Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 14. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

4 kommentaari

Garmini uued keskklassi navigatsioonisüsteemid 56LM ja 66LM :: Digitest

Garmin nüvi 56LM ja 66LM – võimekad keskklassi navigatsioonisüsteemid
Mihkel Lehtmets

Oli see 10 või 20 aastat tagasi kui alles enamus reise autoga kaugemale või üle vete sai ette võetud ustava atlase abil. Nüüd oleme jõudnud kümnendisse, kus mitmete autode aknaklaasil ilutseb tehisreisikaaslane. Nüüdseks on navigatsioonisüsteemidest saanud vägagi usaldusväärsed sõbrad. Enam ei ole vaja karta sellepärast, et navi Teid metsa, tupikusse või hoopistükis merre juhataks. Kaardid ja tarkvara on arenenud niivõrd palju, et võõras suurlinnas võib end usaldada täiesti GPS-i kätesse.

Mis on GPS ja kuidas ta töötab? Naviseade ehk GPS on abivahend liiklemiseks. Tööpõhimõte on keeruline kuid lihtsasti seletatav. Võtke navi kui arvutit pisikese peegli ning erilise kaameraga, mis mõõdab ajaedastust hästi kiiresti. GPS satelliidid, mis meie peakohal püsivad, saadavad navigatsioonisüsteemile signaale. Mõõtes rohkem kui kolme satelliidi signaali kohalejõudmise aega saab välja arvutada positsiooni.

 

GARMIN

Kui ei ole varem mõelnud GPS süsteemi ostu peale või on mõttes vanem seade uue vastu vahetada, siis võib kindlasti tekkida küsimusi. Milline navi mulle? Kas ma vajan seda? Tõesti, navigatsiooni süsteemide valik on suur ja lai kuid seda saab kitsendada sõiduliigi järgi, kus toodet kasutatama hakatakse. On olemas suuremaid, pisemaid ning ekstreemseteks situatsioonideks leiutatud seadmeid kuid meie keskendume hetkel uutele keskklassi Garmini navidele.

Karbid

Garmin on välja tulnud uute toodetega Garmin nüvi 56LM ning Garmin nüvi 66LM. Neid võib täiesti võrrelda kui kahte venda, üks pisut priskem kui teine. Tooted on süsteemi poolest identsed kuid 66LM-il on veidi suurem ja suurema lahutusvõimega ekraan ning kauakestvam aku.

 

Ekraani mõõt: 5” (12,7 cm) / 6,1” (15,4 cm)
Ekraani tüüp: TFT LCD
Ekraani lahutusvõime: 480 × 272 pikslit / 800 × 480 pikslit
Sisemälu: 8GB
microSD kaardipesa
Aku kestvus: 1 tund / 2 tundi
Mõõdud: 13,9 × 8,6 × 2,0 cm / 16,8 × 9,4 × 2,1 cm
Kaal: 180,1 g / 244 g
Kasutajaliides: Inglise, eesti, vene (lisakeeled laetavad läbi arvuti)
Komplektis on 56LM / 66LM, autohoidik iminapaga, autolaadija/toitejuhe 12-24V ja USB arvutijuhe

Karbid lahti

Avades karbi, leiame kilesse pakendatud seadme. Selle alt juhtme toote laadimiseks autos ja kaabli arvutiga ühendamiseks. Kasutajaliides on Garminitel olnud aastaid enamvähem sama ehk lihtne ning töökindel kuid samas vägagi võimekas ja kohandatav. Kõike saab sättida vastavalt enda vajaduste järgi, alates auto kujust kuni kaardi detailide ning kiiruskaamerateni välja.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

LM seeria on õhuke, käes mõnus ning kõikide vidinate ja võimalustega, mis peaksid ühel korralikul naviseadmel kaasas olema. Reisi arvutab välja mõne sekundiga ning protsessib kaartide laadimist vägagi kiiresti. Peale selle saab ühendada Garmini seadmeid arvutisse, kus on võimalik uuendada seadme tarkvara ja kaarte.

 

KOKKUVÕTTEKS
SONY DSC

Kui Teil on vaja hea hinnaga navigatsiooniseadet, kus on olemas kõik elementaarne ja pisut enamat, siis on Garmini nüvi 56LM ja 66LM headeks valikuteks. Eluaegsed kaartide uuendused, lihtne ühenduvus arvutiga ning suur sisemälu on mõtlemapanevad omadused selliste hindadega toodete puhul.