Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 19. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Omega OT01 statiiv – kolmejalgne kaaslane sinu kaameratelefonile :: Digitest

Omega OT01 statiiv – kolmejalgne kaaslane sinu kaameratelefonile
Erki Oras

Helistamisele lisaks on meie nutitelefonide üheks põhifunktsiooniks kujunenud pildistamine. Iga päev tehakse sadu miljoneid pilte. Õnneks või õnnetuseks jõuab enamus nendest erinevatesse digitaalsetesse prügikastidesse seoses madala kvaliteediga. Nii pakuvad erinevad tootjad hulgaliselt lisavarustust, et algajate fotograafide piltide taset pisutki tõsta. Üheks selliseks tootjaks on Omega, kelle laiast valikust sattus minu kätte kompaktne ja soodsahinnaline telefonistatiiv Omega OT01. Kompaktse all pean ma silmas statiivi, mis mahub mugavalt ka avaramasse taskusse.

Sissejuhatuseks tuleb tunnistada, et Omega ei ole kuidagi seotud Šveitsi samanimelise kellatootjaga. See erinevus saab selgeks karpi avades, tegelikult isegi karpi kätte võttes. Tootja ei ole pakendisse investeerinud enam kui see minimaalselt vajalik on. Etteulatuvalt öeldes pole tootja ka tootesse ülearuseid investeeringuid teinud, kuid samas pole otseselt ka midagi puudu.

Kui kellatootjad Omega ja Rolex ilmselt sooritaksid sellise toote müügilepaiskamise eest seppuku ja ilmselt teeksid sedasama ka näiteks Ford või Opel, siis kümned ja isegi sajad arvutitarbeid tootvad firmad oleksid tulemusega igati rahul. Ning tõepoolest, omas klassis häbenemiseks pole Omega tripoodil mingit põhjust.

 

Välimus

Esimesel pilgul meenutab kolmjalg mingit multifilmitegelast mõnest nukufilmist. Sellist lustlikumapoolset tegelast, kes muuhulgas ka perutada võiks. Kuigi tegelikkuses püsib tripood oma jalgadel täiesti kindlalt. Sellest hoolimata mõjuvad musta vahtkummiga ümbritsetud traatjalad kuidagi kergekaaluliselt. Väärikust ei lisa paraku ka valgest plastist ’kabjad’ (jalaotsad), plastist ja traadist telefonihoidik ning plastist statiivipea.

Õnneks aga pole meil tegu rahvaesindajaga, vaid tagasihoidliku telefonistatiiviga ning siin pole mul tootele ühtegi etteheidet. Ehkki isiklikult eelistaksin traadi asemel mingit muud ja massiivsemat telefonihoidikut, siis pole ükski kaasaegne nutitelefon nii raske, et seesama vedrusulguriga traat seda kinni ei jõuaks hoida.

Statiivi välimus tervikuna kõneleb maailma kaduvusest ja elu ajalikkusest, kuid eks ehitata ju tänapäeval isegi autosid võimalikult lühikese kasutusvälbaga.

 

Kasutamine

Statiiv on üldiselt üpris pretensioonitu toode. Peaaegu nagu taburet. Sarnasust viimasega suurendavad ka statiivi kolm jalga. Kuigi keerukas pole ka vedrusüsteemiga kaamerahoidik, traatjalgade sobivasse asendisse painutamine ega kaamerapea sobivasse asendisse fikseerimine. Lihtne ja mugav nagu laul.

Antud Omega komplekti kõige tugevamaks ja iseloomulikumaks osaks on vaieldamatult selle painduvad, gorillapodi meenutavad jalad. Nendega saab telefoni asetada mistahes pinnale, nende abil võib telefoni kinnitada aia, posti, puutüve vms külge või kasvõi riputada kuhugi. Jalad pakuvad telefonile igati kindlat tuge, kui pole just tegu tormituule ja mõne ekstrasuure telefoniga, mis kergesti tuult alla võtab.

 

Kui jalad ja ka telefonihoidik on piisavalt pretensioonitud ja stabiilsed, siis minu jaoks on antud toote kõige nõrgemaks lüliks statiivipea, millele kaamerahoidik ja jalad kinnituvad. Minu jaoks on seal tiba liiga palju plastmassi ja vähe metalli. Nii näiteks on plastist isegi kruvi, millega kinnitatakse selle külge telefonihoidik ning mille külge on võimalik kinnitada ka tavaline (väikesemõõduline) kaamera. Ehk ma muidugi muretsen liiast ning antud plast ongi tavalisest tugevam, kuid paraku jäi testperiood liialt lühikeseks, et seda materjali tõsisemalt proovile panna. Igatahes püsis kõik kuni testperioodi lõpuni kenasti tervena.

Lisaks statiivifunktsioonile võib seda Omega kolmjalga edukalt kasutada ka lihtsalt telefoni pseudogimbalina, et vähendada filmimisel või pildistamisel tekkivat kätevärinat. Pehme kattega jalgu on mugav peos hoida ning nende vahtkummine pind ei libise peost kuhugi.

 

Kokkuvõtteks

Me elame ajastul, kus toote kestvus ja pikaealisus pole hinnas. Või õigemini küll on hinnas, aga sellisel juhul on see hind ka vääriline. Omega statiiv ja telefonihoidik on tänapäeva lapsed. See tähendab, need pole mõeldud aastakümneteks telefoniomaniku ustavateks kaaslasteks, vaid pigem projektipõhiselt näiteks üheks, heal juhul ka paariks hooajaks. Juhul, kui seda piisavalt viisakalt koheldakse.

Samas aga maksab Omega OT01 vaid murdosa võrreldes professionaalsete statiividega, niiet kokkuvõttes ei peaks ka kaotus statiivi purunemisel kuigi suur olema. Isegi kui telefon sinna kinnitatud on, sest statiivi jalgade pikkus on vaid 18 sentimeetrit ning sellist kukkumist talub vabalt iga telefon.