Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Kiireltkodunev küberhiir Roccat Burst Pro on suurte saakloomade jaoks :: Digitest

Kiireltkodunev küberhiir Roccat Burst Pro on suurte saakloomade jaoks
Erki Oras

Sissejuhatuseks pean tunnistama, et olen hiiresõltlane ja minu töölaud on nagu läbisõiduhoov erinevatele arvutihiirtele. Kindlasti on mitme aasta jooksul minu käest läbi käinud vist kõik Roccati hiired väljaarvatud Roccat Leadr.

Minu isiklikus hiiretallis on hetkel 5 hiirt, millest aktiivselt on kasutusel kaks tükki – sellest võib deduktiivselt mõtlev lugeja järeldada, et peaksin hiirtest üht-teist teadma. Paraku ei oska ma siiski kõigile küsimustele vastuseid anda. Nähtava maailma kõrval on veel nähtamatu maailm st kõike ja kõiki ei saa kirjeldada kaineid fakte arvesse võttes, mistõttu on mul raske lahendada antud ülevaate peategelase Roccat Burst Pro saladust, miks mu käsi selle hiire nii automaatselt omaks võttis.

 

Nagu salapolitsei agent

Arvutiga ühendamata meenutab Burst Pro välimuselt KGB või Stasi agenti – see tähendab, et ta on täiesti silmatorkamatu ja ei jää mitte millegagi oma füüsiliste parameetrite poolest meelde. Ühendamisel arvutiga pilt pisut paraneb ning suurem osa hiire tagakehast või siis alakehast kattub valgustatud värvika kärjemustriga.

Tõsi küll, minu jaoks on tänaseni jäänud küsitavaks see, miks peaks valgustama hiire seda osa, mis kasutamise ajal on nagunii kasutaja peopesaga kaetud – ilmselt on sellele kaks loogilist vastust. Esiteks aitab valgustus hiirt pimedas toas hämara laua peal paremini tabada ja teiseks võib selline hiir olla tagasihoidlikuks asendajaks öölambile, eriti kui arvutiekraanid on jõudnud unerežiimile minna.

Roccat Burst Pro

Oma ülejäänud välistelt näitajatelt on Burst Pro üsna baastasemel. Lisaks kahele põhiklahvile ja rullikule on hiirel veel kaks pöidlaklahvi ning eraldi klahv DPI muutmiseks. Disainilt on hiir praktiliselt sümmeetriline meenutades nö kahekäehiirt, mida saab mõlema käega võrdselt hästi kasutada, aga paraku on Burst Pro siiski mõeldud paremakäelistele.

Lisaks sümmeetrilisele välimusele on Burst Pro ka üpris sale. Isegi kui seda võrrelda minu eelmise Roccatiga – Kain 100 Aimo mudeliga, mis minu lauale saabudes hämmastas oma kerguse ja kiirusega.

Roccat Burst Pro

Ühe suurema uuendusena Burst Pro juures jäi mulle silma uudne kaablikate. Ehkki tegemist on tekstiilkattega, siis ei meenuta see Roccati varasemaid kaablikatteid, vaid on märksa tihedama koega, mida Roccat ise kutsub Phantomflex’iks. Reaalsuses tähendab see, et hiirekaabel on märksa vähem jäik, kui eelmistel hiiremudelitel ega sega hiire kasutamist.

 

Piloodipabereid pole vaja

Roccati Swarm tarkvarast olen ma kirjutanud juba nii mitu korda, et minu sulg jääb nõrgaks, et siia midagi kapitaalselt uut kirja panna. Oma erinevate sätete rohkuselt on see vaieldamatult sihitud professionaalsetele kasutajate, kuid sätete rägastikus orienteerumiseks pole enam vaja piloodipabereid nagu oli Roccati varasemate tarkvaraversioonidega.

Roccat on oma rakenduse kasutajaliidest disaininud ja optimeerinud nii, et ka põhikooliharidusega inimene sellest jagu saaks – kuigi inglise keele oskus on siiski paratamatu.

Roccat Burst Pro

Viimase aja üheks minu jaoks olulisemaks tarkvara täienduseks on see, et iga muudatust sätetes ei pea enam nö eraldi kinnitama (Apply), kui on sisselülitatud automaatkinnituse režiim (Auto Apply). Varasemate tarkvaraversioonide puhul häiris mind erinevate sätete muutmise aeglus ja kohmakus just ‘tänu’ sellele, et iga muutust tuli eraldi kinnitada.

 

Ferrari sinu hiirepadjal

Hoolimata oma tagasihoidlikest mõõtmetest ja diskreetsest välimusest asus Burst Pro kohe minu hiirematil teiste Roccati hiirte üle domineerima. Hämmastava kiiruse ja kergusega seljatas Burst Pro nii Kain 100 AIMO kui ka vana kahuripaadi Tyoni. Ning tegelikult pole selles mingit salapärast maagiat, vaid puhas teaduse ja tehnika võidukäik.

Hiire väliskuju on hoolikalt disainitud võimalikult ergonoomiliseks ja mugavaks ning seda on käe all tunda – käsi hiirel on loomulikus asendis, ilma märkimisväärse pingeta.

Kui ma Kain100 AIMO puhul olin vaimustatud selle kiirusest ja kergusest, siis Burst Pro on tema kõrval umbes nagu Ferrari võrreldes Audiga – ehk siis vahe on vägagi märkimisväärne. Hiire kiirust mõjutavad lisaks kaalule veel oluliselt ka hiire all paiknevad spetsiaalsed PTFE-padjad. Muuseas, hiirega tuleb kaasa veel lisakomplekt neid ekstralibedaid patju!  

Roccat Burst Pro

Samas pole kiirus midagi ilma kontrollita. Viimase lihvi annavad sellele hiirele klahvide titaanühendused, mida on testitud vastu pidama 100 miljonile klikile! Ehkki vastupidavus iseenesest on ka tore asi, siis tegelikult annavad need titaanlülitid klikkidele mingi seletamatu täpsuse ja kiiruse, mis mänguolukorras võib osutuda asendamatuks.

Sellest, et Roccat on hiire disainile erilist tähelepanu osutanud, räägib meile kõige paremini hoopis kaabel. Ilmselt on kõik mängurid mingil ajahetkel kokku puutunud jäiga ja kohmaka kaabliga, mis kipuvad kiiretel hetkedel jalgu jääma ja segama. Phantomflex-kaablikattega jääb selline probleem ära, samuti pole vaja spetsiaalset hiirekaablihoidjat nagu mitmed professionaalsed ja mitte nii professionaalsed mängurid kasutavad.

Roccat Burst Pro

Arvestades Burst Pro kuni 16 000-ni ulatuvat DPI-d on hiire kasutamine mugav ka peatumatult kasvava ekraanipinna juures.

Väikeseks visuaalseks lisaboonuseks minu jaoks oli see, et hiire juures sai kasutada Roccati AIMO valgusefekte, mida kasutab minu Roccat Vulcan AIMO klaviatuur. See tekitas töölauale meeldivalt ühtlase ja nauditava valgusskeemi.

 

Kokkuvõtteks

Tänu oma lembusele MMORPG-mängude vastu olen läbi aegade eelistanud toekamaid hiiri, millel on keskmisest tunduvalt rohkem klahve. Seda kuni käesoleva aastani, kus minu kätte on üksteise järel jõudnud pigem võimalikult kiired ja kerged hiired minimaalse klahvide arvuga. Nende kõrval tunduvad minu Roccat Tyon, Razer Naga ja Ouroboros ning Logitech G700 eelajalooliste ja raskepäraste dinosaurustena, kes on varem või hiljem sunnitud välja surema.

Roccat Burst Pro

Minu kirg nende kiirete ja kergete näriliste vastu on tugev, kuid teatavate mööndustega. See tähendab, et nende nobedate hiirte klahvipuuduse peab tasa tegema Razer Orbweaver mängupult või lisaklaviatuur. Mida ma sellega öelda tahan, et kuigi Roccat Burst Pro on minu jaoks väga hea, siis ideaalsest hiirest jäävad tal puudu mõned mugavamad lisaklahvid. Täiusliku sümmeetria saavutamiseks võiks selleks olla veel vähemalt kaks pöidlaklahvi hiire teisel küljel.    

 

Roccat Burst seeria arvutihiired on müügil Photopointis »