, et minu kätte pole ühtegi problemaatilist seadet veel jõudnud.

 

Hind

Igasuguse iPhone’i hinna üle nurisevad reeglina need inimesed, kes seda maksta ei jõua. Need, kelle jaoks selline väljaminek probleemiks ei ole, hinna üle ei virise. On ju kapitalistliku süsteemi üks olulisi tundemärke see, et head asjad on kallimad kui viletsad. Ning et turg teeb hinna st kui sellise hinna eest on ostjaid, siis tuleb kasumi optimeerimiseks asju ka sellise hinnaga müüa. Ehk siis siin ei tahaks ma anda iPhone 7 Plusile ei miinust ega plussi, sest sellise hinna puhul on ikkagi tegu meie pigem meie majandussüsteemi iseärasusega. Ühtlasi motiveerib kõrgem hind asju ka vääriliselt hoidma ning õhutab ka keskkonnasõbralikku järelturgu.

 

Kokkuvõte

Nutitelefonide kasutajad jagunevad teatavasti kahte põhilisse rühma: Android-kasutajad ja iPhone-kasutajad. Marginaalse grupina on kuskil ka need, kes eelistavad miskipärast Windows Mobile opsüsteemi, kuid neist vaatame me hetkel viisakalt mööda. Ning nende kahe grupi vahel käib sõda. Ususõda, milles leppimist näha ei ole. Seega pole mul isegi mõtet soovitada Androidi-sõltlastele iPhone, ükskõik kui hea see ka oleks. Neile aga, kes eelistavad kasutada iOS-iga nutitelefoni võin ma täie julgusega soovitada vahetada see hetkel parima iPhone vastu. Eriti veel, kui teile peaks meeldida pildistada. Parema kaamera ja meeldivama kasutuskogemusega iPhone hetkel saada ei ole. Punkt. Või veel üks pluss.

Apple iPhone 7 Plus nutitelefonid Photopointis »