Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 28. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Logitech G9x – hiir arvutimängureile :: Digitest

Tervist!

Nagu pealkiri juba ütleb on tegemist mängurhiirega. Tegemist on kõrgklassi mängurhiirega mille kuju ja elektroonika poole pealt on Logitechi insenerid kõvasti vaeva näinud. Ise olen olnud hiire omanik 6 kuud. Hiire sai soetatud põhjusel et oma mängu osavust ja täpsust lihvida, täpsemalt Counter Strike:Source’s.  Algul oli hiir käes harjumatu ja sai vahetud korpuseid hiirel. Hiirel on kaasas 2 korpust: thin ja XL . Thin korpus on DryTehnology kattega st. et käsi ei hakka higistama mängides. XL korpusel on juba pöidlatugi ja üleüldse on hiir suurem.

Mulle tundub et see hiir ei ole minu jaoks, väike korpus on liiga väike ja suur jääb jällegi suureks.  Aga see on iga inimese enda tunnetus.

Xl grip ; Thin grip

Peale korpuste saab hiirel muuta veel palju erinevaid sätteid. Hiirel saab muuta dpi-d 100 kuni 5700dpi , mis on võimalik tänu teise generatsiooni gaming grade laserile. Minu jaoks tundub 5700dpi väga ulmeliselt suur number. Ise kasutan 800 dpi mängimise ajal ja 1200 dpi niisama inernetis surfates.

Kusjuures saab ise teha kuni 5 erinevat profiili, kus omakorda on 5 erinevat dpi seadet mis salvestatakse hiire OnBoard mällu. Sisemälu on hea inimesele kes mängib palju erinevates arvutites. Dpi-sid saab mugavalt vahetada hiire vasaku klahvi juures olevate dpi nuppudega ja väiksed LED-tulukesed annavad märku mis profiil ja dpi hetkel kasutusel on. LEDide värvi saab vahetada tarkvaraga, mis hiirega kaasas on – Setpoint.  Vahetatav dpi on hea algajale mängurile, kes ei tea veel täpselt, milline dpi talle sobib.

Veel üks väga hea asi on see et hiire kaalu saab muuta kaasas oleva raskuste komplektiga (4×4 g ja 4×7 g). Kuna ma olen harjnud kerge kodu/kontori hiirega siis mina ei kasuta neid, aga tasub katsetada ;)

Hiirel on kokku 7 nuppu. Vasakul küljel on back ja forward nupud, mida saab loomulikult Setpointis ümber programeerida endale sobilikuks funktsioniks. Siis on left and right KLIKKK mis on igal hiirel olemas :P . Eriline on hiirel veel nö. rullik. Rullik ehk scroll on Logitechi poolt välja töödatud “Micro Gear Scroll”. MicroGear Scroll lisa nuppudeks on see et rullikud on võimalik liigutada vasakule ja paremale mida saab jällegi vastavalt enda soovile programeerida.

Scrollil on veel On-Fly funktsioon. Seda saab aktiveerida hiire all olevast nupust ja kui rullikut tõmmata näpuga kõvasti 1 korra siis rullik keerleb üle 30 sekundi.

Rullik on tehtud alumiiniumist ja peal on mugav kummist kate. Ainuke asi mis mind hiire juures segab on see rullik – kiirete liigutuste puhul mängus annab tunda kuidas rullik logiseb korpuse sees. Enamus inimesi see kindlasti ei sega aga mind millegi pärast see häirib .

LOGITECH G9X TEHNILISED ANDMED:

  • Gaming-Grade Laser
  • 100-5700 DPI
  • pilditöötlus 12 megapixlit sekundis
  • maksimaalne kiirendus 30G
  • USB report rate 1000 reports/sekundis

Üleüldiselt soovitan seda hiirt nii mängurile kui inimesele kelle töös läheb vaja täpset hiirt, veebidisain, Photoshop jne

Ma loodan et see kokkuvõte on abiks nii mõnelegi algajale mängurile.

[G]ood [L]uck & [H]ave [F]un