Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Xiaomi Mi Home 360 2K Pro – kas turvakaamera või kommunikatsioonikanal?

Xiaomi Mi Home 360 2K Pro – kas turvakaamera või kommunikatsioonikanal?
Erki Oras

Inimeste privaatsusvajadus kasvab aasta-aastalt, kuid samal ajal muutuvad üha populaarsemaks ja kättesaadavamaks WiFi turvakaamerad.

Ma pole kindel, kas need kaks asja on omavahel korrelatsioonis või on see võrdlus minu poolt lihtsalt meelevaldne, aga tegelikult pole ka turvakaamerad enam need, mis vanasti. Tänapäeval võimaldavad parimad nende seast lisaks kaamerapildile ka kahepoolset häälsidet ning see muudab mõneti nende funktsionaalsust – vaatame lähemalt.

 

Välimus

Filmides on turvakaamerad reeglina veidi hirmuäratavad või vähemalt umbusku sisendavad. Võib-olla sellepärast, et filmi kangelastele on need reeglina nuhtluseks kaelas. Xiaomi Mi Home 360 2K Pro meenutab ka mingit filmitegelast, aga pigem sellist nunnut robotit nagu näiteks Wall-E või siis isegi täpsemalt Wall-E ultramoodsat sõbrannat(?).

Ilmsüütu valge korpus, mille keskel hiilgab särav sinine silm, kuid minimalismist hoolimata jätab kaamera igati positiivse mulje. Kuigi seda saab paigaldada ka seinale (kinnitusalus on komplektis), siis mõjub see näiteks telekalaual või riiulis lausa moodsa aksessuaarina. Samas pimedas võib selle sinine tuluke ehk liialt silmatorkavalt mõjuda.

Xiaomi turvakaamera Mi Home 360 2K Pro

Kui mõned turvakaamerad on varustatud kahe kaabliga – võrguühenduse ja toite jaoks – siis Mi 360 2K Pro mudelil on ainult toitekaabel ja see jätab veelgi puhtama ja kuivema tunde.

Xiaomi pöörab oma toodete disainile suurt tähelepanu ja seda on märgatud arvukate rahvusvaheliste disainipreemiatega ning Mi Home 360 on selle suurepärane näide. Valge korpus, must objektiiviümbrus ja sinine valgus moodustavad kokku peaaegu rahvusliku värvikombinatsiooni.

 

Tarkvara

Samamoodi nagu Xiaomi pühendub tootedisainile, siis pöörab ta tähelepanu ka tarkvaradisainile, sest Xiaomi Home rakendus on vähemalt minu jaoks peaaegu ideaalne.

Kui tarkvaradisain jaguneb põhimõtteliselt kaheks st funktsionaalsus ja visuaalne külg, siis funktsionaalsuse poolest saab rakendus minu poolt täispunktid. See tähendab, et selle kasutamine on meeldivalt intuitiivne, kasutajaliides pole ülekoormatud, vähemalt minu jaoks, tarbetu informatsiooniga.

Üks suur pluss, mis minule isiklikult meeldis oli see, et igasuguste teavituste, mida turvakaamerad muidu väga hea meelega saadavad, aktiveerimine oli viidud meeldivalt tahaplaanile. Nende aktiveerimiseks peab spetsiaalselt pisut vaeva nägema.

Kindlasti on neid, kes soovivad turvakaamerat kasutadagi eeskätt oma varanduse valvamiseks – neile võin öelda, et nad peaksid teavituste saamiseks alustama rakenduse alajaotusest “Scenes”. Seal saab endale luua mugavad nö otseteed, mis aktiveerivad erinevaid tegevusi, mida wifi valvekaamera mingis konkreetses olukorras tegema peab. See nõuab küll veidike süvenemist (ning inglise keele oskust), kuid tulemus on seda väärt.

Xiaomi turvakaamera Mi Home 360 2K Pro

Rakenduse visuaalse külje üle pole samuti põhjust nuriseda. Ehkki siin ta vähemalt minu käest täispunkte ei saa, siis kindlasti on see kõige stiilsem ja kenam igasugustest teistest turvakaamerate rakendustest.

 

Kasutamine

Korralik raud- ja tarkvaradisain on aluseks meeldivale kasutuskogemusele ning Xiaomi Mi Home 360 rõõmustab siin jube esimesest hetkest alates st vooluvõrku lülitades ja telefonirakendusega ühendades. Ahjaa, soovitav on enne kaamera ühendamist vastav rakendus telefoni sikutada ja käivitada.

Igatahes hakkas kaamera oma aktiveerimise käigus jagama selgeid ja valjuhäälseid käskluseid, mida kasutaja tegema peaks ja see kogemus on parim, mida ma kunagi mingi seadme käivitamisel olen saanud. Selline võimalus peaks olema integreeritud vähemalt enamikku nutiseadmetesse, mis on vähegi kõlariga varustatud.   

Xiaomi turvakaamera Mi Home 360 2K Pro

Mis selle turvakaamera kasutamisse puutub, siis pean sissejuhatuseks tunnistama, et ma ei vaja seda mitte oma maise vara valvamiseks. Vastutustundliku loomasõbrana tahtsin ma sobivat kaamerat, et näha, mida teeb kodus minu koer. Mitte ainult näha, aga teda vajadusel ka lohutada, sest lahusolekut elab vaene loom üle keskmisest raskemalt.

Nii sain ma oma pisikese buldogiga ühepoolselt suhelda, sest kaamera valjuhääldist tulev hääl on selge, äratuntav ja piisavalt vali. Tegelikult vist tugevaim turvakaamera heli nende seast, millega minul kokkupuude on olnud. Tõsi küll, kontsertkõlarina ma seda ei kasutaks, sest heli on üsna plekine, aga samas siiski täiesti äratuntav.

Xiaomi turvakaamera Mi Home 360 2K Pro turvakaamera

Kaamera vaateväli on vastavalt nimele 360 kraadi ning lisaks võib sellega vaadata ka nii lakke kui põrandale. Täiesti hääletult keerleva kaamera juhtimine telefonist on mugav, aga väikese viibega, st teinekord võis kergesti huvipakkuvast kohast esimesel korral mööda “sõita”.

Nagu korralikule turvakaamerale omane, siis näeb ka Mi home 360 pimedas paremini kui inimsilm, lisaks saab telefonist nähtavat pilti ka 3,6 korda suumida, mis võib näiteks sissetungija tuvastamisel olla väga oluline. Suumimisel on pilt täiesti talutava kvaliteediga ning kaamera ise lubab kuni 2k resolutsiooniga salvestust.

Tänu oma atraktiivsele välimusele on sellega ilmselt võimatu teha varjatud jälgimist ning seega pole.

 

Kokkuvõtteks

Ma ei tea, mis põhjusel on tootjafirmad varustanud uued turvakaamerad kahepoolse vestluse võimalusega. Kas see oli algselt kurjategijate korralekutsumiseks ja nende veenmiseks, et need ilma suuremat kahju tegemata lahkuksid?

Igatahes, minu arvates on aga sellisele kaamerale palju parem funktsioon, kui peres on lapsed, loomad, eakad või puudega inimesed. On ju suurepärane võimalus lapsi läbi kaamera korrale kutsuda või õigeaegselt koju kiirustada, kui neljajalgsed lemmikud otsustavad kodus omavoliliselt mingeid ümberkorraldusi tegema hakata. Võimalus haigevoodis lamavat vanurit või haiget jälgida ning vajadusel nendega suhelda, neid lohutada, nende kaebuseid kuulata ning vajadusel kiiresti appi tõtata on aga hindamatu.

Xiaomi turvakaamera Mi Home 360 2K Pro

Just see võimalus koos esmaklassilise kasutuskogemuse, suurepärase tarkvara ning nägusa välimusega saidki otsustavaks, miks ma enda kätte arvustamiseks saadetud Xiaomi Mi Home 360 2K Pro valvekaamerat enam tagasi ei saatnud, vaid endale otsustasin jätta.

Arvestades seda, palju minu käest erinevat elektroonikat sh ka turvakaameraid läbi käib, on see suurim kiitus, mida ma sellele tootele anda võin. Minu viimaste aastate põhimõtteks on vältida liigse või vähevajaliku kraami kuhjumist oma koju. Selle lävendi ületas Mi Home 360 kõrge kaarega, pakkudes mulle hingerahu loodetavasti veel pikkadeks aastateks. Kaamera hinda arvestades olen selle saanud lihtsalt poolmuidu!