Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Roccat Kanga XXL – suur sõbralik hiiglane arvutilaual :: Digitest

Roccat Kanga XXL – suur sõbralik hiiglane arvutilaual
Kadi Huizinga

Tavakasutaja töölaual võib hiirematt olla üks õige alahinnatud kaaslane, mis sellest tekstiilijupist ikka, saab ju ka ilma!? Jah, eks ikka saab, aga nii nagu paljal lauapinnal ja hiirematil on vahe, on ka keskpärasel ja heal hiirematil märkimisväärne erinevus. Selles digitestis astubki üles Roccat Kanga XXL, et näidata, kas ja miks just see hiiglane Sinu arvutilauale võiks sobida.

 

Disain

Olles Kanga XXL oma lauale asetanud, ei ole kahtlustki, et sellest saab Sinu töölaua silmapaistvaim element. Kanga ei ole oma disainilt kindlasti edev tegelane, kuid tähelepanu haarab see puhtalt oma pindalaga. Selle 85 × 33 cm pinnal on ainsaks disainielemendiks minimalistlik Roccati logo hiiremati nimega ja see ongi kõik.. ja kusjuures see ongi väga hea! Tänu sellele sobib Kanga suurepäraselt mis tahes arvutilauale ega nõua spetsiaalset interjööriga sobitamist. Kusjuures tänuväärne on asjaolu, et selliste suurte mõõtmete juures on matt kõigest 2 mm paksune – juhuks, kui satud rannet mati äärele toetama ei ole laua ja mati vahel ebamugavalt kõrget küngast. Kanga üleni must tekstiilpind on hea ka kohmakamate töölauale – noh, juhuks kui potitäie lillemulda hiirematile ajad (khmkhm.. juhtub ka parimatel!). Samas tasub silmas pidada, et mati mustale pinnale jäävad kenasti näha kõik heledamad kübemed, seega käed puhtaks!

Kanga XXL korjab bikiinivoorus igatahes nii mõnegi plusspunkti: massiivne pindala ja minimalistlik disain võiks vastata enamike arvutikasutajate soovidele.

 

Suurus

Kanga XXL hiirematist rääkides ei saa üle ega ümber selle suurusest – juba XXL selle nimes ei luba seda teha. Minu töölaual vahetas Kanga XXL välja Taito Midsize hiiremati ja ma olen aus – minu hiir lausa laulab selle mati peal. Ühest küljest, jah, hiir naudib mati mõnusat tekstuuri, teisest – jäägu hüvasti need päevad, mil mu ustav Kone Pure kiiremate hiireklikkide saatel lauaplaati kallistamas käis (ei, Taito Midsize ei ole mitte üks teps väike hiirematt, lihtsalt ei tasu alahinnata minu akrobaatikaoskusi hiirematil). Kanga XXL katab mõnusasti ära suure osa tööpinnast: see haarab enda alla nii minu Roccat Isku klaviatuuri ning jätab lahedasti ruumi ka Konele tegutsemiseks. Sellise suurusega lauakate teeb hiirega toimetamise kahtlemata mugavaks nii mängimise kui veebis surfamise ajal.

Pealispind

Kanga XXL on teine hiirematt, mis minu truu Kone alt läbi käinud ning selle eelkäija Taito Midsize’iga sarnaselt on ka Kanga kaetud libeda tekstiilkattega. Mati pind ei ole siidsile ega ka mitte üks teps krobeline, vaid selline huvitav hübriid nende kahe vahel.

See parim-kahest-maailmast tekstuur sobib hästi nende mängurite lauale, kes oma hiire täpsusele soovivad kaasa aidata, kuid ei taha selle kiiruse suhtes mööndusi teha. Tänu sellele on Kanga ka ideaalne kontorirottide, graafikadisainerite ja teiste taoliste asjapulkade töölauale. Mati aluspinnal saadab Kangat kõigi heade hiiremattide truu kaaslane kummeeritud kate, mis tõotab hiirematti paigal hoida ka siis, kui hiir matil hoogsamaid manöövreid sooritama hakkab. Viimane on Kanga puhul kahtlemata plussiks, kuid võttes arvesse selle massiivset suurust, vajaks mati paigast nihutamine nii või naa uhkemaid jõunumbreid.

 

Kokkuvõte

Kanga XXL kasuks räägib selle massiivne suurus – 85 × 33 cm alaga on kindlustatud, et ka kõige aeglasema hiirega ei voola Sa matilt maha lauaplaati masseerima. Samas säilitab nende suurte mõõtmete juures Kanga XXL märkimisväärselt õhukese vormi – tegemist on kõigest 2 mm paksuse isendiga. Kanga XXL nagu ka kõik teised Kanga seeria hiirematid on kaetud sileda kulumiskindla tekstiiliga, mis lubab hiirel usinaid manöövreid teha, kuid tagab seejuures ka liigutuste täpsuse. Kanga stiilselt minimalistlikku disaini annaks vunki juurde ka see, kui sellel oleks õmmeldud serv hargnemise ennetamiseks, kuid mis sellest Oleksist ikka, Kanga XXL’iga ajab ka servata läbi.

Roccat Kanga XXL on tagasihoidlik, kuid silmapaistev täiendus Sinu arvutilauale. See ei võta ära tähelepanu edevamatelt klaviatuuridelt või hiirtelt, kuid lisab Sinu mängukomplekti terakese professionaalsust. Omadus, tänu millele ei kuulu Kanga pealtvaadates ka vaid mänguri lauale, aga sobib kenasti ka kontorilauale igapäevaste klaviatuuriklõbistajate käsi teenima.

Ülevaade numbrites

Mõõtmed
10
Materjal
9
Kvaliteet
10
Kasutusmugavus
9.5
Disain
8.5
9.4

Suur sõbralik hiiglane

Roccat Kanga XXL on minimalistlik, kuid omamoodi silmapaistev täiendus nii mänguri, kontoritöötaja, graafikadisaineri kui teiste asjapulkade arvutilauale. Selle sujuv pealispind ja kummeeritud alus tagavad sõbraliku koostöö laua ja hiire vahel ning massiivne pindala tagab, et hiir ka kõige kiiremate või aeglasemate manöövrite käigus lauda kallistama ei peaks.