Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 24. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

1 kommentaar

Manfrotto Diva - naiselikud ning põhjatud fotokotid :: Digitest

Manfrotto Diva – ka fotokotid võivad naiselikud olla
Mariel Põld

Naisterahva käekotis peitub terve tema varandus, kuid kaamerat seal kanda on vägagi ebasobiv. Kuigi pean tõdema, et olen seda isegi teinud, otsides pehmenduseks erinevaid mooduseid. Manfrotto on uue sarja väljatulemisega lahendanud kohe mitu muret. Diva kotid mahutavad nii kaamera, suurem koti mudel 10” ekraaniga tahvelarvuti, sülearvuti kui ka muud eluks vajaliku: meigitooted, nutitelefoni, rahakoti, päikeseprillid jms. Seega võin väita, et tegemist on vägagi funktsionaalse kotisarjaga, mida saab kasutada igapäevaselt tavalise käekoti asemel. Algus tundub liiga hea? Läheb veelgi paremaks!

Mõlemad kotid on tegelikult täitsa mõistlikus mõõdus.

 

Välimus

Lihtne ja naiselik disain, mis eristab Diva sarja teistest mudelitest, ei reeda välimusega sugugi kuuluvust fotokottide hulka, kui välja arvata Manfrottole omane tepitud logo motiiv koti küljel. Kaamerakottidel on traditsiooniks saanud tumedad toonid, seda järgib ka Diva sari: värvuseks neil naiselikult must. Väljast paistavad fotokotid pisikesed, kuid see on hämmastav, kui palju need tegelikult mahutavad. Lisaks sisemistele taskutele leiab ka välimisel küljel panipaiku, kuhu paigutada isiklik pudipadi. Diva kaamerakotte katab Manfrottole omane vastupidav ja vetthülgav materjal, mille puhastamiseks ei ole vaja üldpesu – piisab ka määrdunud koha pesemisest.

Manfrotto Diva 15 - näeb välja rohkem käekott, kui fotokott!

Manfrotto Diva 35 meenutab juba natuke fotokotti.

 

Kaks naiselikku kotti: Diva 15 ja Diva 35

Photopointis on müügil sarja kaks erinevat mudelit. Diva 15 on suurem variant, mis on sobilik hobifotograafile, kes soovib lisaks hübriidkaamerale kaasas kanda ka tahvelarvutit. Teine Diva kotike, mille numbriks 35, mahutab endasse lausa peegelkaamera.

 

Manfrotto Diva 15 – suurem käekott ka poes käimiseks

Diva 15 peidab endas nii hübriidkaamera ja lisaobjektiivile mõeldud kotikest kui ka turvalist vahet 10” tahvelarvutile. Lisaks on sees kaks lukuga vahet, kuhu peita isiklikku varustust, ja suures osas ruumi ka näiteks toidukraamile.

Diva 15 mahutab lisaks kaamerale ka palju isiklikke esemeid ning ka lõunasöögi.

Poest soetatud paar riideeset või õhtuks ostetud puuviljad mahuvad kenasti kõik ühte Manfrotto kotti, et kätel oleks kerge ja uste avamine ei oleks akrobaatika. Hübriidkaamera kotike on krõpsuga eemaldatav, mistõttu võib seda täiesti iseseisvana kasutada ja tänu tugevatele seintele pole vaja tunda muret turvalisuse pärast.

Kaamera osa on kotist eraldatav ning saab kasutada iseseisvalt ka vutlarina.

Kotis endas on pehmendatud vahetükk, mis annab täiusliku kaitse kaamerale ja lisatarvikutele. Tegelikult sobitub kotti ka pisem peegelkaamera koos kit objektiiviga, mis laiendab veelgi sihtrühma. Diva 15 on igati sobilik kotike väikesele piknikule, kuna peamine kaamera ja snäkid mahuvad nagu valatult koti põhja. Samuti sobib see mudel ka tudengineidudele, mahutades endasse nii uuema aja loengu vihiku, tahvelarvuti ning ka muid vajalikke õpikuid.

Esimene mõte on: "It's bigger on the inside!"

Siitpoolt vaadates on kotil sügavust küllaga.

Manfrotto Diva 35 – väiksem naiselik kaamerakott

Manfrotto Diva 35

Diva 35 kaamerakott on hoopis teist nägu. Nimelt kui Diva 15 mahutas endasse lisaks kaamerale ka tahvelarvuti, siis sellist võimalust Diva 35 ei paku. Aga viimasesse paigutub midagi vägagi head: peegelkaamera, lisaks suumobjektiiv, välklamp ja väiksemad lisatarvikud. Ruumi jagub ka isiklikeks esemeteks, mida paigutada välitaskutesse või kotiosade vahele. Diva 35 koosneb kahest osast: välimine osa, milleks on pealt avatud sangadega käekott, ja sisu, mis on lukuga fotokott.

Kaamera vutlar on lihtsalt kotist eemaldatav.

Kaks eraldi osa kinnituvad krõpsu abil teineteise külge, mistõttu nad püsivad suurepäraselt koos ja kaasa aitab ka trukiga kinnituv pael, mis jookseb risti üle kotisuuturvalisus igati tagatud. Sarnaselt eelmisele mudelile on ka sellel sisemine fotokott kaitstud, nii et seda saab iseseisva kaamerakotina kasutada.

Diva 35 kotti mahutab heal juhul ka ühe võiku ära, kuid saiapätsi sa sinna enam ei suru.

Mõlema koti puhul on väga positiivseks aspektiks ka nende rihmad – ei ole liiga õhukesed ega ka liiga paksud – täpselt nii mugavad, et suvel rasket kaamerat kaasas kandes rihmad soonima ei hakkaks.

 

Kõrvutame

Võrreldes neid kahte mudelit on peamiseks erinevuseks suurus ja otstarve, vastavalt kas hübriidkaamerale või peegelkaamerale. Kui Diva 15 on mugav ka õlal, siis Diva 35 võiks klassifitseerida pigem käes hoidmise kotiks. Kuigi kujud on kottidel erinevad, üks trapets ja teine ristkülik, suudavad nad mahutada peaaegu niisama palju tehnikat ning tarvikuid. Panipaiku leidub mõlemal mudelil, kuid Diva 15l on ka väiksemaid lukuga vahesid, kuhu saab panna mälukaardi, lisaaku ja juhtmed. Diva 35l selliseid vahesid pole, kõik ühes eraldatud pajas.

Tegelikult ei saa üldse aru, et tegu on fotokottidega. Ainult fotofriigid saavad aru, mis sees võib olla, kuna tagasihoidlik Manfrotto logo on kotil olemas...

 

Pluusid/miinused

+ naiselik
+ mahutab kõik vajaliku
+ Diva 15 on õlal väga mugav
+ lihtne hooldada
+ mõistlik hind
– kesine värvivalik
– Diva 35 on sobilikum käes hoidmiseks kui õlal

Igal juhul “jah” Miks olen püüdnud seni veel kanda kaamerat käekotis? Vastus on lihtnemulle ei meeldi selga käivad või õlal rippuvad fotokotid. Naisterahvale on ikkagi käekotid sümpaatsemad ja ootuspärasemad. Välimus on neil klassikaline, mistõttu sobib kotikuju peaaegu iga stiiliga. Nüüd võin kindlalt väita, et ka fotokott võib olla naiselik ja täita paljude kauaoodatud unistuse. Kui peaksin valima ühe Diva kottidest, siis valiksin Diva 15, kuna olen tegutseja tüüpi inimene ja mahutab too ju terve minu varanduse.

Manfrotto Diva 15 fotokott Photopointis 52.99€

Manfrotto Diva 35 fotokott Photopointis 52.99€