Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 24. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Prestigio MultiPhone PAP4322 Duo luksuslik keskpärasus :: Digitest

Prestigio MultiPhone PAP4322 Duo luksuslik keskpärasus
Digitest.ee
  • Avaldatud 22. okt. 2013
  • http://www.digitest.ee/

Elame ajastus, kus iga hetk sünnib mõnes maailma nurgas mõni odavama otsa androidtelefon. Kuigi Eesti asub suhteliselt tsivilisatsiooni ääremaadel jõuab neist piisav hulk ka meie lettidele. Seega on igal tootjal oluline nende seast välja paista.

 

Pakend ja sisu

prestigio-multiphone-pap4322-duo-smartphone-1

Kuigi müügistendil ei torka Prestigio Multiphone PAP4322 Duo oma välimusega eriti silma, siis pakendit avades tekib tera teine tunne.

Must ja läikiv pakend püüab imiteerida mingit peent ja kallihinnalist süsinikkiudu, mida enamasti kasutatakse luksusautode juures. Selge see, et tänast tarbijat enam nii hõlpsasti alt ei vea, kuid väike kripeldus jääb siiski külge.

prestigio-multiphone-pap4322-duo-smartphone-2

Karpi avades aga kripeldus süveneb. Telefon on asetatud kõige peale peenes, pisut siidise olemisega kilekotis. Vabastades telefoni sellest saadavad näpuotsad ajusse naudingusignaale…mmm. Aga see pole veel kõik nagu armastavad innustava naeratusega öelda karismaatilised telepoemüüjad. Siidise kilekoti embusest ilmub lagedale soliidne (kunst)nahast ümbris, milles peitubki telefon.

Siin aga igasugused vihjed luksusele ka lõppevad.

 

Telefon

prestigio-multiphone-pap4322-duo-smartphone-4
prestigio-multiphone-pap4322-duo-smartphone-5

Keeruline. Väga keeruline on iseloomustada täiesti iseloomutut asja. Just selliste androiditelefonide kvaliteetne keskpärasus ujutabki hetkel kogu maailma üle. Läikiv esiklaas, matt tagakülg, ainukesed füüsilised nupud on helitugevuse ja sisselülitamise jaoks. Tüüpiline.

Mitte mingil juhul paha, aga igatahes null emotsiooni. Kulumaterjal nagu mu sõber armastab telefonide kohta öelda. Tarbeese nagu lusikas, tool, madrats või kohvitass. Eelistades ise siiski tippklassi telefone tekib nendega aja jooksul siiski omalaadne suhe, nimetage seda või fetišiks. Sedasorti keskpäraste telefonidega ilmselt eriti sooja ja tundelist sidet ning seega ka võõrutusprobleemi ei teki.

prestigio-multiphone-pap4322-duo-smartphone-10

prestigio-multiphone-pap4322-duo-smartphone-8

prestigio-multiphone-pap4322-duo-smartphone-9

prestigio-multiphone-pap4322-duo-smartphone-3

prestigio-multiphone-pap4322-duo-smartphone-6

Ainus eripära, millega Multiphone PAP4322 Duo kiidelda saab on kaks SIM-kaarti, kuid ka see on pigem praktiline kui emotsionaalne väärtus.

Need inimesed aga, kes armastavad lugeda igasuguseid numbreid ja tehnilisi näitajaid, leiavad neid siit.

 

Kasutamine

prestigio-multiphone-pap4322-duo-smartphone-7

Jällegi pole midagi ette heita ega eriliselt kiita. Samahästi võiks iseloomustada tavalist lauatelefoni. Kõnekvaliteet oli normaalne, heli isegi üle keskmise. Telefoni suurus on tegelikult väga mugav – mitte mõni labidastelefon või pisikese ekraaniga nagu näiteks iPhone. Võiks isegi öelda, et telefonil on optimaalne suurus, mis istub keskmise suurusega  pihku suurepäraselt.

Ilmselt oleks see telefon ideaalne töövahend keskmise või madalama taseme juhile (sh ka autojuhile), kes tavalisest tihemini reisima peab. Hoides telefonis oma põhilist telefonikaarti, saab seal mugavalt, vastavalt asukohamaale vahetada kohalikku kõnekaarti. Väike asi küll, aga väga mugav.

Meeldiv on ka see, et telefoni keelesätete seas on ka eesti keel. Kuigi noorele põlvkonnale võib see isegi segadust tekitada, siis vanemale inimesele on kodusest keelest suur abi.

PILT2

Üheks ebakohaks oli ehk aku pisut liignobe tühjenemine. Samas püsis telefon täies elujõus ka vaid 1% akutäituvuse juures. Tõenäoliselt peab aku keskmise kasutuse juures julgelt vastu terve päeva, mis on selliste telefonide juures suhteliselt harjumuspärane.

PILT3

Teiseks häirivaks faktoriks vähemale esialgu oli komplektis olnud vutlar. Kuigi välimuselt igati esinduslik, meenutas telefoni väljasikutamine sellest teo eemaldamist tema kojast. Aja jooksul ja ümbrise venides hakkab see protsess loodetavasti libedamalt kulgema.

prestigio-multiphone-pap4322-duo-smartphone-13

 

Kaamera

prestigio-multiphone-pap4322-duo-smartphone-11

Kuigi Multiphone 5300 kaamera oli mu ootused ka selle telefoni kaamera suhtes kõrgele kruvinud, siis pidin paraku pettuma. Ehkki megapikselite arv on mõlemad kaameras sama, siis pildikvaliteedi vahe on kassi-, kui mitte koguni koerasuurune.

Pildid (vähemalt siseruumides tehtud) jäävad tuhmiks ja üleminekud on pehmed nagu padi peale väsitavat tööpäeva. Kuigi kaamera sätetes oli ka HDR, siis reaalsuses ei avaldanud HDR tehtud piltidele mingit nähtavat mõju. Peale seda tõdemust ei hakanud ka rohkem sealsetes sätetes ringi tuhnima. Lame lugu, Prestigio.

Näide HDR režiimis tehtud pildist:HDRiga

Näide HDR-ita tehtud pildist:HDRita

 

Kokkuvõtteks

prestigio-multiphone-pap4322-duo-smartphone-14

Prestigio MultiPhone PAP4322 Duo on keskmine tubli tööloom, millel lisaks mugav võimalus reisides kõnede pealt säästa. Sobib töövahendiks, eriti veel kui nt firmajuht peaks oma alluvatele töötelefone soetama. Seda enam, et vähemalt komplektis olevas vutlaris jätab telefon vägagi esindusliku mulje.

Tänu nigelale kaamerale aga erakasutuseks ma seda ei soovitaks. Seda enam, et näiteks Prestigio MultiPhone 5300 PAP maksab kõigest 60 eurot rohkem. Aga uskuge mind, see 60 eurot on väga-väga hästi kulutatud raha. Mis nutitelefonidesse puutub, siis kahtlustan, et paremini enam ilmselt ei saagi.

Prestigio MultiPhone 4322 DUO nutitelefon Photopointis: 179,00€