Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 4. okt. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Speedlink Orios kõrvaklapid annavad helile värvi :: Digitest

Speedlink Orios kõrvaklapid annavad helile värvi
Erki Oras

Mänguriklappide turg on kuhjaga täis, kuid nii värvikaid nagu Speedlink Orios on vaid väheseid. Üldse on mänguriklappidel raske vahet teha, kuid õnneks paistavad Speedlink Orios klapid piisavalt hästi silma isegi pilkases pimeduses. Orios on Speedlinki moodne tooteperekond. Kui panna Google’i otsingusse otsingusõnaks “Orios”, siis esmalt tulevad välja nii hiir, klaviatuur kui ka hiirepadi. Mis tähendab, et Speedlink’i või täpsemalt Speedlink Oriose fänn võib endale soetada samanimelise Oriose täiskomplekti mänguritele.

 


Välimus


Speedlink Orios on laias laastus plasti, terase ja kunstnaha sümbioos, kus kõik kolm materjali üksteist rõõmsalt täiendavad. Vabandust, unustasin kaablit katva tekstiilmaterjali. Kaabel ongi keskmisest paksem, jättes klappidest meeldivalt väärika mulje. Õnneks taandab seda mängurile mitteomast väärikust klapikorpusel mänglev vikerkaarevärvides valgus. See ongi neil klappidel ilmselt kõige eristuvam ja silmatorkavam detail. Õnneks see vähemalt kasutajale endale silma ei paista. Kuigi kaasasoleva tarkvara abil on võimalik selle valgusmängu eredust ja värve piisavalt reguleerida. 

Tänu üle pea kaarduvale teraskaarele meenutavad klapid vast kõige enam tuntud saksa Hi-Fi firma Sennheiser toodangut. Ja see pole põrmugi paha. Kõrvaklapid jagunevad teatavasti kõrvasisesteks, kõrvapealseteks ja ülekõrvaklappideks. Speedlink Orios klapid kuuluvad ülekõrvaklappide hulka  – suured ja mugavad, kui just kunstnahast klapipadjad välja arvata. Kunstnahk pole kunagi olnud pikkade mängusessioonide sõber, pannes kõrvaümbruse mehiselt higistama. Kui paljudel klappidel saab mikrofoni ühe käeliigutusega välja lülitada, siis Orios seda lõbu ei paku. Küll aga saab mikrofoni mugavalt painutada kasutaja jaoks sobivasse asendisse…


Tarkvara


Speedlink’i Gaming Tools-tarkvara oma raamideta kasutajaliidesega on vaieldamatult popp ja noortepärane. Helge, valge ja kõik võimalused mugavalt käepärast. Speedlink ei mõtle nende klappide juures ainult mänguritele, vaid ka melomaanidele. Nimelt saab tarkvara sätetest valida endale sobiva ekvalaiserisätte nt rock, popp, tantsu- või klassikaline muusika. Kasutaja saab salvestada ka endale sobivad sätted.


Mõeldud on ka moodsate 7.1 helisätetega mängufännide peale. Kasutaja võib virtuaalse 7.1 heli sätteid reguleerida täpselt endale meelepärasteks. Tõsi küll, tarkvara ikoonid võivad osutuda mõneti arkaanseteks, kuid õnneks on neid piisavalt vähe, et katse-eksituse meetodil enda jaoks sobiv tulemus saavutada.


Tarkvara suurimaks plussiks aga võib pidada pealtnäha tarbetut lisafunktsiooni – häälemoonutust. Kasutaja saab endale valida kas mees- või naissoost koletise või multifilmihääle. Nagu öeldud ei oma see funktsioon mingit praktilist väärtust, kuid seevastu reidil või mõnes muus grupis olles võib see tekitada seltskonnas meeldivat elavnemist. Vähemalt isiklikele kogemustele toetudes tekitas see kuulajates taltsutamatuid naerupurskeid, kui seda funktsiooni oskuslikult kasutada.

 

Kasutamine

Kõrvaklappide puhul on laias laastus kaks asja, millele tasub tähelepanu pöörata – helikvaliteet ja kasutusmugavus. Mis helikvaliteeti puutub, siis mõistagi ei oota keegi mänguriklappidelt audiofännide jaoks sobivat kvaliteeti. Kuigi nagu varem juba kirjutasin, võib helisätteid endale meele järgi seada. Ning tõepoolest, oma lemmikmuusika jaoks eelistaks ma pigem melomaanidele mõeldud klappe.

Kuigi iseenesest pole ka Oriose helikvaliteet põrmugi halb. Siin pean aga tunnistama, et minu kõrv kohe kindlasti keskpärase helikvaliteediga enam rahule ei jää st heligurmaanina on minu taluvuslävend keskmisest märgatavalt madalam. Oriose helipilt on avar aga mitte liiga detailne. Erinevalt näiteks Sennheiser GSP 300 mudelist, mille helipilt oli küll talitsetum, aga see-eest detailsem. Õnneks see avar helipilt ei kosta vähemalt klappidest välja nagu avatud klappidele omane.

Mis kasutusmugavusse puutub, siis siin mul Oriosele etteheiteid pole, kui just kunstnahk välja arvata. Mul on raudselt üle keskmise suur pea, nii umbes number 62 kuni 64 ning minul polnud mingeid probleeme neid klappe tundide kaupa endal peas hoida. Ainukeseks tüütuseks on klapipatjade kunstnahk, mis kõrvaümbruse higistama paneb. Vähemalt minu puhul üpris kiiresti.

Vaieldamatult mugav on helitugevust reguleerida mitte kaablilt või arvutist, vaid otse kõrvaklapilt. Ehkki esialgu harjumatu, võib see reguleerimisliigutus mõne aja pärast olla täiesti instinktiivne. Positiivne on ka klapikaabli pikkus, millest piisab ka suurema arvutilaua jaoks. Suuremas toas selle televiisori või mängukonsooli taha ühendamiseks aga ilmselt ei piisa.

 

Kokkuvõtteks

Mikrofoniga kõrvaklapid


Mänguriklappidel on üks ja põhiline funktsioon on suhtlemine teiste mängijatega. Testides seda, sain oma kaasmängijatelt helikvaliteedi kohta ainult positiivseid hinnanguid. Heli on piisavalt vali ja selge. Samuti oli seda ka heli, mida mina kuulsin. Põhimõtteliselt hindele viis.

Teise tugeva plussina tavakasutajale võiks välja tuua USB-ühenduse. Kindlasti on plussiks ka ühilduvus teiste Speedlink Orios-seeria toodetega, kuid põhiliseks ühendavaks jooneks on siin valgusefektid, mida kasutaja ise nagunii eriti ei näe.

Muusikakuulamiseks mõeldud helikvaliteet on juba puhas boonus. Kui teie lemmikmuusika on rock, popp või näiteks EDM, siis ilmselt jääte klappide helikvaliteediga igati rahule. Jazzi ja klassika jaoks aga soovitaks siiski leida endale klapid pisut teisest hinnaklassist. Siin aga tulebki välja Speedlink Oriose klappide viimane ja ehk ka otsustav pluss – sellise hinna juures selline kvaliteet ja võimalused, mida konkurendid lihtsalt ei paku.

 

Speedlink Orios kõrvaklapid Photopointi veebikaubamajas »