Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

1 kommentaar

Hyundai UB-5 navigatsiooniseade :: Digitest

Hyundai UB-5 näol on tegemist väikese arvutiga, mille juhtseade on puutetundlik ekraan ning operatsioonisüsteem Microsoft Windows CE 6.0. Sisselülitamisel käivitub automaatselt spetsiaalne emakeelne kasutajaliides, mis lisaks navigatsioonitarkvarale võimaldab kasutada ka muid programme.

Meelelahutus” menüüst leiab videopleieri, millega saab vaadata xvid vormingus videolõike, mp3 pleieri, fotode (JPEG) brauseri ning tavaliste tekstifailide (TXT) lugemiseks mõeldud programmi nimega E-raamat.

Utiliit” menüüs saab vaadata GPS vastuvõtja tööd puudutavat infot (tingimusel, et navigatsioonitarkvara ei tööta); seadistada navigatsiooniseadet selliselt, et tööhelid ja häälkäsklused edastatakse autoraadio kaudu (FM-TX), kuvada ekraanile videosisendi pilti (näiteks väline DVD pleier või videokaamera) ning seadistada seadme tööd (ekraani eredus, helitugevus, ekraani kalibreerimine jne).

Peamenüüs on veel programm nimega Meelespea, mis lubab ekraanile kiirelt näiteks telefoninumbri ja nime sirgeldada.

[nggallery id=48]

Navigatsioonitarkvara tootja on firma Nav N Go ning programmi nimi on iGO 8.

Regio kaart on täpne ning vajalikest suunamuutustest teavitab arvuti õigeaegselt. Ristmikel “mõttepause” ei tekkinud. Kui liigeldes on ekraanil ülevaatlik 3D kaardivaade, siis ringristmikule jõudes kuvatakse ekraanile kaardi ülaltvaade (2D) koos sõidujuhistega.

Tarkvara võimaldab salvestada huvipakkuvad kohad ning näiteks ka Tallinn-Tartu maantee kiiruskaamerad – järgmisel korral kaamerale lähenedes annab tarkvara helilise hoiatuse.

[nggallery id=49]

Hyundai UB-5 abil õnnestus Eesti piires navigeerida ka paar pikemat sõitu järelhaagisega kaubiku roolis. Teekond oli kaunis pingevaba ning navigatsioonitarkvara apsakaid ei põhjustanud. Mahedahäälsed eestikeelsed juhised viisid kindlalt sihtkohta.

Seadme ekraan on suur, selge ja hästi nähtav ning koosneb 800 × 480 pikslist. Eriti hästi sobib see kasutamiseks sellises autos, kus esiklaas juhist kaugemal asub (näiteks mahtuniversaal). Väiksema ekraaniga naviseade on suuremas autos lihtsalt raskesti jälgitav.

Hyundai UB-5 on müügil Photopointi kauplustes.