Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 28. märts 2023

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Panasonic Lumix DMC-GH2 :: Digitest - Part 3

Väljast ja seest

Kui Sony NEX-5 “lõi” esimese hooga oma olematute dimensioonidega (koos 16mm objektiiviga mahub suuremasse rinnataskusse) siis GH2 nii pisike ei ole. Kõige väiksemast peegelkaamerast on ta muidugi väiksem. Välja näeb ka lahedam, tuleb öelda.

Stiilselt kandilise aparaadi kerepind on hästi ära kasutatud – enamik pildistamisel vajaminevatest seadetest on nuppude või hoobade alla välja toodud. Sarnaselt Sony NEX 5-le vajab keskmine peegelkaamerakasutaja GH2 iseärasustega harjumiseks aega. Aga sellest juba järgnevates peatükkides.

Kaamerat kätte võttes hakkab esimese asjana silma välgupesa juures istuv integreeritud stereomikrofon. Midagi, mis ka peegelkaamerate peale hästi sobiks, ütleme nii. Välgupesast paremale jäävad nagu ikka programmivaliku ketas, päästik, sisse-väljalülitusnupp, videosalvestuse alustamise punane nupuke, võtterezhiimi valiku hoob ning kasutaja poolt programmeeritav otsetee Fn 1.

Teises ääres kaamerapealse välgu avaja ning autofookuse rezhiimide valiku ketas.

Lõviosa kaamera tagumisest küljest võtab enda alla puutetundlik ja pööratav-kallutatav ekraan. Ekraani kohal paiknevad piltide-videote läbivaatamise, säri/fookuse lukustamise ning ekraani ja digitaalse pildiotsija vahel hüppamise nupud.

Kohe ekraani kõrval asub kiirmenüü nupp, mille abil on muudetavad pea kõi ekraani all- ja ülaservas kuvatavad seaded. Menu/set nupu ümber ringis kaks iseprogrammeeritavat nuppu ning otsetee tundlikkuse ja valgetasakaalu valikute juurde.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8