Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 14. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Roccat Sense Vital Force Wide – hiirematt kui lendav vaip :: Digitest

Roccat Sense Vital Force Wide – hiirematt kui lendav vaip
Erki Oras

Hiirematid kipuvad olema arvutimänguri varustuse juures kõige igavam asi ever. Olgu siis tegu tekstiili või metallist matiga. Roccat Sense Vital Force Wide aga oli esimene hiirematt, mida lahti pakkides ütlesin ma: VAU! Ja see on sõna, mida on minu käest suhteliselt raske kätte saada. Eriti veel hiitremattide puhul. Loodetavasti olen lugejate uudishimu piisavalt kõrgele kruvinud, et arvustuse lugemist jätkata.

 

Välimus

 

Üldiselt on välimus hiiremattide juures täiesti teisene või ehk isegi kolmandajärgulise tähtsusega välja arvatud üks detail. Hiirepadja suurus. Ning selle konkreetse hiiremati suurus oligi see, mis mind jalust rabas. 85 sentimeetrit korda 33 sentimeetrit! Esimesel korral hiirematti lahti rullides tekkis mul tunne, et see on mulgi tekk või mingi sorti palvevaip. Ainuke, mis puudus oli detailiküllane vaibamuster.

Esimesel korral hiirematti lahti rullides tekkis mul tunne, et see on mulgi tekk või mingi sorti palvevaip. Ainuke, mis puudus oli detailiküllane vaibamuster.

Õnneks või õnnetuseks on ’hiirevaip’ ühetooniliselt mustjashall, ainult minimalistlik hele ja viltune riba paremas servas ning logo vasakus. Kusjuures mati suurust arvestades on logo meeldivalt pisike, peaaegu silmatorkamatu. Igatahes sobib Sense’i väärikas välimus ka kõige valitumasse interjööri.

Ainuke, mis mind pisut häiris mati välimuse juures olid selle tepitud servad, mis tundusid pisut liiga reljeefsed. Varem pole ma ühegi mati puhul kokku puutunud sellega, et hiiremati servad on kõrgemad kui matt ise (kõigest 2mm). Teping pidavat Roccati enda sõnul aitama kaasa mati vastupidavusele, et see ei hakkaks servast hargnema. Pigem kippus selle taha kogunema igasugune puru ja muud elutegevuse jäägid.

Teping pidavat Roccati enda sõnul aitama kaasa mati vastupidavusele, et see ei hakkaks servast hargnema. Pigem kippus selle taha kogunema igasugune puru ja muud elutegevuse jäägid.

Kasutamine

Inimkond on oma ajaloo vältel jagunenud kaheks. Ühed, kes ütlevad, et suurus on oluline ja teised, kes väidavad, et ei ole. Ilmselgelt pole need teised lihtsalt kokku puutunud Roccat Sense Vital Force Wide hiirematiga.

Selge on see, et ainult hiire jaoks jääb selline matt liiga suureks ja seda isegi hoolimata üha soodsamaks muutuvast monitoripinnast. Seega on üpris loogiline, et sellele hiirematile ka klaviatuur kenasti ära mahub. Ning jätkub ruumi ka hiire liigutamiseks. Tegelikult mahtus mulle mati peale isegi kaks hiirt. Ning mõistagi ka klaviatuur.

Tegelikult pole ma kunagi mõelnud, et ka mu klaviatuur võiks vajada matti. Nüüd aga, kui mu klaviatuur sellel seisab kindlalt nagu liimitud, ei tahaks ma enam sellest enam hästi loobuda. Ma olen kogu aeg pidanud loomulikuks seda, et klaviatuur laual liigub, eriti veel aktiivses lahingumöllus, kus pole mahti oma liigutusi täpselt kontrollida. Nüüd aga püsib klaviatuur kindlameelselt paigal nagu Viiralti tamm. See tähendab, et klaviatuuri kasutusmugavus on märgatavalt kasvanud.

Tegelikult pole ma kunagi mõelnud, et ka mu klaviatuur võiks vajada matti. Nüüd aga püsib klaviatuur kindlameelselt paigal nagu Viiralti tamm. See tähendab, et klaviatuuri kasutusmugavus on märgatavalt kasvanud.

Roccat on antud hiiremati välja töötanud eeskätt täpsust nõudvaks tegevuseks, kuid vähemalt minu arvates polnud põrmugi häda ka hiire kiirusel. Ehkki võrdlus lendava vaibaga on väike poeetiline liialdus.

Küll aga suurendab selle ülemõõdulise hiiremati sarnasust vaibaga selle omadus koguda igasugust sodi ja prahti. Nagu ehtne põrandavaip. Seega tasub igasuguste kartulikrõpsude ja muu sarnase kraamiga olla arvuti taga tagasihoidlikum. Või olge valmis seda oma väikeste valgete käekestega pesema. Ma ei näinud kusagil silti, mis lubaks seda matti näiteks pesumasinas pesta ning kahtlustan, et eriti hästi see ei pruugi mati pinnakattele mõjuda. Seega, mida askeetlikum te arvuti taga olete, seda kauem matt puhtana püsib. Kuigi tõelist e-sportlast plekid hiirematil ilmselt ei häiri.

 

Kokkuvõtteks 

 

Roccat Sense Vital Force Wide’i kohta hiirematt öelda on isegi nagu selle alahindamine. Sellisele tootele peaks mõtlema mingi täiesti uue nimetuse. Eespool kasutasin ma väljendit hiirevaip, kuid see ei kajasta seda, et see sobib ka klaviatuuri jaoks. Võibolla sobiks sellist tooteklassi paremini iseloomustama näiteks nimetus megamatt, aga eks see kõik jää juba kasutajate otsustada.

Kuigi paljude jaoks võib sedavõrd suur hiirematt tunduda overkill, siis mina tahan seda matti või tegelikult ehk isegi tervet seda tooteklassi soojalt soovitada. Lisaks mängimisele võib see lisada ka produktiivsust töötegemisel, hoides asjad st klaviatuuri täpselt seal, kus see olema peab.

Hinna ja kvaliteedi suhet arvestadeson see igatahes üks paremaid investeeringuid nii e-sportlase, kui näiteks arvutiga igapäevaselt tööd rügava arvutigraafiku jaoks. Sinu valik.