Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Fitbit Inspire HR aktiivsusmonitori lihtsuses peitub võlu :: Digitest

Fitbit Inspire HR aktiivsusmonitori lihtsuses peitub võlu
Kadi Huizinga

Fitbit Inspire HR asendab populaarse Alta seeria nutivõru, mis oli üks lihtsamaid, mugavamaid ja hinnatumaid Fitbiti seadmeid. Uue Inspire seeriaga, kuhu kuulub pulsianduriga Inspire HR kui ka ilma pulsiandurita Inspire võru, püüab Fitbit enda usku pöörata need viimasedki, kel veel aktiivsusmonitori randmel pole.

Inspire HR on lihtne aktiivsusmonitor, mis pakub ei vähem ega rohkem, kui ühelt aktiivsusmonitorilt võiksid tahta. Samuti on märkimisväärne, et Inspire HR’il on uustulijana Fitbiti kohta võrdlemisi taskukohane hinnasilt – 99,99 €. Kuidas uue võru hinna ja kvaliteedi suhe õnnestus, uurimegi järgnevalt.

 

DISAIN

Esmapilgul tundub nagu Fitbit oleks Inspire HR mudeliga disainis justkui sammukese tagasi astunud. Uuel võrul on laiem ekraan, mis mahutab küll paremini kogu kuvatavat infot, kuid ei kanna edasi Alta elegantset disaini. Inspire HR on omandanud märkimisväärselt tagasihoidlikuma ning isegi sportlikuma ilme.

Fitbit Inspire HR

Sellele vaatamata on uue võru disain end tõestanud. Inspire HR OLED ekraan on suurem ja selgem ning parema puutetundlikkusega kui tema eelkäijal, mis teeb võru kasutamise märkimisväärselt mugavamaks. Võruga komplektis olev silikoonist käerihm on väga kerge ja meeldiva pehme tekstuuriga, mis ei ärrita nahka. Tänu klassikalisele kinnitusele on võru rihma lihtne ka välja vahetada. Teretulnud uuendus on ka Inspire HR veekindlus, mida Alta ei pakkunud – see kannatab välja nii vihmavalingu, duši kui ujumise.

Võru küljel on ka üks füüsiline nupp, mis äratab või uinutab ekraani ning all hoides kuvab akutaset ja võimaldab kiirelt telefoni märguanded sisse või välja lülitada. Sõltumata suurest erinevusest Alta seeriaga, on uuendused Inspire seerias üsna hästi õnnestunud.

Ekraan OLED
Puutetundlik
Taustvalgustus
Sensorid Kiirendusmõõtja
Optiline pulsiandur
Vibratsioonimootor
Ekraani kuva Kuupäev ja kellaaeg
Sammud / Sammud tunnis
Põletatud kalorid
Läbitud vahemaa
Päeva eesmärgid
Päeva treeningminutid
Pulss
Uneaeg
Veetarbimine
Nutitelefoni märguanded
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Aktiivsuse jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Põletatud kalorid
Automaatne eesmärk
Aktiivsed minutid
Unekvaliteet
Passiivsus
Ühendused Bluetooth 4.0 LE
Ilmastikukindel 5 ATM
Sobib ujumiseks
Aku Integreeritud liitiumpolümeeraku
Kestab kuni 5 päeva
Laadmine spetsiaalse kaabliga
Mõõtmed 37 × 16,2 × 12,6 mm
Rihma pikkus Komplektis kaks suurust:
140–180 mm
180–220 mm
Värvivariandid Lilla
Must
Valge

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

 

FITNESS JA SPORT

Inspire HR on eelkõige lihtsapoolne aktiivsusmonitor, kuid sel on siiski mõned funktsioonid, mis võiksid pühapäevatreenijaid rõõmustada. Esiti on kaetud kõik Fitbiti baasfunktsioonid – sammude jälgimine, läbitud vahemaa, aktiivsed minutid ja põletatud kalorid. Võru utsitab Sind ka igas tunnis vähemalt 250 sammu tegema. Samas puudub võrust altimeeter, mis tähendab, et trepiastmeid see ei loe. Küll aga on võrul ka integreeritud pulsiandur, mis on tähtis nii trennis kui puhkehetkel – nimelt mõõdab võru puhkeasendi pulssi, mille põhjal on lihtne hinnata südame tervist.

Fitbit Inspire HR

Täpsuse poolest kipuvad Fitbiti seadmed samme alati veidi rohkem lugema, kuid sel korral juhtus minul hoopis vastupidi. Kandsin Inspire HR koos Garmin Forerunner 645 spordikellaga ning Fitbiti silmis olin alati 100–200 sammu võrra laisem. Sellised väiksed erisused ei tähenda aga, et tegemist oleks ebatäpse võruga. Kui päevased sammud tallutud, võtab Inspire HR eesmärgiks ka unetundidel silm peal hoida. Et tegemist on üsna kompaktse ja kerge võruga, ei ole seda tüütu ka magades kanda.

Fitbit on unejälgimise osas vägagi eesrindlik ning analüüsib unekvaliteeti väga täpselt. Võru hakkab uneaega mõõtma automaatselt, niipea kui tunneb, et oled ööks paigale jäänud. Võru enda ekraanilt peale une kestuse täpsemat infot küll ei näe, aga põhjalik analüüs ootab Fitbiti nutirakenduses. Seal näed, kuidas möödunud öö jagunes pindmiseks, sügavaks ja REM uneks ning kui kaua olid sootuks ärkvel.

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Aktiivsusmonitori ülesannete kõrval võtab Inspire HR üle ka mõned spordikella funktsioonid. Võruga saab jälgida jooksmist, rattasõitu, joogat ja teisigi treeninguid. Selleks puhuks on võru sees ka integreeritud pulsiandur, mille põhjal saab ka pulsitsoonide järgi treenida. Tänu veekindlusele saab Inspire HR’iga jälgida ka ujumistreeninguid, kuid sel puhul peab leppima vaid treeningu kestuse mõõtmisega, sest võru ei oska vees distantsi ega tõmbeid lugeda. Üheaegselt mahub kella ekraanile kuus erinevat treeningrežiimi, täpsemalt saab neid seadistada Fitbit nutitelefoni rakenduses.

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Ootuspäraselt puudub Inspire HR seest GPS-vastuvõtja, kuid välitreeningutel on siiski võimalus GPS-info ühendatud nutitelefonilt kinni püüda. See võimaldab jooksmisel, rattasõidul või matkates reaalajas tempot ja läbitud vahemaad jälgida. Ilma telefoni GPSi kasutamata püüab võru kiirendusmõõtja Sinu käeliikumise põhjal läbitud distantsi küll arvutada, kuid jääb sellega natuke siiski hätta. Täpseima tulemuse saamiseks tasub ühendatud GPS funktsiooni siiski kasutada.

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Kui Sinust suurt trennihunti niikuinii ei ole, pole ka hullu. Võru tuvastab treeninguid automaatselt ning saad oma kõnnid, jooksud ja rattasõidud ära teha ka treeningut võru ekraanilt valimata ja hiljem rakendusest uurida, kui palju kaloreid põletasid ja mida süda treeningu ajal tegi.

 

Nutipagas & aku

Nagu ka Alta seeria võrud, ei ole Inspire HR nutifunktsioonidega üle valatud, kuid on varustatud vähemalt nutiteavitustega. Kui varem tõid Fitbitid randmele vaid kõnede ja SMSide teavitused, saab nüüd võru ekraanilt näha ka e-mailide, sotsiaalmeedia ja muude rakenduste märguandeid. Võrreldes Fitbit Charge 3 võruga, puudub Inspire HR’ist aga võimalus võru ekraanilt märguannetele vastata. Samas on märguannete lugemine suuremalt ekraanilt väga mugav ning üldiselt jõuavad teavitused võru ekraanile sama kiiresti kui telefoni ekraanile. Lisaks saab võrule valida mitmeid erinevaid ekraanikuvasid, kuid sellega nutikus ka piirneb.

Fitbit Inspire HR

Kõiki aktiivsusmonitori ja nutivõru funktsioone töös hoides kestab Inspire HR aku kuni 5 päeva, mis on tervelt kaks päeva vähem kui Alta seerias või Charge 3 nutivõrul. Trenni tegemine ja nutiteavitused mõjutavad akukestvust, kuid tavapäraselt saab Inspire hakkama ka kord nädalas laadimisega.

 

Fitbit rakendus

Fitbit Inspire HR

Fitbit nutitelefoni rakenduses toimub põhjalikum võru seadistamine, sinna salvestub kogu aktiivsusinfo aegade algusest ning põnevad graafikud teevad statistika uurimise palju lihtsamaks. Rakendus on üsna intuitiivne ja lihtsastikasutatav. Erinevaid funktsioone ja lehekülgi on seal küll palju, kuid seda rohkem ka kasulikku infot.

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Aktiivsusinfot saab rakenduses uurida mitmete perioodide kohta. Kui Inspire HR  enda ekraanilt saab näha käesoleva päeva aktiivsust, siis rakenduses säilib kogu treeninginfo igavesti. Samuti analüüsib rakendus Sinu aktiivsust, näitab liikumismustreid ja loob graafikuid kõikvõimalike parameetrite kohta.

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Fitbiti rakenduses saab lisaks teenida ka virtuaalseid aumärke ja võistelda sõpradega, kel samuti Fitbit randmel. Et Sind veelgi rohkem utsitada pakub Fitbit Coach näpunäiteid, et veelgi rohkem liigutaksid, piisavalt vett jooksid ja parajalt undki saaksid.

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Nutitelefoni äpis saab võru ekraanile valida ka uue avakuva. Inspire HR ja rakenduse koostöö sujub kui õlitatult – info sünkroniseerimine toimib automaatselt, nii on kõige uuem aktiivsusinfo Sul kogu aeg ka telefonis ootamas. Võid kohe peale trenni rakenduse lahti lüüa ning uurida, kui hea mõju treeningul Sinu päeval oli.

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR

Samuti saab rakenduse sees kontrollida kõikide nutiteavituste seadistusi. Võta kõik maha või tee aktiivseks ning vali oma lemmikrakendused, mille märguannetest kindlasti ilma ei taha jääda.

 

KOKKUVÕTE

Fitbit Inspire HR ei too lauale küll midagi uuenduslikku, kuid on see-eest suurepärase hinna-kvaliteedi suhtega. Inspire HR loeb üles kõik sammud, kilomeetrid, unetunnid ja südamelöögid ning toob randmele ka kõik nutiteavitused alates e-mailidest kuni sotsiaalmeediani. See lihtne võru utsitab Sind aktiivsema eluviisi poole ning hoiab ka nutiteavituste kaudu pidevalt maailmaga ühenduses. Inspire HR funktsioonipagas on küll lihtne, kuid loodud Fitbiti kvaliteedistandardi järgi, mida saab usaldada.

+ Kerge ja mugav disain
+ Baasfunktsioonid olemas
+ Rahakotisõbralik hinnasilt
+ Hea puutetundlikkus
+ Suuremalt ekraanilt mugav teavitusi lugeda
+ Veekindel korpus
– Aku võiks niivõrd lihtsa funktsioonipagasi juures kesta rohkem kui 5 päeva
– Ekraan ei ole päikesevalguses väga hästi loetav

– Võrreldes teiste Fitbit võrudega väga igav disain

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR aktiivsusmonitori leiad Photopointi veebikaubamajast ››

Ülevaade numbrites

Disain
8
Kasutusmugavus
9
Funktsionaalsus & täpsus
8
Hinna & kvaliteedi suhe
9
8.5

Rahakotisõbralik kvaliteet

Fitbit Inspire HR on suurepärase hinna-kvaliteedi suhtega lihtne aktiivsusmonitor. Inspire HR loeb üles kõik sammud, kilomeetrid, unetunnid ja südamelöögid ning toob randmele ka kõik nutiteavitused e-mailides sotsiaalmeediani. Inspire HR utsitab Sind aktiivsema eluviisi poole ning hoiab Sind ka pidevalt maailmaga ühenduses. Inspire HR funktsioonipagas on küll lihtne, kuid loodud Fitbiti kvaliteedistandardi järgi, mida saab usaldada.