Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

3 kommentaari

Taskukohased kõlarid Speedlink Vivo 2.1 :: Digitest

Sõprade arvates olen ma jube imelik inimene. Autos ei ole mul raadiot juba üle aasta(ehk sama kaua kui mul praegune auto on)- kuna autot ostes seda seal ei olnud ning ise ei ole ka viitsinud panna. Ise ei oska, makki ei ole ja kui ka oleks, siis kuskil teeninduses paigaldada ei raatsiks.

Koduse „helisüsteemiga“ on sama kehvad lood olnud siiani – nii palju kui ma muusikat kuulasin või Skypes rääkisin, sain ma alati hakkama sülearvuti enda kõlaritega, mis muidugi eriti helikvaliteediga ei hiilga ning võimsust ka eriti ei jätku. Seetõttu saigi lõpuks sammud kaubandusvõrku seatud ning kõlarid välja valitud.

Kuna eelarve oli üsna kindlalt paika pandud(üle 5-600 krooni ei olnud plaanis kulutada) siis ega eriti laia valikut poodides ei olnudki, kuid seda lihtsam oli otsust langetada. Viimasesse valikusse jäid Speedlinki Vivo ning Instinct 2.1 kõlarikomplektid. Kuulasin neid mõlemaid natuke poes ning langetasin otsuse Vivode kasuks.

  1. nende heli tundus veidi  parem kui teistel
  2. ei meeldinud mulle Instincti satelliitkõlarite kõrge kuju ning väike toetuspind, mis tähendab seda, et need hakkaksid alati laual pikali kukkuma ning
  3. mulle meeldis Vivode välimus ning ühtlane must korpus rohkem

Kõlareid poes proovides tekkis korraks kiuslik mõte, et võiks testida veidi rohkem kõlareid, kui need kaks komplekti, kuna päris tore oli vaadata, kuidas müüja, nagu väike orav, mööda redelit üles-alla jooksis ja mulle proovimiseks kõlareid ette tassis. Kuid ka klienditeenindaja on inimene ning seetõttu ei hakanud omale kauba peale tasuta tsirkust tegema.

Jõudsin koju, pakkisin kõlarid lahti, ühendasin juhtmed ära ja hakkasin kohe hooga muusikat kuulama. Esimene üllatus oli suur, kui kõlaritest midagi ei tulnud, ainult sahisesid pisut. Vaatasin korraks juhendit ning loomulikult olid juhtmed valesti ühendatud:P Juhend ütleb küll, et punane ots punasesse auku ning valge valgesse, kuid kui mul on ühe punase ja valge juhtme asemel kaks musta juhet hoopis, siis võib segadus tekkida küll.

Välimus

Komplekti kuulub bassikõlar(u 30x20x30 cm) ning kaks satelliitkõlarit( u 10x10x13 cm), ühenduskaabel arvutiga ning kasutus/paigaldusjuhend. Satelliitkõlarid on piisavalt väikesed, et need arvuti kõrvale paigaldades väga silma ning ette ei jää.

Bassikõlar leidis oma koha kirjutuslaua all ning lisaks mõnusa bassiheli tekitamisele on tema lisaülesandeks ka jalgadele toetuspinna pakkumine. Kõlari tugev plast(?)korpus lubab oletada, et selle ülesandega saab bassikõlar ilusti hakkama ning see väike lisakoormus seda ära ei lõhu. Kõlarite küljed on meeldivalt madala läikega krobelised mustad ning eesküljed kaunilt läikivad.

Kasutusmugavus

Kahjuks puudub kõlaritel isegi juhtmega kaugjuhtimispult, seega heli saab reguleerida vaid laua alla bassikõlari juurde pugedes(helitugevuse nupp asub bassikõlari eesküljel) või sülearvuti Fn-klahvikombinatsioone kasutades. Kuna Fn-kombinatsioone olen ma siiani edukalt kogu aeg kasutanud, siis laua alla pugemine jääb ilmselt ära, tuleb lihtsalt kõlarilt helitugevus maksimumilähedale seada ning siis lihtsalt arvutist heli regulerida hetkevajadusele vastavaks.

Ka bassi reguleerimine käib bassikõlari esiküljelt, kuid selle näppimiseks mul vajadus puudub, see on pidevalt sellise „mõnusalt madala ja paraja bassi tasemel“. Veidikene häirib helitugevuse nupu ümber olev sinine neoonvalgus, mida kahjuks välja ei saa lülitada. Kuna mulle ei meeldi ööseks asju vooluvõrgust välja tõmmata (ning ilmselt ei hakka ma kõlareid ka ööseks nupust välja lülitama, sest see eeldaks jälle laua alla pugemist) siis ilmselt pean selle neoonvalguse likvideerima lihtsalt selle ala markeriga mustaks värvides. Välimust see halvemaks ilmselt ei tee, kuid häirib tunduvalt vähem öösel magades.

Heli

Eriline audiofiil ma küll ei ole, kuid heal ja halval suudan ma vahet teha. Sülearvutist tulev heli võrreldes uute Vivodega oli halb. Vivod on head. Mina olen täitsa rahul. Esialgu sai kuulatud plaati, kus lisaks muudele instrumentidele mängis ka kontrabass. Sülearvutiga seda plaati kuulates polnud mul selle kontrabassi olemasolust aimugi, Vivod toovad kontrabassi (lisaks kõigele muule) ilusti ja selgelt välja.

Kui kõlarite helitugevus panna maksimumi peale ning sama teha ka arvutis, siis muutub heli juba plärisevaks ning häirivaks, kuid sellise tugevusega muusika kuulamiseks neid kõlareid ma ei ostnudki, igapäevaseks kuulamiseks/kasutamiseks on kõlarid piisava tugevuse ning kvaliteediga.

Kokkuvõtteks

Olen rahul. Sain korraliku heliga meeldiva välimusega kõlarid küllaltki hea hinnaga(549 kr Photopointis, sellest kampaania raames veel -20%). Kõlarid ei ole liiga suured, samas ka mitte liiga väikesed. Neid on lihtne kasutada ning ka koostekvaliteet tundub täitsa hea, seega usun, et olen leidnud endale truud kaaslased küllaltki pikaks ajaks.

Speedlink 2.1 Vivo SL8209

+ meeldiv välimus

+ hea hinna ja kvaliteedi suhe

+ korralik koostekvaliteet

– kaugjuhtimispuldi puudumine

– heliregulatori sinine taustavalgus

Speedlink Vivo 2.1 kõlarid Photopointis: 549.-

Lisaks olen neid näinud ka Elionis ning ilmselt saab neid ka muudest hästivarustatud (elektroonika)poodidest.

[nggallery id=47]