Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 14. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Täpsusesse kalduv Roccat Kanga hiirepadi :: Digitest

Täpsusesse kalduv Roccat Kanga hiirepadi
Erki Oras

Hiirepatja arvustada on peaaegu samahea kui arvustada kummutil asuvat linikut. See tähendab, et adekvaatselt suudab seda hinnata vaid ekspert, kõiki ülejäänuid paneb aga kummastusest kukalt kratsima.

Kanga on hetkel minu majapidamises kolmas ja kõige soodsam Roccati hiirepadi. Kunagi alustasin ma tekstiilist hiiremattidega, siis siirdusin alumiiniumi (Roccat Alumic) peale ning nüüd olen taas naasnud tekstiili (Roccat Sense) juurde.

 

Välimus

roccat-photopoint-900

Kuna hiirepadi on suure tõenäosusega pindalalt üks suuremaid objekte arvutikasutaja laual, siis on oluline selle välimus. Mängurividinaid tootvate firmade hiirepadjad paistavad reeglina silma oma pretensioonikusega, et imponeerida peamisele sihtgrupile ehk siis minu hinnangul 15-25 aastastele meeskodanikele, potentsiaalsetele alfaisastele.  Mina isiklikult ennast läbi hiirepadja õnneks tõestama ei pea. Tegelikult ma ei heida sellele reeglina isegi pilku.

Roccat Kanga välimus on igatahes meeldivalt minimalistlik – mustal ehk siis põhimõtteliselt värvitul pinnal vaid toote nimi ning väiksemalt firma logo. Must hiirematt on ka väga praktiline, pidevast hiirehoidmisest higine käsi ei määri seda märgatavalt Minu käest saab see hiiremati praktiliselt olematu kujundus igatahes plusspunktid.

 

Suurus

roccat-photopoint-513

Üha kasvavad arvutimonitorid on kasvatanud ka hiiremattide suurust. Kanga on umbes sama suur kui alumiiniumist Alumic, jäädes oma mõõtmetelt teisele tekstiilmatile (Sense) alla umber viiendiku võrra. Laius on kõigil kolme matil sama, erineb vaid vertikaalsuunaline pikkus. Minu kahe 21-tollise monitori jaoks sellisest suurusest täiesti piisab, kuid suuremate või arvukamate monitoride puhul võib see ehk õige pisut kitsaks jääda.

 

Tekstuur

roccat-photopoint-511

Kui ma Kanga esimest korda pakendist välja võtsin, siis meenutas see mulle oma olemuselt lappi materjalist, millest tehakse akvalangistikostüüme. Samasugune faktuur, umbes sama paks ja sama mahuline. Paksem kui Roccat Sense igal juhul.

Karedapoolsem pind on mõeldud pigem täpsust kui kiirust nõudvatesse olukordadesse, mis muudab Kanga ka suurepäraseks töövahendiks st sobivaks töötegemiseks, mitte ainult mängimiseks. Kangal tekkis suurepärane sünergia Roccat Kiro hiirega, kus kiire hiire ja täpse hiiremati vahel tekkis suurepärane tasakaal. Mati põhja padukummeeritud pind hoiab seda paigas nagu naelutatult.

 

Kokkuvõtteks

roccat-photopoint-512

Roccat Kanga on pragmaatiline hiirepadi – mänguritele omasele edevusele siin ruumi pole. Selle karedam pind muudab selle sobivamaks just täpsust nõudvatele mängudele ning miks mitte ka töötegemiseks.

Mati pisut leinalist välimust tasub võib-olla vältida depressiooni all kannatavatel ning tugevalt lühinägelikel, sest näiteks must hiir ei pruugi mustal taustal kõige silmatorkavam olla.

Isiklikult mind aga Kanga ostma ei meelita, kuna aeglase ja pikatoimelise inimesena kipun eelistama pigem nö kiireid hiirepatju, mis mu loomupärast flegmatismi veidikenegi kompenseerivad. Samuti tundub Kanga olevat minu maitse jaoks pisut liiga paks st mahuline.