Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

2 kommentaari

Kata Digital Case fotokotid – hind, funktsionaalsus, väljanägemine :: Digitest

Eesti fotograafide seas üha rohkem populaarsust koguva fotokottide tootja Kata arsenalist leiab nii seljakotte kui ka väga häid fotoõlakotte. Kata seljakottide kahtlemata ühe kõige populaarsema seeria ehk Digital Sling Backpack 3in1 ülevaade on juba Digitesti veebilehel ilmunud. Täna võtame ette Kata Digital Case õlakotid.

Kuna Sling-tüüpi seljakotid üllatasid meid tõsise funktsionaalsuse, hinna ja laia valikuga, üritame täna leida vastuse küsimusele: Kas Kata Digital Case tüüpi õlakotid suudavad sama?

Kata Digital Case – mida antud seeria esindab?

Õige vastus oleks, et esindab lihtsat fotoõlakotti, mille erinevate suuruste valik on lai (erinevad suurused on ära kirjeldatud mudelinumbritega, kõige väiksem mudelinimega DC-431 ja kõige suurem mudel (DC-445), mille väljanägemine on hea ja universaalne – mille hind võrreldes konkurentidega on sadades kroonides odavam.

Millest koosneb.

Kuna koti välimus väljast on üsna modernselt tagasihoidlik ja viimistletud maailma universaalsema tooniga – must, siis kotisuu avades avaneb teine maailm, siseseinad on viimistletud ereda kollasega, nagu elaks kotis päike.

Eks igal asjal omad plussid ja miinused, miinuseks võib lugeda, et ere kollane kindlasti ajapikku määrdub ja ei näe enam nii ilus ja ere välja. Plussina võib kollast käsitleda kui erinevust hallist massist ja kuna enamus fotokola on valdavas osas niikuinii musta värvi, siis on natukene pimedamas oludes oma asju hea eristada kollases keskkonnas.

Kotti saab seestpoolt ümberkohandatavate vaheseintega disainida täpselt enda vajaduste järgi, neid saab ka samas sealt täielikult eemaldada.  Kuna eelnevalt sai mainitud, et kotid on erineva suurusega siis vastavalt suurusele on vastav arv vaheseinu, mudelirivi kõige väiksem kott (DC-431) sisaldab ühte vaheseina, peeglkaamerat üritades sinna mahutada võib osutuda üsna keerukaks, peamiselt mõeldud supersoom klassi kaamerate transportimiseks. Kõige suurem mudel DC-445 sisaldab aga kahte suurt vaheseina ja 3 väikest vaheseina, kott suudab ära mahutada täiskere peegelkaamera ja vajadusel ühe suurema teleobjektiivi, paar väiksemat objektiivivälgu, kaableid ja puhastustarvikuid, samas ei jää koti mõõtmed siiski liiga suureks, et kott muutuks juba tülikaks. Vaheseinadel on ka väikene miinus, nimelt võiksid vaheseinad olla natukene tugevamad ja takjaribad ka natukene laiemad, kuna minu kaamera raskus vajutab nad seinte küljest kohati lahti.

Lisaks on kõikidele mudelitele kotisuu külge õmmeldud lisaakude, mälukaartide ja muude pisividinate hoiustamiseks mõeldud sahtlid. Kotisuu avamine kui selline on muudetud ülimalt mugavaks, vastupidiselt teiste tootjate kottidele avaneb kotisuu otse teie poole, mitte vastupidi, asi mida mina väga hindan, kuna olukordades kus ühe käega on vaja kaamerat hoida ja teise käega välku või objektiivi kotist otsida siis on see märksam mugavam kui kotisuu sulle koguaeg ette ei jääks.

Väljaspool asuvad koti mõlemal küljel lukkudega taskud, sinna saab mahutada taas kas mälukaarte, akusid, vajalikke kaableid, samas mobiiltelefoni ja ka suurtemate mudelite puhul rahakoti. Ja loomulikult õlakotile omaselt hoiab kotti õlapeal pehme, mugav ja seadistatav õlarihm.

Muud funkstionaalsed omadused.

Kuna Kata kottidest õhkab alati innovatiivsust ja disaini, siis on ka selles lihtsas kotiseerias ära peidetud lihtsaid kui väga kasulikke omadusi. Igal kotil on kaasas vihmakaitseks mõeldud keep, mille saab suurema vihmasaju ajal kotile mugavalt ümber tõmmata ja sinu kallis fotovarustus jääb kuivaks ja terveks, kui vihmasadu läbi, saab vihmakeebi riputada pisikese klambriga käepideme küljes olevasse aasa ja vihmakeep võib rahulikult kuivada samal ajal kui sina pildistad.

Teine äramärkimist vääriv omadus on Kata väljatöödeldud funktsioon „Insert Rolley”.Tegemist on lahendusega, kus

kotti saab kinnitada lihtsalt ja kiirelt kohvri kandekäru külge.

Lisaks on koti peal teie kalli ja hapravõitu fotovarustuse kaitseks  spetsiaalsed TST ribid, mis kaitsevad suurtemate löökide vastu. Loomulikult ei tasu nüüd kohe oma fotovarustusega selle teadmisega jalgpalli mängima hakata, kuna funktsioon on rohkem ettevaatusabinõuna lisatud.

Plussid ja miinused

Plussid

  • Kaasasolev vihmakeep
  • Mugav kasutada
  • Lihtsalt ümberpaigutatavad taskud
  • Kotis asjad kiiresti leitavad
  • Hea koostekvaliteet
  • Lai valik erinevaid suuuseid
  • Hea hind

Miinused

  • Kollane sisu määrdud
  • Kohati äralibisev kaelarihm
  • Vaheseinad

Kokkuvõte

Võib öelda, et tegemist on sama hea hinna ja kvaliteedi suhte kotiseeriaga nagu oli seda Sling. Maksab kokkurentidest oluliselt vähem ja saab samapalju… ja kohati ka rohkem! Hoolikalt läbimõeldud disain ja koostekvaliteet esindab endas kõike mida üks korralik fotokott esindama peab! Olen ise antud kotiseeria kõige suuremat esindajat (DC-445) kasutanud nüüd juba pea pool aastat ja olen temaga väga rahul! Pean ka samas hoiatama, et antud kotiseeria on tõeline müügihitt ja võib muidugi juhtuda, et teie soovitud mudelit polegi hetkel poes kohe olemas, kuna see on läbi ja lõhki ära müüdud, üldjuhul juhtub seda toodetega mida saab mõstliku raha eest ja mis on tõeliselt head!