Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Ambitsioonikas multispordikell Polar Vantage M :: Digitest

Ambitsioonikas multispordikell Polar Vantage M
Kadi Huizinga

Polar Vantage M on multispordikell, mis imponeerib kindlasti eelkõige jooksjatele, kuid sel on palju pakkuda ka mis tahes spordiala harrastajatele – toetab ta ju ometi 130 spordiprofiili. Vantage M ei ole nimele vaatamata asenduseks Polar M430 spordikellale, vaid istub hoopis kenasti väiksema Polar Ignite ja tõsise Polar Vantage V vahel.

Olgugi, et Vantage M kannab Vantage V kellaga võrreldes märkimisväärselt kergemat hinnasilti, ei tähenda see, et Vantage M olulistest funktsioonidest ilma jääks. Hoopis vastupidiselt on see varustatud Polari uusima pulsisensoriga, rohkete treeningrežiimide, Training Load Pro, 24/7 aktiivsuse jälgimise ja kauakestva akuga.

 

DISAIN

Sarnaselt teistele sel aastal välja tulnud Polaritele saab ka Vantage M kardinaalselt uue disainiga uhkeldada. Robustne kandiline disain on kadunud ning asendatud klassikalise ümara ekraaniga, mida palistavad viis küljenuppu. Vantage M ekraan on sama, mis V-mudelil – 240 × 240 px, ainus erinevus on see, et Vantage M’i ekraan ei ole puutetundlik – omadus, mida ei kannakski üldse miinuste hulkaVäike erinevus Vantage M ja V vahel on ka nende nuppudes. Nimelt on Vantage M’il väiksed ümarad nupud ning Vantage V’l piklikud tekstuursed nupud. Tegemist ei ole kindlasti asjaoluga, mis kedagi Vantage M ostmast pelutaks, aga V nupud on kindlasti mugavamad higiste sõrmede või kinnastega käsitseda. Samuti on Vantage M’i soodsama hinnasildi saavutamiseks tehtud kompromiss korpuses osas ning valmistatud see odavamast plastikust, ent see spordikella välimuse kahjuks küll kuidagi ei räägi.Vantage M’il on silikoonist käerihm, mis on naha vastas üsna meeldiv, ning soovi korral saab rihmasid ka vahetada (Vantage V mudelil seda võimalust pole). Vantage M on muidugi ka täiesti veekindel, nii et sobib nii basseini- kui avaveeujumiseks.

Et kella kauem ja muretumalt kanda saaks on selle sisse pakitud ka päris võimas aku – 30 tundi järjestikust treeningut, mis normaalsel kasutusel võib kesta ka üle nädala.

Olgugi, et Vantage M on võrreldes Vantage V’ga mõningad “puudujäägid” – ilma puutetundliku ekraanita, väiksemad nupud, plastikust korpus – on see kerge ja mugav kell, mida kannaks meeleldi 24/7.

Ekraan Värviline 1,2-tolline ekraan
Alati aktiivne
240 × 240 pikslit
Taustvalgustus
Kõvakattega PMMA klaas
Sensorid Kiirendusmõõtja
Optiline pulsiandur
GPS + GLONASS
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Passiivsus
Äratus
Aktiivsuse jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Põletatud kalorid
Automaatne päeva eesmärk
Uni: kestus & unefaasid
Ühendused Bluetooth 4.0 LE
Ilmastikukindel Veekindel 30 m sügavuseni
Sobib ujumiseks
Aku Integreeritud 230 mAh Li-Po aku
30 tundi treeninguaega (GPSi ja pulsianduriga)
5 päeva nutikellana
Laadmine spetsiaalse kaabliga
Mõõtmed 46 × 46 × 12,5 mm
Kaal 45 grammi
Rihma pikkus S: 130–175 mm
M/L: 140–210 mm
Värvivariandid roheline/must
must/must
valge/hõbedane
punane/hõbedaneSPORT

Polar Vantage M on eelkõige triatlonikell ning seeläbi on tema parimateks oskusteks jooksmise, ujumise ja rattasõidu jälgimine. Siiski on selles võimekust mis tahes treeningu salvestamiseks – Polar Flow keskkonnas saab kella lisada tervelt 20 erinevat spordiprofiili ning valida saab neid 130 seast. Spordialasid leidub seal suusatamisest kanuutamiseni välja. Välitreeningutel oskab kell mõõta nii tempot, kilometraaži, pulssi, kui kõrgust jm ning sisetreeningutel abistab treeningu kestvuse jälgimisel ja pulsitsoonide järgi treenimisel.

GPS töötab Vantage M sees muljetavaldavalt kiiresti – tasub vaid treeningut alustada ja hetke pärast on kell Sinu asukoha tabanud ning võid muretult teele asuda. Treeningu lõppedes saab läbitud marsruuti kaardilt uudistada ning samuti uurida tempograafikuid ja kõrgusmuutusi.

Samuti toimib Vantage M kenasti ka sisetreeningutel. Jõuharjutusi, crossfiti või muud kardiot tehes on kellalt hea jälgida pulssi ning treeningu kestust. Pulsijärgseks treeninguks saab Vantage M puhul rindkere ümber mässitavad vööd hüljata, sest kogu töö teeb ära kella optiline pulsiandur. Polari sõnutsi kindlustavad Vantage M läbitöötatud algoritmid ja kombineeritud rohelised ja punased LEDid selle, et tulemus oleks võrdväärne pulsivöö tööga.

Polar Vantage M toetab 130 spordiprofiili, millest 20 saab ühekorraga kella laadida. Kõige detailsemat treeninginfot saab kellaga joostes, ujudes ja rattaga sõites, enamik teisi profiile nagu crossfit või rühmatrennid keskenduvad südametööle ja treeningu kestusele. Näiteks ei oska Polar jõutreeningu ajal lugeda harjutuste kordusi nagu seda teevad mitmed Garmini kellad.

Et minu käele jõudis Vantage M keset matkahooaega saingi seda peaasjalikult RMK matkateedel testitud. Kusjuures samaaegselt kandsin teisel randmel ka Garmin Forerunner 645 spordikella, nii et võrdlusi oli üsna kerge teha.

Vantage M kasutab pulsi mõõtmiseks Polari uusimat Precision Prime tehnoloogiat, mis ühendades rohelise ja punase valgusega LEDid peaksid väidetavalt sügavamalt mõõtma ja saama seeläbi täpsemaid mõõtmisi. Lisaks on korpuse tagaküljel ka elektroodid, mis tagavad, et kell mõõdab pulssi vaid siis kui see on korralikult naha vastas. Et kandsin Polarit teise spordikellaga üheaegselt oli kella pulsianduri täpsust võrdlemisi lihtne jälgida ning Vantage M näidud jäid alati 2–3 südamelöögi lähedusele teise kella mõõtudest. Üsna stabiilne töö.Tarkvaralise poole pealt on Vantage M varustatud Training Load Pro funktsiooniga, mis hindab seda, kuivõrd produktiivsed Sinu treeningud on. Kui oled treeninud vähem, annab kell teada, et võiksid end veidi rohkem pingutada ning kui oled liialt intensiivselt treeninud hoiatab, et peaksid natuke laskma kehal puhata või muidu on oht treeningvigastusteks.

AKTIIVSUS JA NUTIKUS

Olgugi, et Vantage M on suure tähega spordikell ei pea seda peale trenni riiulile jätma. Kell jälgib ka aktiivsust 24/7 – sammud, kalorid, läbitud vahemaa, pulss ning uneaeg. Ei midagi uhiuut ja märkimisväärset, küll aga kõik, mida vajad. Testimise hetkel on kellast veel puudu mõned tarkvarauuendused, mis tuleval sügisel saabuvad – passiivsuse märguanded, Nightly Recharge ja Sleep Plus Stages uneanalüüs. Nii et tulevikus hakkab kell Sind ka utsitama liikuma, kui liiga pikalt istuma oled jäänud. Sleep Plus Stages aga hakkab mõõtma iga hetke Sinu ööunest hindama kui hästi oled välja puhanud. Nightly Recharge aga hindab põhjalikult seda, kui hästi igapäevatoimetustest ja treeningust taastunud oled.

Aktiivsusmonitori tööga saab Vantage M väga hästi hakkama, ent juhul kui oled oma randmele nutikella ihanud, siis siin Vantage M suurt aidata ei saa. Jah, kell toob randmele nutitelefoni saabuvad sõnumid, kõned ja muud rakenduste märguanded, aga sellega Vantage M nutikus ka piirdub. Ei muusikat, ei sõnumitele vastamist, ei põnevaid ekraanikuvasid ega rakendusi.Vantage M või Vantage V

Vantage perekonnal vahet tegemiseks on siin tabelis nende kahe kella peamised erinevused.

  Polar Vantage M Polar Vantage V
Ekraan Ei ole puutetundlik Puutetundlik
Nupud Väiksed siledad Suured tekstuursed
Jooksu võimsus & Recovery Pro Puuduvad Olemas
Baromeeter Puudub Olemas
Märguanded Vibroalarmid Heli- & vibroalarmid
Käerihmad Vahetatavad Ei ole vahetatavad
Ilmastikukindlus Veekindel 30 m sügavuseni Veekindel 50 m sügavuseni
Aku kestvus 30 treeningtundi 40 treeningtundi
Kaal 45 g 66 g
Hind 279 € 499 €
Polar Flow

Polari treeningseadmetega käib käsikäes Polar Flow veebipäevik, arvutitarkvara ja mobiilirakendus. Kella arvutiga sünkroniseerides, paiskab kell need andmed ka Polar Flow veebipäevikusse, kus pakub veelgi põhjalikumat aktiivsus- ja treeninganalüüsi.

Polar Ignite

Ülevaatlik kalendrivaade viimase kuu treeningutest ja aktiivsusest.

Polar Flow näol on tegu veebiteenuse ja nutirakendusega, mis pakub põhjalikku – ja tõesti põhjalikku – analüüsi kogu Sinu treeninginfost. Nii veebis kui nutiseadmes pakub Flow kogu infot Sinu päevasest aktiivsusest ja passiivsusest – seda kogu päeva vältel, tund-tunnilt, lisaks analüüsi unetundidest: kui palju said sügavat und, kui palju veetsid aega lammaste lugemisele. Veebirakendus annab ligipääsu veelgi rohkemale infole: nädala- ja kuuvaated pakuvad kokkuvõtteid senisest aktiivsusest ning rakendus annab võimaluse oma sportlikku külge veelgi rohkem arendada. Kokkuvõtlikult on Polar Flow näol tegemist rakendusega, mis igal statistikafriigil südame natuke kiiremini põksuma paneb.

Polar Ignite

Vaade ühe päeva aktiivsusele.

Polar Flow on väga põhjalik ka nutitelefonis, kaotades vajaduse iga treeningu järel arvuti avada. Treeninginfot on võimalik vaadata nii iga sessiooni kohta eraldi kui ka iga päeva, nädala ja kuu kohta. Lisaks pakub rakendus võimalusi, kuidas oma päevane aktiivsus kätte saada ning kiidab, kui seda juba teha oled suutnud.

Polar Ignite

 

Polar Ignite

Polar Ignite

Polar Ignite

Polar Ignite

KOKKUVÕTE

Polar Vantage M on võimas multispordikell, mis pakib enda sisse rohkelt funktsioone nii triatleetide kui pühapäevasportlaste rõõmuks. Sel on kiire GPS-vastuvõtja, mis hõlbustab välitreeningute jälgimist ning täpne pulsiandur. Vantage M hindab treeningute mõju ning abistab ka tulevaste treeningute planeerimisel. Trennitundidest väljaspool loeb Vantage M üles ka kõik sammud ja uneminutid ning selle tarbeks on Vantage M’il ka muljetavaldavalt kaua kestev aku. Tänu kella klassikalisele disainile ning kergele ja veekindlale korpusele sobib see kandmiseks igas ilmas ja olukorras. 

+ Klassikaline disain & kerge korpus
+ Vahetatavad rihmad
+ Kiire ja täpne GPS ja pulsiandur
+ Aku kestab kaua
– Nutifunktsioone pole

Polar Vantage M spordikella leiad Photopointi veebikaubamajast ››

Ülevaade numbrites

Disain
8.5
Kasutusmugavus
9
Funktsionaalsus & täpsus
9
Hinna & kvaliteedi suhe
9
8.9

Samm õiges suunas

Polar Vantage M on ideaalne keskklassi spordikell. Sel on täpne ja kiire GPS-vastuvõtja, mis hõlbustab välitreeningute jälgimist ning pulsiandur, millega saab pulsitsoonide järgi treenida. Vantage M hindab treeningute mõju ning abistab abistab Sind ka tulevaste treeningute planeerimisel. Trennitundidest väljaspool loeb Vantage M üles ka kõik sammud ja uneminutid, ning on selleks puhuks ka kerge ja mugav kanda.