Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Xiaomi Mi Band 6 ülevaade :: Digitest

Xiaomi Mi Band 6 nutivõru – rohkem funktsioone, kuid endiselt soodne
Kadi Huizinga

Xiaomi Mi Band 6 on uusim liige Mi Band aktiivsusmonitoride perekonnas, mis on juba aastaid olnud armastatud oma rahakotisõbraliku hinnasildi ja rohke funktsioonipagasi poolest. Et endiselt soodsate aktiivsusmonitoride seas troonile jääda, on Mi Band 6 varustatud suurema ja kvaliteetsema ekraani, rohkemate treeningrežiimide ja uhiuue verehapniku sensoriga.

 

DISAIN

Xiaomi Mi Band 6

Vaadates tagasi kõige esimesele Mi Band’ile, on üks selge – Xiaomi seda disaini kardinaalselt muutma ei tõtta. Milleks parandada miskit, mis pole katki? Võru on piisavalt tagasihoidliku disainiga, et sobituda iga riietuse ja tegevusega ning olla ka magades käel mugav. Kellele võru tavapärane must välimus igavaks jääb, saab aga väga lihtsalt selle rihma vahetada. Mi Band 6 mudelile on saadaval erinevaid kellarihmasid kõikvõimalikes värvitoonides ja erinevatest materjalidest – silikoon, nahk, metall, tekstiil jm. Kusjuures Mi Band 6 moodul on täpselt sama suurusega kui eelmise põlvkonna Mi Band 5, nii et kui Sul see on juba randmel ja tahad upgrade’ida, siis jäta rihmad alles.

Xiaomi Mi Band 6

Nagu aga nüüd juba traditsiooniks on saanud, iga edasiarendusega on võrul uhkem ja võimsam ekraan. Eelmise mudeli 1,1-tolline ekraan on nüüd juba 1,56-tolliseks kasvanud. Tegemist on värvilise AMOLED ekraaniga, mille erksus ja kontrastsus teeb selle eriti selgelt loetavaks. Võib-olla ainus miinus selle ilusa ekraani juures on see, et otsese päikesevalguse käes peegeldab see üsna palju ning seetõttu pole keset helget suvepäeva sellelt eriti mugav infot lugeda. Samas saab selle vea parandada ekraani ereduse maksimumini seades, kuid see jällegi vähendab võru akukestvust.

Xiaomi Mi Band 6

Kirjade järgi võib Xiaomi Mi Band 6 aku kesta keskmiselt 14 päeva, kuid nagu mainitud sõltub see täielikult võru sätetest. Kui tahad võimalikult eredat ekraani, pidevat pulsijälgimist ja põhjalikku unejälgimist, annab see akukestvusele märgatava põntsu. Aktiivse kasutuse juures on hoopis realistlikum, et Mi Band 6 peab vastu nädala enne, kui taas laadimist nõuab.

Ekraan Värviline puutetundlik ekraan
1,56″ AMOLED
152 × 486 pikslit
326 ppi
Eredus kuni 450 cd/m²
Taustvalgustus
Karastatud klaas
Sõrmejälgede vastane pealispind
Sensorid 3-teljeline kiirendusmõõtja
3-teljeline güroskoop
PPG optiline pulsiandur
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Passiivsus
Äratus
Aktiivsuse ja tervise jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Põletatud kalorid
PAI
Vere hapnikusisaldus
Naiste tervis
Stress
Hingamissagedus
Uni: kestus & unefaasid
Ühendused Bluetooth 5.0
Ilmastikukindel Veekindel 50 m sügavuseni
Sobib ujumiseks
Aku Integreeritud 125 mAh Li-Po aku
14 päeva tavakasutuses
19 päeva energiasäästlikult
~7 päeva aktiivne kasutus maksimaalsete seadetega
Laadmine spetsiaalse kaabliga
Mõõtmed 47,4 × 18,6 × 12,7 mm
Kaal 12,8 g ilma randmerihmata
Rihma pikkus 155–219 mm
Värvivariandid must

Xiaomi Mi Band 6Xiaomi Mi Band 6Xiaomi Mi Band 6 Xiaomi Mi Band 6

Aktiivsuse ja tervise jälgimine

Aktiivsuse jälgimise osas ei ole Mi Band 6 mudelis suurt palju muutunud. Võru kasutab oma integreeritud kiirendusmõõtjat ja nutikaid algoritme, et hoida silma peal päeva jooksul astutud sammudel, läbitud vahemaal ja põletatud kaloritel.

Xiaomi Mi Band 6

Võru ei jäta märkamata ka seda, kui end istuma unustad. Sellisel juhul hakkab see käel värisema ja utsitab liikuma. Ka selle jätab võru meelde, mitu korda oled passiivsuse märguandeid saanud ja saad seda infot koos muu aktiivsusinfoga otse võru ekraanilt uurida. Samuti jookseb see info Mi Fit telefonirakendusse, kus näed ka põhjalikumalt, millisel osal päevast oled samme teinud.

Xiaomi Mi Band 6 

Xiaomi Mi Band 6

Mi Band 6 kasutab ka juba viiendas mudelis kasutusel olnud PAI tervisejälgimist. Tegemist on punktiskooriga, mis põhineb kõrgendatud pulsitsoonis olemisel viimase seitsme päeva jooksul. Mida sagedamini hoogsatel jalutuskäikudel käid, jõutrenne teed või jooksmas käid, seda rohkem punkte saad. Kell soovitab igas nädalas koguda vähemalt 100 PAI punkti, et saavutaksid Maailma Terviseorganisatsiooni soovitatud aktiivsustaseme.

Xiaomi Mi Band 6

Punktikogumist saad jälgida nii otse võru ekraanilt..

Xiaomi Mi Band 6

.. kui telefonirakendusest.

Lisaks päevasele aktiivsusele hoiab võru silma peal ka unetundidel. Võru mõõdab lisaks une kestusele ka unekvaliteeti, unefaase ja isegi hingamist. Ärgates saab Mi Fit rakendusest uurida, kui kõrge Sleep Score hinnangu öösel välja teenisid

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

Samuti saab rakendusest põhjalikke nõuandeid kvaliteetsema ööune saavutamiseks.

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

Et tervisele veelgi rohkem rõhku panna on Mi Band 6 varustatud lisaks stressijälgimise, hingamisharjutuste ja naiste tervise logimisega ka hiljuti igasse nutiseadmesse pugenud vere hapnikusensoriga.

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

Rakenduses näed üksikasjalikult ära, millisel osal päevast stressitase kõrgenes.

Xiaomi Mi Band 6

Vere hapnikusisalduse mõõt küll meditsiinilist diagnoosi ei anna, kuid annab mõista, et see võiks 90-100% vahele jääda.

Stressijälgimine on heaks meeldetuletuseks pingelistel aegadel aja maha võtmiseks. Võru hindab Su südametöö järgi, kui stressis Su keha võib olla ning see on hea aeg kasutada hingamisharjutuste funktsiooni. SpO2 mõõt on aga heaks keha üldise heaolu näitajaks. Tegemist ei ole küll meditsiinilise seadmega, aga võru annab mõista, et kui verehapniku näit peaks järjepidevalt lugema alla 90%, siis tasub selle põhjuseid ehk lähemalt uurida. 

Xiaomi Mi Band 6

Hingamisharjutuste tegemine on lihtsamast lihtsam – tee nii nagu võru ütleb.

Xiaomi Mi Band 6

Naised saavad Mi Fit rakendusega oma tsüklit logida mispeale annab võru ka märguandeid.

TREENINGUD

Xiaomi Mi Band 6 ei ole küll esimene mudel, millele mõtleksid, kui spordikella mainitakse, aga sporti saab sellega ikka teha küll. Varasema 11 treeningrežiimi täienduseks on Mi Band 6 varustatud rohkete uute režiimidega, mida on nüüd kokku juba 30. Lisaks tavapärastele jooksmise, rattasõidu, ujumise jm treeningutele saab Mi Band 6-ga salvestada ka näiteks HIIT, pilates, tantsimine, lauatennis, bowling, korvpall, kriketimängu ja teisi spetsiifilisemaid treeninguid. Olgu öeldud, et võru ei suuda küll lugeda, mitu korda Sa palli korvi suutsid visata, aga mõõdab näiteks treeningu kestust ja südametööd.

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

Ühekorraga saab kella laadida 11 treeningrežiimi, kuid telefonirakendusest saad valida, millised treeningud Sinu jaoks olulisemad on.

Xiaomi Mi Band 6 

Xiaomi Mi Band 6

Kui Sa eriline trennihunt ei ole ja treeningute salvestamist oluliseks ei pea, siis selleks puhuks oskab võru mõningaid treeninguid ka automaatselt tuvastada. Nendeks treeninguteks on jooks, kõnd, linttrenažöör, rattasõidu, sõudmine ja elliptiline trenažöör.

Mi Band 6 on ideaalne sisetreeningute tegemiseks, aga ei jää hätta ka jooksude, matkade jm õuetegevustega. GPS-vastuvõtjat võrul küll ei ole, kuid see oskab GPS-andmeid võtta ühendatud nutitelefonilt. See tähendab küll, et pead telefoni endaga alati kaasa võtma, kui tahad täpset tempoinfot ja treeningmarsruuti näha.

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

GPS-ühenduse kvaliteet võib sõltuda konkreetsest telefonist, Bluetooth ühenduse kvaliteedist ja ka sellest, kui sügavale kotti Su telefon peidetud on. Juhul, kui armastad oma telefoni energiasäästurežiimil hoida, mis ei võimalda kellal rakendusega pidevat ühendust hoida, siis see funktsioon muidugi täpselt ei toimi. Kindlasti pole see ideaalne lahendus, aga kui oled pigem pühapäevasportlane või armastad saalis võimelda või joogat teha, siis Sind ilmselt integreeritud GPSi puudumine ei morjenda.

Xiaomi Mi Band 6

Treeningu järel näeb Mi Fit rakenduses

 

Xiaomi Mi Band 6

põhjalikku ülevaadet.

Nutifunktsioonid

Mi Band 6 ei näe küll välja nagu Apple Watch, aga see on varustatud nii mõnegi nutifunktsiooniga. Võru ekraanilt saad püsida kursis ilmaprognoosiga, lugeda nutitelefoni jõudnud sõnumeid või juhtida nutitelefonis avatud muusikarakendust. Tänu värvilisele ekraanile on kõike seda võru ekraanilt üsna mugav teha.

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

Võru annab ekraanil märku, kellelt kõne parasjagu sisse tuleb – saad ise otsustada, kui kiirelt telefoni järele haarata või kas üldse.

Xiaomi Mi Band 6

Kõnedele saab lisada ka eelvalmistatud vastuseid, et kiirel hetkel helistajale hoopis sõnum vastu saata.

Samuti saab võru kasutada Find your device funktsiooni, et diivanipatjade vahele haihtunud telefoni leida, kasutada seda äratuskellana või isegi telefonikaamera kaugjuhtimispuldina.

Xiaomi Mi Band 6

Võru omanäolisemaks tegemiseks saab Mi Band 6 ekraanikuvasid vahetada ning seda nii võru enda menüüst kui ka Mi Fit rakendusest. Eriti meeldiv on see, et taustapildiks saab laadida ka iseenda pilte.

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

KOKKUVÕTE

Xiaomi Mi Band 6

Mi Band seeria astub kindlalt õiges suunas – iga uue mudeliga on see võimsam, võimekam ja vastupidavam ent siiski rahakotisõbralik. Xiaomi Mi Band 6 uus kvaliteetne ekraan, täiendatud tervisejälgimise ja nutifunktsioonid ning rohkem treeningrežiime teevad sellest kindlalt Mi Band seeria parima mudeli. See on hea valik, kui Su randmelt on üks nutikas aktiivsus- ja tervisejälgija puudu, kuid Sa ei taha selle soetamiseks üleliia kulutada.
+ Erk, kontrastne ekraan
+ Täpne aktiivsuse jälgimine
+ Lihtne ja loogiline kasutajaliides
– Raskelt loetav ekraan päikesevalguses
– Seadete maksimumini sättimine toob akukestvuse kõvasti alla

Xiaomi Mi Band 6 nutivõru leiad Photopointist ››