Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Polar Ignite 3 – ilus, tark ja osav GPS-spordikell

Polar Ignite 3 – ilus, tark ja osav GPS-spordikell
Kadi Huizinga

Hinnatud Polar Ignite spordikellade seeria on saanud taas uue pereliikme. Polar Ignite 3 – stiilne tervise- ja spordikell on nüüd varustatud täiesti uue kumera kõrglahutusega AMOLED puuteekraaniga ning põhjalikuma une ja aktiivsuse jälgimisega.

Viimistletud disain ja täiustatud sisu lükkavad Ignite kolmanda põlvkonna mudeli ka uude hinnaklassi – kas uuendused on seda väärt? Seda uurimegi lähemalt.

 

Polar Ignite 3 DISAIN

Füüsiliste parameetrite osas ei too Ignite 3 suurt muutust – sel on 43 mm korpus ning ka 35-grammine kaal täpselt nagu eelmise põlvkonna mudelil. Küll aga näeb kell silmnähtavalt luksuslikum ja elegantsem välja, sarnanedes Garmin Venu nutikellale. Ilma sisusse süvenemata ei oskaksi arvata, et tegemist on spordikellaga.

Polar Ignite 3

Kella korpus on valmistatud küll plastikust, kuid uus kumer ekraan koos laia roostevabast terasest tekstuurse raamiga õhkab kvaliteeti. Endiselt on korpusel vaid üks küljenupp, sest põhiline kellas sirvimine toimub puuteekraani kaudu.

Oluline muudatus Polar Ignite 3 mudelis on uus AMOLED ekraan. Varem on Ignite seeria kelladel olnud TFT ekraan, millega võrreldes on AMOLED silmnähtavalt erksam ja kontrastsem ning annab sportliku sisuga kellale peene nutikella ilme. AMOLED ekraanid on nüüdseks juba laialt kasutuses ja neid leiab nii Garmin kui Fitbit nutikellades, Polar on nüüd konkurentidele selles osas järele jõudnud.

Polar Ignite 3

Uus AMOLED ekraan tagab intensiivsemad värvitoonid, kontrastsed kujutised ning suurepärase loetavuse nii hämaras kui päikesepaistes. AMOLED ekraani pahupooleks on muidugi selle energianõudlikkus, akukestvuse pikendamiseks saab taustvalgustuse intensiivsust kolmeastmeliselt reguleerida ning vaikimisi kustub ekraan ära, kui Sa seda parasjagu ei vaata. Käe tõstmisel või küljenupu puudutamisel ärkab ekraan taas ellu, kuigi teeb seda pisikese viibega. Pelgalt kellaaja kiikamiseks on alati aktiivne ekraan kahtlemata mugavam. Seadistades ekraani alati aktiivseks sööb see aga muidu 5 päeva kestva aku vaid päevaga ära, nii et peab valmis olema sagedasemaks laadimiseks.

Polar Ignite 3

Lisaks ekraanile endale on kogu Ignite 3 disain eelkäijatest märgatavalt luksuslikum ja stiilsem. Ekraani katab kumer Gorilla Glass 3.0, mis kaitseb ekraani kriimustuste eest ning ekraani aktiivset ala ümbritsev must raam on veidi pisem, eriti allosas. Varasemalt hammustas see raam eriti suure tüki ekraani alaosast, nüüd mahutab ekraan rohkem infot.

Polar Ignite 3

Ignite 3 on saadaval imeilusates värvivalikutes – siinsetel piltidel astub üles kuldse raamiga greige mudel ning veel on saadaval lilla, must ja vaskse raamiga pruun mudel.

Kellad tulevad universaalses S-L suuruses, mis sobivad 135-210 mm ümbermõõduga randmetele. Kell kasutab uue disainiga kellarihma, mis sarnaselt Apple Watch sport rihmadele peitub rihma enese alla, nii et ükski rihma osa ei jää väljapoole ripakile. Komplektis olev kellarihm on valmistatud silikoonist, kuid pealt poolt näib see tänu tekstuursele disainile hoopis nagu ilus tekstiilist rihm. Allpool näitab see oma tõelist silikoonist palet ja istub tänu sellele ka intensiivse treeningu ajal kindlalt randme ümber.

Tänu standardsele 20 mm rihmakinnitusele saab suure vaevata vahetada erinevat värvi või materjaliga kellarihmade vastu – isiklikult eelistan igapäevaseks kasutuseks tekstiilist kellarihmasid, mis lasevad nahal paremini hingata.

 

Igapäevane aktiivsuse jälgimine

Sarnaselt kõigile Polari kelladele jälgib ka Polar Ignite 3 aktiivsust 24/7, nii kodus, trennis kui uneajal. Kell loeb üles sammud, kalkuleerib põletatud kalorid ja jälgib läbitud vahemaad, hoides samas pilku peal ka südametööl ja uneajal. Lisaks neile baasfunktsioonidele tuleb Ignite 3-ga kaasa ka üks uhiuus funktsioon – SleepWise.

Polar Ignite 3   

Igapäevane aktiivus

Kell utsitab igapäevaselt aktiivsema elustiili poole, luues aktiivsusinfo põhjal igapäevase aktiivsuseesmärgi. Kui unustad end kauaks istuma, saadab kell vibratsiooniga märguande, et võiksid jalgu sirutada. Kui seda meeldetuletust ignoreerid, saad Polar Flow rakendusse passiivsuse templi, nii et kui tahad, et aktiivsuspäevik püsiks eeskujulik, on see päris motiveeriv.

Polari aktiivsuseesmärgi puhul meeldib mulle eriti see, et tegemist ei ole pelgalt sammueesmärgiga, vaid kell võtab arvesse kogu päevast liikumist. Nii, et kui Sa ei ole kõnniringile jõudnud ja trenniks ka aega ei leia, siis isegi koduste toimetuste käigus arvestab kell, et oled aktiivne ja annab ka näiteks nõude pesemise eest tunnustust.

Pisikese uuendusena aktiivsuse jälgimises on täiustatud seda, kuidas kell näitab põletatud kaloreid. Üldise kaloripõletuse seletab see nüüd lahti näidates, kui palju kaloreid oled põletanud kolmes erinevas kategoorias: ainevahetus, aktiivsus ja treening.

Uneaeg

Kell kasutab Sleep Plus Stages unetehnoloogiat, et jälgida une kestust ja selle kvaliteeti. See kasutab liikumisandureid ja pulsiinfot une analüüsimiseks, mõõtes kui palju aega veedad pindmises, sügavas või REM unefaasis ja kui palju on uni öö jooksul häiritud. Sellel infol baasil annab kell ka unehinnangu ja võrdleb eelmise öö tulemusi tavaliste öödega.

Polar Ignite 3

Nightly Recharge funktsioon hindab, kui hästi Su keha päevastest tegevustest taastub. Selle hindamiseks kasutab kell kahte mõõdikut – Sleep Charge ja ANS Charge. Et hinnata, kui hästi öösel puhkad võrdleb Sleep Charge une pikkust ja erinevate unefaaside kestust eelnevate öödega ning ANS Charge jälgib südametöö põhjal, kui kiiresti Su keha une esimese nelja tunni jooksul rahuneb. Kui keha rahuneb kiiresti, on ANS Charge kõrge, kuid rahutu une korral on ANS Charge madal.

Polar Ignite 3

Polar Ignite 3

Polar Ignite 3

Uus SleepWise unejälgimise funktsioon annab teada, kuidas uneharjumused mõjutavad Su päevast energiataset. SleepWise™ mõõdab unest saadavat energiat ja annab päevase ärksuse prognoosi, mis aitab Sul parandada oma magamisharjumusi, et paremini päevaks valmis olla.

See võtab arvesse une kestust ja kvaliteeti ning ööpäevarütmi, et näidata, kuidas magamisharjumuste mõju aja jooksul koguneb ja muudab unevõla ja korrapäratu unumise ja ärkamise rütmi nähtavaks. Samuti annab see ajaakna, mille vahemikus on Su keha tõenäoliselt kõige rohkem valmis magama jäämiseks.

Polar Ignite 3

Polar Ignite 3

Polar Ignite 3 saab kasutada ka äratuskella asemel – seadista ärkamise aeg ning kell äratab Sind õrna vibratsiooniga ilma teisi magajaid segamata.

Mäletan aastate tagant seda, kuidas hommikune äratuse helin mind igal hommikul frustreeris. Nüüd olen spordikellal alati kasutanud vaikse äratuse võimalust ja hommikune ärkamine on tunduvalt mõnusam – endiselt tüütu, aga vähemalt mitte frustreeriv. 

Stress

Kui tundub, et stress hakkab üle pea kasvama ja tunned vajadust aja maha võtmise järele, on võimalik Ignite 3 juhendamisel teha lõdvestavaid hingamisharjutusi. Serene annab aeglase ja korrapärase rütmiga hingamisjuhiseid, sobitades südame löögisagedus hingamissagedusega. Saad ise valida, kui pika puhkehetke soovid ette võtta ning kell näitab ekraanil, millal sisse, millal välja hingata.

Polar Ignite 3

Treening

Sarnaselt kõigile Polar kelladele on ka Polar Ignite 3 täisfunktsionaalne spordikell, mis sisaldab kõiki olulisi treeningfunktsioone ja rohkelt režiime erinevate spordialade salvestamiseks.

Polar Ignite 3

GPS ja 150 spordiprofiili

Kell mõõdab kõike olulist – tempot, vahemaad, pulsisagedust, südametööd, kaloreid, tõusu ja laskumist ning sammusagedust. Tänu uuele kahesageduslikule GPSile leiab kell GPS-signaali kiiresti (palju kiiremini kui mu teisel randmel olnud Garmin fenix 6!) ja joonistab välitreeningud ka palju täpsemalt kaardile, ilma häringuteta halvast ilmast või kõrgetest majadest treeningmarsruudil.

Treeningu kestel saab kella seadistada andma ka hääljuhiseid (kahjuks mitte eesti keeles), mis hoiavad Sind kõrvaklappide või telefoni kõlari kaudu treeningu tempo ja läbitud vahemaaga kursis, ilma et peaksid seda kellalt vaatama.

Spordiprofiile on Polari keskkonnas nüüd juba üle 150, nii et sõltumata sellest, kas armastad kanuuga sõita, sulgpalli mängida, purjetada või ladina rütmides tantsida – Polaril on Sinu jaoks spordiprofiil olemas.  Sisetreeningutel hoiab kell silma peal südametööl ja põletatud kaloritel ning aitab treenida pulsitsoonide järgi.

Polar Ignite 3

Treeningkoormus

Kell jälgib treeningute mõju kehale ja südamele andes iga treeningu järel numbrilise hinnangu Su kardiokoormusele. Mida suurem number, seda suuremat koormust keha treeningust sai. Samuti saad treeningu järel sisestada ka enda hinnangu, kui raske trenn Sulle tundus ja kell võtab ka seda arvesse.

Treeningkoormuse funktsioon aitab hõlpsalt jälgida, millal võid end kogu täiega proovile panna ja millal vajab keha puhkust. Kui kardiokoormus liiga kõrgeks läheb, anna Polar seda ka teada, et saaksid treeningvigastusi vältida.

Polar Ignite 3

Polar Ignite 3

Võimekustestid

Treenituse mõõtmiseks on kellale lisandunud ka uusi võimekusteste. Lisaks vanale fitnesstestile, mis mõõdab aeroobset võimekust, sellal kui oled lihtsalt pikali, on Ignite 3 mudelis lisandunud ka kõndimis- ja jooksutest.

Kõrgema treeningtasemega jooksjatele mõeldud jooksutest mõõdab VO2max’i ja maksimaalset südame löögisagedust. Kõndimistest võimaldab samas ka neil, kes erilised jooksjad ei ole (tõstan käe), vaid 15-minutiline tempoka jalutuskäiguga oma aeroobset treeningtaset hinnata.

FitSpark treeningujuhised

Nagu kõik uuemad Polar spordikellad, on ka Ignite 3 varustatud FitSpark soovituslike treeningute funktsiooniga. Võttes arvesse Su treeningajalugu, füüsilist vormi ja taastumist, soovitab FitSpark igaks päevaks uut treeningut – kardio, jõutrenn või toetav treening, mis võivad varieeruda 10 minutist ka terve tunnini.

Valides meelepärase treeningu näitab kell otse ekraanil, milliseid harjutusi ja kui kaua pead tegema. Hea variant, kui Sa ei viitsi alatasa ise nuputada, millist trenni teha – Ignite 3 teeb otsustamise väga lihtsaks. Tänu erineva pikkusega treeningutele on see ka üsna motiveeriv, vali see, mille jaoks Sul parasjagu aega on.

Polar Ignite 3

Energiaallikad

Kell oskab ka eristada, kuidas Su keha treeningul erinevaid energiaallikaid kasutab. Trenni lõpus kuvab kell protsentuaalselt, kui palju läks kasutusse rasvu, süsivesikuid ja valku. See aitab mõista, kuidas erineva intensiivsusega treeningud energiakasutust mõjutavad – näiteks nägin ma esimest korda ära, kuidas rahulik kõnd kasutab peaasjalikult rasvu ja intensiivne kardiotreening kulutab hoopis rohkem süsivesikuid.

Polar Ignite 3

Polar Ignite 3 NUTIFUNKTSIOONID

Kuigi Ignite 3 näeb välja luksuslik ja elegantne nagu nii mitmed nutikellad, ei ole see endiselt saanud funktsioonipagasit, mis lubaks seda päris nutikellaks nimetada, kuid päris ilma täiustusteta seda siiski pole jäetud.

Polar Ignite 3

Uue briljantse ekraaniga käib koos täiustatud kasutajaliides, mis haarab suurema ekraani pinna. Kui varem oli võimalik vaid ekraanikuva värvilahendust vahetada, siis nüüd saab valida erinevate kuvadisainide vahel ja tuua avaekraanile rohkem infot – aktiivsus, akukestvus, ilmaprognoos jm – vaid kiire pilguga annab kell palju parema ülevaate kui varem.

Polar Ignite 3

Polar Ignite 3

Polar Ignite 3

Kell toob randmele kõik telefoni potsatavad märguanded, et saaksid enne telefoni järele haaramist hinnata, kas tegemist on üldse kiireloomulise sõnumiga või palub keegi hoopis CandyCrushi elusid või ähvardab jälle Sind Duolingo öökull. Kui märguanded pigem tüütuna tunduvad, siis neid saab loomulikult ka välja lülitada või valida Polar Flow äpis üksikult, milliste rakenduste teavitusi kella ekraanile soovid.

Polar Ignite 3 

Kuigi kellal puudub sisemälu oma muusika alla laadimiseks, saab siiski selle ekraanil juhtida telefoni muusikarakendust – vahetada lugu, panna muusika pausile ja reguleerida helitugevust.

Iseenesest on see ju piisav nutipagas ja kõik spordikellad ei peagi olema nutikellad kõikvõimalike tulede-vilede, rakenduste-shmakendustega. Ent nähes, kuidas soodushinnaga saadaval Garmin Venu 2 pakub nii kontaktivabasid makseid, kellalt sõnumitele vastamist, kellasisest muusikamälu ja tervet Connect IQ rakendustepoodi, siis jääb ikkagi tunne nagu miskit oleks Ignite 3 mudelis vajaka.

 

Polar Ignite 3 vs Polar Ignite 2

Enne otsade kokku võtmist kiire pilk, mida uut Polar Ignite 3 endaga toob ja mida ta eelkäijaga jagab.

Polar Ignite 3 Polar Ignite 2
Erk ja kontrastne AMOLED ekraan TFT ekraan
192 MHz protsessor & 5 MB mälu 120 MHz protsessor & 0,64 MB mälu
Kahesageduslik GPS Ühesageduslik GPS
Kumer Gorilla Glass 3.0 Lame Dragontail klaas
5 päeva või 30 treeningtundi kestev aku 5 päeva või 20 treeningtundi kestev aku
Fitness test, jooksutest, kõnnitest Fitness test
Treeningu hääljuhised Hääljuhised puuduvad
Kohandatavad ekraanikuvad Ainult kohandatav värvilahendus
24/7 aktiivsuse jälgimine
Sleep Plus Stages, Nighly Recharge & SleepWise ärksuse prognoos
FitSpark treeninguhised
Nutikad kalorid & energiaallikate analüüs
Serene hingamisjuhised
Muusikarakenduse juhtimine

KOKKUVÕTE

Polar Ignite 3

Polar Ignite 3 on järeltulija juba niigi heale spordikellale. See toob täiustusi nii uneanalüüsi, aktiivsuse jälgimisse kui treeningutesse ning ka oluliselt võimsama protsessori, et seda kõike sujuvalt töös hoida. Kui soovid jälgida treeninguid, taastumist, igapäevast aktiivsust ja uneaega, siis Ignite 3 vastab neile ootustele täielikult.

Polar Flow rakendus on üks parimatest, kogudes kõik kella salvestatud info kokku ja pakkudes suurepäraseid nõuandeid ja kokkuvõtteid. Kella uus ekraan annab varasemast palju elegantsema nutikella ilme, kuid peale kuvadisaini kohandamise Ignite 3 nutipagasis uuendusi ei ole.

Kas uus ekraan ja väiksed (kuigi tänuväärsed) täiustused funktsionaalsuses on väärt 100-eurost hinnatõusu võrreldes Polar Ignite 2-ga? Nii ja naa. Ignite 3 lausa särab oma kumera AMOLED ekraaniga, nii et kelle jaoks kaunis disain uuema ekraanitehnoloogiaga on oluline, on Ignite 3 kindlasti oma hinda väärt.

+ Ilus, elegantne disain
+ Erk ja kontrastne AMOLED ekraan
+ Parendatud kasutajaliides
+ Põhjalik aktiivsuse ja unejälgimine
+ Võrratult palju spordiprofiile
+ Kiire GPS-signaal

– Alati aktiivne ekraan tühjendab akut liiga kiiresti
– Tuntav viivitus ekraani äratades ja menüüd sirvides
– Hinnaklassi kohta võiks pakkuda rohkem funktsioone