Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Fitbit Versa 3 nutikell pakatab uutest funktsioonidest

Fitbit Versa 3 nutikell pakatab uutest funktsioonidest
Kadi Huizinga

Fitbit Versa seeria on olnud pikka aega Fitbiti nutikellade krooniks, uus Fitbit Versa 3 astub aga lausa mitu sammu õiges suunas. See toob randmele kaunima disaini ja suurema ekraaniga korpuse. Selle sisse on lõpuks ometi mahutatud integreeritud GPS ja muidugi ka rohkelt treeningrežiime koos uusima pulsitehnoloogiaga. Endiselt mõõdab see igapäevast aktiivsust ja hoiab nüüd veelgi pingsamalt pilku peal ka tervisel. Mis nutikella juures aga kõige olulisem – tänu Bluetooth helistamise funktsioonile ja Google Assistant toele on Fitbit Versa 3 nutikam kui ükski teine Versa enne seda.

Algus tundub paljulubav. Vaatame lähemalt!

 

DISAIN

Fitbit on oma viimaste kelladega näidanud, et kandilised robustsed nurgad on ajalugu ning õrnalt kumerad jooned on tulnud, et jääda. Fitbit Versa 3 uus disain ei erine millegi poolest hiljuti Digitesti veergudele jõudnud Fitbit Sense’ist. Kellal on eelmise põlvkonna Versast natuke suurem – 40,5 mm laiune korpus –, mis ei ole  randmel siiski liiga suur. Ekraanile mahub üsna palju infot ja tänu universaalsele disainile näeb see loomulik välja nii naise kui mehe randmel.

Fitbit Versa 3 nutikell

Tänu veidi suuremale korpusele kasutas Fitbit kohe ka võimalust suurendada ka kella ekraani. Versa 3 saab uhkeldada 1,58-tollise 336 × 336 AMOLED ekraaniga, samas kui Fitbit Versa 2 ekraan oli vaid 1,39″ ning väiksema – 300 × 300 – lahutusvõimega. See on väga teretulnud muudatus, sest Versa 3 ekraan on tõesti erk, kontrastne ja selge.

Fitbit Versa 3 nutikell

Puutetundlikule ekraanile lisaks on Fitbit Versa 3’l vaid üks “nupp” korpuse vasakul küljel. Kuigi traditsiooniline see nupuke just ei ole, sest väljaulatuva lüliti asemel on nupuks hoopis õrn süvistus korpuse sees. Iseenesest näeb kell tänu sellele väga peen ja voolujooneline välja, kuid väga mugav seda nuppu kasutada ei ole. Võib-olla on asi minus, aga vahel võtab ikka mitu katset, et nupp puudutusele reageerima hakkaks. Kuid muidu toimub kella menüüs orienteerumine puutetundliku ekraani kaudu ja see reageerib puutele tunduvalt paremini.

Fitbit Versa 3 nutikell

Energia kokkuhoidmiseks ei ole kella ekraan alati aktiivne – see tähendab, et ekraan läheb “magama”, kui käe silme eest ära tõstad, ja ärkab uuesti, kui selle üles tõstad. Kui tahad aga igal hetkel ilma kätt tõstmata kellaaega kiigata, siis saab sisse lülitada alati aktiivse režiimi, kuid see muidugi vähendab kella akukestvust.

Fitbit Versa 3 aku kestab tavakasutuses umbes kuus päeva, mis on Versa 2 akukestvusest parem. Alati aktiivse režiimiga vajab kell laadimist keskmiselt kolme päeva järel ning muusika kuulamine, nutiteavitused ja usin trenni tegemine muidugi lühendab aku kestvust veelgi. Ent Versa 3’l on veel üks väga hea täiendus, nimelt toetab see kiirlaadimist – vaid 12-minutilise laadimisega saab kella veel terve päeva jagu energiat sisse puhuda.

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 kasutab ka uusi kiirühendusega käerihmasid, mille vahetamine on varasemast lihtsam. Kellaga on komplektis silikoonist käerihm, millel on eelmiste Versadega võrreldes uus disain. Kellarihma ots peitub enese alla sarnaselt Apple Watch kellarihmadele. Silikoonist rihm hoiab kella kindlalt naha vastas, et sensorite töö oleks võimalikult täpne ent igapäevaseks kasutuseks sobiks ehk paremini tekstiilist rihm, mis laseb nahal kergemalt hingata.

Ekraan Värviline 1,58″ AMOLED
Puutetundlik
Taustvalgustus
Sensorid Optiline pulsiandur
Altimeeter
Kiirendusmõõtja
Temperatuurisensor
Valgussensor
Vibratsioonimootor
Ekraani kuva Kuupäev ja kellaaeg
Sammud
Tunni aktiivsus
Nädala treeningud
Une kestus
Põletatud kalorid
Trepiastmed
Päeva eesmärgid
Aktiivse tsooni minutid
Läbitud vahemaa
Pulss (hetkepulss, puhkeasendi pulss)
Veetarbimine
Menstruaaltsükkel
Kaal
Temperatuur
Nutitelefoni märguanded
Ilmateade
Kalender
Muusikarakendus
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Passiivsus
Äratus
Aktiivsuse jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Trepiastmed
Aktiivsed minutid
Unekvaliteet
Passiivsus
Ühendused Bluetooth 5.0
WiFi
NFC
Ilmastikukindel 5 ATM
Sobib ujumiseks
Aku Integreeritud liitiumpolümeeraku
Kestab 6+ päeva
Kiirlaadimine: 12 minutiga 1 päev
Laeb 10–80% 40 minutiga
Mõõtmed 40,4 × 40,4 × 12,4 mm
Kaal 46 grammi
Rihma pikkus Komplektis kaks suurust:
140–180 mm
180–220 mm
Värvivariandid Black/black
Midnight/soft gold
Pink clay/soft gold

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Nutifunktsioonid

Versa seeria on alati olnud Fitbiti nutikellade krooniks, kuid tõele au andes ei ole nad nutikuse poolest väga millegagi hiilanud. Versa 3 astub aga mitu sammu õiges suunas.

 

Bluetooth kõned

Täiesti uus funktsioon Versa ridades on Bluetooth helistamine. Lülita Fitbiti telefonirakenduses Bluetooth helistamine sisse ning järgmine kord, kui keegi Su telefonile helistab, saad kõnele otse kellalt vastata. Selleks puhuks on kellal ka integreeritud kõlar ja mikrofon. Tasub kindlasti silmas pidada, et helistamine toimib vaid siis, kui telefon on kella läheduses ja Bluetoothi kaudu ühendatud. Kuna kellal puudub eSIM tugi, siis kahjuks ilma telefonita kõnedele vastamiseks kella kasutada ei saa.

Fitbit Versa 3 nutikell

Häälassistent

Lõpuks ometi on häälassistendi funktsioon ka Eesti regioonis saadaval. Fitbit Versa  3 suhtleb Eestis Google Assistant’iga (Alexa ei ole endiselt toetatud), kellelt saab paluda kalendrisündmusi näidata või üles märkida, taimerit seada ja küsida kõiksugu olulisi ja vähemolulisi küsimusi.

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Küpsetad kooki, aga retsepti kogused ei ole meetersüsteemis? Pole probleemi, Google Assistant teab.

Fitbit Versa 3 nutikell

Vaja kalendrisse uus sissekanne teha? Lihtsalt ütle.

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Tahad oma mälumänguteadmisi käigu pealt täiendada? Saab!

 

Nutiteavitused

Fitbit Versa 3 nutikellaga pole enam telefoni märguannete lugemiseks vaja nutitelefoni kätte võttagi. Kõik teavitused jõuavad ka kella ekraanile. Samas saad ise valida, milliste rakenduste märguandeid oluliseks pead ja teiste märguandeid võid kellale mitte lubada. Nii saad lubada näiteks kõiki WhatsApp või Messengeri sõnumeid, aga ei pea taluma mängude või suvaliste rakenduste üleskutseid.

Kui Versa 3 on ühendatud Android nutitelefoniga saab sõnumteavitustele ka otse kellalt vastata. Ise küll sõnumit vastu trükkida ei saa, kuid Fitbiti telefonirakenduses saad meelepärased kiirvastuseid nii tekstina kui emotikonina seadistada. (iOS kasutajad sellest funktsioonist endiselt osa ei saa.)

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Kui Sul on rahvusvahelisi sõpru ja tuttavaid või armastad lihtsalt võõrkeeli harjutada siis saad kasutada ka eriti mugavat mikrofoniga vastamise funktsiooni. Kahjuks Versa 3 eesti keelt ei mõista, küll aga saab aru, kui räägid inglise, saksa, hollandi või muus suuremas keeles. Vajuta sõnumile vastamiseks mikrofoni märgisele ning kell kuulab ja transkribeerib Su öeldu.

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Siis kui tahad uhkeldada, kui nutikas kell sul on.

Muusika

Versa 3 toetab ka muusika kuulamist. Deezer rakendusega saab esitusloendeid ka otse kella alla laadida ning Spotify rakendusega pääsed ligi kogu oma Spotify konto sisule, kui Sul telefon parasjagu läheduses on. Ühenda kellaga veel vaid juhtmevabad kõrvaklapid ja muusikapala vahetamiseks, helitugevuse muutmiseks ja muuks ei ole vaja telefoni kätte võtta.

Fitbit Versa 3 nutikell

Veidi pettumusttekitav muudatus Versa 3’s on see, et erinevalt Versa 2 nutikellast, ei saa selle mudeliga Spotify muusikat kella alla laadida ning samuti ei ole sel ka eraldi muusikamälu arvutist muusika kella panemiseks.

 

Rakendused

Lisaks muusikrakendustele saab kella alla laadida teisigi äppe. Kalender, uudised, trenniäpid või isegi mängud – kõik lihtsalt alla laetavad Fitbiti rakenduses.

Fitbit Versa 3 nutikell

Tähtsad uudised otse randmel.

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Igavus tapab? Versa 3 võimaldab ka mänge alla laadida. (Ent tasub tähele panna, et enamik mängudest on tasulised rakendused.)

 

Kontaktivabad maksed

Fitbit Versa 3 toetab ka Fitbit Pay kontaktivabasid makseid. Lisa oma pangakaardi andmed Fitbit rakenduses ning saad kassajärjekorrast kiirelt läbi vuhiseda ning rahakoti järele haaramata hoopis kellaga viibates maksta. Turvalisuse tagamiseks peab enne makse tegemist ka Sinu seatud PIN-koodi kella ekraanil sisse toksima, nii et päris igaüks ei saa Sinu kellaga poodides pööraseks minna.

Fitbit Versa 3 nutikell

Vahetatavad ekraanikuvad

Kella isikupärasemaks muutmiseks saab vahetada selle ekraanikuvasid. Fitbiti rakenduses on saadaval suur hulk erinevaid Fitbiti loodud ja ka kasutajate endi disainitud kuvasid, mille seast Sulle meelepärane valida.

Fitbit Versa 3 nutikell

Kellale saab ka täitsa enda tehtud pildi taustaks panna.

Aktiivsus ja tervis

Fitness ja Fitbit käivad koos nagu sukk ja saabas ja selles osas ei muutu midagi ka Versa 3 mudelis. Fitbit Versa 3 hoiab pilku peal igapäevasel aktiivsusel, lugedes üles kõik sammud, põletatud kalorid, läbitud vahemaa, ronitud trepiastmed ja jälgib südametööd nii trennis kui puhkehetkel. Samuti mõõdab kell ka seda, kui paljud minutid Sinu päevast on aktiivsed. Maailma Terviseorganisatsioon soovituste järgi peaks täiskasvanud inimene nädalas vähemalt 150 minutit mõõdukalt aktiivne olema. Versa 3 jälgib täpselt, kui hästi Sa seda soovitust täidad.

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Kella “Today” sakis saad jälgida, kui hästi sammueesmärgi täitmine edeneb, kui palju kaloreid põletad jm. Samuti ilmuvad kella ekraanil aeg-ajalt soovitused, et Sa ei unustaks end liigutada.

Fitbit Versa 3 nutikell

Aga Versa 3 oskab rohkematki kui ainult samme lugeda. See jälgib lisaks ka mitmeid tervisenäitajaid nagu vere hapnikusisaldus, naha temperatuur, pulsi varieeruvus ja unekvaliteet.

Ent tasub ka ära märkida, et nii mõnedki detailsemad uneanalüüsi ja trennifunktsioonid on peidetud Fitbit Premium teenuse taha.

Soetades Fitbit Versa 3 saad esialgu kolm kuud Premium kontot tasuta kasutada, kuid edaspidi maksab see teenus 9,99 € kuus.

Fitbit Versa 3 nutikell

 

Uni

Fitbiti võimekus unestaadiume eristada ja kvaliteeti analüüsida on teadaolevalt üks parimaid. Une kestus, unefaasid, pulss uneajal, hingamine ja verehapniku muutused – Versa 3 tunnetab seda kõike. Kell on uneajal ka väga tundlik, nii et see tuvastab ära ka kõige kergemad ärkamised, mida Sa ehk ise ei mäletagi. Aja möödudes saad tänu kellale hea ülevaate oma unekvaliteedist ning kui vaja, teha ka samme selle parandamiseks.

Fitbit Versa 3 nutikell

Koos Fitbit Premium teenusega saab unest väga põhjaliku ülevaate ning kogu öise info seob Fitbit ühte hinnangusse nimega Sleep Score. Mida kauem ja rahulikumalt magad, seda kõrgem on ka unehinnang. Sleep Score võib parandada näiteks see, kui lähed varem magama, ei tarbi enne ööund alkoholi ning paned nutiseadme varem käest, et end sotsiaalmeedias ja uudistes toimuvaga mitte närvi ajada.

Fitbit Versa 3 nutikell

Ühe nädala Sleep Score varieeruvus.

Fitbit Versa 3 nutikell

Ühe öö unefaasid.

Fitbit Versa 3 nutikell

Ühe öö Sleep Score.

Fitbit Versa 3 nutikell

Samuti mõõdab kell öösel ka südametööd..

Fitbit Versa 3 nutikell

.. ja vere hapnikusisaldust. Mida vähem näitaja varieerub, seda parem.

Temperatuur

Nagu ka Fitbit Sense, oskab Versa 3 naha temperatuuri mõõta. Et kell Sind tundma õpiks, peab esialgu kella kandma vähemalt kolm päeva järjest. Seejärel õpib see ära, mis on Sinu keha jaoks normaalne temperatuur ning oskab selle järgi tuvastada, kui Su kehatemperatuur läheb normist väljapoole. See võib olla heaks abiliseks algava palaviku märkamisel – kahtlemata praktiline funktsioon ka siis kui pandeemia on seljatatud.

PS! Versa 3 mõõdab naha temperatuuri ainult uneajal ning mõõtmiste andmed on ligipääsetavad ainult Premium kasutajatele Health Metrics alaleheküljelt.

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Hingamisharjutused

Pingelistel hetkedel aja maha võtmiseks saab Versa 3 nutikellaga teha juhendatud hingamisharjutusi. Selleks jälgi vaid kella ekraani ja see ütleb ise, millal sisse ja välja hingata.

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Health Metrics

Premium kasutajatele loodud Health Metrics alalehekülg Fitbiti telefonirakenduses kogub kokku kõik terviseinfo, mida kell Sinu uneajal mõõdab. Uuri nädala või kuu graafikuid, mis kuvavad selgelt, kuidas Su hingamissagedus, vere hapnikusisaldus, naha temperatuur, südametöö varieeruvus ja puhkeasendi pulss aja jooksul on muutunud.

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Sport

Kuigi seda Fitbit Versa 3 välimuse põhjal oodata ei oskaks, peitub selle sees ka päris korralik trennipagas. Kella on laetud mitmeid traditsioonilisi ja vähem traditsioonilisi treeningrežiime nagu jooksmine, rattasõit, poksimine, kõndimine, ujumine, võitluskunstid, jooga jms.

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Nagu ma juba rõkkasin Fitbit Sense testides, on põhjust hõisata ka Versa 3’ga. Lõpuks ometi on ka Versa seeria GPSiga rikastatud. Jää hüvasti, Connected GPS! Tänu integreeritud GPSile ei ole enam vaja telefoni jooksma minnes kaasa võtta ning välitreeningute kestel kogutud distantsi ja tempo infot on kahtlemata usaldusväärsem.

Trenni ajal läheb lisaks GPSile töösse ka kella integreeritud pulsiandur. Lisaks asukohapunktidele salvestub trenni ajal iga südametukse – Versa 3 on varustatud Fitbiti uusima PurePulse 2.0 pulsianduriga, mis tõotab olla täpsem kui varem. Suurt läbimurret siin Fitbit küll teinud ei ole – nagu optiliste sensoritega ikka, ei saa seda siiski pulsivöö tööga võrdväärseks pidada. Kui Sa just tõsine sportlane pole, siis see aga otsustav ei tohiks olla.

Fitbit Versa 3 nutikell

Vaade ühe matka andmetele Fitbiti veebiversioonis.

Lisaks on kellas ka mõned ettelaetud treeningud, mis juhendavad Sind erinevaid harjutusi tegema. Liitudes Premium teenusega saab kella juba rohkemaid treeninguid laadida, et siis nende järgi kodus või spordiklubis harjutusi teha. Tänu kella värvilisele AMOLED ekraanile on juhiseid eriti mugav järgida.

Fitbit Versa 3 nutikell

Animatsioonid iga harjutuse alguses näitavad ette ära, kuidas harjutust korrektselt teha.

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 nutikell

Kokkuvõte

Fitbit Versa 3 nutikell

Fitbit Versa 3 viib armastatud Versa nutikellade seeria hoopis uuele tasemele. Esimesena paitab silma selle uus viimistletud disain, kuid suured sammud paremuse poole on tehtud ka kella sees. Lisaks aktiivsusele hoiab Versa 3 silma peal ka tervisel, jälgides südametööd, verehapnikku ja isegi temperatuuri. Samuti võib trennihunte rõõmustada kauaoodatud integreeritud GPS ja suur valik erinevaid treeningrežiime. Ka nutifunktsioonide osas on Versa 3 astunud suure sammu paremuse poole – Bluetooth helistamine, Google Assitant tugi, nutiteavitused ja rakendused otse randmel – kõik teevad igapäevatoimetusi mugavamaks. Samuti saab Versa 3 väljateenitud kiidusõnad akukestvuse ning kiirlaadimise võimaluse eest. Ette võiks Fitbitile heita ehk vaid seda, et mõningad funktsioonid on mõeldud vaid Premium kasutajatele, mille kuutasu on ehk veidi ülehinnatud.

+ Ilus selge ja kontratse ekraaniga disain
+ Integreeritud GPS
+ Bluetooth kõned on teretulnud täiendus

+ Toetab muusikarakendusi
+ Google Assistant on mugav abiline

+ Kauakestev aku ja kiirlaadimine
+ Käerihma on väga lihtne vahetada
– Nupp on ebamugav kasutada
– Fitbit Premium on liialt krõbeda hinnaga
– Silikoonrihm pole just kõige mugavam

Fitbit Versa 3 nutikell

Ülevaade numbrites

Disain
9.5
Kasutusmugavus
9
Funktsionaalsus & täpsus
9
Hinna & kvaliteedi suhe
9.5
9.3

Parem kui eales varem

Fitbit Versa 3 toob randmele muljetavaldava funktsioonipagasi – aktiivsuse ja tervisejälgimine, integreeritud GPS ja treeningrežiimid, nutiteavitused, Bluetooth helistamine ja nutiassistent. Ja kõik see pakitud stiilsesse korpusesse, millel kirsiks tordil ka muljetavaldav akukestvus koos kiirlaadimisega. Pole paha, pole üldse paha!