Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 4. okt. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Realme 7 5G nutitelefon on ühe suure AGA-ga :: Digitest

Realme 7 5G nutitelefon on ühe suure AGA-ga
Erki Oras

Arvustaja töö juures on üks suur pluss. Õigupoolest on neid muidugi mitu, aga hetkel pidasin ma silmas ühte paremat nende seas – see on võimalus üllatuda ja just meeldivalt üllatuda. Ikka ja jälle!

Ehkki üllatuda võib suhteliselt igasuguse toote peale, siis pakuvad teravamaid üllatusi ehk elamusi ikka sellised, millega varem kokkupuudet pole olnud. Näiteks iPhone’i või mõnda Samsungi uut lipulaeva esimest korda kätte võttes ja katsetades pole seal suuremaid üllatusi ette näha, sest varasema korduva kogemuse põhjal sa juba enam vähem tead, mis sind seal ees ootab. Esmakordsel kohtumisel tundmatuga on sul aga kõik meeled teravdatud ning hoolimata, et sa oled ootamatusteks valmis, siis õnnestub sind vahel siiski täiega üllatada.

Olen viimastel aastatel oma kõrvaklapikogu täiendades kogenud, et suurimad üllatajad tulevad Hiinast – nagu ka Realme 7 5G nutitelefon.

Minu jaoks oli Realme täiesti tundmatu nimi ning seda põnevam oli temaga kohtumine.

 

Välimus

Esimesel pilgul võiks öelda, et suur ja ilus. Telefoni tagaküljel olev firma nimi/logo on ilmselt suurim, mida ma kunagi telefonil näinud olen ega jäta kellelegi kahtlust, mis firma toote tegu on.  Tundub, et Realme oma toodangut ei häbene ja etteruttavalt võin öelda, et häbenemiseks polegi vähimatki põhjust. Lihtsalt meie skandinaavialikult minimalistliku maitsemeele jaoks võib selline hiigellogo ehk pisut liialt demonstratiivne olla.

Realme 7 5G

Üsna edev on kogu tagakülg tervikuna – küütlevat sinakashõbedast värvi, mis originaalnimetus peaks vist olema baltic blue ehk balti sinine. Sellist tooni sinisest kuulen esimest korda, aga välja näeb see igatahes üsna pidulik.

Suuruse poolest sarnaneb Realme 7 5G üsna minu Apple iPhone 12 Pro Max mudeliga, tõsi Realme on vaid pisut kitsam ning küljed pole mitte kandilised, vaid üsna ümmargused nagu vanematel nutitelefonidel. Kaamerakühm on see-eest suurem kui iPhone’il ning kaameraid on ka rohkem. Ahjaa, selleks, et telefoni siredalt küütlev tagakülg kriimustuste all kannatama ei peaks, siis on Realme telefonikarpi lisanud läbipaistva silikoonümbrise. Nii ei jää telefoni ilu ja võlu (ning mõistagi firma logo) võõraste pilkude eest varjule.

Realme 7 5G

Muljetavaldav on ka telefoniga ühte komplekti kuuluv laadimiskaabel. Kaabel on nii jäme, et selle abil võib ilmselt paigast tõmmata näiteks 16-tonnise veoauto või kasutada väiksema laevukese kinnitamiseks kai külge. OK, need on veidi poeetilised liialdused, kuid kaabel on tõesti jäme. Üsna kobakas klots on ka laadimisadapter, kuid selle võimekust arvestades on keskmiselt suuremad mõõtmed igati loogilised.

 

Ekraan

Seekord ei jäta ma maiuspala kõige lõppu, vaid toon selle kohe vaagnal kõigile imetlemiseks. Kuigi 6,5-tollise IPS ekraani resolutsioon on kõigest FullHD (ehk 1080×2400 px), siis imetlusväärne on hoopis selle värskendussagedus – kuni 120Hz! See on kaks korda rohkem, kui on näiteks Apple’i tippmudelitel. See tähendab, et ekraanil liigub kõik erakordselt sujuvalt ja kiiresti. Ja kusjuures nii ongi!

Realme 7 5G

Ekraani kasutamine on sulaselge nauding ning jätab veenva mulje märksa kallimast telefonist. Snoobid võivad muidugi nina kirtsutada, et ekraani resolutsioon on vaid FullHD, kuid ma olen kindel, et enamus kasutusel olevatest televiisoritest on just sama resolutsiooniga ja kui see sobib suurele ekraanile, siis seda parem on ta mobiiliekraanil.

Originaalsätetes pole see 120 Hz värskendussagedus telefonil sisselülitatud, vaid telefon kasutab seda vaid olukorras, kus sellisest kiirusest on tema arvates kõige rohkem kasu. See, kes ekraaniilu pidevalt nautida tahab, siis peab aga käsitsi ekraani sellele režiimile ümber lülitama. Samas peab arvestama, et ilu maksab ja antud juhul mõjub see akule st kiirendab selle tühjenemist.

 

Aku

Teine suur (peaaegu logosuurune) pluss on telefoni aku – 5000 mAh. Minul vedas see automaatse ekraanivärskenduse juures ühe laadimisega välja pea kaks päeva, kuigi ma vahel liiga tihtigi TikToki vaatama kippusin.

Realme 7 5G

Isegi 120 Hz-ise ekraani värskendussageduse juures lõpetasin ma päeva priske akuvaruga. Oma rolli aku ökonoomsuses mängib ilmselt MediaTek’i säästlik telefoniprotsessor.

 

Kaamera

Siin muidugi lood nii päikeselised ei ole, kuigi olen kindel, et vähemalt 80% või rohkemgi selle telefoni potentsiaalsetest kasutajatest jääksid piltide ja video kvaliteediga enam kui rahule. Siin pole ka midagi imestada, kui kasutada on tervelt neli kaamerat pluss endli/selfi ehk esikaamera.

Realme 7 5G

Põhikaamera resolutsioon ulatub 48 Mp-ni ning endlikaameral on 16 Mp. Pildistamises edasijõudnud aga teavad, et hea foto kvaliteet ei sõltu vaid pikslite hulgast, vaid siin on tegemist mitmete erinevate faktorite koosmõjuga. Ning siin ei päästa Realme 7 5G-d ei lainurkobjektiiv, supermakro, 5-kordne digitaalne zoom ega ultrastabiilne filmirežiim – vähemalt mitte minu jaoks. Isegi sellest mõnusasti kõlavast klõpsust pildistamise hetkel jääb väheks.

AGA sellel kõigel on üks suur ja positiivne põhjus.

 

Heli

Heli on ilmselt samuti üks selle nutitelefoni parameetritest, millest võiks südamerahuga mööda vaadata. See tähendab, et põhimõtteliselt on telefonikõlarid igale heast helist lugupidavale inimesele Dante põrgust pärinevaks leiutiseks, mille eesmärgiks ongi piinata harmooniast ja meloodiast lugupidavaid inimesi. Realme 7 5G puhul tuleb see heli lihtsalt ühest kõlarist kahe asemel.

Realme 7 5G

AGA olgem ausad, kes see ikka tänapäeval enam eriti telefonikõlareid piinab, sest reeglina on sellistel inimestel, kes kõlaritest muusikat tahavad kuulata juba olemas juhtmevaba kõlar, mille abil oma kaaskodanikke piinata.

Arukad inimesed kasutavad telefonist tulevate helide kuulamiseks juba ammu kõrvaklappe. Seda enam, et sellel telefonil on olemas üha haruldasemaks muutuv kõrvaklapiport – kuula juhtmega või juhtmevabalt! 

 

Turvalisus

Ehkki Realme 7 5G on varustatud ka näotuvastusega, siis meeldis mulle sellest enam vana hea sõrmejäljesensor – seda isegi hoolimata sellest, et ka näotuvastus oli täitsa okei.

Sõrmejäljelugeja on lihtsalt paigutatud sedavõrd loomulikku kohta (küljel asuva sisselülimisnupu peale) ja see töötas iga kord välgukiirusel, mis on ülimalt kiiduväärt. Sõrm leidis selle sensori üles sedavõrd intuitiivselt, et selle peale ei pidanud isegi nagu eraldi mõtlema.

 

Tarkvara

Siin ei räägi ma mitte Android 10-st, mis telefonis asub, vaid sellest tarkvarast, mis seal ei asu st tootjapoolsest tarkvarapaketist, mille poolest pea kõik suuremad idamaised telefonitootjad ka kuulsad on.

Realme 7 5G

Realme 7 5G puhul on tegu praktiliselt puhta Androidiga ja seda tuleb kiita suure ja valju häälega. Mitte keegi ei nõua sinult mingi konto tegemist, et sulle siis üsna tarbetut sodi selle kaudu kaela määrida. Tõeliselt puhas ja kuiv tunne ning rohkem telefonitootjaid võiks Realme’st eeskuju võtta.

 

5G

5G on vaieldamatul tulevik, aga elame antud hetkes ja 5G jaoks siin väga palju ruumi ei ole. Täpsemalt on 5G vähemalt Eestis veel haruldasem, kui kohalikud loopealsed. Samas on muidugi tore, kui su telefon on juba täna tulevikukindel ja ilmselt juba lähiaastatel saabub see hetk, kus saad oma 5G ühendust maksimumi võtta. Kui lamemaalased muidugi 5G torne enne maha ei põleta. 

 

Kasutamine

Suur ja maksimaalse värskenduskiirusega ekraan, mahukas aku, kiire laadimine (nullist sajani 65 minutiga). neli kaamerat, korralik koostekvaliteet, peaaegu puhas android, mida eriti ei rikasta tootjapoolne tarkvara, sõrmejäljesensor, millele sõrm nagu iseenesest libiseb – mida sa ühe korraliku telefoni juures veel leida tahad!?

Realme 7 5G

Mõnus ja kõlav pildistamisega kaasnev klikk on kirsiks sellel vahukoorekoogil. Või isegi tordil.  Ehkki Samsungi tipptasemel telefonidel on küll parem kaamera ning ka ekraani resolutsioon annab Realme 7 5g-le silmad ette, siis on viimasel telefonil üks AGA, mis muudab Korea meistrimeeste poolt valmistatud telefonidel Hiina omadega konkureerimise äärmiselt keerukaks.

 

AGA

Aga hind!? See on tegelikult Realme 7 5G suurim trump. Kui Apple’i telefonid, mille ekraani värskendussagedus on kõigest 60 Hz, maksavad üle tuhande euro, siis 120 Hz värskendussagedusega Realme 7 5G hind on vaid pisut üle 200 euro!!!

Realme 7 5G

Ehkki sama sagedust kasutavad juba ka Samsungi keskklassi telefonid (A-seeria), siis ka nende hind ületab Realme 7 5G oma ikkagi umbes kahekordselt. Millest me siin üldse räägime? Tegelikult on isegi absurdne nõuda telefonilt sellise hinnaklassi juures nii paljut nagu Realme 7 5G pakub.

Kui minu nooruses öeldi mingi asja kohta hiina ime, siis oli sellel kergelt halvustav kõrvalmekk juures, aga Realme 7 5G-d võin ma südamerahuga hiina imeks nimetada, sest raske on sellise raha juures saada nii palju väljapool Hiinat. Tundub, et korealased peavad kõvasti pingutama, et hiina tootjatega konkurentsis püsida. Õnneks on tarbija ainuke, kes sellisest julmast olelusvõitlusest lõppude lõpuks kasu saab.

 

Kokkuvõtteks

Telefoni ostmisel on tavaliselt kaks argumenti – emotsionaalne ja ratsionaalne. Apple’i puhul on peale ratsionaalse (lihtne, lollikindel) argumendi suur tähtsus ka emotsionaalsel (stiil, disain, kõrgem hinnaklass).

Androidi puhul on emotsionaalse poole osakaal märgatavalt väiksem – see tuleb ehk mängu vaid kallima otsa telefonide juures, kus ostja peab ennast veidi veenma suurema summa kulutamisel sellisele kuluartiklile nagu telefon. Realme 7 5G mudelil on nii palju anda inimesele, kes lähtub vaid ratsionaalsest aspektist ning kellele pole oluline teha just telefoniga kõige paremaid fotosid.

Realme 7 5g

Realme 7 5G on suurepäraseks telefoniks näiteks pere noorematele (või vanematele) liikmetele, kes lisaks helistamisele ja sotsiaalmeediale tahavad telefonist vaadata liikuvaid pilte ehk filme. Ehkki konkurendid pakuvad juba ka AMOLED ekraane, siis igatahes mitte selles hinnaklassis. Asjatundmatule on aga IPS-ekraan täpselt sama hea kui AMOLED.

Minu poolt saab Realme 7 5G küll kaasa soojad soovitused, aga antud hinnaklassis tuleks üsna hoolikalt võrrelda kõiki neid tehnoloogilisi võimalusi, mis konkreetse telefoniga kaasa tulevad ning hoolikalt võrrelda neid enda vajadustega.