Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD :: Digitest

Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD
Penelope Russak

Tamroni teleobjektiivide perekond sai sel kevadel täiendust uue Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD objektiivi näol. See teleobjektiiv on suunatud edasijõudnud harrastajale, kes ootab võimalikult head kvaliteeti, kuid ei saa objektiivi eest tuhandeid välja käia.

Tamron 70-210mm f/4 on varustatud võimeka värinastabilisaatoriga, mis lubab kasutada tavalisest kuni 4 ev astet pikemat säriaega. Hetkel on ta Photopointi kauplustes saadaval hinnaga 799 eurot. Mina katsetasin teda Canon 5D Mark III kaamera ees

 

Üldiseloomustus

Tamron 70-210mm f/4 toodetakse nii Canoni kui Nikoni keermele ja ta sobib nii pool- kui täiskaaderkaamera ette. Objektiivil on läbiv ava f4 ja päris omamoodi suumivahemik: 70-210mm (standardseks suumivahemikuks selles klassis on ju 70-200mm). Ilmselt on uue objektiivi pikem fookuskaugus tehtudki just mõttega, et selle soetavad rohkem poolkaaderkaamera omanikud, kelle fotoaparaadi ees 210-millimeetrine fookuskaugus ava 4 juures juba väga uduse tausta annab.

Mina olen täielik teleobjektiivide fänn, nii et veidi pikema fookuskaugusega harjumine käis mul hetkega. Suumisin objektiivi pildistades sageli täitsa lõpuni ja tundsin lisaks saadud kümnest millimeetrist rõõmu. Täiesti välja suumides tekkis taustale kaunis bokeh ja ausaltöelda unustasin aegajalt äragi, et maksimaalne ava on f 4, sest taust läks nii kenasti fookusest välja.

F 4; 1/200 sec; ISO 200

 

Tamron 70-210mm f/4 on Tamroni valgusjõulisematest teleobjektiividest märgatavalt kergem, mis teeb tema kaasaskandmise mugavaks ja on oluline argument fotograafile, kes palju reisib. Objektiiv kaalub vaid 860 grammi, samal ajal kui teised Tamroni teled on umbes 1,5 kilo ringis. Käes tundub ta tugev ja usaldusväärne. Mõnusa kummise kattega suumirõngas liigub sujuvalt ja ilmastikukindel korpus ei karda ka niisket ilma.

Objektiivi küljel on kaks nuppu – üks autofookuse, teine stabilisaatori sisse lülitamiseks. Autofookus töötab väga kiirelt ja täpselt. Vastu valgust pildistades toimis ta isegi kiiremini kui teised Tamroni teled, mis mind väga positiivselt üllatas. Suvine pehme õhtuvalgus lausa kutsub tegema selliseid sooja pehmesse valgusse mässitud vastu päikest pilte ning Tamroni uus teleobjektiiv oli selle töö jaoks nagu loodud, teravustedes hetkega ka siis, kui päike päris kaadrisse sisse tuli.

F 4; 1/200 sec; ISO 320

 

F 4; 1/200 sec; ISO 320

 

Lähim teravustamiskaugus on 95 cm, nii et temaga saab pildistatavale objektile minna päris lähedale, mis aitab veelgi tausta udustamisele kaasa.

Teravus on väga hea ja stabilisaator töötab ka laitmatult, nii et uduseid pilte mul temaga praktiliselt ei tulnud. Väga muljetavaldav! Sisemine zoomi mehhanism hoiab kaamera raskuskeskme paigal, mis lisab stabiilsust, sest objektiiv ei muutu zoomides pikemaks.

Pildistasin temaga põhiliselt välitingimustes, kus valgus oli piisavalt, kuid katsetasin stabilisaatori toimimise järgi ka hämarates tubastes tingimustes. 1/60 sekundiga käest pildistades tulid enamus pildid teravad ka siis, kui objektiivi lõpuni välja zoomisin, nii et kiidusõnad stabilisaatorile!

F 4; 1/60 sec; ISO 800

 

Objektiivi optiliseks konstruktsiooniks on 20 elementi 14 grupis. Nende hulgas on kolm madala dispersiooniastmega läätse, mis vähendavad kromaatilist aberratsiooni ja parandavad pildikvaliteeti ka kaadri servades. Eesmise elemendi vääristus tõrjub mustust, mis teeb esimese klaasi puhastamise lihtsaks

 

PORTREEDE PILDISTAMINE 70-210MM OBJEKTIIVIGA

Olin enne Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD objektiivi kasutamist pisut skeptiline, sest just hiljuti katsetasin ülevaate kirjutamise jaoks Tamroni telede tippmudelit Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2, aga pean ütlema, et uus soodsamasse hinnaklassi kuuluv objektiiv ületas kõik mu ootused ja kontrast tippmudeliga ei olnud üldse nii suur kui ma arvasin.

Allpool veel mõned pildid, mille ma Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD objektiiviga tegin:

F 4; 1/200 sec; ISO 500

F 4; 1/200 sec; ISO 250

F 4; 1/200 sec; ISO 160

 

Kokkuvõtteks

Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD objektiivil on hinna-kvaliteedi suhe ülimalt hästi paigas. Temaga pildistamine ületas mu ootusi. Sellist täpsust, kiirust ja teravust koos stabilisaatoriga ei paku sarnases hinnaklaasis küll ükski teine objektiiv. Nii et kui väga lahtine ava ei ole eluküsimus, siis seda objektiivi ostes ei pea kindlasti pettuma.