Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Eneride akulaadija Multi Charger – üksainus laadija kõikide akude jaoks :: Digitest

Eneride akulaadija Multi Charger – üksainus laadija kõikide akude jaoks
Lauri Veerde

Siin on üks tehnikavidin, mis võib osutuda asendamatult kasulikuks kodudes, kus on palju elektroonikaseadmeid. Eelkõige selliseid, mis töötavad spetsiaalakudega, nagu fotoaparaadid, videokaamerad, autokaamerad jne.

Eneride Multi Charger on selline laadija, mille abil saab täis laadida praktiliselt ükskõik millise väiksema elektroonikaseadme aku. Näiteks nii tavalised ümarad pulgad kui ka lamedad, fotokate sisse käivad spetsiaalakud. Tänu komplektis olevale auto sigaretisüütaja pistikule saab laadimisi toimetada ka autos. Kõige tipuks on komplekti kavalalt integreeritud micro USB otsaga laadimisadapter, millega saab laadida Android nutitelefone ja teisi Micro USB pesaga seadmeid. Seega – kui selline vidin sul kodus või autos on, siis saad enamiku akudest laetud. Vaatame, kuidas toimib:

 

Erinevad võimalused

Komplektis on akulaadija, Micro USB kaabel ning adapterid tavalisse elektripistikusse ja auto sigaretisüütaja pistikusse. Neid osi kombineerides saab kokku kolm erinevalt toimivat laadijat:

Elektripistiku adapter + USB kaabel. Nii on meil olemas tavalise nutiseadmete laadija. Sellisega saab laadida valdavat enamikku Android nutiseadmeid ja muid Micro USB pesaga seadmeid.

Kui ühendame sellesama telefonilaadija külge akulaadija, siis saame telefoni asemel laadida erinevaid akusid. MIlliseid täpsemalt, seda näed altpoolt.

KUi vahetame elektripistiku adapteri auto sigaretisüütaja adapteri vastu, siis saame kasutada laadijat autos. Ükskõik kas tavalise nutitelefoni laadijana või siis spetsiaalakude/akupatareide laadijana.

Selle ülevaate kirjutamise hetkel on Eneride’il valikus kolm kõik-ühes laadijat. Eneride Universal All-in-One on vanem versioon selles ülevaates käsitletavast laadijast. Uus versioon on kompaktsema korpusega ning tänu põhja all olevatele heeblitele (vaatame lähemalt allpool) lihtsam kasutada. Eneride Easy Charger laadijal ei ole laetuse taset näitavat LCD-ekraani, kuid  kahe AA aku asemel saab sellega laadida korraga nelja.

Tegemist on nn intelligentsete laadijatega, mis tuvastavad automaatselt akude polaarsuse ja laadimispinge. Olemas on defektse aku tuvastamise funktsioon ning kaitse ülelaadimise ja akude ülekuumenemise vastu.

 

 

Akupatareide laadimine

AA ja AAA akupatareisid saab laadida 2 tk korraga. Soodsamad akulaadijad laevad skusid nö. jadamisi ehk korraga. See tähendab, et kui akude laetuse tase on erinev, määratakse akude laadimisaeg kõige rohkem täis oleva aku järgi. Kui selle aku laetus 100% jõuab, lõpetab laadija akude laadimise – olgugi, et teine aku veel täis ei ole.

Eneride laadija laeb mõlemat akut eraldi. Väikeselt LCD-ekraanilt saab vaadata laadimise kestvust ja mõlema aku laetuse taset. Mõlemad akud laetakse kuni 100% täituvuseni.

 

 

Spetsiaalakude laadimine

Spetsiaalakude laadimiseks on seadme keskosas kaks metalset kontakti. Kõikidel spetsiaalakudel on omakorda klemmid. Neid võib olla kolm või neli, kuid alati on olemas + ja -.

Spetsiaalaku laadimiseks tuleb akulaadija kaks kontakti ühendada spetsiaalaku + ja – klemmidega. Vahet pole, kumba pidi. Kontaktid ei pruugi kohe õigetes kohtades olla, kuid neid saab nihutada akulaadija alt.

Akulaadija all oleva kahe heebli abil saab kaks kontakti aku klemmidega kohakuti nihutada.

Kui kontaktid on klemmidega kohakuti…

… siis tuleb aku seada nii, et toimuks ühendus. Laadija plastikust kate aitab aku õigesse kohta fikseerida ja laadimine algab.

Ka liitiumaku puhul näidatakse LCD-ekraanil laadimise kestust ja aku laetuse taset.

Nii saab laadida igasuguseid erinevaid spetsiaalakusid.

←Näitan ka videos, kuidas laadimine käib.

Kokkuvõtteks

 

Oma igapäevatöös puutun pidevalt kokku erinevate fotokaameratega, millel on erinevad akud ja laadijad. Minu jaoks on Eneride akulaadija väga kasulik abivahend, sest nii ei pea ma muretsema erinevate akulaadijate olemasolu pärast.

Eneride kõik-ühes laadija olemasolu kodus või autos võib mõnigi kord osutuda hädavajalikuks päästerõngaks igaühele, kel on vaja laadida erinevaid akusid. Näiteks siis, kui konkreetne akulaadija on kodus olles parasjagu kadunud või kusagile ununenud. Või kui autoroolis tuleb meelde, et unustasid aku laadima panna. Või kui spetsiaallaadija läheb katki. või kui… Sellise laadijaga saava kõik akud laetud.