Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Speedlink Dark Tornado ja Black Widow :: Digitest

Valle Kapstas
  • Avaldatud 8. märts 2010
  • http://foto.vallekapstas.com

Olen põhiliselt viimastel aegadel mänginud võrgus tulistamismänge. Väga palju sõidukitega seal tegemist pole. Kes on aga mänginud selliseid mänge, nagu Battlefieldi seeria ja War Rock teab, et seal on tarvis vahel rinda pista ka masinatega. Eriti tore on mõne lennuki või helikopteri sisse pugeda ning vaenlasele õhust kallale karata. Hiire ja klaviatuuriga pole see tunne muidugi päris see…

Speedlink juhtpult Dark Tornado

Võtsin paar ägedat mängupulti appi. Lihtsamaks ja soodsamaks variandiks on Speedlink Dark Tornado. See kena must joystick võimaldab juba tükk maad realistlikumat tunnetust. Gaasihoob on ka pisikese nupukesena puldi allservas olemas.

Speedlink juhtpult Black Widow

Ägedamaks ja võimekamaks puldiks on Speedlink Black Widow. Selle kattematerjal võimaldab pisut kindlamat haaret. Samuti on sel puldil ka vibratsiooni funktsioon. Mis selle puldi aga eriti ägedaks teeb, on eraldi gaasihoob koos nuppudega tüüri kontrollimiseks. Samuti on Black Widow puldil olemas coolie hat nimeline pisikene nupp kangi otsas, millega saab lendamise ajal mugavalt ringi vaadata.

Proovisin pulte esmalt kohe siis Battlefield 2 ja War Rockiga. Kahjuks pidin pettuma kuna BF2 pulte ei toetanud ning WR oli viimaste uuendustega selle funktsiooni just kaotanud. Asja uurides leidsin aga õnneks vabavaralise lahenduse nimega JoyToKey. Tegemist on programmiga, mis võimaldab pultidele määrata erinevaid hiire ja klaviatuuri funktsioone. Näiteks puldi abil hiirt ekraanil liigutada. Vibratsioon sellega kahjuks ei tööta ning ka coolie hat jaoks ma vastavat funktsiooni määramise võimalust ei leidnud. Küll aga sai kõik muu kenasti üles leitud ning puldid tööle pandud.

Esimese hooga ma nii osavalt lennumasinatega ümber käia ei osanud. Tohutult lõbus oli aga küll. Puldid lubavad pisukese harjutamise korral veidi täpsemalt masinatega ümber käia. Eriti gaasi puudutava osas. Hiirega harjunu jaoks on pult esialgu ehk kohmakas kuid tunne on tõesti teine ning ilmselt rohkema harjutamise korral võib päris korralikuks lennuässaks saada. Dark Tornado ja Black Widow vahe siinkohal väga mäekõrgune ei ole. Viimane on pisut suurem ja ehk nõks kohmakam kuid parem kattematerjal ja tüüri kontrollimine annavad palju juurde.

Natukene proovisin pulte ka Flatout 2 nimelise automänguga, millega need ka kohe ilusasti tööle hakkasid. Gaasiga oli väga mõnus mängida, eriti Black Widow eraldi gaasihoova abil. Juhtida oli kangiga autot siiski veider.

Et aga need puldid on siiski mõeldud pigem lennumasinate kontrollimiseks, võtsin ette ühe korraliku lennusimulaatori: Microsoft Flight Simulator X. Siin on pultidega lendamine kohe teine tera. Tugi on korralikult mängudesse sisse ehitatud ning siin juba saab rääkida väga täpsest kontrollist. Klaviatuuriga on sujuv lendamine palju keerulisem ning hiir ei tundu olevat päris omal kohal. Tänu coolie hatile on vaevu tarvidust käsi puldilt tõsta.

Plussid ja miinused

Speedlink Joystick Dark Tornado

+ soodne, pakub realistlikumaid elamusi kui hiir-klaviatuur

– puudub vibratsioon, plastikune, tüüri kontrolli pole

Dark Tornado on sobilik lennuhuvilisele mängurile, kes vahel soovib enamat kui vaid hiire ja klaviatuuri abil pilvedega võidu sõuda.

Speedlink Joystick Dark Tornado Photopointis:  299.-

[nggallery id=50]

Speedlink Flightstick Black Widow

+ funktsionaalne, korraliku kattega, vibratsiooniga,  coolie hat ringi vaatamiseks, eraldi gaasikang koos nuppudega tüüri kontrollimiseks

– tavalisest puldist suurem, kang pisut kohmalt suur

Black Widow on spetsiaalselt lennumasinate juhtimiseks mõeldud pult ning teeb seda tööd ka väga hästi. Tõsisemale lennundushuvilisele, kes peale tulistamismängude lennumasinate ka simulaatorites reaalsemaid elamusi otsib, on see pult heaks abimeheks.

Speedlink Flightstick Black Widow Photopointis: 549.-

[nggallery id=51]

Kokkuvõtteks

Mõlemad puldid annavad palju aviatsioonikogemusele juurde. Kui aga vähegi võimalik, siis soovitan osta Black Widow puldi kuna parem materjal, coolie hat ja eraldi suur gaasihoob koos tüüri kontrollimisega on üsna olulised. Vahe on seda suurem lennusimulaatorite puhul.