Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 29. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Kellele on kasulik Google Chromecast 3? :: Digitest

Kellele on kasulik Google Chromecast 3?
Erki Oras

Ehkki Google ise televisiooniga, kui juba aegunud meediumiga, eriti ei tegele, siis on ta juba ammu aru saanud, et veel endiselt on inimeste elutubades aukohal just televiisorid.

Google Chromecast 3 ongi Google’i katse see oma st kasutaja kontrolli alla anda. Ehk siis muuta televiisor nutikaks nagu Google’ile omane. Ning nagu võib mudelinumbrist järeldada, pole tegu Google’i esimese katsetusega. Ühtlasi võib sellest järeldada, et inimestel konkreetse toote järgi huvi ja vajadus on olemas.

Google Chromecast 3

Kui Google omal ajal Chromecast’idega alustas, siis polnud põrmugi mitte kõik televiisorid eriti nutikad ning Chromecast oli põhimõtteliselt võimalus üle kanda nutitelefoni võimekus televiisorile. Teatud piirides mõistagi. Ning sellega saab Chromecast suurepäraselt hakkama.

 

Välimus

Chromecast 3 välimus on suhteliselt ilmetu – väike hall kettake, mille küljes lühike HDMI kaablijupp. Õnneks polegi välimus selle seadme juures oluline, sest üks selle põhilisi omadusi on jääda telekavaatajate eest varjule, televiisori taha. See on ka igati mõistetav, arvestades, kuidas tootjafirmad oma televiisorite disainile tähelepanu pööravad.

Minu silma jääb aga siiski riivama üks asi – Chromecasti toitejuhe. Arvestades selle toote kompaktsust ning tänapäevaseid tehnilisi võimalusi, oleks Chromecast 3 puhul oodanud mingeid põnevamaid (ja võibolla juhtmevabasid) lahendusi kui juba sissetallatud radu mööda käimine. Aga ehk juhtub see juba Chromecast 4 puhul. Seni võib aga Chromecasti ühendada HDMI-kaabli abil televiisori enda HDMI-pordiga.

Google Chromecast 3

 

Tarkvara

Chromecastil endal tarkvara puudub, seade kasutab lihtsalt Google Home rakendust. Google Home on piisavalt lihtne ja intuitiivne. Kohati isegi nagu liiga lihtne või peaksin ma ütlema primitiivne.

Rakenduse kasutajaliidese välimus on aja jooksul muutunud küll moodsamaks ja minimalistlikumaks, kuid minu jaoks jääb see ikka veidi kandiliseks nagu enamus Androidi rakendustest.

 

Kasutamine

Kuna ma ise kasutan igapäevaselt iPhone nutitelefoni, siis oli mul isegi veidi põnev, kuidas Apple Google’i rauaga koostööd teeb. Hästi teeb, tuleb tunnistada. Telefon, õigemini rakendus leidis seadme kähku üles ning koostöö võis alata.

Pikantse detailina võib siin märkida, et kui üritasin lisaks iPhone’ile kasutada seadet ka Android-telefoniga (OnePlus 7 Pro), siis samaaegselt ma neid st iPhone’i ja OnePlus’i muidugi kasutada ei saanud. Kui katkestasin aga ühenduse iPhone’iga, siis sai suhteliselt sujuvalt hakata kasutama Android-telefoni, ehkki telefon minu käes väitis, et ühendumine ei õnnestunud.

Milliseid võimalusi siis pakub Google Chromecast 3? Põhiliselt aitab see kuvada telefoni sisu ja rakendusi televiisori suurelt ekraanilt. Nii saab selle abil näidata Google Photos rakenduse abil isetehtud fotosid ja videosid. Või vaadata Google Home poolt pakutavat slaidšõud olgu siis loodus- või tänavapiltidest või kunstiteoste reproduktsioonidest.

Märksa lõbusam on aga vaadata Chromecasti abil Netflixi või YouTube’i. Kusjuures kõige toredam on see, et kuna Chromecast kasutab Wi-Fi võrku, siis võib peale filmi käivitamist hakata telefonist vaatama hoopis teisi asju. Täpselt nii nagu see tänapäeval kombeks on. Eriti mõnus oli vaadata just YouTube’i, mille kasutamine oli muudetud väga mugavaks ja intuitiivseks. Pole ka ime, on ju YouTube Google’i omanduses.

Android telefonide omanikud võivad muidugi oma telefoni lihtsalt teleriekraanil nö peegeldada ehk siis lihtsalt näidata seal telefonis toimuvat. iPhone’i omanikud võivad seda samuti teha, kuid peavad selleks eelnevalt soetama tasulise rakenduse.

Google Chromecast 3

Lisaks telefonile saad teleriekraanile peegeldada ka oma arvuti sisu muutes teleriekraani arvutiekraaniks. Vähe sellest, spetsiaalne Google’i rakendus otsib su arvutist üles videofailid/filmid ning võimaldab neid voogesitada telekaekraanil. Põhiline, et kõik seadmed oleksid samad WiFi-võrgus.

 

Kokkuvõtteks

Arvestades seda, kui palju me oma nutitelefonidest sõltuvuses oleme, on ilmselt hea, kui saame luua sideme oma telefoni ja televiisoriekraani vahel, sest isegi 7-toline ekraan on ka tagasihoidliku 32-tollise ekraani kõrval tilluke. Tänapäeval on aga üpris tavalised isegi 65-tollise diagonaaliga ekraanid.

Teine lugu on aga selles, et palju neist rakendustest, mida me Chromecasti abil kasutada saame, on juba nendes televiisorites olemas. Nii et kui televiisoris on juba olemas nii YouTube, kui ka Netflix, siis see võib Chromecasti kasutuse üsna marginaalseks muuta. Ok, Chromecasti karbil on kirjas, et nii Google Play poes kui ka Apple App Store’is on kokku ligi 1000 rakendust, mida Chromecasti abil kasutada saab, kuid ilmselt vähemalt Eestis neid nii palju ei ole.

Google Chromecast 3

Seega ei leia ma Chromecastile erilist rakendust, kui kodus on vähegi moodsam televiisor, millel on ligipääs Netflixile ja YouTube’ile. Iseasi on see, kui on soov oma arvutis peituvaid aardeid teleriekraanile manada.

Muidugi juhul, kui te televiisorid pole veel piisavalt nutikad, et pakkuda parimaid voogesituskanaleid, siis tasub Google Chromecast esimesel võimalusel poest koju vedada, et nautida filme ja seriaale nii nagu need mõeldud on – võimalikult suurelt ekraanilt. Seda enam, et nutikaks saad oma teleka teha üpris mõistliku hinna eest.