Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Prestigio MultiPad 4 Ultra Quad 8.0 3G ülevaade :: Digitest

Prestigio MultiPad 4 Ultra Quad 8.0 3G
Maris
  • Avaldatud 28. nov. 2013

Prestigio MultiPad 4 Ultra Quad 8.0 3G on ülikiire, väga hea ekraani ja lugematute võimalustega tahvelarvuti. Kuna mu varasem kokkupuude tahvlitega on piirdunud umbes kahekümne-minutilise sirvimisega, ei kõrvuta ma seda tahvlit ülevaates teistega, vaid pigem räägin seisukohast, kas peaks endale tahvelarvuti soetama, kui oled sellele mõelnud, aga pole seda veel teinud. Ning kui kiirelt tekib arusaam, et tahvelarvuti teeb elu mugavamaks.

 

Tähtsamad tehnilised andmed
Operatsioonisüsteem: Android 4.2
Ekraan: 8″ IPS
Lahutusvõime: 1024 × 768 pikslit
Protsessor: ARM cortex A7, neljatuumaline, 1.2 GHz
Operatiivmälu:  1 GB
Sisemälu: 8 GB
Lisamälu: kuni 32 GB (microSD, microSDHC)
Kaamera: taga 2MP, ees 0,3 MP
Mõõtmed: 204,25 × 157,2 × 9,6 mm
Kaal: 450 g

prestigio

 

Igapäevases kasutuses

Tahvlit on lihtne ja mugav kasutada. Wifi ja data sisselülitamine on kiire ja kerge. Kahe näpuliigutusega saab seadmete menüü ülevalt äärest alla tõmmata ning vajaliku funktsiooni sisse lülitada. Tahvelarvutil on sisseehitatud SIM kaardi pesa, mis võimaldab kasutada mobiilset internetti (3G) ning teha telefonikõnesid. Tänu esiküljel olevale kaamerale ja dataühendusele saab teha videokõnesid, mis on päris tore võimalus näiteks kaugel elavate tuttavatega suhtlemiseks.

Tahvlil on 8GB sisemälu. Kui sellest jääb väheks, saab lisada microSD mälukaardi (kuni 32 GB). Tänu karbis kaasas olevale USB adapterile saab tahvli külge ühendada ka mälupulga. Kui ühendada mälupulk USB Hosti abil tahvliga, tekivad peaekraanile kaustad, kust saab otse mälupulga sisu juurde. Hästi mugav ja kiire ligipääs failidele.

Neljatuumaline protsessor tagab kiire reageerimise. Internetilehekülgedel liikumine on mugav ja kiire. E-mailide kirjutamine ja uudiste lugemine on mugav. Klaviatuur on minimalistlik ja täpitähed on isegi olemas. Kõik oleks tore kui välja jätta fakt, et klaviatuuril on “y” tähe asemel kaks korda “z”, mis tekitab inglise keeles kirjutades probleeme. Õnneks on lihtne tõmmata tahvlile mõni muu klaviatuuri äpp.

prestigio

Alumiiniumist korpusega tahvelarvutit on mugav käes hoida. Tagakaas on matt, sõrmejäljed ei jää kergelt peale. Arvestades, et mõnele tahvlile tekivad pisikesed kriimud nii ekraanile kui tagakaanele juba siis kui tahvli esimest korda karbist välja võtad ja kaitsekile eemaldad, on selle tahvli korpus hea.

8-tollise IPS ekraani lahutusvõime on 1024 x 768 px. Ekraani klaaspind katab tahvli esikülje äärest ääreni. Ekraani värvid on erksad ja küllased. Võiks olla peegeldusvastase kaitsega, sest selle peegeldus on kohati ikka väga häiriv. Ekraan on kriimukindel. Kui tahvli endaga kaasa võttes alati ümbrisesse paned, kaitseb see hästi ja välistab ekraani pinna rikkumise.

Ekraanile saab mugavalt seadistada oma Gmaili konto, misjärel kuvab tahvel uusi e-maile kohe peaekraanil.

Erinevaid internetilehekülgi sirvides jätab tahvel viimasena avatud vahelehed meelde kui peaksid vahepeal selle tegevuse pooleli jätma ja kinni panema. Niiet kui järgmine kord chrome’i avad, on need seal üleval ilusti olemas ja võid jätkata lugemist sealt, kus enne pooleli jäi.

Prestigio tahvlit saab kasutada ka e-lugerina. Sel on eelinstalleeritud e-raamatu äpp, mille kasutamiseks peab looma konto ning seejärel saab internetist alla laadida erinevaid raamatuid, millest suur hulk on tasuta. Raamatute lugemine on üsna mugav, sest tekst on detailne ja taust kollakas, see ei ärrita silmi nii palju nagu valgel taustal teksti lugemine läikivalt ekraanilt. Lisaks saab tahvlil väga mugavalt ja kiirelt igal ajal korrigeerida ekraani heledust.

Tahvlit on mugav kasutada nii filmide kui Youtube’i videote vaatamiseks. Heli on kvaliteetne ja piisavalt vali. Kui kogu ekraan on kaetud pildi või videoga, ning nupud ei paista, on back-nupp endiselt nähtav pisikese punktikesena, mis teeb tahvli kasutuse mugavaks.

Aku vastupidavus on hea. Järjest kasutades peaks vastu pidama 10 tundi ilma laadimata. Kui kasutada tahvlit aegajalt e-mailide kontrollimiseks, uudiste lugemiseks ja vahepeal vaadata mõnda videot või veidi mängida, saab ühe laadimiskorraga mitu päeva hakkama.

prestigio prestigio

 

Plussid ja miinused

+ sisseehitatud 3G (andmeside ja kõned)
+ erksate ja selgete värvidega IPS ekraan
+ kaasas USB Host adapter
+ kaasas kaitseümbris

– ekraani peegeldused segavad
– vigane klaviatuur (“y” asemel kaks korda “z”)
– jooksis kokku (küll ainult ühe korra, ent ma polnud seda jõudnud üldse kaua kasutada kui juba probleem tekkis)

 

Kokkuvõte

Prestigio MultiPad 4 Ultra Quad 8.0 3G on kiire, ilusate värvide ja 3G võimalusega tahvel, mille mõõtmed on parajalt suured, et tahvli kaasaskandmine oleks mugav. Ent kui see on kodus ainus seade, mis võimaldab internetti minna, ning pead päevas 3-4 tundi arvutis olema, võiks ekraan olla suurem. Samuti võiks see tahvel olla kaalult natuke kergem, võrdlemisi tülikas on üle poole tunni seda kätevahel hoides sirvida.

Üldiselt sai see tahvel ilusti hakkama kõige vajalikuga. Oma hinna eest teeb see tahvel kõike piisavalt. Sobib lapsele esimeseks tahvliks. Sobib inimesele, kes vajab lihtsasti kasutatavat seadet, mis võimaldab e-maile ja uudiseid lugeda, videoid vaadata ning omab helistamise ja äratuskella funktsiooni. Lisaks veel kõikvõimalikud äpid, mis saab ise laadida Play poest. Enne selle tahvli paarinädalast kasutamist mõtlesin, et tahvel on praktiline eelkõige väga liikuvale inimesele, kes reisib palju. Ent selle kasutamine osutus niivõrd mugavaks, et märkamatult hakkasin hindama selle olemasolu ja tekkis soov tahvel endale püsivalt soetada.

Ülevaade numbrites

Riistvara
6.5
Disain
7.5
Ühendused
8
Kasutusmugavus
8
Hind
8
7.6

Saab kenasti hakkama

Üldiselt sai see tahvelarvuti ilusasti hakkama kõige vajalikuga. Oma hinna eest teeb see tahvel kõike piisavalt: sobib lapsele esimeseks tahvliks, inimesele kes vajab lihtsasti kasutatavat seadet, mis võimaldab e-maile ja uudiseid lugeda, videoid vaadata ning omab helistamise ja äratuskella funktsiooni.