Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Roccat Kova viib tipptehnika massidesse :: Digitest

Roccat Kova viib tipptehnika massidesse
Silver Pik

Mängurihiired on selline võrdlemisi laialivalgus mõiste – täpselt nagu mängurimatid või mänguriarvutid. Üldjuhul mõeldakse selle all pigem keskmisest paremat ning ka kõrgema hinnasildiga tehnikavidinat, mille disainimine ei ole piirdunud inseneri aevastamisega paberi kohal. Siirdudes Roccati universumi, näeme ühe kõva (Kova tõlge soome keelest; enamus Roccati tootenimesid on soomekeelse tähendusega) hiire uuestisündi juba kolmandat korda. Viimane iteratsioon Roccat Kova‘st toob selle soodsa hiire piltlikult öeldes suurte rottide mängumaale laiama. Mitte, et kõva hiir nüüd laia lehte mängib – see lihtsalt seab uued reeglid selles kategoorias.

 

Tehnilised andmed

Uus Kova on saanud hunniku nuppe juurde, sisse pandud uus optiline sensor ning külge poogitud ka ajastule kohane muudetav valgustus. See omakorda tõstab Kova vaat et suurema venna Kone tasemele – jättes suurimaks erinevuseks pigem disaini ning selle fakti, et Kova sobib ka vasakukäelisele kasutajale.

Roccat-kova-002-pealt

Sensor Pro-Optic R6 optiline sensor
3500 dpi tundlikkus, laiendatav kuni 7000 dpi
Protsessor Turbo Core V2 72 MHz
512 kb sisemälu seadistuse jaoks
Andmeedastus 1000 Hz andmeedastus
1 ms reageerimisaeg
Kiirendus 20 G
Kerimisrullik Solid 2D Titan
Klahvide arv 11
Valgustus Mitmevärviline
Ühendus USB 2.0
180 cm kaabel
Mõõtmed 40 × 67 × 130 mm
Kaal 99 g
Värv Must
Valge

Üldjoontes korraliku sisuga hiir – see, et sensor on lihtne optiline mitte laser – see on pigem triviaalne korraliku mati peal uisutades. Nuppude arv võib tunduda esmapilgul vähene, eriti Tyon’iga kõrvutades, kuid Easy-Shift[+] tehnoloogia sisuliselt duubeldab funktsionaalsete klahvide arvu. Seega – ikka piisavalt.

 

Disain

Juba eelnevalt sai mainitud – Roccat Kova on sümmeetrilise disainiga, mistõttu sobib see nii parema- kui vasakukäelisele kasutajale pihku nagu kinnas kätte. Tavaliselt tähendab see ühte kahest – kas on ohverdatud funktsionaalne disain või kasutusmugavus, kuid seekord päris nii ei paista lugu olevat.

Roccat-kova-003-pealt

Hiire küljel on kaks mugavat nuppu pöidlaga litsumiseks ning hiire ette ulatuv raam on kolmas vajutatav nupp. Kerimisrullik hiire peal kahjuks kallutatav ei ole, kuid nagu standardiks kujunenud – vähemalt vajutatav. Kerimisrulliku ees on ka lisalüliti, mis vaikimisi mõeldud DPI muutmiseks.

Roccat-kova-004-pealt-kyljelt

Roccat-kova-005-kyljelt

Võrdlemisi madala profiiliga hiir peaks enamus kasutajatele pigem meelepärane kui vastukarva olema. See on ju põhjus, miks nii mõnigi Kone XTD‘st või Tyon’ist mööda vaatab.

Roccat-kova-009-saba

Hiirel on ka kaks eraldi seadistatavat valgusallikat – kerimisrulliku all ning hiire eesmise ääre peal. Värvi saab kasutaja vastavalt soovile ise määrata ning samamoodi panna ka valgusefektid peale. Või valgustuse üldse välja lülitada.

 

Roccat-kova-007-eest

Roccat-kova-008-saba

Põhja all ei ole sel hiirel rohkemat, kui sensori silm ning hea libisevusega jalad, mis panevad selle rotipoja lausa lendama matil.

Roccat-kova-006-alt

Kogu disaini kokku võttes – sale, kompaktne ning läbimõeldud disainiga hiir, mis peaks sümpatiseerima nii pühapäevasõdalast kui vaikset kontorirotti.

 

Tarkvara

Pikalt on mul etteheide olnud Roccatile – miks vaja luua iga seadme jaoks eraldi tarkvarajupp. Razeril Synapse 2.0 on muutunud väga funktsionaalseks ning mugavaks tarkvarajupiks aastatega, samamoodi nagu SteelSeries Engine 3 või Logitech’i analoogne tarkvara. Igatepidi teretulnud on Roccati otsus luua enda multifunktsionaalne tarkvara Roccati riistvara seadistamiseks ühest kohast. Sest reaalsus on see – kui sul on juba Roccati klaviatuur, siis ühilduvuse tõttu vaatad ikka Roccati hiire sinna kõrva. Kahjuks toetab Swarm hetkel ainult Roccat Kova 2016, Nyth ning Kiro hiiri, kuid tulevikus vast lisatakse ka natuke vanem tarkvara. Ryos MK Pro ning Tyon lihtsalt läksid ülevaate kirjutamise ajal Kova peale kadedusest siniseks.

Tarkvara enda funktsionaalsus on täpselt selline, nagu olema peab – hiire tundlikkusest ning nuppude funktsioonide seadistamisest, lõpetades valgustuse muutmise ja makrode / profiilide loomisega. Pikemalt seda siin ei kirjelda – võite ise piltide pealt vaadata.

roccat-swarm-001

roccat-swarm-002

roccat-swarm-003

roccat-swarm-004

roccat-swarm-006

roccat-swarm-007

Omapäraks selle tarkvara juures sai just nn companion-äpi olemas olu Android platvormil (iOS & Windows Phone töös). See omakorda annab võimaluse kiirseadistust teha otse nutiseadmest.

 

Kasutusmugavus

Hiire kasutusmugavus on tegelikult selle üks kõige kõige olulisemaid aspekte. Ka kõige edevama sisuga või säravama kujundusega hiir võib kehvasti läbimõeldud lahenduste pärast osutuda täielikuks õudusunenäoks. Kuna mul on olnud luksus kasutada originaalset Kova hiirt aastaid tagasi ning too tundus liigväike ja kehva lülitipaigutusega, siis uue 2016. aasta versiooni kätte võttes ei olnudki ootused nii suured.

Roccat-kova-010-kasutamiseavand

Ma pole varem sedasi ühe hiire osas eksinud. Hiir, olgugi et natuke liiga madala profiiliga minu suurte käte jaoks, istus päris kindlalt kätte. Materjalid tundusid käte all meeldivad ning ei tekkinud ohtu, et Kova peost jooksu paneks.

Nuppudele ligipääs ning nende mugav tabamine ei nõua nädalatepikkust harjutamist või olemas olevate harjumuste kapitaalset muutmist. Nii eesmiste lisaklahvide kui külgklahvide tabamine toimus kohe esimesest pihkuvõtmisest.

Roccat-kova-011-kasutamiseavand

Hiire libisemine erinevatel pindadel – kummimatil, Taito tekstiilmatil kui ka paljal puitlaual – oli korralik. Loomulikult teeb Roccati sensor oma tööd suurepäraselt ning loeb iga väiksema liigutuse täpselt üles. Millest väga tihti küll ei räägita – mängurihiirele kohaselt lennult DPI lülitamine on niivõrd vilgas ja sujuv, et tekib tunne – programm/mäng teeb seda efekti eelprogrammeeritult, mitte ei ole hiire riistvara ümberlülitamine. Nimelt “täpse sihtimise” funktsioon sai Photoshopis täppistöö ajal ikka suureks sõbraks.

Üldjoontes – pole päris Kone või Tyon, kuid kasutamismugavust on sellel hiirel rohkem kui kopika eest.

 

Kokkuvõte

Roccat Kova on täpselt selline hiir, mida sa suurte vendade kõrval esimese hooga tähele ei panegi. Või siis pead teda liiga kärbitud versiooniks, mil moepärast suur hinnasilt külge pandud. Oh ei – Kova puhul see kohe kindlalt ei kehti.

Roccat-kova-012-dt-soovitab

 

Uus mugav tarkvara, mis tulevikus muutub vast universaalseks lahenduseks Roccati universumis, mõistlik hiire disain ning eeskujulik funktsionaalsus kombineeritud tegelikult väga hea kasutusmugavusega teevad sellest hiirest väga suure tõenäosusega sobiva kaaslase paljudele. Egas vahet pole, kas oled elukutseline fotograaf või sotsiaalsete sidemeteta hard-core mängur – Kova on ikkagi truu kaaslane.

Ülevaade numbrites

Tehnika
7
Disain
9
Kasutusmugavus
8
Koostekvaliteet
8.5
Tarkvara
9
Hind
6.5
8

Korralik kaaslane

Roccat Kova on üks mugav ning kvaliteetne hiir mis tänu oma universaalsele disainile, korralikule sisule ning heale koostekvaliteedile sümpatiseerib nii kontoritöötajale, tavakasutajale koju kui pühapäevasõdalasele.