Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 23. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Polar Ignite ülevaade :: Digitest

Polar Ignite 2 on stiilne ja nutikas GPS-spordikell
Kadi Huizinga

Kui Polar Ignite kaks aastat tagasi turule tuli, jõudis see kiirelt trennihuntide randmetele ja südametesse. See oli suur samm edasi kobakatest spordikelladest stiilsete nuti-spordikellade suunas. Uue Polar Ignite 2 mudeliga astub Polar veel ühe sammu õiges suunas, tuues kaasa eelkäija täpsed treening- ja aktiivsusfunktsioonid ning pakkides need uude stiilsemasse korpusesse. Lisaks toob Ignite 2 lauale nii mõnedki uued nutifunktsioonid ja parema aku.

 

Disain

Esimese Ignite põlvkonnaga võrreldes on teine seeria lihvinud maha viimsegi sportliku mulje. Laias laastus on selle disain jäänud samaks, kuid uus tekstuurne raam annab kellale tunduvalt stiilsema ilme.

Polar Ignite 2

Kellal on sama suur 43 mm diameetriga korpus ning see kaalub isegi sama palju – napid 35 grammi. Kella korpus on valmistatud tugevdatud polümeerist ja sel on värske ilmega roostevabast terasest tekstuurne raam. Endiselt on korpusel vaid üks küljenupp, sest põhiline kellas sirvimine toimub puuteekraani kaudu.

Polar Ignite 2

Kella ekraan on ilus ja kontrastne, kuid miinuspoolena ei ole see akukestvuse pikendamiseks alati aktiivne. See tähendab, et kella ekraan läheb kustu, kui käe silme eest ära paned. Ekraan aktiveerub küll enamasti kohe (vahel küll viibega..), kui kätt tõstad, ekraani puudutad või nuppu vajutad, aga teinekord tahaks ju lihtsalt kiigata, mis see kell ka parajasti on ja ei viitsi kätt liigutada, et see aktiveeruks.

Kusjuures kella sisse on pakitud täpselt sama suure mahutavusega (165 mAh) liitiumpolümeeraku nagu varem, kuid selle kestvus on isegi veidi parem. Tavakasutuses kestab see kuni 5 päeva, kuid trenni tehes koos pulsijälgimise ja GPSiga lausa 20 tundi järjest – 3 tundi kauem, kui eelmine mudel. Samuti on lisatud energiasäästuvalikuid, mis võimaldavad kellaga trenni teha kuni 100 tundi järjest – ilma pulsijälgimiseta ja GPS-jälgimine iga 2 minuti tagant.

Polar Ignite 2

Ignite 2 disainimisel on Polar värvivalikutega veidi julgem kui varem. Minu käe peal käis imeilus tormisinise korpuse ja silikoonist rihmaga mudel, kuid veel on saadaval kuldse raami ja beeži rihmaga, rose gold raami ja roosa rihmaga ning pärlimust mudel. Kellasid on saadaval nii väikestes kui suurtes suurustes ning eri värvilahendused sobivad nii mehe kui naise randmele. Kusjuures kell kasutab standardset 20 mm rihma, mida saab suure vaevata vahetada erinevat värvi või materjaliga kellarihmade vastu.

Polar Ignite 2

Ekraan Värviline puutetundlik ekraan
IPS TFT
240 × 204 pikslit
Taustvalgustus
Dragontail klaas
Sensorid Kiirendusmõõtja
Optiline pulsiandur
Valgussensor
GPS / GLONASS / Galileo / QZSS
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Passiivsus
Äratus
Aktiivsuse jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Põletatud kalorid
Automaatne päeva eesmärk
Uni: kestus & unefaasid
Ühendused Bluetooth LE
Ilmastikukindel Veekindel 30 m sügavuseni
Sobib ujumiseks
Aku Integreeritud 165 mAh Li-Po aku
20 tundi treeninguaega (GPSi ja pulsianduriga)
100 tundi energiasäästu režiimis
5 päeva nutikellana
Laadmine spetsiaalse kaabliga
Mõõtmed 43 × 43 × 8,5 mm
Kaal 35 g koos randmerihmaga
21 g ilma randmerihmata
Rihma pikkus S: 140–200 mm
S-L: 130–210 mm (komplektis kahe erineva pikkusega rihmad)
Värvivariandid kuldne/beež
tormisinine
kuldroosa/roosa
pärlimust

Polar Ignite 2Polar Ignite 2Polar Ignite 2Polar Ignite 2Polar Ignite 2

Aktiivsuse ja tervise jälgimine

Polar Ignite 2 jälgib pidevalt igapäevast aktiivsust – sammud, kalorid, läbitud vahemaa, pulss ning uneaeg. Ei midagi uhiuut ja märkimisväärset, küll aga kõik, mida vaja.

Polar Ignite 2

Täpseks unejälgimiseks on kellal Sleep Plus Stages unetehnoloogia, mis kasutab une analüüsimiseks liikumisandureid ja pulsiinfot. Kell mõõdab, kui kaua viibid pindmises, sügavas või REM unefaasis ning kui palju Su uni on öö jooksul häiritud. Selle info põhjal annab kell Sulle unehinde ning kõrvutab möödunud öö tulemusi ka Sinu tavapäraste öödega.

Polar Ignite 2

Nightly Recharge funktsioon hindab, kui hästi Su keha päevastest tegevustest taastub. Hindamiseks kasutab see kahte mõõtu – Sleep Charge ja ANS Charge –, et hinnata, kui hästi öösel välja puhkad. Sleep Charge võrdleb une pikkust ja erinevate unefaaside kestust eelnevate öödega, samas kui ANS Charge jälgib ka südamelööke, pulsi varieeruvust ja hingamist une esimese nelja tunni jooksul, jälgides kui kiiresti Su keha peale magama jäämist rahuneb. Kui keha rahuneb kiiresti, on ANS Charge kõrge, aga kui uni on rahutu tuleb ANS Charge madal.

Sõltuvalt sellest, kui hästi oled öö jooksul välja puhanud, võib kellal näha sõnu “Very good”“OK” või ka “Compromised“, kui selja taga on eriti raske öö. Nightly Recharge aitab otsustada, kuidas eelolevat päeva planeerida – kas jaksad trenni teha või peaksid hoopis puhkama ja rahulikumalt võtma.

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Uneaegset statistikat une kestuse, südametöö ja hingamise kohta saab uurida nii otse kella ekraanilt, kui ka veel põhjalikumalt Polar Flow telefonirakendusest või veebikeskkonnast.

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Kui stress kipub üle pea kasvama ja vajad hetke enda jaoks, saab Ignite 2 juhendamisel teha hingamisharjutusi. Serene lõdvestusfunktsioon ei erine oluliselt teiste brändide hingamisharjutustest – vali, kui pika puhkehetke soovid ette võtta ning kell näitab ekraanil, millal sisse, millal välja hingata.

Polar Ignite 2

Treeningfunktsioonid

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2 sobib sarnaselt kõigile Polar spordikelladele mis tahes treeningu salvestamiseks. Selleks on sel üle 130 spordiprofiili, kus leiab meelisala nii lohesurfar kui ratsutaja, jooksjatest ja jõusaalihuntidest rääkimata. Kell mõõdab kõiki olulisi parameetreid – tempot, vahemaad, pulssi jms. Tänu integreeritud GPS ja GLONASS vastuvõtjale leiab kell GPS signaali üles kiiresti ning joonistab välitreeningud ka kaardile. Sisetreeningutel hoiab see pilku peal südametööl ja abistab pulsitsoonide järgi treenimisel.

Polar Ignite 2Polar Ignite 2

Polar Flow veebiteenuses saab usin trennihunt näha ka rohkelt informatiivseid graafikuid ja luua treeningprogramme. Vali, milliseks distantsiks treenida tahad, määra, mis ajaks jooksuvormi saavutada soovid ning Polar teeb treeningprogrammi Sulle ise valmis.

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Treeningu lõpus näeb trenni üksikasju lisaks äpile ka otse kella ekraanilt.

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Ühe uuendusena oskab Polar Ignite 2 nüüd eristada,  kuidas Su keha treeningul erinevaid energiaallikaid kasutab. Kell tuvastab põletatud kalorid ning kui palju süsivesikuid, valke ja rasvu kasutasid.

Samuti saab Polar Flow’s uurida, milline mõju on treeningutel Sinu kehale – kuidas see keha koormab ning millist koormust talud. Juhul kui oled eriti kõvasti treeninud saad hoiatuse, et treeningvigastusi vältida.

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Kell on varustatud ka Polari hinnatud soovituslike treeningute funktsiooniga nimega FitSpark. Sõltuvalt sellest, kui hästi oled taastunud, milline on Sinu füüsiline võimekus ja treeningajalugu, soovitab FitSpark kindlaid treeninguid – kardio, jõutrenn või toetav treening ning need varieeruvad 10 minutist ka terve tunnini. Valides meelepärase treeningu näitab kell otse ekraanil, milliseid harjutusi peaksid tegema ning kui kaua. Hea variant, kui ei viitsi alatasa ise nuputada, millist trenni teha – Ignite 2 teeb otsustamise väga lihtsaks. Tänu erineva pikkusega treeningutele on see ka üsna motiveeriv, vali see, mille jaoks Sul aega on ning kell näitab ekraanil, milliseid harjutusi ja kui kaua teha. Lihtne!

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Nutipagas

Polar Ignite 2

2019. kirjutasin Polar Ignite ülevaates: “Teeme lühidalt ja lihtsalt. Polar Ignite ei ole nutikell.” Polar Ignite 2 kohta vastupidist väita ei saa, kuid uus mudel on siiski tunduvalt nutikam kui varem, osates nüüd natuke rohkemat, kui vaid nutitelefoni märguandeid randmele tuua.

Polar Ignite 2

Näiteks ei pea ilmaprognoosi nägemiseks uudiseid vaatama ega isegi telefoni järele haarama – prognoos on otse kella ekraanil. Pilk randmele ja oled kohe kursis päeva temperatuuri, tuule tugevuse ja suuna kui ka prognoositavate sademete hulgaga. Tänu sellele ei saa ilm enam halbu üllatusi teha.

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Kui varem ei saanud Polari kellasid pea üldse kohandada ja omanäoliseks teha nagu saab Fitbiti ja Garmini nutikellasid, siis nüüd pakub Ignite 2 isegi natuke valikuid. Saad valida, milliseid vahelehti kellal näha tahad, kuidas tunnid, minutid ja sekundid ekraanil asetsevad ja valida ka kellakuva värvilahenduse. Ainus, mis võiks siin veel paremini olla, on see, et kellakuva valides tahaks näha eelvaadet, milline see välja nägema hakkab. Praegu peab nimetuse järgi kellastiili ära valima, minema esilehele ja alles siis näed, millise variandi valisid. Kui ei meeldi, korda protsessi.

Polar Ignite 2

Ignite 2 võimaldab ka otse kella ekraanilt juhtida telefoni muusikarakendust. Muusikat küll kella sisse laadida, kuid telefonis mängivat muusikat saab hõlpsalt kontrollida küll – vahetada lugu, panna muusika pausile ja reguleerida helitugevust.

Samas puuduvad Ignite 2 seest nii mõnedki sama hinnaklassi nutikellades populaarsed funktsioonid nagu kontaktivabad maksed, allalaetavad rakendused, võimalus sõnumitele vastata jms. Seepärast ma Polar Ignite 2 täitsa nutikellaks veel ei liigitakski, las ta jääb nutikaks spordikellaks.

 

Polar Flow

Polari treeningseadmetega käib käsikäes Polar Flow veebipäevik, arvutitarkvara ja mobiilirakendus. Kella arvutiga sünkroniseerides, paiskab kell need andmed ka Polar Flow veebipäevikusse, kus pakub veelgi põhjalikumat aktiivsus- ja treeninganalüüsi.

Polar Ignite 2

Ülevaade ühe nädala aktiivsusinfo kohta.

Polar Flow näol on tegu veebiteenuse ja nutirakendusega, mis pakub põhjalikku – ja tõesti põhjalikku – analüüsi kogu Sinu treeninginfost. Nii veebis kui nutiseadmes pakub Flow kogu infot Sinu päevasest aktiivsusest ja passiivsusest – seda kogu päeva vältel, tund-tunnilt, lisaks analüüsi unetundidest: kui palju said sügavat und, kui palju veetsid aega lammaste lugemisele. Veebirakendus annab ligipääsu veelgi rohkemale infole: nädala- ja kuuvaated pakuvad kokkuvõtteid senisest aktiivsusest ning rakendus annab võimaluse oma sportlikku külge veelgi rohkem arendada. Kokkuvõtlikult on Polar Flow näol tegemist rakendusega, mis igal statistikafriigil südame natuke kiiremini põksuma paneb.

Polar Ignite 2

Iga päeva kohta saab uurida põhjalikku aktiivsusinfot.

Polar Flow on väga põhjalik ka nutitelefonis, kaotades vajaduse iga treeningu järel arvuti avada. Treeninginfot on võimalik vaadata nii iga sessiooni kohta eraldi kui ka iga päeva, nädala ja kuu kohta.

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2

Kokkuvõte

Polar Ignite 2

Polar Ignite 2 on stiilne, võimsa funktsioonipagasiga spordikell, milles on vigu raske leida. See on varustatud muljetavaldavate treeningfunktsioonidega, koos täpse pulsijälgimise, sisseehitatud GPSi ning päriselt kasulike treeningsoovitustega, mis kohanduvad personaalselt varasemate tulemuste põhjal. Tänu tervisejälgimise funktsioonidele on see ideaalne kell ka igapäevaseks kandmiseks – 24/7 aktiivsuse jälgimine, detailne unejälgimine, taastumise jälgimine ja lõdvestusharjutused on Polar Ignite 2’ga vaid käeulatuses. Uued nutifunktsioonid muusikarakenduse juhtimise ja ilmaprognoosi näol, teevad sellest veelgi asjalikuma igapäevaabilise. Kui kellal oleks veel võimalus ekraani seadistada alati aktiivne olema, ilma et see akukestvuselt tükki küljest hammustaks, siis ei oleks mul miinuseks küll midagi kirjutada.

+ Uuendatud disain on samm õiges suunas
+ Põjalik aktiivsuse ja tervise jälgimine
+ Rohkelt treeningrežiime
+ Integreeritud GPS
– Ekraan võiks olla alati aktiivne

Polar Ignite 2 spordikella leiad Photopointist ››